Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 02:39:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 542464 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #135 dnia: Listopada 29, 2009, 20:11:45 pm »

Dlaczego dziś o. Krzystof w czasie mszy nie miał na sobie fioletowego ornatu? 
Słyszałem, że złoty może "podstawiać" każdy kolor. Coś jak siwy koń w eleganckim zaprzęgu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #136 dnia: Listopada 29, 2009, 20:25:36 pm »

wszyscy Pana lubimy i szanujemy, ale pamiętamy też, jakiego typu pytania zadawał Pan na forach jeszcze dwa lata temu ;)

Dziękuje.,... jak prawie każdy z nas :-)
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #137 dnia: Listopada 30, 2009, 09:49:57 am »

Dlaczego o.  Krzysztof nie używał kapy przy poświęceniu ludzi przed mszą świętą czy to jakaś ,,nowa  moda ''
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #138 dnia: Listopada 30, 2009, 15:48:06 pm »

Może była w praniu?  ;D
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #139 dnia: Grudnia 03, 2009, 14:15:39 pm »

http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/2009/12/liturgia-w-rycie-nadzwyczajnym-w.html


:]
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #140 dnia: Grudnia 13, 2009, 17:49:27 pm »

Znów dziś o. Krzysztof nie miał na sobie kapy w czasie pokropienia wiernych. Czy tak już będzie zawsze? Noszenie samej alby to chyba mało podczas celebry tradycyjnego rytu rzymskiego
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #141 dnia: Grudnia 13, 2009, 19:39:42 pm »

Też to zauważyłem . Po prostu zrobił się z niego ,,niechluj''. Naprawdę  to jest mało estetyczne. To tak jak by był w negliżu. A tak po prawdzie to tradycja chyba mu się już znudziła ,  rekolekcji niema itd. Nawet nie to ale już chyba się zmęczył tymi upierdliwymi wiernymi co się z nim awanturują że nie jest Piusem V i nie będzie im rozkazywał kiedy mają stać a kiedy klęczeć podczas mszy.


Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #142 dnia: Grudnia 13, 2009, 20:00:52 pm »

zgadzam się z Panem. Jakoś coś ,,siada" u Benona.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #143 dnia: Grudnia 13, 2009, 20:02:25 pm »

Może zamiast narzekać, zasugerujcie Państwo księdzu, żeby zacząć na nowo ubierać kapę ;) Tak delikatnie w 2-3 osoby po Mszy podejść do zakrystii... ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #144 dnia: Grudnia 13, 2009, 20:05:58 pm »

Ale chyba o. Krzysztof, który od 2003 roku celebruje u św. Benona wie sam jak ma się ubrać. Jakoś 6 lat kapa mu nie przeszkadzała
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #145 dnia: Grudnia 14, 2009, 14:15:59 pm »

Wczoraj pewnie różowej kapy nie miał.
A tak poza tym jak ja bym czytał pod swoim adresem ciągłe narzekania o detale to też bym jakoś zareagował. Więc to poczęci sami sobie to zawdzięczamy.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #146 dnia: Grudnia 14, 2009, 14:20:32 pm »

Wczoraj pewnie różowej kapy nie miał.
A tak poza tym jak ja bym czytał pod swoim adresem ciągłe narzekania o detale to też bym jakoś zareagował. Więc to poczęci sami sobie to zawdzięczamy.

czy sugeruje Pan, że brak kap jest formą niemego protestu ze strony Ojca ?
czy rzeczywiscie wszystkie uwagi kierowane pod adresem kosciola sw Benona mozna zbyć słowem "detale" ?

Mojem zdaniem, procz detali, pojawiają się tez czasem uwagi istotniejsze.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #147 dnia: Grudnia 14, 2009, 14:57:46 pm »

Jeżeli większość ferowanych opinii ma charakter negatywny, a nie zauważa się kroków na przód, pozytywów, tylko się wyszukuje dziury w cały gdzie momentami nie ma co się dziwić ojcu.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #148 dnia: Grudnia 14, 2009, 16:07:28 pm »

Może po prostu nie ma w kościele "sprawnej" kapy?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #149 dnia: Grudnia 20, 2009, 17:24:23 pm »

Czy naprawdę nie ma w kosciele św. Benona kapy? Wiem, że pytania o brak kapy u ojca Krzysztofa w czasie pokropienia powtarzają się, ale jakoś x. Szymborski zawsze był ubrany w kapę, ojciec Krzysztof też. Ale co najmnej od miesiąca jest ubrany w samą albę. Może to przyzwyczajenie  z celebracji NOM, gdzie tak wypada, ale w KRR chyba nie. 
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!