Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:28:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539539 razy)
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #150 dnia: Grudnia 20, 2009, 18:09:41 pm »

Może to przyzwyczajenie  z celebracji NOM, gdzie tak wypada, ale w KRR chyba nie. 


W NOMie aspersja jest częścią Mszy św. więc kapłan w ornacie jest a nie w samej albie.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #151 dnia: Grudnia 20, 2009, 18:12:13 pm »

Bardzo dużo kapłanów na NOM jest w samych albach, bez ornatów. Np. na koncelebrach
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #152 dnia: Grudnia 20, 2009, 21:21:20 pm »

Czy 1 stycznia gdzieś w W-wie z rana będzie Msza? (najlepiej jak najbliżej redakcji Frondy)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #153 dnia: Grudnia 20, 2009, 21:29:32 pm »

Czy 1 stycznia gdzieś w W-wie z rana będzie Msza? (najlepiej jak najbliżej redakcji Frondy)

na logike to powinna byc u sw Benona o 10tej
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #154 dnia: Grudnia 20, 2009, 21:31:49 pm »

1 stycznia jest msza u Benona o 10. A wcześniej chyba 8.30 w Przeoracie Bractwa
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #155 dnia: Grudnia 21, 2009, 08:19:00 am »

Czy naprawdę nie ma w kosciele św. Benona kapy? Wiem, że pytania o brak kapy u ojca Krzysztofa w czasie pokropienia powtarzają się, ale jakoś x. Szymborski zawsze był ubrany w kapę, ojciec Krzysztof też. Ale co najmnej od miesiąca jest ubrany w samą albę. Może to przyzwyczajenie  z celebracji NOM, gdzie tak wypada, ale w KRR chyba nie. 

Kolego Ryszardzie, ja wam tak szczerze, po krasnoludzku powiem: solicie Hipolicie. Gdyż albowiem mszał 1962 r. dopuszcza pokropienie w samej albie i stule. Dziękuję za uwagę.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2009, 09:19:29 am wysłana przez Michał Barcikowski » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #156 dnia: Grudnia 21, 2009, 09:35:34 am »

Już o nic w sprawie Warszawy pytał nie będę na tym Forum. Jeśli Panowie uważają że wszystko w Warszawie z mszą trydencką jest dobrze i że na wieki wieków będzie już tylko u Benona(i to tylko jedna w niedziele, podczas gdy w kosciele Bractwa na Garncarskiej mozna jakoś w niedziele zrobić 2 celebracje) to ok.  O celebracje w  Łomiankach nie można pytać , o kościół Najświętszego Zbawiciela nie wolno.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #157 dnia: Grudnia 21, 2009, 10:36:03 am »

Już o nic w sprawie Warszawy pytał nie będę na tym Forum. Jeśli Panowie uważają że wszystko w Warszawie z mszą trydencką jest dobrze i że na wieki wieków będzie już tylko u Benona(i to tylko jedna w niedziele, podczas gdy w kosciele Bractwa na Garncarskiej mozna jakoś w niedziele zrobić 2 celebracje) to ok.  O celebracje w  Łomiankach nie można pytać , o kościół Najświętszego Zbawiciela nie wolno.

Kolego, tylko się nie unoscie, bo to źle robi na serce.
Po pierwsze, pytać można, tyle że czasem zapytany nie zna odpowiedzi. I proszę się na niego nie obrażać.
Natomiast Kolegi jojczenie w sprawie kapy było irytujące dlatego, że nie miało oparcia w przepisach liturgicznych.
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #158 dnia: Stycznia 06, 2010, 16:32:20 pm »

Czy komuś z Szanownych Forumowiczów coś wiadomo o tym:
http://www.swbarbary.pl/articles.php?miId=50&lang=pl ?

A konkretniej, czy jest to po prostu NOM po łacinie czy też Tridentina?

