Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:14:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Osoby zainteresowane Mszą Świętą Wszechczasów z Diecezji Elbląskiej
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Osoby zainteresowane Mszą Świętą Wszechczasów z Diecezji Elbląskiej  (Przeczytany 7266 razy)
Krzysztof Nowacki
adept
*
Wiadomości: 22

« dnia: Września 05, 2010, 08:18:58 am »

Od paru, lat czekając na ,,lepsze czasy" na własną ręke uczę się posługiwania do tejże Mszy świętej. Może to się wydać dziwne - nigdy tak naprawdę w niej nie uczestniczyłem. Łaciny uczę się od 4 lat. Na bazie różnych Mszalików, nagrań video co nie co już potrafię. Gdyby znalazł się jeszcze kapłan i inni chętni....
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #1 dnia: Września 05, 2010, 11:03:25 am »

Spróbuj skontaktować się z ks. Markiem Radomskim - może cos Ci poradzi.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #2 dnia: Września 05, 2010, 11:24:57 am »

Spróbuj skontaktować się z ks. Markiem Radomskim - może cos Ci poradzi.

z ostatnich obserwacji fR wynika, że to nie jest dobry adres.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Krzysztof Nowacki
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #3 dnia: Września 05, 2010, 12:39:11 pm »

Spróbuj skontaktować się z ks. Markiem Radomskim - może cos Ci poradzi.

z ostatnich obserwacji fR wynika, że to nie jest dobry adres.

czemu?
Bo właśnie kapłani, z którymi rozmawiam, jeśli przejawiają ,,Tradi" chęci, to się czegoś boją... niewiem czego tak naprawdę...
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #4 dnia: Września 05, 2010, 13:06:23 pm »

czemu?
Bo właśnie kapłani, z którymi rozmawiam, jeśli przejawiają ,,Tradi" chęci, to się czegoś boją... niewiem czego tak naprawdę...
Boja sie, ze w nagrode dostana przydzial na wikariusza w Piaskach. Pan chyba krotko czyta to forum :)
Zapisane
Krzysztof Nowacki
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #5 dnia: Września 05, 2010, 14:47:22 pm »

Krótko czytam. Ale ciekawy jestem , bo słyszałem o ks. Marku, że ma kapłan ducha tradycyjnego...
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #6 dnia: Września 05, 2010, 21:08:14 pm »

Nie jestes przypadkiem z Malborka? To sa moje okolice. Wiem o jednym ksiedzu co przymierzal sie do mszy po lacinie, ale w Kwidzynie. Nie bylo mnie cale wakacje, ale moge ci dac namiary to sie dowiesz co i jak. A ks. Marek to sensowny ksiadz, a ze nie hura-tradi, ja mu sie nie dziwie, dyskusje z internetowymi tradsami troche go zrazily. Jego swiezo wyswiecony brat tez ma bardzo konserwatywne i powiedzmy "wlasciwe" podejscie do liturgii, ale od tego do odprawienia tridentine to jednak daleko.
Pozdrawiam
Zapisane
Krzysztof Nowacki
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #7 dnia: Września 06, 2010, 12:51:52 pm »

Tak, jestem właśnie w Malborka. Gdyby znalazł się takowy kapłan posiadam wszelkie materiały (podręczniki, księgi, instruktaże).
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Października 26, 2010, 21:08:58 pm »

od kilku tygodni w Elblągu przebywa o. Tadeusz Kwiecień MIC. Będzie tam ok. roku.

http://www.elblag.marianie.pl/

zainteresowani wiedzą, że powinni się doń zgłosić ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Ks. Marek Radomski
adept
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #9 dnia: Maja 24, 2011, 20:20:29 pm »

Ale numer! Przypadkowo w Gugielu ten wątek znalazłem!

Co do Tridentiny: wszystko się da. Tylko też wszystko musi mieć swój czas i miejsce. Póki co, jestem na etapie rozważania. Szukam sojuszników w moim mieście.
Zapisane
Tolerancja jest to gotowość przyznania przedstawicielowi innego światopoglądu tej samej dozy inteligencji i dobrej woli, co sobie. Karl Rahner.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 24, 2011, 20:25:34 pm »

No widzi Xiądz. Wszystkie drogi prowadzą do nas i na Tridentinę oczywiście :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #11 dnia: Maja 24, 2011, 21:41:07 pm »

Ale numer! Przypadkowo w Gugielu ten wątek znalazłem!

Co do Tridentiny: wszystko się da. Tylko też wszystko musi mieć swój czas i miejsce. Póki co, jestem na etapie rozważania. Szukam sojuszników w moim mieście.
W jakim miescie?
Zapisane
Krzysztof Nowacki
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #12 dnia: Maja 25, 2011, 16:57:27 pm »

Ja ze swojej strony jestem gotowy dojeżdżać do jakiegokolwiek miejsca w Diecezji Elbląskiej. Jak wspomniałem wcześniej -  teorie ministrantury  Mszy Trydenckiej mam opanowaną za pomocą lektury i filmów (brak mi tylko praktyki, języka łacińskiego uczę się od 5 lat w szkole). Posiadam własny Missale Romanum ołtarzowy, bursy , welony na kielich i inne paramenta.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 19, 2011, 12:47:59 pm »

jesli ktos wie cos o mszy w stoczku - prosze o kontakt na priv.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Osoby zainteresowane Mszą Świętą Wszechczasów z Diecezji Elbląskiej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!