Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 11:47:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: beatyfikacja Chiary Luce Badano członki Ruchu Focolari...
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: beatyfikacja Chiary Luce Badano członki Ruchu Focolari...  (Przeczytany 7250 razy)
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« dnia: Września 20, 2010, 15:00:30 pm »

jeden z forumowiczów Rebelya.pl stwierdził: "Koniec mówienia, że nowa msza nie uświęca."

Ja właściwie jestem sceptyczny. Raz, że Ruch Focolari budzi we mnie wiele watpliwości, dwa czy NOMowi można tu przypisywać zasługę?
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #1 dnia: Września 20, 2010, 15:10:16 pm »

Co to za Ruch Focolari, i co ma do tego NOM? Przyznaję, że już gubię się w tym "ekumenizmie".
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2 dnia: Września 20, 2010, 15:24:34 pm »

A to jeszcze ruch bardzo przedsoborowy jeśli chodzi o datę powstania :).
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #3 dnia: Września 20, 2010, 15:32:38 pm »

A to jeszcze ruch bardzo przedsoborowy jeśli chodzi o datę powstania :).

A czy data powstania ma jakiekolwiek znaczenie?
Oto ciekawy link co głosi RF
http://www.focolare.pl/content/pomi%C4%99dzy-religiami

a co do NOM to forumowi powołał się na NOM bo kandydatka na błogosławioną codziennie w nim uczestniczyła!
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #4 dnia: Września 20, 2010, 15:51:16 pm »

Cytat z polskiej strony Ruchu Focolari:
Cytuj
Dialog pomiędzy religiami dla braterstwa pomiędzy narodami



W obecnej głębokiej, światowej transformacji w kierunku społeczeństwa coraz bardziej wielokulturowego i wieloreligijnego, z pojawieniem się nowych fenomenów ksenofobii i nietolerancji religijnej i porażającego zderzenia cywilizacji, Ruch zaangażował się w prowadzenie dialogu pomiędzy religiami, ażeby pluralizm religijny ludzkości nie był przyczyną podziałów i wojen, ale miał swój wkład w odnowę w braterstwie jedności rodziny ludzkiej.

Czy tu trzeba coś dodawać?

A odnośnie ewentualnej beatyfikacji Chiary to wynika ona chyba bardziej z jej pięknej chrześcijańskiej postawy życiowej, a nie z rytu Mszy. Ona przecież nie mogła uczestniczyć w KRR , nie ze swojego wyboru.
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #5 dnia: Września 20, 2010, 15:57:08 pm »


CZŁONKINI. na Boga.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #6 dnia: Września 20, 2010, 16:32:26 pm »

Ja właściwie jestem sceptyczny. Raz, że Ruch Focolari budzi we mnie wiele watpliwości, dwa czy NOMowi można tu przypisywać zasługę?

Z pewnościa można przypisać zasługę w uformowaniu poglądów. Chiara Lubich entuzjastycznie przyjęła "nową eklezjologię" i koncepcję "dialogu międzyreligijnego".

Focalare "walczy o pokój" prowadząc dialog międzyreligijny, bo uważa religie (tj. ich wielość) za przyczynę wojen i konfliktów. Porozumienie między religiami i pokój jest dla nich celem samym w sobie.  Oczywiście w takim dialogu nigdy nie mogą paść pytania o prawdę, lub o to kto ją zna, a kto błądzi.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #7 dnia: Września 20, 2010, 16:39:04 pm »

Focolari to dosc dobry przyklad na szkodliwosc swobodnego czytania Pisma Swietego. Byla sobie grupka poboznych dziewczat, ktora chodzila w gory i czytala sobie Bilbie. Az tu ktoregos razu trafiaja na tekst "aby byli jedno". Uch ! Zagwozdka. Jak same potem przyznaly : to bardzo trudny tekst dla mlodych panieniek. Wiec se panienki do trundego tekstu dorobily wlasna eklezjologie. Reszta - powstanie i rozwoj ruchu Focolari - to tylko konsekwencja. Fakt, ze trafily na dobra, posoborowa glebe. Za Piusa X dodano by im asystenta koscielnego, ktory wylozylby zagubionym panienkom podstawowe prawdy katechizmowe.
Polecam :
http://www.laportelatine.org/communication/presse/2010/fideliter197/197.php
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Września 24, 2010, 10:45:48 am »

