Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:14:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Październikowa Rewolucja... Różańcowa
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Październikowa Rewolucja... Różańcowa  (Przeczytany 12893 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« dnia: Września 25, 2010, 15:16:06 pm »

Drodzy Państwo robimy szeroką akcję!!

1917 roku wybuchła Rewolucja Październikowa, która miała dalekosiężne skutki. Między innymi zaowocowała prześladowaniem Kościoła, rozwojem komunizmu, a także masowych obozów zagłady- sowieckich łagrów. Również Polska doświadczyła boleśnie tych wydarzeń. Maryja w Fatimie prosiła o codzienne odmawianie różańca. Mówiła też o potrzebie nawrócenia Rosji. Odpowiedzmy na Jej apel w październiku 2010. Niech dokona się teraz odwrotność tego, co stało się w październiku roku 1917.

Co zrobić? Odmówić choćby jeden dziesiątek różańca.
Kiedy? Codziennie. A zwłaszcza w październiku 2010
Gdzie? W kościele (a szczególnie przed Najświętszym Sakramentem), w domu, może w autobusie, na ulicy, przy przydrożnej kapliczce, w lesie, w górach... gdziekolwiek :)
Po co? W intencji pełnego nawrócenia Rosji, a także za Papieża, Polskę, dzieci i młodzież, życie poczęte, nawrócenie grzeszników i... we własnych intencjach!

Chwyć za broń, która potrafi być naprawdę mocnym karabinem maszynowym!

Nie wierzysz? Np. http://adonai.pl/cuda/?id=28

Zmieniamy historię - październik niech zasłynie inną rewolucją!


http://www.facebook.com/event.php?eid=137470502965225

1. Przyłączajcie się na facebooku.
2. Zapraszajcie znajomych.
3. Potrzebujemy osoby, która zrobi plakat akcji- taki w pdfie, format A4, żeby każdy mógł go w domu wydrukować i np. przykleić w swojej okolicy, zanieść do duszpasterstwa akademickiego i innego itp. Coś mi do głowy przyszło, by na plakacie byli żołnierze w hełmach z różańcami zamiast karabinów a koło nich czerwone róże. Cały plakat w tonacji brązowo-zielonej, napisy białe na przykład, tak wojskowo, żeby było. USILNIE BŁAGAMY O POMOC W TEJ SPRAWIE! ;)
4. Chcemy, by to była akcja Kościoła w Polsce na październik 2010. Tak, to jest szalony pomysł, ale jako, że gwałtownicy zdobywają Królestwo niebieskie, bierzemy się za to. Dlatego plakat jest niezbędny- roześlemy go po kuriach, aby one rozesłały po parafiach- w parafiach przyczepią te plakaty na gablotkach i pod takim hasłem będzie tegoroczny październikowy różaniec w parafiach. Wyślemy też do "Gościa Niedzielnego", "Niedzieli" itp. oraz do "Naszego Dziennika". To wspólna akcja tradsów i nietradsów.

Pomóżcie i włączcie się!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Sedmikraska
adept
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #1 dnia: Września 25, 2010, 22:51:23 pm »

+

Tylko za październik to by się dało poszczelać ;)
Zapisane
"Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmienił, to co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego" (nie pamiętam autora tej parafrazy)
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Września 26, 2010, 19:34:47 pm »

...ale ta rewolucja w listopadzie była...
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #3 dnia: Września 26, 2010, 21:46:33 pm »

CICHO!  ;)

Lud zna pod nazwą "październikowa".  ;) ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Września 28, 2010, 09:57:27 am »

Tak na poważnie, to nie jestem zwolennikiem zbyt częstego wprowadzania nowego (nowych akcji), bo to często prowadzi do zaniedbania tego co stare.
Zapisane
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #5 dnia: Października 07, 2016, 23:29:12 pm »

w związku z tym, że dziś MB Różańcowej i październik to ciekawa informacja:

