Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:02:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539615 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #270 dnia: Czerwca 25, 2010, 00:23:54 am »

...
(nie będę bluzgał, nie będę bluzgał, nie będę bluzgał)
Co do wytycznych KEPów - to "posiadanie ministrantów" należy udowodnić aktem własności, czy też wystarczy faktura?
(nie będę bluzgał, nie będę bluzgał, nie będę bluzgał)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #271 dnia: Czerwca 25, 2010, 00:29:37 am »

Z listu Kurii wynika, że min celebracji nie ma więcej bo księża nie znają w dobrym stopniu łaciny. Ciekawe. Myślałem, ze to oficjalny język liturgiczny obrządku łacińskiego. Nawet konstytucja o Liturgii SWII o tym mówi :)
,,36. §1. W obrządkach łacińskich zachowuje się używanie języka łacińskiego poza wyjątkami określonymi przez prawo szczegółowe"
 Tak ma wyglądać relizacja wskazań SWII?  ;D
Ja napiszę więcej:
Kodeks Prawa Kanonicznego (nowy - rok 1983, czyli 18 lat po SWII!)
Cytuj
Kan. 249 - W programie kształcenia kapłańskiego należy przewidzieć, by alumni nie tylko nauczyli się dokładnie języka ojczystego, lecz także by dobrze znali język łaciński oraz posiadali wystarczającą znajomość języków obcych, których umiejętność wyda się konieczna lub pożyteczna do ich formacji albo do wykonywania pasterskiej posługi
Możnaby ten fragmencik podesłać do Kurii :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #272 dnia: Czerwca 25, 2010, 00:39:05 am »

Można by ? (" :)" ?!) Chyba nawet trzeba !
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
kamilek
Gość
« Odpowiedz #273 dnia: Czerwca 25, 2010, 00:48:00 am »

.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #274 dnia: Czerwca 25, 2010, 00:48:14 am »

Czyli co kuria sama sobie zaprzecza. Najpierw brakiem kapłana, a teraz brakiem znajomości łaciny. Co będzie następne?
Ciekaw czym miało służyć przeniesienie księdza z Jazgarzewa akurat do Brwinowa, akurat po wysłany listu do kurii?
Bardzo dużo tych niewiadomych.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #275 dnia: Czerwca 25, 2010, 07:23:22 am »

Ciekaw czym miało służyć przeniesienie księdza z Jazgarzewa akurat do Brwinowa, akurat po wysłany listu do kurii?

Moze to byl makiaweliczny ruch kurii. Brwinow tez pewnie prosil o cotygodniowe celebracje. To wrzucili tam ksiedza, ktory umie odprawiac tridentine.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #276 dnia: Czerwca 26, 2010, 03:48:28 am »

Cytuj
Kan. 249 - W programie kształcenia kapłańskiego należy przewidzieć, by alumni nie tylko nauczyli się dokładnie języka ojczystego, lecz także by dobrze znali język łaciński oraz posiadali wystarczającą znajomość języków obcych, których umiejętność wyda się konieczna lub pożyteczna do ich formacji albo do wykonywania pasterskiej posługi
Ależ wszystko to jest spełnione. W każdym polskim seminarium co roku przyjmowanych jest 2 alumnów, którzy dobrze znają język łaciński. Niestety wylatują za lasandryzm ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #277 dnia: Czerwca 26, 2010, 13:05:27 pm »

Przepraszam bardzo, ale jam wciąż młody i niedoświadczony: co to lasandryzm?
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #278 dnia: Czerwca 26, 2010, 13:09:30 pm »

Przepraszam bardzo, ale jam wciąż młody i niedoświadczony: co to lasandryzm?


:)
Dla wszystkich posummorowych tradsow informacja czym jest lasandryzm:

http://www.fidelitas.pl/index2.php?id=638
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #279 dnia: Lipca 01, 2010, 12:33:20 pm »

Cytuj
A tak na poważnie to list Kurii jest smutny. Brak kapłanów do celebracji tridentiny w archidiecezji warszawskiej. Strach pomyśleć co byłoby, gdyby o. Krzysztof wycofał się z celebracji KRR lub został przeniesiony przez władze zgromadzenia redemptorystów do innego miasta.

