Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 07:48:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Abp. Nycz zostanie kardynałem?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Abp. Nycz zostanie kardynałem?  (Przeczytany 11816 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Września 18, 2010, 17:56:12 pm »

...a było, gdy kazał ksiądz albo kleryk z IDP.

Albo udowodni Pan, co jest niekatolickiego w kazaniach o. Krzysztofa, albo odszczeka Kolega rzucane pod jego adresem oszczerstwa. Mam nadzieję, że inaczej administracja będzie wiedziała, co z oszczercą zrobić.

popieram - dość zygmuntowania na forum !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #16 dnia: Września 20, 2010, 22:29:45 pm »

Cytuj
Z tego co słyszłem w warszawskim seminarium klerycy obowiazkowo ucza sie sprawowac Mszę Sw. Wszechczasów.
Obowiązkowo? Nie słyszałem, ale w tym roku mnie tam nie było. Dwa alta temu było dla chętnych na IV i V roku, o ile dobrze pamiętam.
Co do kardynałów to rozglądałbym się raczej za tymi z za granicy: abp Raymond Leo Burke, abp Albert Malcolm Ranjith Patabendige Don, później abp Angelo Amato, może jeszcze jacyś ciekawi by się znaleźli?
W Polsce może być jeszcze ewentualnie abp Gołębiewski, chociaż wielu ma jakoś co do tego wątpliwości. Wrocław miał chyba jednak "tradycyjnie" arcybiskupów-kardynałów niewiele krócej niż Warszawa.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Września 21, 2010, 06:53:59 am »

W Polsce może być jeszcze ewentualnie abp Gołębiewski, chociaż wielu ma jakoś co do tego wątpliwości. Wrocław miał chyba jednak "tradycyjnie" arcybiskupów-kardynałów niewiele krócej niż Warszawa.
We Wrocławiu kardynałami byli biskupi jak jeszcze nikt nie myślał że Warszawa będzie siedzibą biskupa:).
Ale zdaje się, że póki kardynał Henryk żyje i ma się dobrze, metropolita może spać spokojnie, bez obawy o kreację kardynalską.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #18 dnia: Września 21, 2010, 07:16:19 am »

Albo udowodni Pan, co jest niekatolickiego w kazaniach o. Krzysztofa, albo odszczeka Kolega rzucane pod jego adresem oszczerstwa.
Z tym "Kolegą", to chyba Pan, Panie Michale nieco przesadził. Za podszczypywanie Ojca Krzysztofa kara główna się należy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #19 dnia: Września 21, 2010, 18:00:02 pm »

Cytuj
We Wrocławiu kardynałami byli biskupi jak jeszcze nikt nie myślał że Warszawa będzie siedzibą biskupa:).
Racja, nie pomyślałem ze względu na to, że Wrocław nie był wtedy w Rzeczpospolitej, ale ma Pan rację, kardynałowie byli.
Cytuj
Ale zdaje się, że póki kardynał Henryk żyje i ma się dobrze, metropolita może spać spokojnie, bez obawy o kreację kardynalską.
Tak chyba bywa w miarę często, że następca zostaje kardynałem po śmierci poprzednika (jak np. w Paryżu). Bywa jednak tak, że poprzednik nie zdąży umrzeć przed odejściem następcy na emeryturę. :)
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Września 24, 2010, 10:43:25 am »

Dodałem jedno słowo i teraz, mam nadzieję, jest zrozumiale... bo chyba nikt nie będzie twierdził, że kazania u św. Benona są tradycyjne (np. te dwa o tajemnicach światła - by dać przykład jaskrawy).
Tak generalnie, to podałem kiedyś adres internetowy do starych kazań...
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #21 dnia: Września 24, 2010, 11:51:49 am »

Dodałem jedno słowo i teraz, mam nadzieję, jest zrozumiale... bo chyba nikt nie będzie twierdził, że kazania u św. Benona są tradycyjne (np. te dwa o tajemnicach światła - by dać przykład jaskrawy).
Tak generalnie, to podałem kiedyś adres internetowy do starych kazań...

O nie Kolego, tak łatwo się Kolega nie wywinie. Odmawianie tajemnic światła nie jest złem samym w sobie, nie wynika z niego żadne zło ani tym bardziej nie zostały potępione przez Kościół. Ich obrona nie czyni ich "nietradycyjnymi".
Chyba, ze po prostu bezrefleksyjnie odrzucamy wszystko, co zostało w Kościele wprowadzone po 1962 r. . Tylko że to nie jest żaden tradycjonalizm, tylko debilizm.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Września 24, 2010, 12:02:04 pm »

Jaka tam obrona? Przewielebny O. Rektor, jeśli dobrze zrozumiałem, raczył propagować te tajemnice i twierdzić, że właśnie tradycjonaliści powinni je przyjąć z uznaniem.

Proponuję by podniósł Pan poziom swych wypowiedzi: i merytoryczny i pod względem grzeczności.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #23 dnia: Września 24, 2010, 18:10:13 pm »

Jaka tam obrona? Przewielebny O. Rektor, jeśli dobrze zrozumiałem, raczył propagować te tajemnice i twierdzić, że właśnie tradycjonaliści powinni je przyjąć z uznaniem.

Proponuję by podniósł Pan poziom swych wypowiedzi: i merytoryczny i pod względem grzeczności.
NIech Pan napisze do tradsow z Zachodu czym sie glownie przejawia modernizm polskich kaplanow. Beda nam zazdroscic :)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Września 24, 2010, 18:54:45 pm »

Nie jestem znawcą Zachodu, ale odważę się na stwierdzenie, że my możemy im pozazdrościć ilości tradycyjnych Kapłanów. Niestety myślę, że nasza lepszość pod pewnymi względami to tylko wynik zacofania - bardzo przykro to stwierdzić... jak patrzę na młode pokolenie księży, to chyba już nie za długo tą lepszością (w pewnych sprawach) będziemy się cieszyli. Obym się mylił!!!
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Września 24, 2010, 19:06:49 pm »

Nie jestem znawcą Zachodu, ale odważę się na stwierdzenie, że my możemy im pozazdrościć ilości tradycyjnych Kapłanów.
Nie dziwne. Panuje tam o wiele większy modernizm, a ludzie szukają Boga, więc trafiają do tradycyjnych zgromadzeń, gdzie właśnie Bóg, a nie człowiek jest najważniejszy.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #26 dnia: Października 17, 2010, 22:33:40 pm »

Typuję, że w środę zostanie ogłoszony konsystorz. Nowymi polskimi kardynałami zostaną abp Nycz i bp Zimowski.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #27 dnia: Października 17, 2010, 22:50:25 pm »

Z tradikandydatów mam nadzieję (i za razem pewność) co do abp Burke'a, abp Ranjith'a.
Poza tym abp Amato, miejmy również nadzieję na abp-a Leonarda z Brukseli (niech arcyszkodnik Dannells odda mu swój kapelusz).
Zapisane
zdewirtualizować awatary
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #28 dnia: Października 18, 2010, 14:28:10 pm »

  bp Zimowski.
Jako przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia (bo Biskupem Radomskim już nie jest)?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #29 dnia: Października 18, 2010, 21:19:24 pm »

  bp Zimowski.
Jako przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia (bo Biskupem Radomskim już nie jest)?

Przepraszam, ale mam nadzieję, że nie zostanie.  :P
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Abp. Nycz zostanie kardynałem? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!