Zawsze wierni nr 8/2005 - Temat numeru dr Regina Hinrichs: Ruch Focolari
http://piusx.org.pl/zawsze_wierni/numer/75

Treść artykułu dostępna do przeczytania jest tu:
http://www.traditia.fora.pl/permanentna-rewolucja,27/ruch-focolari,2353.html
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #9 dnia: Września 24, 2010, 11:43:58 am »

Eh... szczerze, to mało mnie to obchodzi... coraz bardziej tradzieję, tradycjonalizuję się, czy jakkolwiek to nazwać można. amen.  ;D

A tak na poważnie- no beatyfikacja to kult lokalny, nikt nie każe jej czcić w Polsce, aczkolwiek ja coraz bardziej widzę, że jest ogólne zaślepienie. Tak to sobie tłumaczę. Nie że zła wola. Jakieś zaślepienie. Duch obłędu rozlany w niektórych sercach... w efekcie czego nie widzą oni związku między dialogowaniem z religiami, a masońską próbą stworzenia jednej religii synkretycznej...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Września 25, 2010, 09:56:46 am »

(...) a co do NOM to forumowi powołał się na NOM bo kandydatka na błogosławioną codziennie w nim uczestniczyła!

O przyszłej błogosławionej :

http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x33252/beatyfikacja-chiary-badano-pierwszej-z-ruchu-focolari/
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Września 25, 2010, 10:18:50 am »

a co jest złego w dialogu międzyreligijnym? Czasami czytając niektore wypowiedzi mam wrażenie że religia jest niczym partia polityczna. A przecież nikt nie jest muzułmaninem, hindusem z myślą że jest to fałszywa droga i kłamstwo. Czy gdyby ktoś do państwa zapukał i powiedział "islam to jedyna droga zbawienia, przyjmij mahometa i prawdy z koranu" co byście zrobili? Ja bym takiego kogoś wyprosił. Dziś nie ma możliwości przekonać króla który każe ludziom wyznawać innego Boga, nie można podbić terenów i dać im wybór przyjąć chrzest albo uciekać do lasu, pustynie etc.
Szkoda że przeciwnicy dialogu nie mają żadnej realnej alternatywy.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #12 dnia: Września 25, 2010, 15:24:18 pm »

Panie marcinie, ale chodzi o to, żeby dialog był poznaniem siebie nawzajem teoretycznym i uświadomieniem przez nas chrześcijan, ba, katolików hinduistom, muzułmanom itd, że NIE MAJĄ PEŁNI PRAWDY O BOGU. A często ten dialog zatrzymuje się na pierwszym punkcie i wychodzi z tego dla przeciętnego odbiorcy, że katolik i hinduista wierzy w tego samego "boga", a to jest herezja!! św. Paweł powiedział, że "co poganie ofiarują, czartu ofiarują, nie Bogu"!. W tym rzecz.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #13 dnia: Września 25, 2010, 15:48:26 pm »

a co jest złego w dialogu międzyreligijnym?

To jest ograny chwyt erystyczny. Np. na krytyke protestantyzmu mozna odpowiedziec "a co jest zlego w chrzescijanstwie ?" albo "a co jest zlego w Ewangelii ?".

Z dialogiem jest jak z ekumenizmem : jesli chodzi o narzedzie majace na celu nawrocenie, to czemu nie ? Natomiast trzeba byc slepym, ignorantem albo niespelna rozumu by nie dostrzedz, ze dzisiejszy dialog i dzisiejszy ekumenizm jest celem sam w sobie, a nie zadnym narzedziem. Prosze poczytac troche o koncepcji dialogu w Focolari. Zajezdza siarka na kilometr.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #14 dnia: Września 25, 2010, 15:58:35 pm »

Dialog? O czym tu dialogować? Jaki może być dialog między prawdą a fałszem, dobrem a złem, światłością a ciemnością? Albo się przyjmuje prawdę, albo się żyje w fałszu z dala od drogi zbawienia. "Owocem" posoborowego dialogowania jest tylko relatywizm i indyferentyzm. Nic więcej.

Szkoda że przeciwnicy dialogu nie mają żadnej realnej alternatywy.
Alternatywą jest to, co Kościół robił zawsze: stanowcze głoszenie prawdy, potępianie błędu i organizowanie misji celem nawracania. Tego wymaga wierność prawdzie objawionej i miłość bliźniego.
Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: beatyfikacja Chiary Luce Badano członki Ruchu Focolari... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!