Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:07:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nowe wieści z Medjugorie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 Drukuj
Autor Wątek: Nowe wieści z Medjugorie  (Przeczytany 146524 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #360 dnia: Maja 12, 2019, 21:55:35 pm »

Wilk syty a owcy wydaje się, że jest cała.

Najważniejsze, że biznes się kręci. Państwo 1/6 terytorium Polski i 1/11 ludności pozbawione tego, to byłby krach gospodarczy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #361 dnia: Maja 13, 2019, 16:40:04 pm »

No nic się nie zmieniło,  to co wcześniej abp Hoser mówił, tylko teraz jeszcze głośniej powiedziane bo przez usta Franciszka.

Cytuję z artykułu:

"Odpowiadając na pytania dziennikarzy Alessandro Gisotti, wyjaśnił, że papieska decyzja wypływa z troski o to, ***aby te pielgrzymki nie były interpretowane jako uwierzytelnienie „znanych wydarzeń”*** , które nadal wymagają zbadania przez Kościół. Dlatego należy unikać, aby takie pielgrzymki powodowały zamieszanie lub dwuznaczność w aspekcie doktrynalnym."

https://ekai.pl/papiez-zezwolil-na-pielgrzymki-do-medjugorie/

... śmieszne to, "nadal wymagają zbadania przez Kościół".

One nie wymagają już zbadania przez Kościół bo było wszystko zbadane, ale zapewne nie wiedzą jak powiedzieć tym żyjącym "wizjonerom" ? którzy nadal mają te "objawienia".
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #362 dnia: Maja 20, 2019, 22:18:56 pm »

Na alledrogo są na pewno jakieś książki ze starych wydań, można kupić i sprawdzić.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #363 dnia: Lipca 04, 2019, 16:25:54 pm »

Osobiscie uwazam, ze Medjugorie nie jest warte naszego zainteresowania. Pomijajac ciaglosc 'widzen' i osoby widzacych jak i ich 'przewodnikow duchowych', sa one sprzeczne ze soba. Przyklad podany przez p. Anne jest tylko jednym z wielu. Niektorzy duchowni naciagaja jak moga, ze to 'hermeneutyka ciaglosci' itp. Ale dla mnie to zwykla bzdura, a Gospa (jesli rzeczywiscie sie objawia tym 'widzacym') nie przychodzi od Boga i nie ma nic wspolnego z Maryja.

Jak najbardziej nie warto się tym interesować, bo już chyba wszystko zostało powiedziane, napisane, ale nowe pokolenie dorosło i na nowo niesamowite promowanie, a już nie chcę wspominać ks. Chmielewskiego, który wozi tam wszystkich z którymi ma kontakt:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6166.msg220345.html#msg220345

I zapewne został księdzem bo tak powiedziała widzącej Vicce Gospa, do której zaniósł kartkę : (to takie moje przypuszczenia, bo jaką otrzymał odpowiedź tego nie powiedział)



(...)
Na drugi dzień poszliśmy do jednej z widzących - Vicki. Ta opowiadała nam przepięknie o Matce Bożej, o przesłaniach Maryi do świata i zakończyła niespodziewanie słowami:

"Jeśli ktoś chce coś szczególnego powiedzieć Matce Bożej, to dzisiaj wieczorem, kiedy Ona przyjdzie do mnie, dam Jej tę informację od was. Dlatego, jeśli ktoś chce, to niech coś napisze i da mi, a ja Jej to przekażę."

Szybko sięgnąłem do kieszeni i pierwszy przekazałem Vicce mój list.


Po dwóch dniach zadzwonił do mnie przyjaciel znad morza i mówi: "Słuchaj, od trzech dni trwa zgrupowanie karate, które miałeś prowadzić. Gdzie ty jesteś?"

Rzeczywiście, zupełnie o tym zapomniałem. Zapakowałem kimono do plecaka i pojechałem. Na treningu wszyscy spojrzeli na mnie zdumieni, ponieważ do czarnego pasa przy kimonie przywiązałem różaniec. Nic nie powiedzieli z szacunku, a może i ze strachu, że dostaną bęcki za głupie uśmieszki, ale spojrzenia mieli przedziwne. Poprowadziłem trening jak zawsze, czyli pokazywałem im, jak na pięćdziesiąt różnych sposobów można kogoś zabić, a potem wyjąłem swój różaniec i powiedziałem, że dzisiaj nie będzie medytacji, tylko opowiem im o miłości Pana Boga do każdego z nich i opowiem, kim jest Matka Boża... I najciekawsze było to, że tak słuchali mnie przez dwie godziny, a na końcu wszyscy chcieli przyjąć błogosławieństwo Matki Bożej. Tak więc kładłem na nich ręce i przekazywałem je modląc się nad nimi.
(...)
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6166.msg220061.html#msg220061



Dziś na fb o krąży takie nagranie:



https://www.facebook.com/watch/?v=1277359482423510

Wielebny mówi , że "Matka Boska powiedziała ...." --> jaka Matka Boska? jakie objawienia? czy Matce Bożej podoba się takie nieposłuszeństwo? czy Panu Jezusowi?  Kolejny ks. szkodnik i nieposłuszny nawet temu co powiedział abp Hoser, o czym też tu jest:

***„Ale jeśli chodzi o pielgrzymki organizowane po to, by udać się tam z powodu objawień, to tego nie można, nie ma na to zgody”*** – zastrzegł"

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,503.msg213019.html#msg213019


Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #364 dnia: Stycznia 23, 2020, 16:53:26 pm »

Medjugorie - Historia nieposłuszeństwa cz.1

"Zapraszamy do obejrzenia filmu poświęconego historii „objawień” w Medjugorie. Powodem jego powstania jest nieustannie rosnąca ilość zwolenników Medjugorie, którzy nie mówią lub nie znają całej prawdy o opinii władz kościelnych w tym temacie. Od lat rozpowszechnia się orędzia rzekomo przekazane widzącym przez Gospę całkowicie pomijając to, że u ich źródeł stoi całkowite nieposłuszeństwo zwierzchnikom Kościoła. Zdajemy sobie sprawę, że wielu poczuje się zaatakowanych gdyż bardzo emocjonalnie i osobiście doświadczają fenomenu z Medjugorie. Jednak należy poznać fakty i wydarzenia ściśle związane z „objawieniami”, aby nie dać się złapać w pułapkę pozornego dobra."

https://www.youtube.com/watch?v=iVWXTfc-vXo&t=162s
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #365 dnia: Marca 19, 2020, 22:46:01 pm »

Cytuj
Koniec comiesięcznych objawień dla Mirjany Soldo
Podczas objawienia 18.03.2020 r. Matka Boża powiedziała Mirjanie, że już nie będzie jej się więcej objawiać 2. dnia miesiąca.

W czasie tych comiesięcznych objawień Mirjana wspólnie z Matką Bożą modliła się za tych, którzy nie poznali miłości Bożej. Maryja przekazywała jej orędzia i opowiadała o tajemnicach dotyczących wydarzeń, jakie mają mieć miejsce na świecie.

Wciąż jednak Mirjana - zgodnie z obietnicą Maryi - do końca życia będzie miała coroczne objawienia 18 marca.

https://www.centrummedjugorje.pl/PL-H4/aktualnosci/987/koniec-comiesiecznych-objawien-dla-mirjany-soldo.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #366 dnia: Marca 19, 2020, 23:10:03 pm »

Fatalnie. Na każdego drugiego były planowane pielgrzymki: w programie objawienie dla Mirjany: cena 550,00 zł + opłata na miejscu w hotelu:230.00 Euro.
 
Na wszystkie widoczne na stronie pielgrzymki są jeszcze wolne miejsca.
KLIKNIJ NA WYBRANY TERMIN I ZOBACZ WIĘCEJ


https://www.centrummedjugorje.pl/PL-H13/pielgrzymki-do-medziugorja.html
https://www.pielgrzymki24.pl/PL-H4/oferta/75/weekend-majowy-i-objawienie-dla-mirjany-9-dni.html

I co to będzie??? Kto tym ludziom zwróci kasę???
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #367 dnia: Marca 22, 2020, 20:46:08 pm »

Cytuj
Koniec comiesięcznych objawień dla Mirjany Soldo
Podczas objawienia 18.03.2020 r. Matka Boża powiedziała Mirjanie, że już nie będzie jej się więcej objawiać 2. dnia miesiąca.

W czasie tych comiesięcznych objawień Mirjana wspólnie z Matką Bożą modliła się za tych, którzy nie poznali miłości Bożej. Maryja przekazywała jej orędzia i opowiadała o tajemnicach dotyczących wydarzeń, jakie mają mieć miejsce na świecie.

Wciąż jednak Mirjana - zgodnie z obietnicą Maryi - do końca życia będzie miała coroczne objawienia 18 marca.

https://www.centrummedjugorje.pl/PL-H4/aktualnosci/987/koniec-comiesiecznych-objawien-dla-mirjany-soldo.html


Już nie ma na tej stronie tego komunikatu, coś sobie przemyśleli i dali z "objawieniem" z tego dnia:

https://www.centrummedjugorje.pl/PL-H4/aktualnosci/986/coroczne-objawienie-matki-bozej-mirjanie---18-marca-2020-r.html


Medjugorje: "Dziewica" ogłasza, że zawiesza (!!??) swoje miesięczne objawienie, ponieważ zbiega się z koronawirusem.

Wielokrotnie potępialiśmy oszustwo, które miało miejsce w Medziugorju, rzekomymi występami maryjnymi, które. jakby byli programem telewizyjnym, mieli dzień i godzinę każdego miesiąca, do tego stopnia, że ​​towarzyszyli „widzącym”, nawet jeśli podróżowali; z drugiej strony wiadomości były absolutnie puste i powtarzalne aż do sytości. To sam bp Schneider powiedział, że „ wiele z tego, co się dzieje, nie jest katolickim ani zdrowym ”

Wiemy, że jest wielu ludzi w dobrej wierze, którzy w nie wierzyli i wierzą i że są ludzie, którzy uzyskali dobra duchowe, ponieważ Bóg także tam działa, jak we wszystkich częściach świata , co nie gwarantuje autentyczności rzekomych objawień. Nawiasem mówiąc, wiele rzekomych konwersji przeżyło tam emocjonalny błysk pozbawiony treści, który później rozpuścił się jako cukier w brandy.

