Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 13:00:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231954 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Dopalacze, czyli jak się bawi młodzież
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] Drukuj
Autor Wątek: Dopalacze, czyli jak się bawi młodzież  (Przeczytany 17603 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #120 dnia: Września 09, 2010, 20:06:33 pm »

A mój Proboszcz powiedział mi coś takiego : "palenie to nie grzech, to tylko głupota". Kiedyś palił (wiele lat).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #121 dnia: Września 09, 2010, 20:18:54 pm »

A mój Proboszcz powiedział mi coś takiego : "palenie to nie grzech, to tylko głupota". Kiedyś palił (wiele lat).
Więc wg Pańskiego proboszcza jestem głupkiem ;D
Ale niestety Proboszcz ma rację. To głupota. Tylko jak jej się pozbyć... :(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #122 dnia: Września 09, 2010, 20:20:13 pm »

"palenie to nie grzech, to tylko głupota"

Abstrahując od fajek: KAŻDY uczynek popełniony niezgodnie z porządkiem rozumu, przez podmiot zdolny do namysłu (a więc, potocznie mówiąc: głupota) - jest grzechem.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #123 dnia: Września 09, 2010, 20:22:44 pm »

Czyli nałogowiec nie grzeszy :P
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #124 dnia: Września 09, 2010, 20:30:42 pm »

A mój Proboszcz powiedział mi coś takiego : "palenie to nie grzech, to tylko głupota". Kiedyś palił (wiele lat).
Więc wg Pańskiego proboszcza jestem głupkiem ;D

Ja też.  ;)
Ale ksiądz powiedział to żartem.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #125 dnia: Września 09, 2010, 20:59:59 pm »

Ciężko być przeciwnikiem legalizacji konopi skoro jest potrzebna przy koronacji papieskiej:


@Zrezygnowano jednocześnie z dawnej intromisji, podczas której mistrz ceremonii zapalał przed Papieżem zawieszony na długim metalowym pręcie pęk konopi i wypowiadał tradycyjne słowa przestrogi: „Sancte Pater, sic transit glotia mundi”

za http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/694

A tak na poważnie to: "wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną".
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2010, 21:02:28 pm wysłana przez m.a.p.w » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #126 dnia: Września 10, 2010, 08:20:23 am »

Cytuj
Ale niestety Proboszcz ma rację. To głupota. Tylko jak jej się pozbyć...
Potrzebna jest tylko i wyłącznie determinacja. Ważny powód dla którego warto rzucić.
Je nie paliłem kilka lat a rzuciłem bez problemów bo miałem naprawdę silną motywację. Nawet się dziwiłem później, że to takie proste było!

Minęło jednak kilka lat, poczułem, że to już nie problem i postanowiłem (człowiek głupi jest jak .... ehh), że w czasie miesięcznej podróży po chinach fajnie by było sobie zapalić (idiotyczny powód - wiem). To tu to tam, w jakiejś wiosce, w pociągu, ... to pomaga przełamywać bariery. No i kupiłem sobie kilka paczek. Po powrocie już sobie przedłużałem ten okres palenia, przedłużałem, ... no i mamy dzień dzisiejszy :]
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 ... 7 8 [9] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Dopalacze, czyli jak się bawi młodzież « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!