Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 09:51:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231942 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Forum Krzyż "dzień po"
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Forum Krzyż "dzień po"  (Przeczytany 7148 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 09, 2009, 13:29:47 pm »

Struktury powinny się oprzeć o mniej lub bardziej formalne zbiorowości z miast, w których są Msze

No i jeszcze jedno: w ilu miastach, przy ilu Mszach są choćby raz na miesiąc spotkania z "instrukcją obsługi" Mszy ?

Pamiętam, że dawno dawno temu na Garncarskiej robiło się to osobiscie, ale to wystarczało. A teraz - ktoś przychodzi na Mszę, nie wie jak się zachować, nikt mu nie rzuca "koła ratunkowego" ... Trza sobie (NAM) narzucić dyscyplinę i ją realizować
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Thomas
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 09, 2009, 22:31:43 pm »

@ Pan Krusejder,
Cel-realizacja S.P.
Etapy
- powołać "stałe grupy"
- koordynować formalną ścieżkę -pisma, wnioski, odwołania i skargi  itp.
- koordynować komunikację zewnętrzną: informator o postępach, kłopotach i odwołaniach do Watykanu; gotowce dla dziennikarzy (zawsze są i byli leniami, co podsuniesz to przepiszą) trzeba ich  u r o b i ć , ogłoszenia, spotkania dla mediów itp.
- koordynacja pomocy "technicznej" paramenty liturg. szkolenie ministrów itp

Na początek koncentracja na 1 może 2 grupach. Najlepiej w b.dużych diecezjach - większy tzw."impakt";-) działań i sukcesów niż w małej miejscowości.
Metodycznie, skutecznie należy pomóc naszym  biskupom.

Jak Pan myśli, nie przestraszą się wierni odważnego działania? Ja myślę, że tak.
Zwłaszcza tej komunikacji zewnętrznej... a po co ? czy to wypada? ...da się załatwić bez tego wszystkiego...

Niech sam Pan pomyśli. Wszystko na piśmie. Komunikuje Pan prasie: "od 2 -m-c brak odpowiedzi, wysłaliśmy do Watykanu", La Stampa na 14 str. daje notkę od Pana :czekamy modlimy się jesteśmy przygotowani. Życie Warszawy wydaje "części stałe" i zaprasza do Benona... Dym na całego.  - dobre to ale nie w Polsce.
no, ale nie ma róży bez ognia, czy jakoś tak.

W konsekwencji działań diecezja ;-) tworzy "grupę patriotyczną - spokojną"; proszę - jesteśmy otwarci, ale tylko dla grzecznych misiów.    Najważniejsze że Msza będzie.

« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2009, 01:17:23 am wysłana przez Thomas » Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Forum Krzyż "dzień po" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!