Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 09:32:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nowe wieści z Medjugorie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Nowe wieści z Medjugorie  (Przeczytany 147334 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #150 dnia: Sierpnia 02, 2010, 12:24:45 pm »

No to lecimy z mailami ;D

Nie lecieć z mailami, tylko przyjmować "orędzia"  :D

http://forum.dlapolski.pl/medjugorje-vt1602.htm#33186
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #151 dnia: Sierpnia 02, 2010, 13:21:13 pm »

Z tym, że pobożne Panie nawiedzające Sanktuarium w czasie np święceń wydały mi się hojne w stosunku do neoprezbiterów. Powiedzaiłbym, że pobożne ceremonie przeciągają tam pielgrzymów na stronę tradycji.

Przypuszczam, ze watpie. Starsza pani zawsze chetniej da koperte mlodemu w sutannie niz noszcemu koloratke do swetra i dzinsow.  Nie sadze, zeby to sie przekladalo na sympatie do Tradycj, ani na przekonania. Oczywiscie - odwrotnie niz we Francji, tym paniom tridentina nie przeszkadza, pod warunkiem, ze beda piesni po niemiecku. Niemcy sa bogaci i hojni, wbrew stereotypom i wreczanie kopert jest naturalnym odruchem. Nawet ojciec Rydzyk jezdzil w latach 90tych do Wigratzbad zbierac kase na Radio Maryja.

A przy okazji, jesli panowie maja jakies swieze dane z W., to moze z czystej ciekawosci moglblym sie dowiedziec czy niemieckojezyczni caly czas klerycy uczestnicza w novoordusowych ceremoniach ? Czy diakoni maja obowiazek rozdawania komunii na NOMie ? I czy szefem jest tam caly ciagle ten ksiadz Polak, co spedzal czas na spacerowaniu z pudelkiem (staly element opowiadan ludzi odwedzajacych seminarium) ? Plotkometr mi sie zacial i musze sobie uzupelnic poziom :)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #152 dnia: Sierpnia 02, 2010, 13:55:51 pm »

czy niemieckojezyczni caly czas klerycy uczestnicza w novoordusowych ceremoniach ?

Klerycy FSSP?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #153 dnia: Sierpnia 02, 2010, 16:26:44 pm »

A sa w Wigratzbad jacys inni ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #154 dnia: Sierpnia 02, 2010, 16:52:09 pm »

Pewnie całe mnóstwo, choćby przejazdem  ;)
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #155 dnia: Sierpnia 02, 2010, 21:35:34 pm »

Fakt, ze rozne wspolnoty moga wysylac klerykow do Wigratzbad na uzupelnienie formacji, choc w wiekszosci studiuja raczej u siebie, nawet FSV. Swego czasu spotkalem wyslanego przez swojego opata niemieckiego benedyktyna, ale to bylo lata temu. Za to redemptorysci studiuja w Denton.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #156 dnia: Sierpnia 02, 2010, 21:50:33 pm »

FSV - to tradi-dominikanie z szarym krzyzykiem na habicie? Mają jakieś seminarium w Chemere?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #157 dnia: Sierpnia 02, 2010, 22:00:32 pm »

W malych wspolnotach, zwlaszcza zakonnych, nie ma seminarium, kandydaci do kaplanstwa ucza sie we wlasnym zakresie. Niektore wspolnoty sporowadzaja profesorow z zewnatrz, regularnie lub per modum actus. Np. w Le Barroux uczy (uczyl ?) ks. Lucien :) Ale zazwyczaj ojcowie maja wystarczajacy poziom. Z tego co wiem, to chyba tylko redemptorysci z Papa Stronsay wysylaja swoich klerykow do seminarium z prawdziwego zadarzenia, co wcale mnie nie dziwi (he, he, zlosliwy troche jestem).
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #158 dnia: Sierpnia 02, 2010, 22:07:24 pm »

No bo charyzmatem Redemptorystów jest duszpasterstwo prostaczków ;D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #159 dnia: Sierpnia 03, 2010, 09:59:40 am »

FSV - to tradi-dominikanie z szarym krzyzykiem na habicie? Mają jakieś seminarium w Chemere?
To jest Foederatio Sede Vacante ;D
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #160 dnia: Sierpnia 03, 2010, 10:12:51 am »

Ja osobiście nie mam przekonania to tych redemptorystów.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #161 dnia: Sierpnia 03, 2010, 20:04:43 pm »

tradi-dominikanie z szarym krzyzykiem na habicie

Ten krzyzyk nie wzial sie z niczego. Kiedy sie "legalizowali" w 1988 roku to dostali wielkiego kopa w tylek od generalicji zakonu dominikanskiego, ktora stwierdzila, ze nie chce miec z nimi nic wspolnego i robila co mogla, zeby ich integracje storpedowac m. in. zabraniajac kategorycznie uzywania habitu.

No, ale to byl rok 1988, "Ecclesia Dei", a nie "Summorum P.", Jan Pawel II, a nie Benedykt XVI, no i kard. Mayer tez nie mial motywacji ani charyzmy kardynala Castrillona (zalozyciele Bractwa Kaplanskiego sw. Piotra i Pawla wiedza cos o tym). Dzis pewnie general OP pewnie wyslalby do Chémére delegata albo co najmniej list gratulacyjny.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #162 dnia: Sierpnia 03, 2010, 12:10:38 pm »

Cytuj
Grupy modlitewne i formacyjne: Droga Neokatechumenalna, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, Sodalicja Mariańska, Bractwo szkaplerzne, grupa modlitewna rodziców, grupa Medjugorie, Krąg Biblijny, Grupa “Światło-Życie”, grupa odpowiedzialnych za kurs przedmałżeński, grupa młodzieży gimnazjalnej “Oaza”;
http://www.parafiaealing.co.uk/index.php?id=9&look=145

Ciekawe czym zajmuje się ta grupa. Usłyszałem o niej w czasie ogłoszeń parafialnych.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
miserere
adept
*
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #163 dnia: Sierpnia 03, 2010, 16:50:23 pm »

O?! A to dlaczego panie Major? Bardzo mnie to zaciekawilo.
Na zywo zrobili bardzo dobre wrazenie (choc tylko pobiezne) i "ich" wierni takze. Z tego co wiem ze stronu www to ich "powrot" przebiega w dobrej atmosferze.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #164 dnia: Sierpnia 03, 2010, 18:17:19 pm »

Jeśli jest tak jak Pan mówi to dlaczego przestali być C.SS.R a zostali zmuszeni do występowania oficjalnie jako F.SS.R ?

Cytuj
Jednak ze względu na protest przełożonego generalnego redemptorystów, zgromadzenie nie mogło pozostać przy starej nazwie i przyjęło miano Synów Najświętszego Odkupiciela.
http://jacquesblutoir.blogspot.com/2009/06/papa-stronsay-dekada-posrod-stuleci.html

Cytuj
Nie znam kulisów ich pojednania z Rzymem, które przebiegało bardziej burzliwie niż wcześniej mi się wydawało: doszło do podziału wspólnoty, a impuls do podjęcia decyzji o negocjacjach z Ecclesia Dei miała dać powizytacyjna decyzja bpa Fellaya o konieczności zmian we władzach wspólnoty.
http://jacquesblutoir.blogspot.com/2010/05/co-jest-nie-tak-z-tymi-szkockimi.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2010, 18:23:27 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nowe wieści z Medjugorie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!