Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:38:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 141711 razy)
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #45 dnia: Października 02, 2010, 19:59:47 pm »

"Możemy też ryzykować wspomaganie typowo charyzmatycznej słabości: skakania od jednej fascynacji do drugiej. Część „odnowowiczów” to dawni członkowie Ruchu Światło-Życie. W oazie zrobiło im się za ciasno, więc poszukali sobie nowej drogi. Niektórzy rozpoczęli formację ku ewangelizacji według Dziejów Apostolskich, a potem sposób propagowany na konferencji o konfrontacji duchowej, później na Szkole Nowej Ewangelizacji, gdzie zaliczali a to kurs „Filipa”, a to „Jana”, potem znaleźli jeszcze jeden i jeszcze jeden świetny pomysł… Nigdzie jednak nie zagrzali miejsca.

Seminaria Odnowy? – Cóż z tego, że są wypróbowaną tradycją odnowową, cóż z tego, że służą tysiącom ludzi, skoro nie są już nowością. Znudziły się nam?"

Ks.Biskup Andrzej Siemieniewski
http://www.apologetyka.katolik.pl/gor%C4%85ce-polemiki/pytanie-o-kurs-alfa/712-znudzio-si-kurs-alfa-czy-seminarium-odnowy-w-duchu-witym
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #46 dnia: Października 02, 2010, 21:09:09 pm »

Hmmm ...
Cytuj
Z całym szacunkiem dla wspaniałych zielonoświątkowców, od których tyle w przeszłości zaczerpnęliśmy ...
...  powiedziałbym, znamienne "świadectwo" ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jaromir
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #47 dnia: Października 02, 2010, 21:36:29 pm »

To poproszę o stosowne cytaty z oficjalnych wypowiedzi papieży....
Proszę poczytać JŚ Pawła VI z dnia Zesłania Ducha Świętego z 75r. Czy Jana Pawła II, który powiedział:
Cytat: Jana Paweł II 1981r
Kościół widzi owoce waszego głębokiego oddania modlitwie i świętości życia oraz miłości do Słowa Bożego. Z wielką radością obserwujemy, że przewodzący Odnowie rozwinęli głęboką Kościelną wizję i dołożyli starań, aby tę wizję wprowadzić w życie tych, którzy znajdują się pod ich kierownictwem

Cytat: Jan Paweł II 1984r
Dlatego proszę Was wszystkich należących do Odnowy Charyzmatycznej byście razem ze mną zachęcali świat:Otwórzcie drzwi Odkupicielowi. Zadaniem Kościoła jest głoszenie Chrystusa światu i wy owocnie współdziałacie w tym posłannictwie na tyle na ile wasze grupy i wspólnoty są zakorzenione w kościołach lokalnych, w waszych diecezjach i parafiach
Cytat: KAES
Pan jest ignorant czy tylko rżnie głąba i udaje że nie wie, że protestantyzm powstał w kontrze do katolicyzmu..?
Ale na czym polega "impregnowanie umysłów"  członków Odnowy protestantyzmem ? Bo znam kilka takich wspólnot i niczego podobnego nie zaobserwowałem.

Cytat: KAES
A ja znam wiele przykładów osób ze środowiska Odnowy, które skończyły na protestanckiej konwersji...Im też się długi czas wydawało, że uznają nauczanie Kościoła Katolickiego, a i teraz nie widzą żadnego problemy w tym, że są zielonoświątkowcami..Tak ich płaty mózgowe zaimpregnowano..[/b]
I te owieczki mają być argumentem przeciwko Odnowie ??
@Mama
Czy aż tak to Panu przeszkadza, że nazywam Jezusa po imieniu ? Modlitwa:"Jezu ufam Tobie" czy modlitwa Jezusowa też Panu przeszkadzają ? Jezus to mój Pan, ale też brat i przyjaciel.
@szkielet
Omnibusem w temacie doktryny nie jestem i nie zamierzam być, ale na jakiej podstawie  zarzuca mi Pan braki doktrynalne.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2010, 21:41:52 pm wysłana przez jaromir » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #48 dnia: Października 02, 2010, 21:51:31 pm »

@Mama
Czy aż tak to Panu przeszkadza, że nazywam Jezusa po imieniu ? Modlitwa:"Jezu ufam Tobie" czy modlitwa Jezusowa też Panu przeszkadzają ? Jezus to mój Pan, ale też brat i przyjaciel.

