Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Październik 20, 2017, 01:34:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Wspólnota Św. Brunona z Kolonii

https://www.facebook.com/EremitkiPl
201714 wiadomości w 5806 wątkach, wysłana przez 1410 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Zuza
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nowe wieści z Medjugorie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] Drukuj
Autor Wątek: Nowe wieści z Medjugorie  (Przeczytany 77440 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 4448


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #330 dnia: Maj 17, 2017, 23:43:31 pm »

Mariolog patrząc na tę statuetkę i czytając opis tzw. objawienia od razu powie że to ściema. Dziwi mnie to, że ktokolwiek usiłuje coś udowodnić.
Zapisane
Fakt, że Papież (Franciszek) ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa... (vanitas)
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 880


« Odpowiedz #331 dnia: Lipiec 28, 2017, 14:11:13 pm »

Mariolog patrząc na tę statuetkę i czytając opis tzw. objawienia od razu powie że to ściema. Dziwi mnie to, że ktokolwiek usiłuje coś udowodnić.

Christus REX

Drogi panie Szkielecie mnie nic nie dziwi jak by była normalna KATOLICKA hierarchia w Watykanie to po lekturze nie tylko tego, ale opinii biskupów miejsca już w 1981 roku było by to potępione jako diabelskie mamienia które zresztą głosi herezje i parodiuję Matkę Bożą  :

ks. Jan Wójtowicz
Problem Mediugorie

http://www.antyk.org.pl/wiara/miediugorje/miediugorje2.htm

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/171

http://www.medjugorje.hr/pl/objawienia-medziugorskie/medziugorje/swiadectwa/1981/

Przy okazji dowiadujemy się, że Medziugorje odwiedziła duża liczba osób wyznających prawosławie i islam oraz, że wedle ich świadectw ustnych i pisemnych wynieśli stąd niezapomniane wspomnienia. Niektórzy prawosławni wzruszyli się do łez, kiedy to medziugorski ksiądz przyjął ich ciepło i mówił im o wspólnej Matce Maryi i Ojcu niebieskim, którzy kochają nas tak samo, bez względu na istniejące różnice wyznaniowe. Inni znowu, byli wzruszeni uwagą i gościnnością gospodarzy, którzy przyjmowali ich w swoich domach jak rodzonych braci i siostry. Miejscowi gospodarze i księża zachwycili się głęboka wiarą i umiłowaniem Boga osób, które są wyznawcami innych religii. Szczególnie oczarowała ich wiara i pokora grupy prawosławnych z Rzymu, którzy z daleka (Lukoć) na kolanach przyszli do drzwi medziugorskiego kościoła. O. Tomislav powiedział nam, że nigdy nie widział bardziej godnego podejścia do krzyża niż to, jakie mu to pokazali prawosławni Romowie - podchodzili do krzyża według wieku, całując go.
Nasa Ognjista, XI., 9 (77), Duvno, październik 1981 r., str. 10-11 (miesięcznik katolicki)


Czyli nie ważne w co wierzysz możesz sobie odrzucać negować DOGMAT Niepokalanego Poczęcia N. P. Maryi i być kochanym PRZEZ BOGA  tak samo jak katolicy którzy mają bezwzględnie wyznawać wszystkie prawdy wiary katolickiej zdogmatyzowane i te nie będące dogmatami tylko inna kwalifikacja przylgnięcia do magisterium jest wymagana. Czyli nie ważne w co wierzysz RÓŻNICE SIĘ NIE LICZĄ a jednak takie pojmowanie jest już potępione przez Kościół Św. :

W Instrukcji "De motione oecumenica"  Świętego Oficjum , wydanej 20 grudnia 1949 roku:

