Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 02:48:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ???  (Przeczytany 142492 razy)
emyk
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #90 dnia: Października 05, 2010, 20:10:53 pm »

A czy myślicie, że jak by ktoś ukradł krzyż spod katedry nikt by tego nie zauważył? A przede wszystkim jak jest na ołtarzu w czasie każdej Eucharystii? ;D a co do czasu na rekolekcjach nie jest tak do końca.. Wszystko zaplanowane- owszem... Ale na rekolekcjach letnich jest około 4 godzin czasu wolnego:) a na zimowych około 2... Wiięc bez przesady! A i jak ktoś nie chce uczestniczyć w modlitwach, nie musi w cale, może spokojnie się udać na spoczynek. A tu można się zapoznać z tematyką poszczególnych rekolekcji formacyjnych(letnich) http://mamre.pl/Strona/Letnie/
A ja mimo wszystko dalej apeluje o jedność!!! Nie potrzebne są nie potrzebne spory i kłótnie..
Zapisane
"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę" 1Kor6,12
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #91 dnia: Października 05, 2010, 20:30:49 pm »

Ja to bym pana spytała o wiek, bo widzę że jajo szkoli kurę, ale obejdzie się. Duch Święty to nie czary-mary, które przychodzą na zawołanie, po różnych śpiewno-tanczenych wygibasach. To osoba (podkreślam, osoba Boska, tak jak Syn i Ojciec), nie zadna tajemna siła. "Wylania Ducha Świętego" to najczęściej autosugestia. Czasami wprost zły duch. Najabrdziej zabawny jest bełkot tych, którym wydaje się, że otrzymali "dar mówienia językami" - czy jak tam go nazywają. Jakoś nikt nie zwraca uwagi na to, że kiedy Apostołowie otrzymali ten dar, otrzymali go w konkretnym celu - oraz co najważniejsze - WSZYSCY ICH ROZUMIELI. Bełkot jaki czasem można usłyszeć w ramach otrzymania tych "darów" przez różnych "charyzmatyków" jest kompletnie niezrozumiały - i niepotrzebny.
Cytat: emyk
Nie potrzebne są nie potrzebne spory i kłótnie..

A kto się tu kłóci? czy pisząc prawdę i przedstawiając konkretne fakty, naukę katolicką  to jest to kłótnia? Proszę zacząć czytać! A podawanie strony do rekolekcji formacyjnych, to zapewne nie wiem czy są tu chętni do skorzystania. Proszę powiedzieć dlaczego forum zamknięte i niedostępne i taka uwaga na dzień dobry pisze jak podałam na pierwszej stronie. Przecież fora są po to, że jak się pisze to dla ogółu, bo inaczej można mieć różne domysły. Jak jest to towarzystwo wzajemnej adoracji, to schować, ukryć to i sobie nawzajem "kadzić".
Zapisane
emyk
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #92 dnia: Października 05, 2010, 20:44:41 pm »

"Gdybym mówił językami ludzi i aniołów..." wiec glosolalia jest nie zrozumiała dla człowieka ale dla Pana Boga jest. Człowiek mówiąc w ten sposób z natchnienia Ducha Świętego uwielbia i wywyższa Pana Boga. Natomiast jest jeszcze jedno pojęcie ksenolalia- czyli mówienie w językach zrozumiałych dla innych. Zamknięte forum. Było kiedyś otwarte i każdy mógł na nie wejść. Ale za dużo było ataków ludzi którym się nie podobały dzieła podejmowane przez wspólnote i nie chodzi mi o osoby wierzące bynajmniej. Zostało zamknięte, a służy wspólnocie do komunikacji gdyż jak ktoś napisał wcześniej Mamre jest w 21 diecezjach i czasem bywa trudno w komunikacji. Nikt tam sobie nie kadzi, ani adoruje. :) A co do rekolekcji, nie chodzio mi o nakłanianie kogoś na nie, lecz o przybliżenie tematyki.
pozdrawiam
Zapisane
"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę" 1Kor6,12
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #93 dnia: Października 05, 2010, 21:09:03 pm »

Pan apeluje o jedność, ale jedność w imie czego?? Tego Pan nie napisał.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #94 dnia: Października 05, 2010, 21:25:53 pm »

"Gdybym mówił językami ludzi i aniołów..." wiec glosolalia jest nie zrozumiała dla człowieka ale dla Pana Boga jest. Człowiek mówiąc w ten sposób z natchnienia Ducha Świętego uwielbia i wywyższa Pana Boga.