Przecież "Mama" to pani. Tu nie chodzi jak jest użyte w modlitwie, tylko o to jak "duchacze" zawsze używają to słowo.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #49 dnia: Października 02, 2010, 23:01:22 pm »

@jaromir:Proszę poczytać JŚ Pawła VI z dnia Zesłania Ducha Świętego z 75r. Czy Jana Pawła II, który powiedział:
i o czym te ogólnikowe- kurtuazyjne wypowiedzi miałyby świadczyć? O akceptacji wiary opartej o emocje ludzi- "łowców cudów"?

@Jaromir:Bo znam kilka takich wspólnot i niczego podobnego nie zaobserwowałem.

Niech Pan poczyta swoje wpisy i spojrzy w lustro..Powinno pomóc w zaobserwowaniu..

@jaromir:I te owieczki mają być argumentem przeciwko Odnowie ??
Stale zwiększająca się liczba tych owieczek odchodzących z Kościoła Katolickiego do sekt protestanckich jest bardzo poważnym argumentem przeciwko, ale to już nie jest zrozumiałe na Pana ( zaimpregnowaną) głowę...
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #50 dnia: Października 03, 2010, 00:53:46 am »

@ jaromir
Oprócz prawd doktrynalnych pisałem o innych rzeczach. Paweł VI jest jednym z ponad dwustu papieży i niestety jego nauczanie jest na ich tle BARDZO KONTROWERSYJNE w wielu kwestiach. Kościół to tez tradycja i prosze o tym nie zapominać. Generelnie proponuję Panu przeczytać kilka pozycji na dzien dobry. Np. Pascendi gregis Św. Piusa X, Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Dość jasno jest tam wytłumaczone czym jest herezja modernizmu i czym jest Kościół Katolicki. Jesli Pan tego nie wie to cóż... błądzi Pan w ciemności.
A ustosunkowując sie do nazywania Pana Boga swego po imieniu to właśnie jest to domeną protestantyzmu. Katolik nigdy nie używa imienia Pana Boga swego bez słowa "Pan", bo to nie kolega.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jaromir
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #51 dnia: Października 03, 2010, 00:56:47 am »

Przecież "Mama" to pani. Tu nie chodzi jak jest użyte w modlitwie, tylko o to jak "duchacze" zawsze używają to słowo.
Przepraszam za omyłkową formę.  :-[ Ale merytoryki dalej za grosz.
Cytat: KAES
  o czym te ogólnikowe- kurtuazyjne wypowiedzi miałyby świadczyć? O akceptacji wiary opartej o emocje ludzi- "łowców cudów"?
Jak podaję konkretne cytaty, to są one ogólnikowo-kurtuazyjne. Trudno, Pana problem. Odnowa Charyzmatyczna czy chce Pan czy nie jest zaaprobowana przez papieży, niezależnie od Pana zdania na ten temat.
Cytat: KAES
  ale to już nie jest zrozumiałe na Pana ( zaimpregnowaną) głowę...
Oczywiście miernikiem "impregnacji" jest odmienne zdanie od Pańskiego, bo merytoryki w tej dyskusji na lekarstwo.   
Zapisane
jaromir
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #52 dnia: Października 03, 2010, 01:23:49 am »

A ustosunkowując sie do nazywania Pana Boga swego po imieniu to właśnie jest to domeną protestantyzmu. Katolik nigdy nie używa imienia Pana Boga swego bez słowa "Pan", bo to nie kolega.
Jeśli dla Pana zwracanie się do Jezusa po imieniu jest protestanckie, to ma Pan jakiś bardzo zniekształcony obraz katolicyzmu (vide Mr 10,47;Łk 17,13).
Bo - przykładowo -  taka Św. Terenia od Dzieciątka Jezus, doktor Kościoła, byłaby według Pana protestantką, pisząc w "Dziejach duszy" po prostu o Jezusie:
Cytuj
Jak już wspomniałam. Jezus był moim kierownikiem
Cytuj
Jezus - jak zwykle - spał w mojej łódeczce
Cytuj
Zauważyłam niejednokrotnie, że Jezus nie chce dawać mi nic na zapas
Święta Faustyna to też nie katoliczka, bo non stop:
Cytuj
Jezu ufam Tobie
Cytuj
Miłosierdzie Twoje, o Jezu, niech będzie odznaką moją w tym przyszłym życiu
itd.
Jeśli bezpośrednia, osobowa relacja z Panem i Bogiem jest dla Pana protestantyzmem, to rzeczywiście jestem według Pańskich kryteriów protestantem.




Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #53 dnia: Października 03, 2010, 01:33:54 am »

Szanowny Panie, Czy Pan obcował z tymi osobami?? Ma pan 100% pewności, ze dokładnie tak one mówiły?? A bierze Pan pod uwage, ze pewne rzeczy mogą być skrótami myślowymi zecera?? Czym innym jest np. kwestia modlitwy (i to też nie do końca) a czym innym jest szacunek, bo jesteśmy Jego sługami i Panu Bogu nalezy sie szacunek, własnie przez używanie słowa PAN. To nie jest kumpel, ani ziomal. To jest PAN.
Też mi Pan powie, ze JEZUS cie kocha?? Tak wszyscy na około mówią. A ja zapytam inaczej. Czy Ty kochasz Pana Jezusa??
Bóg jest miłością
Ale Pan Bóg za dobre wynagradza, a za złe karze.
I prosze o tym pamietać, bo niestety 99% katolików o tym nie pamieta.
Tylko heretycy posługuja się pierwszym zdaniem, a o drugim nie myślą. I to odróżnia nas od heretyków, bo katolik MUSI znać oba te zdania. To jest pełna kwestia.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #54 dnia: Października 03, 2010, 02:20:00 am »

I cóż z tego, że ruch Odnowy Charyzmatycznej ma swe źródło w protestanckich slumsach, z którymi nawet historyczne wspólnoty protestanckie nie chciały mieć nic wspólnego? Czyż Duch nie wieje kędy chce? Czyż łaska nie jest rozlewana u braci odłączonych?
Łaska Uświęcająca też? Bez tej łaski nie byli by w stanie "ochrzcić Duchem Świętym"
 
Cytuj
Odnośnie tego nakładania rąk...
Nakładanie rąk wcale nie jest od początku gestem zarezerwowanym Apostołom i ich następcom, a jest gestem dla wszystkich wierzących w Chrystusa.
Jakieś źródło na poparcie tej tezy?


Cytuj
"Chrzest Duchem Świętym" czy "w Duchu Świętym" jest to praktyka właściwa dla protestantyzmu
;D To Jezus jest protestantem, ponieważ chrzci Duchem Świętym ?
Kościół zna siedem sakramentów. "Chrzest Duchem Świętym" vel "w Duchu Świętym" musiał by być ósmym. Nota bene - znowu teza bez uzasadnienia jakim byłby choćby cytat z Biblii.

Dzisiaj jest spełnioną członkinią Odnowy, obdarzoną charyzmatem uzdrawiania i dalej klaryską. Naprawdę, bycie katolikiem w niczym nie przeszkadza w tym by być członkiem Odnowy, a wręcz bycie członkiem wspaniale dopełnia, wypełnia katolicyzm.   
Bycie katolikiem nie przeszkadza też w byciu satanistą, masonem, komunistą, wręcz przeciwnie - jest zalecane. Ale bycie satanistą/masonem/komunistą przeszkadza w byciu katolikiem. Stawia Pan sprawę od niewłaściwej (nic nie mówiącej) strony.

Proszę poczytać JŚ Pawła VI z dnia Zesłania Ducha Świętego z 75r.
Link można prosić?


http://www.opoka.org.pl/nauczanie/papiez/pawe%C5%82%20VI
 Czy Jana Pawła II, który powiedział:
Cytat: Jana Paweł II 1981r
Kościół widzi owoce waszego głębokiego oddania modlitwie i świętości życia oraz miłości do Słowa Bożego. Z wielką radością obserwujemy, że przewodzący Odnowie rozwinęli głęboką Kościelną wizję i dołożyli starań, aby tę wizję wprowadzić w życie tych, którzy znajdują się pod ich kierownictwem

