Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:45:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 141726 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Września 29, 2010, 20:13:27 pm »

Wpisuję tu ten temat, żeby forumowi-stażyści  :) tez mogli pisać.

Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ?  - proszę o informacje na temat tej wspólnoty. Bez podawania strony bo znalazłam i wygląda mi to na sekciarstwo. Jest tam forum i informacja: "Forum jest tylko dla członków i kandydatów Wspólnoty, stąd nie rejestrujemy obcych (kasujemy bez powiadomienia)"

Inna informacja:

"W świetle polskiego prawa państwowego jest organizacją kościelną Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej pod nazwą Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” z siedzibą w Częstochowie, erygowaną dekretem Arcybiskupa Częstochowskiego dnia 14. lutego 2000 r.
   Jako organizacja kościelna posiada osobowość cywilno-prawną."

Nie jestem w tym zorientowana, czyli co? to jakaś organizacja niezależna od Kościoła?

Pytam bo przeczytałam taki jeden wpis i nie wiem co mam myśleć, czy to wołanie o pomoc, czy ostrzeżenie dla innych przed tym ruchem "Mamre" . Ja w każdym bądź razie jestem przeciwniczką tych wszystkich ruchów charyzmatycznych i proszę o informacje co to za Wspólnota.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #1 dnia: Września 29, 2010, 20:28:03 pm »

Co do samej wspólnoty to nie mam pojęcia co to jest - kiedyś coś tam obiło się tylko o uszy.
Natomiast jeśli idzie o status takiego czegoś, to nie jest to organizacja niezależna. Tak jak abp Częstochowy ją erygował, tak i może ją zlikwidować. Statuty takiego czegoś są nadawane przez władze kościelne (patrz: inny słynny statut :D ).
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #2 dnia: Września 29, 2010, 20:58:26 pm »

moze "mamer" - to rzeczywiscie jest zamknieta wspolnota - naleza do nich wylacznie Ci, ktorzy dostali sie do "mamra".  ;)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Września 29, 2010, 21:28:16 pm »

"W świetle polskiego prawa państwowego jest organizacją kościelną Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej pod nazwą Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” z siedzibą w Częstochowie, erygowaną dekretem Arcybiskupa Częstochowskiego dnia 14. lutego 2000 r.
   Jako organizacja kościelna posiada osobowość cywilno-prawną."

Nie jestem w tym zorientowana, czyli co? to jakaś organizacja niezależna od Kościoła?


Wprost przeciwnie. Jest oficjalnie erygowana przez ordynarjusza i postrzegana przez MSWiA jako podmiot kościelny. Ma z tego tytułu przywileje, np. datki na nią można traktować jako datki na kult religijny.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Września 29, 2010, 22:13:47 pm »

Dziękuję, to już mamy wyjaśnione to pojęcie organizacji kościelnej posiadającej osobowość cywilno-prawną. Ale coś więcej, czy to nawraca ludzi czy im raczej szkodzi? Nikt nic nie wie?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #5 dnia: Września 29, 2010, 22:21:21 pm »

To jakiś nowy neokatechumenat?? Forum tajne itd...
I też w sobotę straszą.
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2010, 22:25:00 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Września 29, 2010, 22:31:36 pm »

Nie wiem, przeczytałam taki wpis:

Cytuj
MSZE O UWOLNIENIE I UZDROWIENIE-ŚWIADECTWO

WSZYSCY ,KTORZY SZUKACIE UWOLNIENIA I UZDROWIENIA... ZAPRZESTANCIE JEZDZIC NA MSZE TEGO TYPU. ONE BYLY DOBRE DO CZASU I BARDZO POMOCNE NA POCZATKU SWEJ DZIALALNOSCI. KAPLANI MAJACE TZW HARYZMATY I DAR JEZYKOW BYLI CYRENEJCZYKAMI, DOPOKI NIE ZROBILI Z NICH WLASNEGO CELU. "ZE SWIATYNI ZROBILI JASKINIE ZBOJCOW" SPRZEDAJE SIE KSIAZKI W SRODKU KOSCIOLA I PROWADZI SIE ROZMOWY TELEFONICZNE. A TAM GDZIE SWIETOSC NIE SPOTYKA SIE ZE CZCIA ,TO JUZ JEST POGARDA OKAZYWANA ZBAWICIELOWI. JEZELI KAPLANI MAJACY HARYZMATY I DAR JEZYKOW NIE MOGA POMOC CIERPIACYM NA OBSESJE OWLADNIECIA ,TO NIECH TEN STAN RZECZY ZGLOSZA BISKUPA. ALE COZ JEDNI DRUGICH SIE BOJA. A ZA TEM NAJMILSI SZTURMUJCIE DO BISKUPOW W WASZYCH DIECEZJACH , GDYZ ONI MAJA PELNIE HARYZMATOW KAPLANSTWA CO PODYKTOWAL PAN JEZUS OTTAVIO MICHELINI W OREDZIU DO KAPLANOW. PROSCIE O EGZORCYZM OFICJALNY ALBO LOKALNY. BEDZIECIE BEZPIECZNI. HARYZMATYCY KTORZY MIEDZY SOBA SIE KLOCA ,WYWALAJA Z KSIEGARNI JEDEN DRUGIEMU PUBLIKACJE - TO JUZ SA POPLECZNICY SZATANA. UCIEKAJCIE OD TAKICH, ONI WAS DODATKOWO BEDACYCH W OWLADNIECIU SZPIKUJA JEGO MOCAMI. PRZEBUDZCIE SIE, SZATN TEZ BYL ANIOLEM I ZNAL TEN JEZYK. SA TAKZE PRAWI - WTEDY NA TAKIEJ MSZY JEST LAD WYSTAWIENIE NAJSWIETSZEGO SAKRAMENTU I JESZCZE JADAC DO ZIEMI SWIETEJ, MOWIA BIORE WAS CIERPIACYCH W SWOIM SERCU. KLOCA SIE TEZ EGZORCYSCI MIEDZY SOBA . ALE NA PEWNO NIE IDZCIE DO TYCH CO EGZORCYZMUJA NIE WYPOWIADAJA TO W IMIE JEZUSA. SPOCZYNEK W DUCHU SWIETYM ZAWSZE POCHODZI OD ZLEGO I JESLI KTOS MAJAC HARYZMAT, NAD OSOBA BEDACA W SPOCZYNKU NIE POCHYLI SIE MAJAC DAR JEZYKOW, BY TA OSOBA WSTALA BEZ SZARPANIA JEJ A WRECZ PRZECIWNIE KAZE CHLUSTAC WODA TA ZSINIALA Z BOLU CIERPIACA OSOBA I KAZE OPOSCIC SWIATYNIE I JUZ WIECEJ NIE PRZYCHODZIC - TO TA OSOBA ZAPRZEPASCILA DAR HARYZMATU. SZATANA PRZEGANIA SIE PRZY UZYCIU WODY SWIECONEJ A NIE ZWYKLEJ, OSOBA MAJAC HARYZMAT DOPROWADZILA SIE DO TEGO ZAPRZEPASZCZENIA DARU PONIEWAZ NIE MOWILA CZESTO..."SLUDZY NIE UZYTECZNI JESTESMY, WYKONALISMY TO CO POWINNISMY WYKONAC"  NA PEWNO GOSCINNI NIE SA CHOC MAJA NAZWE "MAMRE" WSPOLNOTA PRZYMIERZA RODZIN, KTOREJ SPODKANIE DLA MLODZIERZY BYLO 25 WRZESNIA TEGO ROKU W ARCHIKATEDRZE W CZESTOCHOWIE. NIE POZWOLCIE SOBIE NA DODATKOWE CIERPIENIA . OWLADNIECIE , OPETANIE I WIELE INNYCH , JEST Z PRZYZWOLENIA NASZEGO PANA. CHOC WAS PAN PORAZIL TO NIE WSTYDZCIE SIE TEGO, BO EGZORCYZM TO JEST OSLABIENIE POTEGI PIEKLA I ODDANIE CZCI BOGU - A WIEC POMOZMY PANU W WALCE Z NASZYM ODWIECZNYM WROGIEM SZATANEM . MACIE MIEC PRAWO , CHOC PONIZENI DLA OCZYSZCZENIA I DLA CELOW PANA TRAKTOWANI Z GDNOSCIA CZLOWIEKA . PRZEBUDZCIE SIE , STOP MSZA O UWOLNIOENIE I UZDROWIENIE. SZTURMUJCIE DO BISKUPOW O EGZORCYZMY OFICJALNE LUB LOKALNE. (ODWAGI)  MOWI NASZ PAN JA JESTEM Z WAMI AZ DO SKONCZENIA SWIATA , MARYJA MATKA BOZA POWIEDZIALA ODMAWIAJCIE KORONKE DO KRWAWYCH LEZ! O 19 . ZLY DUCH MUSI UCHODZIC Z TEGO MIEJSCA GDZIE ODMAWIANA JEST TA KORONKA , STOLICA APOSTOLSKA ZATWIERDZILA TO NABOZENSTWO 15 MAJ 1934 ROK . MICHELINI - KTORZ JAK BÓG....

Dla mnie to świadectwo jakiegoś przeżycia, ale raczej negatywnego i jednocześnie ostrzeżenie dla innych.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #7 dnia: Września 29, 2010, 22:51:01 pm »

HARYZMATY, czemu nie ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Września 30, 2010, 11:16:24 am »

HARYZMATY, czemu nie ;D

Wiem, gdybym ja to pisała to bym napisała CHARYZMATY, to się rzuca w oczy napewno nie jednemu.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #9 dnia: Września 30, 2010, 11:37:37 am »

Chłyt małketłingowy :D
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Września 30, 2010, 14:41:31 pm »

Chłyt małketłingowy :D

Oj ... tak mało poważnie i nie na serio pan podchodzi, a ja na serio pytałam. Znalazłam dziś baaaaardzo długą dyskusję na temat tej Wspólnoty:

http://fakty.interia.pl/swiat/news/horror-w-izraelu-rabin-torturowal-dzieci/komentarze,1123856,1,16154967,3,3
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #11 dnia: Września 30, 2010, 14:50:16 pm »

Sekta postheretycka jak nic. Wystarczy sam język jakim wypowiadają się członkowie tego tworu.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #12 dnia: Września 30, 2010, 14:51:22 pm »

Cytuj
nie znajdziesz "Mamroka", który by mówił, że poza MAMRE nie ma zbawienia!

A ciekawe czy znajdziesz takiego, który powie, że poza Kościołem nie ma zbawienia?

Cytuj
Poza tym pytanie: nasz papież Jan Paweł II chyba wg. was jest opętany skoro spotykał się z wyznawcami buddyzmu, hinduizmu i innymi? no bo przeciez wg ks Cyrana spojrzenie na figurkę buddy opętuje....

Może nie taki zły ten ks. Cyran?

Więcej nie czytam, nie mam czasu. Jednym słowem: podejrzane.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #13 dnia: Września 30, 2010, 15:30:00 pm »

Niejaki ks. Cyran miał wykłady z pedagogiki w seminarium oblackim. Bardzo zachwycał się sektą Miecz Ducha z Kalisza. Czy to o tego kapłana chodzi? Tamten pochodził z diecezji zielonogórsko - gorzowskiej.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #14 dnia: Września 30, 2010, 16:31:21 pm »

Znam rodzinę, która do tego należy...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: [1] 2 3 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!