Skąd wiadomo z czyjego natchnienia mówi człowiek gdy nie wie co mówi? A może właśnie bluźni Panu Bogu? A może te dźwięki nic nie znaczą? Jak to jest pani/e emyk?
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2010, 07:18:52 am wysłana przez Musashi » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #95 dnia: Października 05, 2010, 21:27:00 pm »

"Gdybym mówił językami ludzi i aniołów..." wiec glosolalia jest nie zrozumiała dla człowieka ale dla Pana Boga jest. Człowiek mówiąc w ten sposób z natchnienia Ducha Świętego uwielbia i wywyższa Pana Boga. Natomiast jest jeszcze jedno pojęcie ksenolalia- czyli mówienie w językach zrozumiałych dla innych.
A wie Pan(i?) co na ten temat pisał źw. Paweł w 1 liscie do Koryntian?
Cytuj
Starajcie się posiąść miłość, troszczcie się o dary duchowe, szczególnie zaś o dar proroctwa! 2 Ten bowiem, kto mówi językiem, nie ludziom mówi, lecz Bogu. Nikt go nie słyszy, a on pod wpływem Ducha mówi rzeczy tajemne. 3 Ten zaś, kto prorokuje, mówi ku zbudowaniu ludzi, ku ich pokrzepieniu i pociesze. 4 Ten, kto mówi językiem, buduje siebie samego, kto zaś prorokuje, buduje Kościół. 5 Chciałbym, żebyście wszyscy mówili językami, jeszcze bardziej jednak pragnąłbym, żebyście prorokowali. Większy jest bowiem ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami - chyba że jest ktoś, kto tłumaczy, aby to wyszło na zbudowanie Kościołowi. 6 Bo przypuśćmy, bracia, że przychodząc do was będę mówił językami: jakiż stąd pożytek dla was, jeżeli nie przemówię do was albo objawiając coś, albo przekazując jakąś wiedzę, albo prorokując, albo pouczając? 7 Podobnie jest z instrumentami martwymi, które dźwięki wydają, czy to będzie flet czy cytra: jeżeli nie można odróżnić poszczególnych dźwięków, to któż zdoła rozpoznać, co się gra na flecie lub na cytrze? 8 Albo jeśli trąba brzmi niepewnie, któż będzie się przygotowywał do bitwy?
9 Tak też i wy: jeśli pod wpływem daru języków nie wypowiadacie zrozumiałej mowy, któż pojmie to, co mówicie? Na wiatr będziecie mówili. 10 Na świecie jest takie mnóstwo dźwięków, ale żaden dźwięk nie jest bez znaczenia. 11 Jeżeli jednak nie będę rozumiał, co jakiś dźwięk znaczy, będę barbarzyńcą dla przemawiającego, a przemawiający barbarzyńcą dla mnie. 12 Tak też i wy, skoro jesteście żądni darów duchowych, starajcie się posiąść w obfitości te z nich, które się przyczyniają do zbudowania Kościoła. 13 Jeśli więc ktoś korzysta z daru języków, niech się modli, aby potrafił to wytłumaczyć. 14 Jeśli bowiem modlę się pod wpływem daru języków, duch mój wprawdzie się modli, ale umysł nie odnosi żadnych korzyści. 15 Cóż przeto pozostaje? Będę się modlił duchem, ale będę się też modlił i umysłem, będę śpiewał duchem, będę też śpiewał i umysłem. 16 Bo jeśli będziesz błogosławił w duchu, jakże na twoje błogosławienie odpowie "Amen" ktoś nie wtajemniczony, skoro nie rozumie tego, co ty mówisz? 17 Ty wprawdzie pięknie dzięki czynisz, lecz drugi tym się nie buduje. 18 Dziękuję Bogu, że mówię językami lepiej od was wszystkich. 19 Lecz w Kościele wolę powiedzieć pięć słów według mego rozeznania, by pouczyć innych, zamiast dziesięć tysięcy wyrazów według daru języków. 20 Bracia, nie bądźcie dziećmi w swoim myśleniu, lecz bądźcie jak niemowlęta, gdy chodzi o rzeczy złe. W myślach waszych bądźcie dojrzali! 21 Napisane jest bowiem w Prawie: Przez ludzi obcych języków i ust obcych będę przemawiał do tego ludu, ale i tak Mnie nie usłuchają - mówi Pan. 22 Tak więc dar języków jest znakiem nie dla wierzących, lecz dla pogan, proroctwo zaś nie dla pogan, lecz dla wierzących. 23 Kiedy się przeto zgromadzi cały Kościół i wszyscy poczną korzystać z daru języków, a wejdą podczas tego ludzie prości oraz poganie, czyż nie powiedzą, że szalejecie?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #96 dnia: Października 06, 2010, 09:53:05 am »

