Traditio > Summorum Pontificum

Śpiew na Mszy - pieśni

<< < (27/27)

animus60:

--- Cytat: Pedro w Grudnia 29, 2013, 21:39:58 pm ---Jest pewna tendencja do ograniczania Mszy Świętej do czasu jednej godziny.
--- Koniec cytatu ---

Typowa Msza, na której bywam to 40-50 min. Kiedyś zmierzyłem czas, po odjęciu konferansjerki i ogłoszeń wyszło 37 min.

pauluss:

--- Cytat: animus60 w Grudnia 30, 2013, 12:17:51 pm ---
--- Cytat: Pedro w Grudnia 29, 2013, 21:39:58 pm ---Jest pewna tendencja do ograniczania Mszy Świętej do czasu jednej godziny.
--- Koniec cytatu ---
Typowa Msza, na której bywam to 40-50 min. Kiedyś zmierzyłem czas, po odjęciu konferansjerki i ogłoszeń wyszło 37 min.

--- Koniec cytatu ---
Jest to zmiana spowodowana przez ksiezy, ktorzy zaczeli odprawiac msze szybko (i niestety byle jak) - wiec ludzie sie przyzwyczaili. Jesli jakis ksiadz odprawia godzine, to ludzie sie niecierpliwia, narzekaja, ze jest dziwny i wychodza wczesniej, wiec ksieza sie chca dostosowac, zeby nei draznic innych i w taki sposob kolo sie niestety zamyka.

animus60:

--- Cytat: pauluss w Stycznia 01, 2014, 22:52:01 pm ---
--- Cytat: animus60 w Grudnia 30, 2013, 12:17:51 pm ---
--- Cytat: Pedro w Grudnia 29, 2013, 21:39:58 pm ---Jest pewna tendencja do ograniczania Mszy Świętej do czasu jednej godziny.
--- Koniec cytatu ---
Typowa Msza, na której bywam to 40-50 min. Kiedyś zmierzyłem czas, po odjęciu konferansjerki i ogłoszeń wyszło 37 min.

--- Koniec cytatu ---
Jest to zmiana spowodowana przez ksiezy, ktorzy zaczeli odprawiac msze szybko (i niestety byle jak) - wiec ludzie sie przyzwyczaili. Jesli jakis ksiadz odprawia godzine, to ludzie sie niecierpliwia, narzekaja, ze jest dziwny i wychodza wczesniej, wiec ksieza sie chca dostosowac, zeby nei draznic innych i w taki sposob kolo sie niestety zamyka.

--- Koniec cytatu ---

Kiedyś u mnie w parafii Msze były co godzinę. pewnego dnia to zmieniono i zaczęto odprawiać Msze co 1,5 h. Motywowano to tym, żeby ksiądz się nie spieszył, żeby był czas na minięcie się wiernych wchodzących i wychodzących. Teraz Msza trwa 45 min, a następne 45 min kościół stoi pusty.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej