Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:12:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539447 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #255 dnia: Czerwca 22, 2010, 18:44:42 pm »

wydaje sie ze to on
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #256 dnia: Czerwca 23, 2010, 14:16:34 pm »

http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2010/06/kryzys-w-archidiecezji-warszawskiej.html
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #257 dnia: Czerwca 23, 2010, 14:40:04 pm »

http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2010/06/kryzys-w-archidiecezji-warszawskiej.html

Należy się jedno sprostowanie:
Cytuj
...Mszę św. odprawiał bowiem do tej pory, raz w miesiącu, wikary w kościele parafii Św. Rocha w Jazgarzewie...

Ze strony kurii, ks. nie jest wikarym tylko:
Cytuj
Proboszcz: ks. kanonik Wiesław Zaręba

Wikariusz: ks. Arkadiusz Fliszkiewicz

Pomoc duszpasterska:
ks. Bolesław Kielan , zam. w Pęcherach, ul. Boczna 1

Mieszka na terenie parafii:
ks. Wacław Osiński, kapelan w DPS sióstr
Rodziny Maryi w Woli Gołkowskiej
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #258 dnia: Czerwca 23, 2010, 15:38:55 pm »

czy można prosic W.Sz. Moderację o połączenie wątków "Jazgarzew" i "Piaseczno" oraz przyłączenie tych wiadomości o artykule z NRL ?
danke
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #259 dnia: Czerwca 23, 2010, 21:02:07 pm »

Piękny jest ten list z kurii. Bardzo szczery ,,nikłe zainteresowanie". I po sprawie
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #260 dnia: Czerwca 23, 2010, 22:23:47 pm »

biskupi mają ważniejsze sprawy niż jakiś tam 46 dziwaków. dobro dusz? nie. dobre jedzenie, dobre zarobki, czasami dobre kobiety...

***
kryzys. no dobra, ale czego? diecezja w mniemaniu 99% księży i biskupów ma się bardzo, baaardzo dobrze. nie ma 4 księży i 150 pustych kościołów. nie ma wielkich skandali. nie ma kryzysu.
w skali diecezji tridentina w jazgarzewie czy w innych miejscach to sprawa marginalna i nieistotna. czas przyjąc to do wiadomości.
ale jednocześnie nie mozna się poddac i zrezygnowac z walki o mszę! bo tu nie chodzi o zbawienie jakiegośtam biskupa tylko konkretnych osób - Pani, Pana i mnie też.


***
"Być może problem zostałby rozwiązany, gdyby abp Nycz zaprosił do Warszawy któryś z instytytów, powołanych specjalnie przez Papieża w celu udzielania wiernym posługi w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego."
utopia.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #261 dnia: Czerwca 24, 2010, 07:25:35 am »

biskupi mają ważniejsze sprawy niż jakiś tam 46 dziwaków. dobro dusz? nie. dobre jedzenie, dobre zarobki, czasami dobre kobiety...

Czy ma Pan jakies dowody czy rzuca Pan na pasterzy Kosciola bezpodstawne oskarzenia? Wie Pan tak doskonale jakie sa wazne sprawy dla kurii AW?
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #262 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:00:08 am »

nie oskarżam nikogo imiennie z jego przewinień. nie mam takiego prawa.

a poza tym nie chodzi o kurię czy księży w ogólności, jedynie o skrajne przypadki, które jednak tworzą złą opinię o Kościele.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #263 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:37:36 am »

Z listu Kurii wynika, że min celebracji nie ma więcej bo księża nie znają w dobrym stopniu łaciny. Ciekawe. Myślałem, ze to oficjalny język liturgiczny obrządku łacińskiego. Nawet konstytucja o Liturgii SWII o tym mówi :)
,,36. §1. W obrządkach łacińskich zachowuje się używanie języka łacińskiego poza wyjątkami określonymi przez prawo szczegółowe"
 Tak ma wyglądać relizacja wskazań SWII?  ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2010, 09:43:13 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #264 dnia: Czerwca 24, 2010, 09:51:26 am »

Tak ma wyglądać relizacja wskazań SWII?  ;D 
Bo już dawno stwierdzone, że nie o wskazania ale o "ducha" chodzi! A tak przy okazji, to nie fajniej chwyty gitarowe potrenować zamiast nuuuudnej gramatyki łacińskiej ;)?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #265 dnia: Czerwca 24, 2010, 10:59:18 am »

Z listu Kurii wynika, że min celebracji nie ma więcej bo księża nie znają w dobrym stopniu łaciny. Ciekawe. Myślałem, ze to oficjalny język liturgiczny obrządku łacińskiego. Nawet konstytucja o Liturgii SWII o tym mówi :)
,,36. §1. W obrządkach łacińskich zachowuje się używanie języka łacińskiego poza wyjątkami określonymi przez prawo szczegółowe"
 Tak ma wyglądać relizacja wskazań SWII?  ;D

dlatego, jeśli mamy wybierać między xiężmi niewiernymi SW2 to ja wolę sedewakantystów i piusowców :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #266 dnia: Czerwca 24, 2010, 11:01:02 am »

ja też :) :) A tak na poważnie to list Kurii jest smutny. Brak kapłanów do celebracji tridentiny w archidiecezji warszawskiej. Strach pomyśleć co byłoby, gdyby o. Krzysztof wycofał się z celebracji KRR lub został przeniesiony przez władze zgromadzenia redemptorystów do innego miasta. 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2010, 11:09:48 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #267 dnia: Czerwca 24, 2010, 12:15:06 pm »

ja też :) :) A tak na poważnie to list Kurii jest smutny. Brak kapłanów do celebracji tridentiny w archidiecezji warszawskiej. Strach pomyśleć co byłoby, gdyby o. Krzysztof wycofał się z celebracji KRR lub został przeniesiony przez władze zgromadzenia redemptorystów do innego miasta. 
Niech pan wypluje te słowa albo skasuje ten post.
Ten list to totalna ściema. Przecież wiemy że na pewno jest co najmniej jeden młody diecezjalny znany ksiądz z pod Warszawy który umie odprawiać i zna ryt  a nasz pasterz doskonale o tym wie bo sam widział na własne oczy podczas wizytacji parafii.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #268 dnia: Czerwca 24, 2010, 12:29:18 pm »

w pewnym pięknym mieście nad bałtykiem jest dwóch księży, którzy chcą, potrafią, ale NIE WOLNO IM... i cóż zrobic???
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #269 dnia: Czerwca 24, 2010, 12:36:05 pm »

Strach pomyśleć co byłoby, gdyby o. Krzysztof wycofał się z celebracji KRR lub został przeniesiony przez władze zgromadzenia redemptorystów do innego miasta. 

No, wtedy wreszcie zostałby Ojciec Krzysztof doceniony.

Bo jakkolwiek każdy z nas widzi i opisuje tu rozmaite opinje w jego sprawie, to chyba za rzadko go wspieramy, dziękujemy i pomagamy mu.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!