Pochwalony Jezus Chrystus.
 WPR Mamre to wspólnota która działała już w latach 80-tych XX wieku. Podobno działy się tam różne cuda i dziwy, ludzi full zajeżdżało zewsząd. Ale jakoś się tak porobiło że liderzy zaczęli wprowadzać swoje pomysły, jakieś nieporozumienia były, samowolki czy cuś i biskup wspólnotę zlikwidował. Jednak nie wszyscy się z tym pogodzili i troje przyjaciół nadal się spotykało na modlitwie, rozmowach, rozważaniu Pisma. Rzekomo pewnego razu jeden z tej trójki modląc się w kościele zobaczył otwartą Biblię i przeczytał tam Słowo o odradzaniu się z popiołów i odebrał to jako znak dla siebie i dla wspólnoty że się odrodzi. Summa summarum Mamre  się reaktywowało w latach 90-tych .Ciekawostką jest że podobno (tak opowiadali animatorzy) krzyż misyjny zwędzili z placu przed katedrą i zanieśli do siedziby wspólnoty. Wspólnota żyje wg. 12 drogowskazów. Okres kandydacki wynosi 3 lata o ile się zda egzamin albo nie obleje z powodu nieobecności na formacjach. Formacje odbywają się w Częstochowie bodaj 7 razy w roku. Gdy kandydowałem do Mamre formacje prowadził moderator ks. dr. W. Cyran – biblista. W danym roku jest do przerobienia jedna ewangelia i część KKK. Oprócz tego trzeba bywać na Mszach św. w archikatedrze św. Rodziny (dla młodzieży) albo w kościele św. Józefa (dla dorosłych).Jeszcze rekolekcje zamknięte 2 razy w roku no i małe grupy z animatorami w diecezjach. A i jeszcze Msza św. raz w miesiącu z opiekunem diecezjalnym. Tak było ale może się coś zmieniło. Po okresie kandydackim można zostać członkiem Mamre. W święto Świętej Rodziny jest Msza św. na której członkowie składają przyrzeczenie na okres roku że będą żyć wg. Drogowskazów i inne zobowiązania. Nazywa się to Przymierzem.
WPR Mamre rozwija się systematycznie. Z maleńkiej wspólnotki kilkuosobowej urosła do rozmiarów wspólnoty działającej w 21 diecezjach i skupiającą ponad 1200 członków i kandydatów a może już więcej. Wspólnota ma siedzibę w Częstochowie  (do niedawna w  Żarkach Letnisko) i ośrodki: Albertów , Troniny. Oprócz Wspólnoty jest jeszcze a może przede wszystkim Fundacja Świętego Barnaby na którą członkowie i kandydaci mogą przekazywać 1% podatku  .

