Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:52:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539323 razy)
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #165 dnia: Stycznia 07, 2010, 15:43:35 pm »

A czy używają jakiś starych skrzypiec?

Trudno powiedzieć, podczas mojej rzadkiej bytności raczej był to netoperek.

NB. wczoraj u Wizytek o 17.00 na NOM:

- chór męski śpiewał Kyrie, Gloria i Agnus Dei z Mszy VIII de Angelis oraz Adeste Fideles i sporo polskich kolęd, do których włączali się wierni
- tradycyjnie komunia na klęcząco przy balaskach z obrusikami
- niestety koncelebra (kurczaki, to jak dwóch Panów Jezusów przy ołtarzu) - z czego "główny" celebrans w kolorowych skrzypcach, a "towarzyszący" w netoperku.

D.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #166 dnia: Stycznia 07, 2010, 18:41:08 pm »


Trudno powiedzieć, podczas mojej rzadkiej bytności raczej był to netoperek.

NB. wczoraj u Wizytek o 17.00 na NOM:

- chór męski śpiewał Kyrie, Gloria i Agnus Dei z Mszy VIII de Angelis oraz Adeste Fideles i sporo polskich kolęd, do których włączali się wierni
- tradycyjnie komunia na klęcząco przy balaskach z obrusikami
- niestety koncelebra (kurczaki, to jak dwóch Panów Jezusów przy ołtarzu) - z czego "główny" celebrans w kolorowych skrzypcach, a "towarzyszący" w netoperku.

D.

No to generalnie nie było najgorzej.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #167 dnia: Lutego 17, 2010, 09:22:33 am »

zaczyna się Wielki Post. Z informacyj zamieszczonych na stronie św. Benona wynika, że Msza będzie celebrowana mniej więcej co dwa dnie.

http://swbenon.pl/Msza-Trydencka/Szczego-y/Terminarz-Mszy-wi-tej-10.html

Mam nadzieję, że przełoży się to na uczestnictwo wiernych. Bóg zapłać Ojcu Krzysztofowi za trud i wysiłek !
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #168 dnia: Marca 18, 2010, 10:19:47 am »

Był dzisiaj niedawno temu post o ilości wiernych przychodzących na KRR w Krakowei na ,,indult" i do Bractwa. A ile osób może przychodzić w niedzielę do miejsc celebracji KRR w Warszawie, i okolicach?(Zielonka, Józefów, Brwinów)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #169 dnia: Marca 18, 2010, 11:02:03 am »

w Zielonce mamy jakieś 40 - 60 co niedzielę
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Martyna
uczestnik
***
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #170 dnia: Marca 18, 2010, 16:57:28 pm »

zapraszam na bloga o Mszy Trydenckiej w Zielonce

http://www.tridentina-zielonka.blogspot.com/

pozdrawiam!:)
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #171 dnia: Marca 21, 2010, 19:12:09 pm »

.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #172 dnia: Marca 21, 2010, 21:29:03 pm »

skoro tak, to dobrze byłoby odświeżyć sprawę dostarczania wiernym tekstów z Ordo Missae, obserwuję, ze niektorych zniechęca nieznajomosc modlitw
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #173 dnia: Marca 22, 2010, 19:53:58 pm »

zapraszam na bloga o Mszy Trydenckiej w Zielonce

http://www.tridentina-zielonka.blogspot.com/

pozdrawiam!:)
w Zielonce mamy jakieś 40 - 60 co niedzielę
Dzisiaj było ok. 80 osób i trochę nowych twarzy (młodszych uczestników!), być może reklama bloga na stronie parafialnej.

Temat o Zielonce jest tu: http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,2766.45.html
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #174 dnia: Marca 23, 2010, 16:29:49 pm »

Czy gdzieś w Warszawie można przystąpić  do Sakramentu Pokuty,  wg tradycyjnej formuły poza bractwem Piusa X ? Jak spowiada o. Krzysztof ?Czy są jacyś księża potrafiący i udzielający spowiedzi wg tradycyjnej formuły? Proszę o pilną pomoc.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #175 dnia: Marca 23, 2010, 18:26:51 pm »

Jak spowiada o. Krzysztof ?

Jak po wejściu do konfesjonału wypowie Pan słowa „Pobłogosław mnie Ojcze bo zgrzeszyłem”, to spowiedź będzie wg tradycyjnej formuły. Jeśli inaczej Pan zacznie, to Ojciec wyspowiada wg nowej. Powyższe opisuję z własnego doświadczenia.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #176 dnia: Marca 28, 2010, 13:45:31 pm »

Nie po raz pierwszy mamy problemy z dotarciem lub z powrotem ze Mszy Świętej u Świętego Benona. Dzieje się tak szczególnie od czasu, gdy "światlejsza" część współobywateli powołała na warszawski stolec nawiedzoną sekciarę z 'po'. Kiedy indziej u podnóża skarpy wiślanej na wprost Naszego Kościoła instalują się silnie nagłośnieni wyjcy, tak że własnych myśli, nie mówiąc o Księdzu, nie da się słuchać. Myślę o proteście do Rzecznika Praw obywatelskich. Co Państwo na to?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #177 dnia: Marca 28, 2010, 19:43:53 pm »

A i tak znowu ,,warszawiacy" wybiorą Panią Walz. Niestety. Innych kandydatów, ani słychu i widu. Zresztą rządcom Kościoła warszawskiego ta Pani, a także PO nie przeszkadza. Niestety
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #178 dnia: Marca 29, 2010, 00:28:30 am »

Nie po raz pierwszy mamy problemy z dotarciem lub z powrotem ze Mszy Świętej u Świętego Benona. 

Ciężko było, ale rada na przyszłość (poprzednio też dało się wyjechać tą drogą):
przedrzeć się samochodem można było przez ul. Franciszkańską do Bonifraterskiej. Tam policjant kierował ruchem i w przerwach między grupkami biegających puszczał ruch kołowy.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2010, 00:49:27 am wysłana przez JRWF » Zapisane
amersand
bywalec
**
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #179 dnia: Marca 30, 2010, 22:06:12 pm »

Z przyjemnością informuję, że w Wielki Czwartek i Wielki Piątek podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej i Liturgii Męki i śmierci Pańskiej, śpiewać będzie Schola Gregoriana Sancti Casimiri z Białegostoku. Będą wykonane wszystkie śpiewy z graduału, ale nie zabraknie również tradycyjnych polskich pieśni wielkopostnych.
Po nabożeństwach będzie można nabyć przed kościołem płyty na których znajdują się śpiewy z Wielkego Czwartku i Wielkiego Piątku.
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!