Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:39:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539395 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #75 dnia: Lipca 02, 2009, 22:30:29 pm »

x. Łukasz jest moim kolegą jeszcze z czasów, gdy Pan był równie zatwardziałym i nieprzemakalnym modernistą jak obecnie jest lefebrystą. Wierzę, że będzie znakomitym kapłanem Chrystusowym.

I chyba to jest dobry moment, by wspomnieć po raz n-ty, że skoro nadajemy sobie prawo do krytyki Ojca Świętego, to analogiczne prawo winno obowiązywać względem krytyki Bractwa. Krytyka od osób życzliwych sprawie powinna być bardziej ceniona nawet przez osoby, które nie widzą pewnych zagrożeń. Nie każde zagrożenia urzeczywistniają się, ale tylko głupi tłucze termometr, by nie módz sprawdzić, czy ma gorączkę.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #76 dnia: Lipca 02, 2009, 23:23:26 pm »

, ale tylko głupi tłucze termometr, by nie módz sprawdzić, czy ma gorączkę.
Krytyke zawsze zrozumiem, szczegolnie zyczliwa.
Lepiej czasem nic nie pisac Szanowny Panie, pozniej przypominaja, tacy podelcy, jak ja.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #77 dnia: Lipca 02, 2009, 23:48:41 pm »

Pan to nie podlec, Pan to szalikowiec ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #78 dnia: Lipca 15, 2009, 11:13:59 am »

Dziś w kościele Najświętszego Zbawiciela o godzinie 16 zostanie odprawiona Msza w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego.



---
Jeszcze nie wiadomo czy w dolnym czy górnym kościele.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #79 dnia: Lipca 15, 2009, 16:51:55 pm »

Cytuj
Dziś w kościele Najświętszego Zbawiciela o godzinie 16 zostanie odprawiona Msza w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego.
Czy to początki stałej celebracji?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #80 dnia: Lipca 15, 2009, 17:47:32 pm »

niestety nie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #81 dnia: Lipca 15, 2009, 18:12:40 pm »

A czy są szanse na dalsze celebracje tam? niestety za późno przeczytałem ten post...

[z nieukrywaną nadzieją]
Edi
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #82 dnia: Lipca 15, 2009, 18:41:35 pm »

Trzeba było wczoraj na wieczór napisać.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #83 dnia: Lipca 15, 2009, 20:01:01 pm »

Trzeba było wczoraj na wieczór napisać.
Decyzja o tym że będzie dziś zapadła dziś, po uzyskaniu zgody księdza proboszcza.

Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #84 dnia: Lipca 15, 2009, 20:09:07 pm »

No cóż trudno  :(
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #85 dnia: Lipca 15, 2009, 20:56:56 pm »

A czy są szanse na dalsze celebracje tam? niestety za późno przeczytałem ten post...

[z nieukrywaną nadzieją]
Edi
Myślę że jeśli udałoby się zebrać jakąś grupę wiernych(parafian) to można by spróbować. Ogólnie atmosfera jest taka że nikt (żaden z księży) nie widzi takiej potrzeby
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #86 dnia: Lipca 15, 2009, 21:19:14 pm »

za póżno dowiedziałem się o celebracji KRR w kościele Zbawiciela. Kto celebrował? Ile osób mogło być obecnych?  i skąd taka dziwna godzina 16? Przeciez to szczyt powrotów z pracy. W dodatku środek tygodnia. O tej porze w kościołach są pustki. Księża z parafii powiedzą że nikt nie jest zainteresowany celebrą i nigdy więcej tam nic nie będzie. Nie lepiej iść drogą Józefowa, gdzie udało się wpisać kRR w grafik mszy niedzielnych i wtedy dać parafianom szansę poznania KRR? 
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #87 dnia: Lipca 15, 2009, 21:42:45 pm »

Cytuj
żaden z księży nie widzi takiej potrzeby

Nie widzą potrzeby
To ciekawe kiedy
Urządzą Bogu pogrzeby?

Toć to Jego przykazanie
Jest Mszy Świętej odprawianie.

Ni wołania: Santo, Santo
Ni neońskiego ladaco
Ni innej diablej radości
Nie nakazał Pan Światłości.

Zapisane
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #88 dnia: Lipca 15, 2009, 21:43:26 pm »

za póżno dowiedziałem się o celebracji KRR w kościele Zbawiciela. Kto celebrował? Ile osób mogło być obecnych?  i skąd taka dziwna godzina 16? Przeciez to szczyt powrotów z pracy. W dodatku środek tygodnia. O tej porze w kościołach są pustki. Księża z parafii powiedzą że nikt nie jest zainteresowany celebrą i nigdy więcej tam nic nie będzie. Nie lepiej iść drogą Józefowa, gdzie udało się wpisać kRR w grafik mszy niedzielnych i wtedy dać parafianom szansę poznania KRR? 
Powiem co wiem, więc celebransem był ksiądz Grzegorz Śniadoch, Msza miała charakter prywatny i poza wydaniem zgody żaden z księży się tym nie interesował.

Aby można było zrobić jak w Józefowie musiałby się znaleźć choć jeden ksiądz chętny do odprawiania w tej formie, a póki co takiego nie ma w parafii. Więc aby zaistniała ta Msza, najpierw musi się znaleźć grupa chętnych która się uda do proboszcza z prośbą o celebracje.

Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #89 dnia: Lipca 15, 2009, 21:48:04 pm »

Czytanie z Pisma Postępu:

Apostołowie siedzieli sobie w Wieczerniku i czekali aż kolektyw zgłosi zapotrzebowanie, wtedy udzielali każdemu według potrzeb, a bez bazy społecznej nie poczynali.
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2009, 21:50:05 pm wysłana przez Edi » Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!