No i wszystko byłoby cacy gdyby nie nadmierna ekscytacja cudownościami, charyzmatami, dotknięciami, uzdrowieniami, proroctwami które kierują poczynaniami i życiem mamroków. Zaobserwowałem też możliwość kontrolowania i manipulowania mamrokami przy pomocy Pisma św., kerygmatu, wykładów, kazań i spotkań w małych grupach zwłaszcza podczas rekolekcji zamkniętych. Dzień zorganizowany od rana do nocy przez moderatora i animatorów. Non stop na obrotach, Jazda po emocjach. Straszenie diabłem i wyrzucanie złych duchów z osób a to opętanych a to zniewolonych nagminne. „Wszyscy zgrzeszyli i nie ma ani jednego sprawiedliwego” tak rozpoczęły się moje pierwsze rekolekcje w WPR Mamre. Później były modlitwy o uzdrowienie, o uwolnienie, wylanie Ducha i inne takie od pierwszego dnia do późna w nocy dzień w dzień. Nie mówię że Mamre to sekta ale niektóre metody urabiania albo ewangelizowania ludzi jak dla mnie są sekciarskie. Wszystko jest zaplanowane i zorganizowane od A do Z. Od śniadania do snu. Człowiek wychodzi od nich nowy, wyprany, oczyszczony, narodzony do nowego życia. Kiedyś był przypadek że jakiś ksiądz doniósł do Kościoła na  Mamre że to sekta i była jakaś kontrola. Pamiętam że ks. moderator się wtedy wściekł że takie rzeczy wśród kapłanów się dzieją. Że donoszą na niego przez zazdrość, że chcą zniszczyć to dzieło i takie tam. Niby nic nie znaleźli ale coś być może jest na rzeczy skoro księża postanowili donieść na Mamre.  Ksiądz moderator albo animatorzy „polecają” jakie książki i jaką prasę czytać a czego nie czytać bo może zniewolić albo opętać. Np. oglądanie filmu Zeitgest  może się skończyć ciężkim opętaniem a kupowanie produktów  firmy x może prowadzić do zniewolenia.



Zupełnie jak w sekcie neońskiej!
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #97 dnia: Października 06, 2010, 10:05:32 am »

Co do "wylań" Ducha Świętego i innych takich głupich pomysłów to mogę powiedzieć tylko tyle, że na naszym 1 stopniu oazy też się w to zabawiono, po czym te konkretne rekolekcje stały się głośne w całej diecezji, takie modlitwy na rekolekcjach oazowych już się nie odbywają a sama atmosfera na "wylaniu" daleka była od modlitewnego skupienia.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #98 dnia: Października 06, 2010, 10:48:18 am »





Zupełnie jak w sekcie neońskiej!

Jeżeli mówi pan o DN to jak zwykle brak panu wiedzy lub manipuluje pan.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2010, 15:38:09 pm wysłana przez tkiller » Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #99 dnia: Października 06, 2010, 11:43:04 am »

@Serpico: Zupełnie jak w sekcie neońskiej!

Niezupełnie...bo w DN wpisana jest judaizacja a nie zielonoświątkowa protestantyzacja....
Zapisane
emyk
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #100 dnia: Października 08, 2010, 09:16:53 am »

Jak by ktoś chciał zapoznać się ze wspólnotą i jak wygląda msza z modlitwą o uzdrowienie zapraszam w tą sobotę do Częstochowy. Kościół św. Józefa ul. Okrzei dzielnica raków. Początek spotkania o 18.

Pozdrawiam!!
Zapisane
"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę" 1Kor6,12
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #101 dnia: Października 08, 2010, 09:21:01 am »

Znaczy się jak rozumiem Msza będzie w KRR??
Jeśli tak to pierwsze słyszę, aby na Mszach w KRR były modlitwy o uzdrowienie.

Ewentualnie poprzez to zaproszenie chce nas Pani przekonać do czegoś, do czego nas Pani nie przekona. Próżny trud.
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2010, 09:31:20 am wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #102 dnia: Października 08, 2010, 10:03:04 am »

Takie bzdety jak te to w Opolu mamy regularnie w parafii św.  Piotra i Pawla ::)
Ogladali Panstwo film o Boracie ;D ;D ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #103 dnia: Października 08, 2010, 10:20:53 am »

Ogladali Panstwo film o Boracie ;D ;D ;D
Nie, a warto??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #104 dnia: Października 08, 2010, 10:34:45 am »

Niezbędne akcesoria do Mszy o uzdrowienie:laptop, ekran, projektor, gitarki..




no i efekt jest w postaci świadectwa uzdrowienia samego głównego animatora tej grupki organizującej te Msze...

http://www.youtube.com/watch?v=rYcr_W-gGM8
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!