Edit:
Sam sobie odpowiem: NOM po łacinie, można to stwierdzić po lekturze załączonych „części stałych”.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2010, 16:34:19 pm wysłana przez Hyacinthus Stanislaus » Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #159 dnia: Stycznia 06, 2010, 21:31:15 pm »

Czy komuś z Szanownych Forumowiczów coś wiadomo o tym:
http://www.swbarbary.pl/articles.php?miId=50&lang=pl ?

A konkretniej, czy jest to po prostu NOM po łacinie czy też Tridentina?

A więc tak: w każdą 3-cią niedzielę m-ca o godz. 13 jest NOM po  łacinie, wygląda tak:

1. kościelny zapala 2 świece na starym ołtarzu z tyłu plus 2 elektryczne (swoją drogą, b. ładne) kandelabry i przygotowuje go jakby do odprawiania
2. jest procesja na wejście z pokropieniem bez śpiewu Asperges me
3. całkowity brak Confiteor
4. ksiądz ma szerokie gesty NOM - czyli rozkłada łapki na maxa - MSZA JEST SPRAWOWANA PRZODEM DO LUDZI ZZA STOŁU OŁTARZOWEGO - po kiego kija, nie wiem!
5. czasem jest "Módlmy się" zamiast "Oremus" i są też pewne polskie wstawki, ks. czyta bardzo powoli
6. na telebimie są słowa tekstów, począwszy od "Et cum spiritu tuo"
7. przekrój wiekowy: szron na głowie, parę młodszych osób, dzieciaków mało
8. ludziska prawie nie śpiewają, bo przecie nie umieją.

w porównaniu do KRR poziom generalnie jest nędzny, ale sama łacina dużo daje w porównaniu do NOMu "in the vernacular" i jest chociaż na co popatrzeć - b. ładnie oświetlony stary, skromny ołtarz. W kościele jest letnio a pierwsze ławki mają wyściełanie i nie marznie pupa.

pozdrawiam

D.





Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #160 dnia: Stycznia 06, 2010, 21:42:39 pm »

Slyszalem, ze kiedys w pobliskim kosciolku/kaplicy  sw.Barbary bylo sprawowane triduum po staremu przez o. Krzysztofa. Czy zachowaly sie jakies zdjecia?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #161 dnia: Stycznia 06, 2010, 22:07:41 pm »

Było tam triduum paschalne. Ale przynajmiej ja pamiętam, że celebrował je x.Dariusz Olewiński. Czy celebrował je też o. Krzysztof to nie wiem, bo nie nie każdego roku bywałem tam. Były to lata 1999, 2000, 2001. Tak mi się wydaje. Może warto porozmawiać z proboszczem tej parafiii, może zgodzi się na zamianę NOM łacińskiego na KRR :)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #162 dnia: Stycznia 06, 2010, 23:04:27 pm »

Slyszalem, ze kiedys w pobliskim kosciolku/kaplicy  sw.Barbary bylo sprawowane triduum po staremu przez o. Krzysztofa. Czy zachowaly sie jakies zdjecia?

przez x. Olewinskiego i przez o. Kwietnia MIC
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #163 dnia: Stycznia 07, 2010, 08:50:40 am »

Slyszalem, ze kiedys w pobliskim kosciolku/kaplicy  sw.Barbary bylo sprawowane triduum po staremu przez o. Krzysztofa. Czy zachowaly sie jakies zdjecia?

przez x. Olewinskiego i przez o. Kwietnia MIC

Oraz przez ks. Grygiela.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #164 dnia: Stycznia 07, 2010, 11:35:11 am »


w porównaniu do KRR poziom generalnie jest nędzny, ale sama łacina dużo daje w porównaniu do NOMu "in the vernacular" i jest chociaż na co popatrzeć - b. ładnie oświetlony stary, skromny ołtarz. W kościele jest letnio a pierwsze ławki mają wyściełanie i nie marznie pupa.

pozdrawiam

D.
A czy używają jakiś starych skrzypiec?





Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!