List z kurii nie jest smutny tylko bardzo czytelny i jasny. Ks. Arcybiskup nie życzy sobie odprawiania Mszy trydenckiej.

Jednym "sie daje" innym zaś "się odbiera", co jest oznaką na przedmiotowe traktowanie wiernych, i Mszy św. Podobnie jest w skali kraju. W silnym ośrodku "daje się" jakąś dziwaczną formę duszpasterską, tylko po to by silniejsze grupy spacyfikować. Takie większe spacyfikowane srodowiska, nie wezma udziału w akcji pomocy innym grupom w Polsce, bo się boja o swój "dorobek". Inna sprawa, że ten strach przed utratą tego co mają, jest dowodem na brak zaufania do swojego Arcypasterza  ;D.

A co do o. Krzysztofa. Co będzie jak go przeniosą? Zobaczymy :)

Myślę jednak, że Ks. Arcybiskup zadba o wentyl bezpieczeństwa dla m.st.W-wy. Warszawa, to zbyt duży garnek, zeby tak zamknąć pokrywkę i trzymać. Jeszcze jakie głupoty Warszawiakom przyjdą do głowy? A tak, to pojawi się działacz przed zamkniętym kościołem św.Benona i z "gulą" w gardle, przelykając slinę ze wzruszenia powie:
 
Działacz: Własnie wracam od Ks. Arcybiskupa. Ks. Arcybiskup.... po długim namyśle (budowanie napięcia) przychylił sie do prośby, którą mu przedstawiłem (budowanie własnej pozycji) i jestem upoważniony do przekazania tej radosnej wiadomości... g. 13. Cmentarz Północny, kaplica obok krematorium.
Lud miasta w-wy: Łaskawy Pan z naszego Arcybiskupa!, (oklaski, łzy szczęścia)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #280 dnia: Lipca 01, 2010, 14:22:15 pm »

W okresie wakacyjnym nie ma Boskiej Liturgii w dni powszednie o godzinie 17.30 w cerkwii ojców Bazylianów na Miodowej. Liturgia jest tylko o 7 rano. Natomiast w niedzielę też nie ma ostatnio wprowadzonej Boskiej Liturgii o godzinie 17.45.
Szkoda.  :( No coż wakacje
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #281 dnia: Lipca 01, 2010, 14:57:53 pm »

.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #282 dnia: Lipca 01, 2010, 16:44:05 pm »

@ Rusio. Niechże kolega przestanie histeryzować. Akurat środowisko brwinowskie, czyli mówiąc wprost Paweł Milcarek zaraz po ogłoszeniu osławionych wskazań Episkopatu proponowało wspólny protest. Nie czas i miejsce na przypominanie, kto wtedy pomysł storpedował.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #283 dnia: Sierpnia 08, 2010, 17:48:11 pm »

Bylem w piatek i dzisiaj u Was na Mszy.Pierwszy raz u sw. Benona :) Bardzo zaskoczyla mnie wielkosc kosciola.Jest malutki,nie wiem czemu zawsze myslalem,ze jest wiekszy :) Czy zawsze nie bylo w nim oltarza czy zostal swego czasu zdewastowany??
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2010, 10:21:53 am wysłana przez kurak » Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #284 dnia: Sierpnia 08, 2010, 18:59:02 pm »

Bylem w czwartek i dzisiaj u Was na Mszy.Pierwszy raz u sw. Benona :) Bardzo zaskoczyla mnie wielkosc kosciola.Jest malutki,nie wiem czemu zawsze myslalem,ze jest wiekszy :) Czy zawsze nie bylo w nim oltarza czy zostal swego czasu zdewastowany??
Od czasu gdy kosciol byl zrownany z ziemia podczas 2 wojny swiatowej nie bylo tam normalnego oltarza. Przed wojna byla tam fabryka i domy mieszkalne wiec nie bylo co rekonstruowac.
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!