W czasie II wojny światowej na naszej ziemi, gdzie pojawili się Niemcy, tam wraz z nimi śmierć, aresztowania i zniszczenia. Trudno w to uwierzyć, ale na terenie jednej z mazowieckich parafii przez 6 lat hitlerowskiej okupacji nie pojawili się niemieccy żołnierze, a na dodatek nikt z mieszkańców tej parafii nie zginął podczas wojny. Wszystko to zasługa wielkiej wiary i modlitwy przez różaniec ludzi zamieszkujących parafię Garnek. Garnek to obecnie wieś położona w województwie mazowieckim, w powiecie sokołowskim, w gminie Ceranów. Miejscowość jest położona ok. 70 kilometrów od Warszawy. W 1939 parafię Garnek zamieszkiwało blisko 7 tysięcy osób. W dniu niemieckiej agresji na Polskę proboszcz tej parafii powiedział wiernym, że jedynym ratunkiem dla Ojczyzny i dla mieszkańców okolicznych wiosek jest modlitwa.1 września przypadał pierwszy piątek miesiąca i sporo wiernych było w kościele. To do nich proboszcz skierował swoje przesłanie: „Dziś Niemcy pod wodzą Hitlera zaatakowały Polskę. Hitler to człowiek opętany przez szatana. Hitler wyrządzi straszliwe zło Polsce i całej Europie. Zginą miliony ludzi, Europa ulegnie wielkiemu zniszczeniu. Czy jest jakiś ratunek? Czy możemy uniknąć śmierci, uratować nasze domy, gospodarstwa, zakłady pracy ? Tak, jest ratunek ! Tym ratunkiem jest różaniec przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem ! Od dzisiaj, aż do końca wojny, (nie wiemy ile będzie trwać ta wojna), każdego dnia w naszym kościele będzie odmawiany Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszam wszystkich każdego dnia na to nabożeństwo”. Wojna trwała 6 lat i dokładnie tyle lat był w tym kościele codziennie odmawiany przez wiernych różaniec. Na nabożeństwa zaczęło przychodzić coraz więcej ludzi. Odmawiali cząstkę Różańca (5 tajemnic). Po modlitwie różańcowej proboszcz udzielał błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Mieszkańcy widząc, że do ich parafii nie zawitali jeszcze hitlerowcy, a z tych,którzy poszli na front nikt nie zginął, to tym chętniej i liczniej przychodzili do kościoła, który codziennie pękał w szwach. Z parafii Garnek zostało zmobilizowanych wielu młodych mężczyzn do wojska jeszcze przed wrześniem 1939 roku. Jedni walczyli z Niemcami, a inni z Rosjanami. Nikt z nich nie zginął na froncie - część z nich wróciła do domów po ustaniu walk, część dostała się do niewoli. Jedni byli w obozach niemieckich, inni w rosyjskich, w tym na dalekiej Syberii. I wszyscy powrócili do swoich rodzinnych domów.
Może się to wydawać nieprawdopodobne, ale o tym cudzie wiary płynącej z różańca mówił biskup Zbigniew Kraszewski. W październiku, czyli miesiącu szczególnym jeśli chodzi o różaniec warto pamiętać, że można, a nawet trzeba modlić się nie tylko o sprawy osobiste, ale również takie jak Ojczyzna czy pokój. Przykład parafii Garnek pokazuje jak wiele można osiągnąć tą drogą.
Źródło: blogmedia24.pl/node/65038 pompejanska.rosemaria.pl/2014/02/polski-cud-rozancowy/ ; http://polskaniepodlegla.pl/magazyn-patriotyczny/item/8769-jedyna-parafia-w-polsce-do-ktorej-podczas-ii-wojny-swiatowej-nie-dotarli-niemcy
Zapisane
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #6 dnia: Października 06, 2017, 23:47:43 pm »

w związku z świętem MB Różańcowej info, znana zapewne prawie wszystkim, na temat akcji Różaniec do Granic: http://www.rozaniecdogranic.pl/o-rozancu-do-granic
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #7 dnia: Października 07, 2017, 11:24:57 am »