"[Biskupi] powinni być czujni ażeby pod fałszywym pretekstem – iż trzeba raczej kłaść nacisk na te sprawy, które nas jednoczą niż na te, które nas dzielą – nie rozprzestrzeniał się niebezpieczny indyferentyzm... Powinni także dać odpór niebezpiecznej manierze wypowiedzi rodzącej fałszywe opinie i próżne nadzieje, które nigdy nie mogą zostać spełnione – jaką może być na przykład twierdzenie, iż nie należy zbyt wielce poważać orzeczeń zawartych w encyklikach rzymskich Papieży na temat powrotu odszczepieńców do Kościoła, konstytucji Kościoła, czy Mistycznego Ciała Chrystusa... Przeto, ma być głoszona i objaśniana cała katolicka doktryna; w żaden sposób nie może być przemilczane bądź w dwuznacznych wypowiedziach ukrywane to, co zawiera katolicka prawda odnośnie prawdziwej natury usprawiedliwienia i drogi do niego wiodącej, konstytucji Kościoła, prymatu jurysdykcji rzymskiego Papieża oraz jedynej, prawdziwej jedności mogącej się dokonać poprzez powrót odszczepieńców do jednego, prawdziwego Kościoła Chrystusowego" (AAS, XLII (1950), 144).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2017, 14:13:42 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6123

« Odpowiedz #332 dnia: Sierpień 07, 2017, 23:12:42 pm »

No paczcie :) Objawienia trwają, diabeł w tym czasie się uaktywnił ...

Manifestacja ZŁEGO DUCHA podczas OBJAWIENIA MATKI BOŻEJ w MEDJUGORIE dn. 02-01-2017  r.

https://www.youtube.com/watch?v=Ri1_GZMGp1s


A tu za inną stroną:

 https://www.youtube.com/watch?v=LlbVMZ_kjxA&feature=youtu.be
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2017, 10:37:01 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 115

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #333 dnia: Sierpień 19, 2017, 08:54:08 am »

Abp Hoser:
"Wszystko wskazuje na to, że objawienia będą uznane, być może jeszcze w tym roku. Konkretnie rzecz biorąc, sądzę, że możliwe jest uznanie autentyczności pierwszych objawień, tak jak to zaproponowała komisja kard. Ruiniego (watykańska komisja, która pracowała pod przewodnictwem kard. Camilla Ruiniego orzekła, że pierwszych siedem objawień jest prawdziwych, choć nie zostało to dotąd oficjalnie ogłoszone )".

Dodał, że - w jego ocenie - to, co mówią tzw. widzący, jest spójne, nie ma wśród nich ludzi "nawiedzonych" czy zaburzonych psychicznie.
"Potężnym argumentem za autentycznością objawień jest wierność doktrynie Kościoła"
- podkreślił abp Hoser. Jednocześnie zaznaczył, że osobiście nie zajmował się badaniem treści objawień.


Abp Hoser powiedział: "To jedno z najbardziej żywych miejsc modlitwy i nawróceń w Europie - o zdrowej duchowości". "Modlitwa, cisza, skupienie, Eucharystia, adoracja, post, sakrament pojednania. To są mocne strony tego miejsca", "Po bokach kościoła pw. św. Jakuba są dwa długie, specjalnie wybudowane pawilony, w których jest pięćdziesiąt konfesjonałów".

http://niezalezna.pl/201126-objawienia-w-medjugorie-beda-uznane
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 2727

« Odpowiedz #334 dnia: Sierpień 19, 2017, 12:07:24 pm »

Jest wiele elementow, ktore przemawiają za uznaniem objawień:
- międzyreligijny charakter
- szansa na rozwój pobożnej turystyki autokarowej
- wzrost gospodarczy Hercegowiny

Jestem za uznaniem pierwszych 7-miu objawień a nawet awansem kolejnych siedmiu. Oczywiscie pod warunkiem, ze w kolejnych objawieniach poruszona zostanie pozytywnie kwestia "wędrowki ludow do Europy" i otwartosć na islam. Co z uwagi na lokalizację objawień -  "da się załatwić".
Slowem, operacja "M" zacznie się zwracac: politycznie i finansowo.
Jestem dobrej mysli.
Z tym Medjugorie to lepszy interes niz ten ze "złotym pociągiem", choć trzeba przyznać, ze wladze Walbrzycha spisaly sie na piątkę z plusem.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6123

« Odpowiedz #335 dnia: Sierpień 19, 2017, 16:37:20 pm »

Medjugorje - tajemnica, której dna nie widać - rozmowa KAI z abp. Henrykiem Hoserem
(...)
http://niedziela.pl/artykul/30635/Medjugorje---tajemnica-ktorej-dna-nie


"pierwszych siedem objawień jest prawdziwych" --  albo coś się uznaje, albo nie. Albo się Matka Boża objawiała albo nie! A może miała taki kaprys, że zaczęła przychodzić, a później Jej się odwidziało? to kto przychodził i przychodzi nadal?
Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 115

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #336 dnia: Sierpień 19, 2017, 21:06:51 pm »

Bp. Ratko Perić neguje wiarygodność objawień również tych z pierwszych dni: twierdzi, że występowały wtedy sprzeczne zeznania, i że z pewnością można stwierdzić, że nie są wiarygodne.

