Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:24:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: FSSP w Radiu Maryja (i kwestie poboczne)
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: FSSP w Radiu Maryja (i kwestie poboczne)  (Przeczytany 4917 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« dnia: Września 26, 2010, 14:24:40 pm »

Czy jest jakieś radio transmitujące Mszę Św. Trydencką?

Gdzieś wyczytałem, że w 1998 Radio Maryja transmitowała Mszę św. Trydencką i niedługo potem J.E. Abp Gocłowski mówiąc kolokwialnie "ochrzanił ich" za to. Tak więc nie wiem czy ktoś się odważy  :(
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #1 dnia: Września 26, 2010, 19:26:09 pm »

Celebransem wtedy był ks. Bisig FSSP. A wieczór i noc poprzedzającą Mszę były ciekawe Rozmowy Niedokończone. Może ma ktoś to nagrane? Fajne były akrobacje umysłowe nt. ekumenizmu i Jana Pawła II jaki to super papież bo pozwala na Mszę w KRR.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Września 26, 2010, 19:47:35 pm »

To zdaje się jest taka specyfika ruchu postindultowego.

http://www.rafalgwarek.private.pl/fssp/foto/bonus_pastor_2010/slides/DSC03814.html

U Św. Benona też dawało się odczuć fascynację postacią Jana Pawła II.
Zapisane
vatu0
uczestnik
***
Wiadomości: 111


« Odpowiedz #3 dnia: Września 26, 2010, 21:35:10 pm »

Celebransem wtedy był ks. Bisig FSSP. A wieczór i noc poprzedzającą Mszę były ciekawe Rozmowy Niedokończone. Może ma ktoś to nagrane? Fajne były akrobacje umysłowe nt. ekumenizmu i Jana Pawła II jaki to super papież bo pozwala na Mszę w KRR.

Dlatego przestaje lubić to forum. Dajcie już spokój Bractwu.
Zapisane
"Zmiłuj się nade mną Boże, w łaskawości swojej"

Święty Franciszku, Apostole Azji, módl się za nami!
Święty Andrzeju Kim Tae-gon, módl się za nami
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #4 dnia: Września 26, 2010, 21:48:30 pm »

Cytuj
Gdzieś wyczytałem, że w 1998 Radio Maryja transmitowała Mszę św. Trydencką i niedługo potem J.E. Abp Gocłowski mówiąc kolokwialnie "ochrzanił ich" za to. Tak więc nie wiem czy ktoś się odważy 

Dziwiłbym się tylko, że Radio Maryja przejęłoby się ochrzanianiem akurat arcybiskupa Gocłowskiego.
Możnaby było spróbować w radiach diecezjalanych w diecezjach gdzie istnieje pewna przychylność wobec KRR (np. Rzeszów, Łowicz chyba też). Nie wiem tylko czy wszystkie diecezje mają swoje radia.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #5 dnia: Września 26, 2010, 22:21:09 pm »

To zdaje się jest taka specyfika ruchu postindultowego.

http://www.rafalgwarek.private.pl/fssp/foto/bonus_pastor_2010/slides/DSC03814.html

U Św. Benona też dawało się odczuć fascynację postacią Jana Pawła II.

No rzeczywiscie straszne. W katolickim kosciele katolicy fascynują sie katolickim papiezem, Rzeczywiscie straszna zbrodnia.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #6 dnia: Września 27, 2010, 00:23:23 am »

A i tak najlepszy jest dowód rzeczowy p. Zygmunta w postaci zdjęcia pod pomnikiem JP2 - ucina wszelką dyskusję ;)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #7 dnia: Września 27, 2010, 07:35:37 am »

Ależ ja bardzo FSSP szanuję. To z nimi były moje pierwsze kontakty z Mszą w KRR podczas pielgrzymki do Chartres w 1992 i 93 r. Ale podczas tej audycji odpowiedzi naprawdę były akrobatyczne znając wcześniejsze poglądy ks. Bisiga. Słysząc niektóre pytania był chyba zmieszany. Chciał powiedzieć prawdę pewnie prosto z mostu ale przytomnie tego nie zrobił bo zablokowałoby to i tak ograniczoną możliwość celebracji Mszy. Trzeba pamiętać że wrogość do Mszy wśród biskupów była wtedy znacznie większa i oficjalna do FSSP( jako kryptolefebrystów jak zostali wtedy nazwani przez bp. Pawłowicza) i do FSSPX. Pomocna niestety była wtedy reglamentacja Mszy "która nigdy prawnie nie była zniesiona" przez Jana Pawła II ówczesnego Ojca Świętego.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Września 27, 2010, 17:47:45 pm »

To zdaje się jest taka specyfika ruchu postindultowego.

http://www.rafalgwarek.private.pl/fssp/foto/bonus_pastor_2010/slides/DSC03814.html

U Św. Benona też dawało się odczuć fascynację postacią Jana Pawła II.