Uważam, że dobry tekst!: (autorka nie potępia w czambuł Różańca do granic, ale podzieliła się swoimi spostrzeżeniami)

http://christianitas.org/news/dlaczego-nie-pojade-z-rozancem-na-granice/

Trzeba nam też pamiętać, że dziś I Sobota Miesiąca i dziś w pierwszej kolejności (przynajmniej ja) wynagradzałam rano na nabożeństwie różańca fatimskiego za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. W drugiej kolejności pomodlę się w intencji ojczyzny, pokoju, etc ...
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2017, 11:59:11 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #8 dnia: Października 07, 2017, 13:09:28 pm »

Przeczytałem i podzielam zdanie p. Mamy, że tekst dobry i trzeźwiący. Dzięki za wskazanie.
Już od bardzo dawna nie zaglądam na FB, ale kilka dni temu dzięki wpisowi p. Zdzichu  w innym wątku odkryłem na onym fanpage "Apoftegmaty ojców miastowych". Niektóre wpisy b. ciekawe. Choćby Apoftegmat czterdziesty dziewiąty - o bezsensownych akcjach duszpasterskich.. Także wydaje mi się, że akcje (eventy) tego typu oprócz najczęściej krótkotrwałego emocjonalnego wzmożenia nie dają nic lub prawie nic, dowodzą raczej duszpasterskiej porażki. Encyklika Pascendi dominici gregis kolejny raz się kłania. Powinna być studiowana i wykładana na każdym katolickim kursie katechetycznym.
PS Różaniec zwykłem odmawiać sam i w ciszy. Najchętniej w pustym kościele czy kaplicy przed wystawionym Najśw. Sakramentem.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #9 dnia: Października 07, 2017, 13:19:58 pm »

Muszę dopisać!  Na fb ten artykuł zapodał też Tomasz Stępień. Ja tam specjalnie nie dyskutowałam, napisałam te zdania co powyżej i raptem na pw otrzymałam wiadomość:



... weszłam na stronę, słucham co tam mówią i zaraz na początku zonk :)  Mówią o jakimś ewangeliście Emanuel Minos, popatrzyłam na Wiki kto to jest, a to jakiś pastor zielonoświątkowy, dalej nie oglądałam z czyich to wizji.


Ale faktycznie jak się czyta te różne informacje od organizatorów, współorganizatorów, żeby zabrać ze sobą wodę święconą i sól egzorcyzmowaną,  jakby to były jakieś magiczne amulety. Sakramentalia są dobre, ale ... albo się wierzy Tej która otrzymała moc i posłannictwo od Boga aby zetrzeć głowę szatana ... albo nie i będą sypać sól egzorcyzmowaną. Na wielu stronach piszą, że różaniec to potężny egzorcyzm. Jedno Zdrowaś Maryjo ... to kulka w szatana jak mawiał św. Maksymilian Kolbe.

Łukasz Wolański wszedł w dyskusję i wyjaśnił tak:

"Każda rzecz służy do tego, do czego została przeznaczona. Gdy się święci wodę ze słów modlitwy wynika, że służy do kropienia. Gdy się błogosławi i egzorcyzmuje sól, ze słów modlitwy wynika, ze służy do tego, by ją dodać do wody, nie do żadnego rozsypywania ani innych zabobonów.
Żadne zakopywanie czy zasypywanie przedmiotów niczego nie zmieni. Owszem, był zwyczaj kropielnic z wodą święconą, ale to służyło ludziom, nie przedmiotom. Ludzie żegnając się odmawiali modlitwę i oczyszczali się wspominając chrzest. Co roku kapłan błogosławi domy - bo jego błogosławieństwo ma moc, woda jest dodatkiem."

