Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:12:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539332 razy)
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #45 dnia: Maja 04, 2009, 15:14:03 pm »


 "NOM" - dla mnie to Najświętsza Ofiara wg rytu z Soboru Watykańskiego II.

Proszę w takim razie pokazać, nawet jeśli uznamy że sobór chciał takiej Mszy, punkty z konstytucji o Liturgii które są zbieżne z wyglądem Mszy w przeciętnej polskiej parafii. Czytałam ostatnio, nijak nie mogę znaleźć nic o przestawianiu ołtarza, całości po polsku czy koncelebrze codziennie itd.

Mnie NOM straszy, normalnie czasem mam mimowolne dreszcze jak na nim jestem lub widzę zdjęcia.
Czytając pani wypowiedź cenię mądrość Kościoła, który nie godzi się na kapłaństwo kobiet. Intelekt i rozwaga powinny iśc w tych sprawch przed uczuciami
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #46 dnia: Maja 04, 2009, 15:19:58 pm »


 "NOM" - dla mnie to Najświętsza Ofiara wg rytu z Soboru Watykańskiego II.

Proszę w takim razie pokazać, nawet jeśli uznamy że sobór chciał takiej Mszy, punkty z konstytucji o Liturgii które są zbieżne z wyglądem Mszy w przeciętnej polskiej parafii. Czytałam ostatnio, nijak nie mogę znaleźć nic o przestawianiu ołtarza, całości po polsku czy koncelebrze codziennie itd.

Mnie NOM straszy, normalnie czasem mam mimowolne dreszcze jak na nim jestem lub widzę zdjęcia.

Dobre wychowanie i minimum atencji względem kobiet też są cnotą coraz bardziej zapominaną.
Czytając pani wypowiedź cenię mądrość Kościoła, który nie godzi się na kapłaństwo kobiet. Intelekt i rozwaga powinny iśc w tych sprawch przed uczuciami
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #47 dnia: Maja 04, 2009, 15:21:56 pm »

a tak w ogóle to przepraszam Panią Wiridianę  :D
Nie mogłem się powstrzymać od złośliwości...
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #48 dnia: Maja 05, 2009, 11:14:42 am »

Cytuj
Ale nie popieram "tradycjonalistów", któzy wieszają psy na duchowieństwie, mszy, itd.
Gdybym cokolwiek na kimkolwiek wieszała to nie mówiłabym że mam najukochańszego i najcudowniejszego proboszcza i nie rozmawiała w niedzielę wieczorem z wikarymi którzy właśnie gdzieś wyjeżdżają. Nie chodziłabym również w niedzielę na Mszę gdy jestem poza Warszawą, nie uczestniczyłabym w pogrzebach i ślubach...

Mimowolne dreszcze świadczą o tym że to odruch którym nie kieruję. Po prostu jak widzę coś brzydkiego tak miewam. Nie tyczy się to tylko brzydkiego ornatu czy koszmarnego stołu w kościele.

A księdzem nijak być nie zamierzam i nie zamierzałam mimo "odprawianych" Mszy w dzieciństwie.
I się nie gniewam ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
magyar
Gość
« Odpowiedz #49 dnia: Maja 12, 2009, 16:27:30 pm »

 mimo "odprawianych" Mszy w dzieciństwie.
I się nie gniewam ;)

 :o
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #50 dnia: Maja 13, 2009, 20:21:37 pm »

uwaga !! uwaga !! w najbliższą niedzielę 17 V Msza Św. w Zielonce o 19:30
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #51 dnia: Maja 30, 2009, 13:00:48 pm »

+
Zesłanie Ducha Świętego

Msza św. dla uczestników IV Marszu dla życia

Kościół ss. Wizytek na Krakowskim Przedmieściu godz. 15:30
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #52 dnia: Maja 30, 2009, 17:42:37 pm »

+

czy celebransem będzie x. Abenadar ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Lublinitzer
bywalec
**
Wiadomości: 60


Traditio+Familia+Proprietas

« Odpowiedz #53 dnia: Maja 30, 2009, 19:39:44 pm »

+

czy celebransem będzie x. Abenadar ?

Sic :)
Zapisane
La Virgen Maria es nuestra protectora con tal defensora ya no hay que temer!
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #54 dnia: Czerwca 14, 2009, 21:21:12 pm »

Wszystko wskazuje na to ze w najblizszy piatek w Swieto Najswietszego Serca Pana Jezusa bede w Warszawie. Nie wiem jak bede stal z czasem ale chetnie przyjechalbym na Msze Sw. Wszechczasow do Kosciola Sw. Benona. Mam do Państwa dwa prozaiczne pytania:
1. Czym dojechac tam z centrum?
2. O ktorej godzinie bedzie Msza Swieta w najblizszy piatek?
Z Panem Bogiem
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #55 dnia: Czerwca 14, 2009, 21:31:34 pm »

Msza św. o godzinie 19.00.
Skąd będzie Pan jechał?
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #56 dnia: Czerwca 14, 2009, 21:34:31 pm »

Dziekuje za informacje, ale na 19 na pewno nie zdolam dotrzec. Mam ostatni ekspress do Krakowa okolo 20. Liczylem na msze okolo 16-17, wtedy by sie udalo  :)
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #57 dnia: Czerwca 14, 2009, 21:38:37 pm »

IC Lajkonik o 20:47. Myślę, że powinien Pan zdążyć :)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #58 dnia: Czerwca 14, 2009, 21:42:20 pm »

Jeśli Pan szybko chodzi to do Długiej, nią prosto do metra, dojechać do Centrum, zejść na Dworzec Warszawa Śródmieście i z niego wejść na odpowiedni peron na Warszawie Centralnej.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 14, 2009, 21:44:19 pm »

O dziekuje bardzo, wlasnie mialem to sprawdzac. Moze sprobuje w takim razie. Bede chcial sie dostac do Benona z Nowego Światu lub z okolic Dworca Cetralnego. Jaki kierunek obrac?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!