Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:39:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 141739 razy)
jaromir
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #15 dnia: Września 30, 2010, 20:46:54 pm »

Niejaki ks. Cyran miał wykłady z pedagogiki w seminarium oblackim. Bardzo zachwycał się sektą Miecz Ducha z Kalisza. Czy to o tego kapłana chodzi? Tamten pochodził z diecezji zielonogórsko - gorzowskiej.
Ks W.Cyran pochodzi z diecezji częstochowskiej i jest biblistą, egzorcystą. Zresztą chyba wykłada w seminarium częstochowskim.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #16 dnia: Września 30, 2010, 21:40:44 pm »

Niejaki ks. Cyran miał wykłady z pedagogiki w seminarium oblackim. Bardzo zachwycał się sektą Miecz Ducha z Kalisza. Czy to o tego kapłana chodzi? Tamten pochodził z diecezji zielonogórsko - gorzowskiej.

Panie Majorze, niesamowite  :o Weszłam na stronę "Miecz Ducha" i weszłam sobie w: -o nas- to wystarczy, określają się: "Centrum Chrześcijańskie”Miecz Ducha” jest kościołem ponaddenominacyjnym, wyznającym „prawdy fundamentalne”, które nie są wymysłem człowieka, ale prawdami zakorzenionymi w Słowie Bożym." A co tam pisze dalej to  ::)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #17 dnia: Października 01, 2010, 07:17:19 am »

To muszę Pani powiedzieć że oni byli kiedyś Odnową w Duchu Świętym. Do tej pory mają wielki wpływ na niektóre grupy charyzmatyczne w Kaliszu np. Koinonia Jan Chrzciciel w mojej parafii-którzy  odrzucili katolicką naukę chyba dawno. Ale lokal mają przy kościele.Miecz Ducha utrzymuje dobre kontakty ze Szwedami i niejakim Ulfem Eckmanem(?) pastorem który ostatnio się katolicyzuje. Zaczyna mieć katolickie rozumienie sakramentów.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #18 dnia: Października 01, 2010, 10:26:47 am »

Ks. Cyran nie jest egzorcystą w diecezji częstochowskiej i właśnie to jest dziwne. Egzorcyści z władzą od biskupa są na Jasnej Górze (aczkolwiek co do nich też można mieć zastrzeżenia).
Poza tym wiem, że przez niego czy też dzięki niemu były problemy z paroma klerykami.

Jak dla mnie ta wspólnota jest dziwna. Nigdy na ich spotkaniu nie byłam. Mają Msze o uzdrowienie, potem się odbywają egzorcyzmy.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #19 dnia: Października 01, 2010, 10:53:13 am »

Wobec tego co pani napisała @ wiridiana;  przeczytałam takie komentarze ze strony  podanej na 1 stronie tego wątku i ktoś też pisze, że ks. Cyran nie jest egzorcystą:

"Byłem i się przekonalem: ciągłe straszenie diabłem i opętaniem, guru Cyran-nieomylny, Duch Święty działający na zawołanie jak marionetka, manipulacja uczuć i psychiki, MY jesteśmy ci dobrzy reszta Kościoła błądzi, itp itd. moze to jeszcze nie sekta ale juz macie całkiem do tego blisko..." - klimek -

Oczywiście zaraz odezwał się jakiś "Gość" , który odpowiedział: "Pozostaje się tylko uśmiechnąć xD Zawsze jak widzę znajdą się ludzi niedouczeni i negujący to czego nie znają.(....) "

Na co, wcześniej cytowany - klimek - odpowiedział:

"I widzę ze od razu zostałem oceniony jako niedouczony i negujący cos czego niby nie znam. Bardzo chrześcijańskie podejscie do bliźniego - typowe dla Mamre: Wy nic nie wiecie, my damy wam prawdziwy obraz Koscioła przez uzdrowienia (brak dowodów medycznych), uwolnienia (identyczne u różnych kaznodziejów z USA i innych krajów, hipnotyzerów, itp) i egzorcyzmy na które ks. Cyran nie ma pozwolenia (ma na egzorcyzmy mniejsze).

Byłem na kilku Mszach w tej wspólnocie i ciekawi mnie kilka rzeczy: Jakim prawem są odmawiane egzorcyzmy bez wcześniejszego zbadania przypadku?! Dlaczego nie informuje się ludzi którzy tam są (jak jest np w Odnowie w Duchu Św) że za chwilę będą modlitwy o uzdrowienie i co się może dziać!? Mój brat miał problemy psychiczne po waszych "modlitwach", długo by opowiadać ale oczywiście za wszystkie skutki nie bierzecie odpowiedzialności bo po co. No ale ja oczywiście jestem niedouczony, ja tylko ukończyłem Papieską Akademię Teologiczną. Znam kilka osób z tej wspólnoty i naprawdę współczuję światopoglądu i omamienia Cyranem. Nowa Ewangelizacja opierająca się na mówieniu głownie o szatanie i o cudach... Piszesz że kazy moze isc drogą jaką chce? To ciekawe bo okazuje się że ja idąc na normalną Mszę Świętą zostaje niejako odrzucony przez osoby z mamre jesi w tym samym czasie odbywa się Msza u nich. Dają mi do zrozumienia że jestem kims gorszym. poza tym polecam porozmawiać z innymi księżmi katolickimi na temat tej wspólnoty."