I druga wypowiedź:




Jak ktoś się naczyta takich różnych informacji, to wyraża swoje zdanie w artykule jak powyżej podałam link.
Zapisane
Fragath
adept
*
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #10 dnia: Października 07, 2017, 13:30:40 pm »

Bo to event stricte polityczny niemający praktycznie żadnego celu duszpasterskiego. A do tego łączenie modlitwy z pogańsko-magicznymi rytuałami a nawet co gorsze nadawanie jej magicznych właściwości to jest po prostu herezja. Mi się to kojarzy z magicznymi kręgami(pentagramami) które miały by utrzymać demona w środku pod kontrolą przywołującego - przerażające...
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Października 07, 2017, 16:26:47 pm »

Cytuj
"Apoftegmaty ojców miastowych". Niektóre wpisy b. ciekawe. Choćby Apoftegmat czterdziesty dziewiąty - o bezsensownych akcjach duszpasterskich..

Można przeczytać:

https://www.facebook.com/1653692924898868/photos/a.1653693701565457.1073741828.1653692924898868/1959645710970253/?type=3&theater


Więcej takiej "ewangelizacji" o której pisałam tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9564.msg211741.html#msg211741


... więcej rekolekcji ewangelizacyjnych tego pastora zielonoświatkowego:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,412.msg211132.html#msg211132


i ... więcej aprobaty dla samozwańczych braci i "proroków" o czym tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9546.msg211656.html#msg211656

... i rożnej maści ewangelizatorów stadionowych. Można wiele wymienić i napisać.  Nie wiem czy to polityczne czy nie, ale wg. mnie to, te wszystkie akcje zaangażowani są ludzie z różnych grup odnowowo-charyzmatycznych.   
Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #12 dnia: Października 07, 2017, 17:10:04 pm »

Tak się zastanawiałem co to ci tradycjonalisci znowu wymyśla żeby odciąć się od akcji wielkiej narodowej wspólnej modlitwy rozancowej. Niespodziewanie autorytetem tradsow została pani którego dwuczlonowego nazwiska nie pamiętam, a która podpisuje się jako radca prawny, jakby to miało jakieś znaczenie (chyba że dla zwolenników emancypacji kobiet).

Ja byłem w swojej parafii. Delegacja wyjechała na granice a my tu. Opletlismy Polskę różancem (pisze to bo pani prawnik nie zrozumiała tej symboliki). Kościół pełny. Byli też młodzi. Wyszedłem zbudowany. Gloria Dei.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #13 dnia: Października 07, 2017, 17:15:03 pm »

Oczywiście, w fundacji organizującej tę akcję są osoby odnowo-charyzmatyczne, z których najbardziej znany jest reżyser Lech Dokowicz.

I to właściwie mnie cieszy, że - pomimo, że "event" - to jednak zrobili modlitewno-różańcowy. Nie brałem w tym udziału na granicy, natomiast byłem w kościele parafialnym na różańcu odmawianym w tym czasie.

Moim zdaniem lepiej, żeby takie osoby zajmowały się różańcem niż "spoczynkami w Duchu Świętym" czy organizacją "koncertów ewangelizacyjnych" i "tańców dla Jezusa". W ten sposób i oni swoją aktywność kierują w dobrą stronę i modlitwa też na pewno nie zaszkodzi.

Panią z "Christianitas" rozumiem, ale moim zdaniem przesadza doszukując się w symbolice "granicznej" jakiś wpływów pogaństwa.

Natomiast dodatkowo znajdzie się tam wiele osób charyzmatyczno-nawiedzonych, które to będą "sypać sól egzorcyzmowaną", coś zakopywać i inne rzeczy robić. Wydaje mi się jednak, że wynika to raczej ze swego rodzaju "nawiedzonego" rodzaju pobożności, który tu występuje w formie odnowowo-charyzmatycznej, ale miał też swoje "przedsoborowe" formy, np. przytaczane przez św. Maksymiliana wszywanie cudownych medalików w ubrania osób, które nie chciały go przyjąć.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #14 dnia: Października 07, 2017, 18:31:54 pm »


O Cudownym Medaliku św. Maksymilian: "Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły, i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają - o, tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot, po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi ... Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego".

Musi być modlitwa, samo wszycie też na nic.


Proszę poczytać co piszą i jak komentują pastorzy protestanccy:

https://chnnews.pl/kraj/item/4049-dzis-rozaniec-do-granic-komentarz-pastorow.html
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Październikowa Rewolucja... Różańcowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!