Powiedział też (cytując Pawła VI z 1975 roku):
Cytuj
In 1975 my venerable predecessor Paul VI addressed the International Charismatic Congress which assembled here in Rome, and he emphasized the three principles which Saint Paul outlined to guide discernment, according to the injunction: “Test everything, hold fast to what is good”[3]. The first of these principles is fidelity to the authentic doctrine of the faith; whatever contradicts this doctrine does not come from the Spirit
http://www.vatican.va/holy_father/john_paul_ii/speeches/1981/may/documents/hf_jp-ii_spe_19810507_rinnovamento-carismatico_en.html
Jak Pan cytuje - prosze podawać linki, aby móc ocenić kontekst wypowiedzi. Liczyć kiedy w 1981 czy 4 roku była Wielkanoc, a potem Zielone Świątki, dalej szukać pomiędzy przemówieniami, listami, homiliami, przesłaniami, Angelus/Regina Coeli - to trochę za dużo...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #55 dnia: Października 03, 2010, 07:26:05 am »


Cytuj
Nakładanie rąk wcale nie jest od początku gestem zarezerwowanym Apostołom i ich następcom, a jest gestem dla wszystkich wierzących w Chrystusa.
i dla szatana też. Dlatego ruchy charyzmatyczne, które to czynią, są bardzo niebezpieczne.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #56 dnia: Października 03, 2010, 08:26:44 am »

Póki co żaden z z obecnych tu członków Odnowy Charyzmatycznej nie wyjaśnił mi dlaczego tak bardzo chołubione grupy odchodzą od Kościoła zakładając własne denominacje. Dlaczego liderzy korzystają z protestanckich książek. Wiem że kupują w księgarni Miecz Ducha w Kaliszu takowe książki nawet księża. Dlaczego członkowie(nie mówię że wszyscy) mają wielkie halo do kultu NMP.
I było to już wspomniane wyżej Kościół to przeszło 250 papieży a nie tylko ci posoborowi. Papieżami byli ludzie święci i zwyczajni szuje.
Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #57 dnia: Października 03, 2010, 11:27:44 am »

Ja tylko w kwestii mówienia czy też nie mówienia zwrotu Pan (Jezus).

Nie jestem lingwistą, ale wydaje mi się, ze w języku polskim- gdy chcemy okazać szacunek - to używamy w 2 i 3 osobie zwrot Pan/Pani. Takich tradycji nie muszą mieć inne języki. Np o ile się nie mylę, to w języku angielskim pozostało to w 2 osobie, gdy ZAMIAST imienia używamy zwrotu "sir" (np w korespondencji). W Niemczech to dodają tytuły zawodowe/społeczne/polityczne.  Oczywiście są też formy  Mr/Mrs/Miss albo Herr - ale nie wiem jak się to w pełni ma do polskiego Pan/Pani.

Suma sumarum, jak ktoś w języku polskim chce okazać szacunek drugiej osobie, to zasadniczo dodaje Pan/Pani. Oczywiście jest to zasada a nie reguła: w chwili smierci możemy wzywać Pana Jezusa bez dodawania Pan :)

« Ostatnia zmiana: Października 03, 2010, 15:26:35 pm wysłana przez Waldemar » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #58 dnia: Października 03, 2010, 14:27:20 pm »

Takich tradycji nie muszą mieć inne języki. Np o ile się nie mylę, to w języku angielskim pozostało to w 2 osobie, gdy ZAMIAST imienia używamy zwrotu "sir" (np w korespondencji).

W j. angielskim w czasach przedsoborowych również funkcjonowała specjalna forma dla okazania szacunku: mówiono "Our Lord", albo "Lord Jesus Christ". Tradycjonaliści czynią tak do dzisiaj. Później przyjęto protestancki zwyczaj mówienia wprost "Jesus".

Tak samo zresztą jest z imionami świętych. Na mszy KRR usłyszymy "Gospel according to St. John", a na NOM "Gospel according to John". Na NOM ksiądz z reguły powie "Mary", tradycjonalista zaś częściej użyje "Blessed Virgin Mary", itd.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #59 dnia: Października 03, 2010, 15:01:14 pm »

(...)  forma dla okazania szacunku (...)

I o to chodzi, nie ma co się tu bawić w lingwistów, ja jestem starej daty  ;)
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!