No rzeczywiscie straszne. W katolickim kosciele katolicy fascynują sie katolickim papiezem, Rzeczywiscie straszna zbrodnia.

A skąd Pan wie, że to powszechne. Myślałem raczej o części prezbiterium. To może Pan uzna za rzecz naturalną, jeśli będą zafascynowani arcybiskupem Bugninim. Wszak to katolicki arcybiskup i odegrał tak wielką i widoczną rolę, a jego sekretarz, zdaje się z woli Jana Pawła II, twórczo rozwijał to dzieło.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #9 dnia: Września 27, 2010, 19:42:05 pm »

Cytuj
a jego sekretarz, zdaje się z woli Jana Pawła II, twórczo rozwijał to dzieło.
Wydaje mi się, że nie tyle z woli co za przyzwoleniem. Jan Paweł II nie był liturgistą i wydaje mi się, że dużo tych spraw jakby mu umykało. Z jednej strony sam krytykował nadużycia liturgiczne a z drugiej były one czynione tuż obok niego. Wydaje mi się, że nie-liturgistę często łatwiej przekonać do nadużyć.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
eire00
uczestnik
***
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #10 dnia: Września 27, 2010, 19:53:18 pm »

To może Pan uzna za rzecz naturalną, jeśli będą zafascynowani arcybiskupem Bugninim. Wszak to katolicki arcybiskup i odegrał tak wielką i widoczną rolę, a jego sekretarz, zdaje się z woli Jana Pawła II, twórczo rozwijał to dzieło.

+

Niech Pan jeszcze przypomni, za którego papieża Bugnini rozpoczął realizację swojego "dzieła". Czy tym papieżem też nie należy się fascynować? <zgryźliwy uśmiech>

Z Bogiem!
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Września 27, 2010, 20:10:56 pm »

Trzeba znać proporcją, jak powiedział Maciej Raptusiewicz...

Jan Paweł II nie był liturgistą i wydaje mi się, że dużo tych spraw jakby mu umykało. Z jednej strony sam krytykował nadużycia liturgiczne a z drugiej były one czynione tuż obok niego. Wydaje mi się, że nie-liturgistę często łatwiej przekonać do nadużyć.

Z tego co mi wiadomo arcybiskup Lefebvre też nie był liturgistą. Gdyby tylko sprawy liturgii umknęły...

Można odnieść wrażenie, że "Kościół posoborowy" poniekąd stracił z pola widzenia pierwszą tablicę z przykazaniami.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #12 dnia: Września 28, 2010, 14:01:11 pm »

Benedykt XVI też nie jest liturgistą i swoje widzi. Wielu nie-liturgistów też nadużycia widzi, orientuje się w tym wszystkim. Jest jednak wielu takich, którzy są na te sprawy niewrażliwi. Ks. Karol Wojtyła większość życia kapłańskiego spędził chyba jako ksiądz nieparafialny. Funkcjonował raczej na uniwersytecie. Może to też można wiązać z tym, że nie uwrażliwił się na liturgię. To tylko moje gdybanie, nie wiem czy uprawnione, muszę skończyć zanim popadnę w psychoanalizowanie biskupów Rzymu... :-\
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #13 dnia: Września 28, 2010, 18:34:18 pm »

Kon jaki jest kazdy widzi. Tylko wmawia sobie, ze to dobrze, ze zgarbacial i przypomina do zludzenia wielblada.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #14 dnia: Września 29, 2010, 08:53:44 am »

Cytuj
Kon jaki jest kazdy widzi. Tylko wmawia sobie, ze to dobrze, ze zgarbacial i przypomina do zludzenia wielblada.

Właśnie problem z tym, że sobie wmawia. Rozmawiając z niektórymi księżmi odnoszę wrażenie, że pamiętają, że mieli w seminarium jąśtam liturgikę, ale niezbyt się przejmują tym czego jakiśtam liturgista ich uczył, albonie pamiętają. Może nie chcą sobie przypomnieć?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: FSSP w Radiu Maryja (i kwestie poboczne) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!