Cóż, rażąco zbieżne z epidemią Coronavirus, wydaje się, że rozmowna „dziewica” przyłączyła się do kwarantanny i postanowiła zawiesić swoje objawienia. Można to zobaczyć tu i tutaj . Po prostu smutne i żałosne zakończenie, ale takie, które wyjaśnia wszystkim, którzy nie chcą być zaślepieni oszustwem, którym poddani byli od dziesięcioleci.

https://adelantelafe.com/medjugorje-la-virgen-anuncia-que-suspende-su-aparicion-mensual-coincidiendo-con-el-coronavirus/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #368 dnia: Marca 22, 2020, 21:04:40 pm »

Przejrzałam sobie kilka chorwackich stron i na niektórych piszą:

"Wielu wierzących jest rozczarowanych i zastanawia się, dlaczego Matka Boża odwołała jej przybycie w momencie pandemii koronawirusa."
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #369 dnia: Marca 22, 2020, 21:47:15 pm »

Przejrzałam sobie kilka chorwackich stron i na niektórych piszą:

"Wielu wierzących jest rozczarowanych i zastanawia się, dlaczego Matka Boża odwołała jej przybycie w momencie pandemii koronawirusa."


Sa dwa mozliwe powody:
1. Gospa boi się COVID-19 , mozna zrozumiec, panika jest nakręcona na fest,
Bardziej prawdopodobne:
2. Koniec objawień zjawy, moze otworzyc drogę do uznania gospy za koszerne objawienie. Pewnikiem jakis kurialista rzymski porozmawial z medium i powiedział: "jezeli nie ustanie ta biegunka to nie uznamy zjawy, zrozumiano?".
Zatem nie wróży to dobrze na przyszlosc...

tzn jak juz zostanie przyklepana zjawa to dopiero ruszą autokary, no i kasa. Pewnie teraz rozne kurie wykupuja grunta pod domy pielgrzyma...kasa musi sie zgadzać. Znam nawet takiego biskupa, ktory wiecej wylał kubików betonu niż niejedna firma betoniarska.
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2020, 21:51:46 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #370 dnia: Sierpnia 03, 2021, 20:42:46 pm »

Cytuj
Przybyliśmy tutaj, aby odnowić swoją wiarę w Jezusa Chrystusa – powiedział emerytowany prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah w kazaniu podczas mszy św., rozpoczynającej 1 sierpnia 32. Międzynarodowy Festiwal Modlitewny Mladifest w Medzjugoriu.

Na to tradycyjne już spotkanie w małej wiosce w Bośni i Hercegowinie przybyli młodzi ludzie z 23 krajów Europy (w tym także z Polski), Ameryki Północnej i Łacińskiej oraz z Ziemi Świętej. Uczestników wydarzenia powitał na początku wieczornej liturgii eucharystycznej miejscowy proboszcz o. Marinko Šakota, a jeszcze przed jej rozpoczęciem nuncjusz apostolski w Bośni i Hercegowinie abp Luigi Pezzuto pozdrowił ich w imieniu Franciszka, którego przesłanie przeczytali młodzi parafianie Andrija Šego i Katarina Džida.
[/size]
https://misyjne.pl/medziugorie-kard-sarah-przewodniczyl-mszy-sw-na-rozpoczecie-32-miedzynarodowego-festiwalu-mlodych/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2021, 20:45:25 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #371 dnia: Sierpnia 03, 2021, 20:51:51 pm »

I znowu kolejny Kardynał zbłądził, pojechał do nich zamiast dać im sczeznąć na duszy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #372 dnia: Sierpnia 03, 2021, 22:59:48 pm »

I znowu kolejny Kardynał zbłądził, pojechał do nich zamiast dać im sczeznąć na duszy.

Dokładnie! Nawet nie przypuszczałam że tam się pojawi.
Zapisane
Prombudrak
bywalec
**
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #373 dnia: Sierpnia 03, 2021, 23:27:05 pm »

Dokładnie! Nawet nie przypuszczałam że tam się pojawi.

Proszę nie nakładać swojej wyobraźni aż takich granic, bo biorąc pod uwagę zamęt i zgorszenie, które idą z samej góry, może być Pani kolejną ofiarą wiecznego trybu "przypuszczającego".
Zapisane
Tolerancja...to odchyłka od normy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #374 dnia: Sierpnia 04, 2021, 12:13:19 pm »

Dokładnie! Nawet nie przypuszczałam że tam się pojawi.

Proszę nie nakładać swojej wyobraźni aż takich granic, bo biorąc pod uwagę zamęt i zgorszenie, które idą z samej góry, może być Pani kolejną ofiarą wiecznego trybu "przypuszczającego".

Proszę się o mnie nie martwić, tu nie o mnie chodzi. Każdy niech się martwi o siebie i pan też.
Zapisane
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nowe wieści z Medjugorie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!