Ale abp. Hoser twierdzi że są spójne... A biskup miejsca - że nie.

Prywatnie to wątpię, by ktoś lepiej znał tą sprawę, niż biskup miejsca.

http://www.total-croatia-news.com/lifestyle/17006-local-bishop-there-were-no-apparitions-of-virgin-mary-in-medugorje
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6123

« Odpowiedz #337 dnia: Sierpień 19, 2017, 21:19:26 pm »


Prywatnie to wątpię, by ktoś lepiej znał tą sprawę, niż biskup miejsca.

http://www.total-croatia-news.com/lifestyle/17006-local-bishop-there-were-no-apparitions-of-virgin-mary-in-medugorjeOczywiście, że tak. Poprzedni biskup też był tego samego zdania co obecny, były też trzy międzynarodowe komisje. Tu po polsku:

https://stacja7.pl/ze-swiata/bp-peric-nie-ma-wiarygodnych-objawien-w-medjugorje/

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 4870


« Odpowiedz #338 dnia: Sierpień 20, 2017, 00:24:36 am »

Jest wiele elementow, ktore przemawiają za uznaniem objawień:
[...]


Pominął Pan istotny element: objawienia owe są wypełnieniem proroctwa jakie miała Briege McKenna OSC na spotkaniu przywódców ruchu “Odnowa Charyzmatyczna“ w maju 1981 r. dotyczące o Wlasica ze "strumieniem wody żywej" wypływającym spod niego. Z kolei o. Emilien Tardif, przekazał jemu słowa: „Nie lękaj się. Posyłam ci moją Matkę”. I w następnym miesiącu się zaczęło. I trwa do dziś.

P.S. Wartości temu proroctwu dodaje fakt, że podczas rekolekcji ekumenicznych w Orlando, jak Briege McKenna podkreśliła w autobiograficznej książce, została w sposób cudowny uzdrowiona.
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 2727

« Odpowiedz #339 dnia: Sierpień 20, 2017, 01:17:14 am »

Cytuj
.objawienia owe są wypełnieniem proroctwa jakie miała Briege McKenna OSC na spotkaniu przywódców ruchu “Odnowa Charyzmatyczna“ w maju 1981 r. dotyczące o Wlasica ze "strumieniem wody żywej" wypływającym spod niego. Z kolei o. Emilien Tardif, przekazał jemu słowa: „Nie lękaj się. Posyłam ci moją Matkę”. I w następnym miesiącu się zaczęło. I trwa do dziś.

Czego to Soros nie wymyśli...
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 115

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #340 dnia: Sierpień 20, 2017, 09:32:57 am »

https://stacja7.pl/ze-swiata/bp-peric-nie-ma-wiarygodnych-objawien-w-medjugorje/

Mocne...
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 577

« Odpowiedz #341 dnia: Sierpień 26, 2017, 21:12:51 pm »

https://stacja7.pl/ze-swiata/bp-peric-nie-ma-wiarygodnych-objawien-w-medjugorje/

Mocne...
Najmocniejsze jest to że ta objawiająca się postać  Gospy jakoś przez całe dekady nie przekonała dwóch kolejnych biskupów miejsca.  jak w Guadeluppe. ;D
Zapisane
MK
bywalec
**
Wiadomości: 76


« Odpowiedz #342 dnia: Sierpień 27, 2017, 22:52:06 pm »

W Częstochowie na zakończenie pielgrzymki FSSPX ks. Szydłowski miał dość ciekawy wykład właśnie nt. Medjugorie. Pewnie niebawem będzie dostępny w internecie i posłuży jako antidotum na wygłupy modernistów.
Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nowe wieści z Medjugorie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!