Zapisane
emyk
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #20 dnia: Października 01, 2010, 15:45:08 pm »

Witam!!
ks. Cyran ma pozwolenie/ dekret (jak kto woli) na egzorcyzmy! Jeśli ma ktoś ku temu jakieś wątpliwości nie zostaje nic, tylko zadzwonić do kurii, bądź napisać do sekretariatu wspólnoty gdzie można uzyskać szczegółowe informacje.

Jeśli chodzi czy sekta czy nie sekta, proponuje się zapoznać z definicją sekty. Tak jak ktoś napisał, wspólnota została erygowana przez arcybiskupa Nowaka i przez niego może zostać rozwiązana. Wspólnota jak i sam x. Cyran jest mu podległa i wykonuje jego polecenia.



Pozdrawiam!
Zapisane
"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę" 1Kor6,12
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #21 dnia: Października 01, 2010, 15:47:28 pm »

Jakoś mam ogromne wątpliwości, bo za kazdym razem kiedy o to pytałam wskazywano, że egzorcyzmami zajmują się dwaj paulini z Jasnej Góry i to samo pisze na stronie archidiecezji.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
emyk
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #22 dnia: Października 01, 2010, 16:22:48 pm »

To proponuje zadzwonić jednak do kuri bądź też skontaktować się z sekretariatem:):) ja jestem pewna, bo widziałam ten dekret na oczy:)
Poxzdrawiam
Zapisane
"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę" 1Kor6,12
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #23 dnia: Października 01, 2010, 16:33:04 pm »

Widzę  sami nowicjusze forumowi zaczęli pisać, zapewne to "desant"  samych "Mamrerów" - zwolennikow wspólnoty, tak jest też tu:
http://www.traditia.fora.pl/wiara-katolicka-a-ruchy-charyzmatyczne,31/msze-o-uwolnienie-i-uzdrowienie-swiadectwo,4899.html
Dobrze że się nawracają, będzie na plus jak będą wracać do zdrowej nauki katolickiej,  ale jak widzę nic do nich nie dociera, co to za ruchy, jakie korzenie mają, etc .... tego nie przyjmują.

"Ks. Trojanowski wyraził także zaniepokojenie działalnością niektórych grup modlitewnych wewnątrz Kościoła, które – w jego opinii – „chociaż gromadzą się w imię Chrystusa, to bardziej łakną mocy Bożej w uzdrowienie, aniżeli samego Boga”.

Kapłan skrytykował nabożeństwa odprawiane z prośbą o uzdrowienie, gdyż „oczekiwania wiązane z mocą Jezusa prowadzą do zapominania o samym Jezusie, a jeśli ludzie przy tym zobaczą, że Pan Jezus nie uzdrawia, tak jak oni by chcieli, to zaczną gardzić normalną Mszą świętą”.

„Uzdrowienie nie może polegać na wykorzenieniu z naszego życia, na cudownym pstryknięciu, po którym nagle znika choroba albo jakaś trudna sytuacja. Człowiekiem najbardziej uzdrowionym i wolnym jest ten, kto pełni wolę Bożą i podany jest cały Bogu” – stwierdził duchowny.

Należący do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej ks. Andrzej Trojanowski jest jednym z egzorcystów archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. W Poczerninie koło Stargardu Szczecińskiego zbudował pierwszy w kraju Ośrodek Pomocy Duchowej „Oaza Maryi Królowej Światłości” dla osób potrzebujących uwolnienia od różnych zniewoleń duchowych.

KAI/sx


http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x17903/znany-egzorcysta-magia-jest-antyreligia/
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2010, 16:39:16 pm wysłana przez Mama » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #24 dnia: Października 01, 2010, 16:33:22 pm »

Aktywista delegat?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #25 dnia: Października 01, 2010, 16:40:43 pm »

Aktywista delegat?

Zapewne tak, ale to już chyba tu drugi.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2010, 16:45:55 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #26 dnia: Października 01, 2010, 16:44:59 pm »

Witam!!
ks. Cyran ma pozwolenie/ dekret (jak kto woli) na egzorcyzmy! Jeśli ma ktoś ku temu jakieś wątpliwości nie zostaje nic, tylko zadzwonić do kurii, bądź napisać do sekretariatu wspólnoty gdzie można uzyskać szczegółowe informacje.


Powyżej w tym co zacytowałam, "klimek" napisał, że ma pozwolenie na jakieś mniejsze, proszę sobie przeczytać, ciekawy ten wpis bo osoby która tam była i napisał; "Mój brat miał problemy psychiczne po waszych "modlitwach", długo by opowiadać ale oczywiście za wszystkie skutki nie bierzecie odpowiedzialności bo po co. ....."
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #27 dnia: Października 01, 2010, 16:46:19 pm »

Aktywista delegat?

Zapewne tak.
To raczej długo u nas nie zabawi ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #28 dnia: Października 01, 2010, 16:51:29 pm »


Jeśli chodzi czy sekta czy nie sekta, proponuje się zapoznać z definicją sekty.

Ja tam weszłam na stronę i co?  Jest tam forum i informacja: "Forum jest tylko dla członków i kandydatów Wspólnoty, stąd nie rejestrujemy obcych (kasujemy bez powiadomienia)"

A dlaczego to tak? Nie jest to sekciarskie? Co wspólnota kościelna ma do ukrycia? co za tajność? Chciałam wejść i nie da rady.
Zapisane
Iustitia
adept
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #29 dnia: Października 02, 2010, 00:45:11 am »

Heh..., coś za dużo tych "sekt" się pojawia. I każda z nich ma "pełnię" Kościoła Katolickiego. Każda jest najlepszejsza i najbardziejsza. A po owocach ich poznacie.
Era świra.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!