Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 11:02:01 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Październikowa Rewolucja... Różańcowa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj
Autor Wątek: Październikowa Rewolucja... Różańcowa  (Przeczytany 12948 razy)
Najmłodszy syn
bywalec
**
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #90 dnia: Października 13, 2017, 13:47:14 pm »

W mojej parafii w latach ubiegłych 2005/2006 r.  były procesje po Mszy Św. wieczornej do Krzyża misyjnego przy Kościele, gdzie odmawiano modlitwy o Boże błogosławieństwo dla rolników i ich ciężkiej pracy oraz o stosowną pogodę, potrzebną do obfitych zbiorów. Proszono też za wszystkich ludzi, którzy pracują - o błogosławieństwo w ich trudzie. Śpiewano litanię do Wszystkich Świętych. Teraz nie ma procesji, nawet nie słyszałam żeby ksiądz zapowiadał że takie dni są.
Niestety osoby mieszkające w miastach nie są świadome, że powinny wpierać modlitwą tych wszystkich, których Pani wymieniła. W przypadku kataklizmu wszyscy odczują jego skutki. Co najgorsze wiele parafii na (formalnie) wsiach, będących w rzeczywistości przedmieściami i porzucono na nich poważne rolnictwo, rezygnuje z tej procesji. "Bo po co? U nas rolników już nie ma."
Swoją drogą, całkiem słusznie, zauważyła Pani, że była to I sobota października - tak się złożyło w tym roku. Na stronie organizatorów pamiętano o tym fakcie, ale nie wiem jak to w praktyce wyglądało. Z mojej parafii pojechała grupa, która i tak prowadziła wieczorem, po powrocie z RdG, nabożeństwo wynagradzające w naszym kościele parafialnym.

Panie Rysio, oglądałem zdjęcia z RdG i wiele grup szło na te granice procesyjnie, z krzyżem lub z obrazem NMP.
http://wf3.xcdn.pl/files/17/10/07/413013_hbq7_DSC_5507_69.jpg
http://wf1.xcdn.pl/files/17/10/07/407631_tfxA_657622_3116176490337043754_n_69.jpg
Niestety byli i tacy, którzy pokusili się o postawienie stolika w górach i odprawienie tam Mszy świętej.

Obawiam się, że gdyby Pani radca prawny żyła w V wieku to skrytykowałaby tak samo inicjatywę Dni Krzyżowych. Doszukałaby się pogaństwa.

Osobiście nie uczestniczyłem w tym iwencie. Wiem natomiast, że zaangażowano wiele letnich katolików, "typowych pracowników korpo", którzy w sobotę! (więc nie było "piąteczkowego melanżu") wstali wcześnie z łóżka, jechali kilka godzin autobusem (pewnie odśpiewali w nim godzinki), uczestniczyli w Mszy świętej i jakby nie patrzeć spędzili cały dzień wokół wiary. Bardzo wątpliwe by to wydarzenie wyrządziło komuś szkodę duchową (ale nie wykluczam, że mogło dojść do takich incydentów) natomiast jestem pewien, że przyniosło dużo dobra duchowego.
Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #91 dnia: Października 18, 2017, 18:20:44 pm »

Kwik kudłatego był tak duży z powodu akcji "Różaniec do granic", że aż posunał się do kłamliwego paszkwilu o tej akcji i o Polakach na łamach lewackiego "Corriere de la sera", w którym m.in. zarzucono Polakom odpowiedzialność za holocaust.

Jest protest. Podpisz petycję. Podaj dalej.

http://www.citizengo.org/pl/104378-stiamo-protestando-contro-larticolo-contenente-delle-tesi-diffamatorie-secondo-le-quali-i?tc=tw&tcid=41608494

http://niezalezna.pl/206026-wloska-gazeta-w-ohydny-sposob-obrazila-polakow-to-nie-pozostalo-bez-echa
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #92 dnia: Października 18, 2017, 18:58:16 pm »

Kwik kudłatego był tak duży z powodu akcji "Różaniec do granic", że aż posunał się do kłamliwego paszkwilu o tej akcji i o Polakach na łamach lewackiego "Corriere de la sera", w którym m.in. zarzucono Polakom odpowiedzialność za holocaust.

Jest protest. Podpisz petycję. Podaj dalej.

http://www.citizengo.org/pl/104378-stiamo-protestando-contro-larticolo-contenente-delle-tesi-diffamatorie-secondo-le-quali-i?tc=tw&tcid=41608494

http://niezalezna.pl/206026-wloska-gazeta-w-ohydny-sposob-obrazila-polakow-to-nie-pozostalo-bez-echa

To jakaś posoborowa charyzmatyczna mania przesladowcza; jak nas obrazą i oplują to slyszę, ze "kudlaty" się wscieka, jak nas pochwalą to znaczy, ze "kudlaty" podkulil ogon.
Co by nie było, to jest "znak". Szczerze mowiac wolalbym mniej "znakow negatywnych odmawiania rozanca". Ale skoro mamy się cieszyć...no to cieszymy się  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #93 dnia: Października 18, 2017, 21:08:27 pm »

Naród polski oddał cześć N.M.P., tej która ma zmiażdżyć łeb diabła. "Ona zetrze głowę twoją". Więc kudłacz się wścieka i mści w ten właśnie sposób na naszym Narodzie. To nie jest negatywny znak, tylko reakcja kudłacza  - do przewidzenia, tak jak do przewidzenia jest że diabeł będzie szalał podczas egzorcyzmu gdy różaniec jest odmawiany. Natomiast dobre owoce, jakie ta akcja przyniosła, wymienił choćby pan Najmłodszy_syn i inni powyżej.


P.S.
Trochę z innej beczki. Gdzieś czytałem niedawno w przedsoborowej książeczce, autor, ksiądz katolicki, podawał przykłady, jakie to piękne manifestacje katolickie powstają gdzieś tam w Niemczech, manifestacje różnych kongresów, albo jak gdzieś tam jakaś uroczystość poruszyła masy ludności. Przedstawiał "iventy" jako symptomy poruszenia religijnego, jako coś co umacnia opinię katolicką w przestrzeni publicznej. A niektórzy dzisiejsi "zatwardziali tradsi" ;) myślą chyba, że "przedsoborowy katolik" to li tylko na Msze trydencką miał chodzić i żadnej aktywności "iventowej" miał nie uprawiać.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #94 dnia: Października 18, 2017, 22:03:43 pm »

Jak to powiedział Benedykt XVI ( lub Nicola Bux) im więcej kongresów eucharystycznycvh tym większy upadek wiary i kultu eucharystycznego. Pisal o tej zaleznosci tez prof Romano Amerio.

Im więcej gadki szmatki o ubóstwie, tym większe inwestycje kubaturowe w mojej diecezji  ;D
Tak to prawda, upadek Kosciola zaczął się przed soborem. Nie da sie tego ukryć.

PS
Radzę zerwać prenumeratę "Egzorcysty"
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Październikowa Rewolucja... Różańcowa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!