Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 21:35:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231967 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Abp. Nycz zostanie kardynałem?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Abp. Nycz zostanie kardynałem?  (Przeczytany 11825 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Września 06, 2010, 07:13:22 am »

Za Wirtualną Polską:
Cytuj
W drugiej połowie października papież Benedykt XVI ogłosi nazwiska nowych kardynałów. Wśród nich będzie prawdopodobnie co najmniej jeden Polak - informuje "Dziennik Polski".

W Watykanie mówi się, że wśród nowych kardynałów znajdzie się abp Kazimierz Nycz i być może abp Zygmunt Zimowski. Nominacja dla 60-letniego abp. Kazimierza Nycza dla nikogo nie będzie zaskoczeniem. Od marca 2007 r. jest on metropolitą warszawskim. Hierarcha stojący na czele jednej z najważniejszych diecezji zwykle dość szybko otrzymuje kapelusz kardynalski.

W grupie około 20 nowych członków Kolegium Kardynalskiego z całego świata może się też znaleźć 61-letni arcybiskup Zygmunt Zimowski, były ordynariusz radomski, a obecnie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Abp Zimowski przez wiele lat współpracował z obecnym papieżem w Kongregacji Doktryny Wiary.

Ogłoszenie nowych nominacji kardynalskich może nastąpić 20 października przed zakończeniem Synodu dla Bliskiego Wschodu, który zaplanowano na 10-24 października. Konsystorz papieski, w trakcie którego zostaną one zatwierdzone, odbyłby się w listopadzie.

Odnośnie ostatnich wydarzeń w Wawie taka nominacja byłaby bądź co bądź z letka kontrowersyjna...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1 dnia: Września 06, 2010, 08:00:21 am »

A arcybiskup Nycz ma jakiekolwiek sukcesy we wprowadzeniu w życie SP w swojej archidiecezji??
http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2010/06/kryzys-w-archidiecezji-warszawskiej.html
nic się nie zmieniło od czasu opublikowania tego tekstu w NRL
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2010, 08:08:59 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #2 dnia: Września 06, 2010, 15:06:46 pm »

Boże uchowaj!


chociaz w sumie... prymas w ta czy w tamta, czy kardynal w ta czy w tamta, czy 500 biskupow w ta czy w tamta - czy to jakas roznica...?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #3 dnia: Września 06, 2010, 16:22:05 pm »

Z tego co słyszłem w warszawskim seminarium klerycy obowiazkowo ucza sie sprawowac Mszę Sw. Wszechczasów.
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #4 dnia: Września 06, 2010, 21:55:38 pm »

Czy to pewna informacja o nauce sprawowania KRR w seminarium warszawskim na Krakowskim Przedmieściu?
Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #5 dnia: Września 06, 2010, 22:42:41 pm »

Ciekawe czy (bzw. kiedy) doczekamy się oficjalnej ekskomuniki obecnego prezydenta RP za popieranie in vitro ... ? - po co nam taki nowy 'Kapelusz' tuzinkowy!
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
trident
adept
*
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #6 dnia: Września 06, 2010, 22:52:30 pm »

Co do seminarium warszawskiego...życzyłbym sobie aby i w innych seminariach diecezjalnych ( w tym w moim) liturgia wyglądała tak jak w warszawie:
-w niedzielę jutrznia i inne modlitwy po łacinie
-klerycy znają wszystkie Msze gregoriańskie i każdy nawet słabo śpiewający jest w stanie poprowadzić śpiew po łacinie podczas wystawienia
-posiadają piękny Kościół seminaryjny (Kościół, nie kaplicę) w którym można sprawować piękną wzorcową liturgię ( i zazwyczaj jest ona wzorcowa)
Zapisane
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #7 dnia: Września 06, 2010, 23:58:57 pm »

Czy to pewna informacja o nauce sprawowania KRR w seminarium warszawskim na Krakowskim Przedmieściu?
Dowiedziałem się tego od pasjonata KRR ksiedza prałata, przy każdej mozliwej okazji wypytuje sie o NFRR wiec mysle ze nikt go nie wprowadzil w maliny.
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Września 07, 2010, 08:40:52 am »

Panie i Panowie,
mamy do wyboru albo abpa Kowalczyka albo Nycza. Ja bym wybrał abpa Głódzia a Ojciec Święty mógłby JE Henryka Hosera

;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #9 dnia: Września 07, 2010, 10:24:06 am »

a ja JE Metropolitę Przemyskiego  ;D
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #10 dnia: Września 17, 2010, 11:36:12 am »

I co z tego, że każdy się tam uczy sprawować KRR skoro i tak nikt nie może? ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Września 17, 2010, 17:41:01 pm »

A arcybiskup Nycz ma jakiekolwiek sukcesy we wprowadzeniu w życie SP w swojej archidiecezji??


Chcąc być na tradycyjnej katolickiej Mszy z [tradycyjnym] katolickim kazaniem muszę dojeżdżać do innej diecezji. Przypuszczam, że gdyby archidiecezja warszawska została w ogóle zniesiona, wielu tradycyjnych katolików by nie odczuło żadnej zmiany.
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2010, 10:25:43 am wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #12 dnia: Września 17, 2010, 18:29:34 pm »

Czy to pewna informacja o nauce sprawowania KRR w seminarium warszawskim na Krakowskim Przedmieściu?
Chyba chodzi o seminarium warszawsko praskie.

Chcąc być na tradycyjnej katolickiej Mszy z katolickim kazaniem muszę dojeżdżać do innej diecezji. Przypuszczam, że gdyby archidiecezja warszawska została w ogóle zniesiona, wielu tradycyjnych katolików by nie odczuło żadnej zmiany.
Ul. Piesza jest w archidiecezji warszawskiej. Więc proszę nie konfabulować.
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2010, 12:52:12 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Września 17, 2010, 20:17:29 pm »

...a było, gdy kazał ksiądz albo kleryk z IDP.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #14 dnia: Września 18, 2010, 16:34:33 pm »

...a było, gdy kazał ksiądz albo kleryk z IDP.

Albo udowodni Pan, co jest niekatolickiego w kazaniach o. Krzysztofa, albo odszczeka Kolega rzucane pod jego adresem oszczerstwa. Mam nadzieję, że inaczej administracja będzie wiedziała, co z oszczercą zrobić.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Abp. Nycz zostanie kardynałem? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!