Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:16:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 141 142 [143] 144 145 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539372 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2130 dnia: Maja 18, 2020, 14:20:18 pm »

. Msze ciche, za 1 razem nawet nie było kazania <3
Ale czy były ogłoszenia?


Krótkie (!) przed Mszą.

--
Pytanie o Wniebowstąpienie. Jak godziny Mszy u FSSPX w Warszawie?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #2131 dnia: Maja 18, 2020, 15:48:01 pm »

@Krusejder

Byłem wczoraj na Mszy. Jak w dzień powszedni
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
tomeczekl
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #2132 dnia: Maja 18, 2020, 17:29:37 pm »

Witam, sprowadziłem się ostatnio do Warszawy i bardzo mnie interesuje stan warszawskiej tradycji. Krótko i w żołnierskich słowach - taka statystyka. JAk tak naprawde wygląda celebracja Tridentiny w archidiecezji warszawskiej - interesują mnie fakty, nie plany, marzenia, żale czy życzenia. Tylko fakty.  (chodzi mi tylko o lewą stronę Wisły.)   Z góry dziękuję za króteki zestawienie
Miejsca są dwa: Kościół św Klemensa na Karolkowej i Kościół św Andrzeja na Placu Teatralnym. Moja opinia:
1. Karolkowa - duszpasterz o. Krzysztof Stępowski CSsR - msza w niedzielę o 14.00, czasem też o 21.00, w dni powszednie najczęściej 16.30 lub 19.30
Zalety:
- możliwość spowiedzi na mszy niedzielnej
- duży, wygodny kościół
- msze wieczorne w dni powszednie - jak się pracuje to można uczestniczyć bez problemu jak jest o 19.30
Wady:
- ogłoszenia Ojca są często długie i bezsensowne
- godzina mszy niedzielnej - chyba najbardziej niekorzystna z możliwych
- praktycznie co 2 tydzień msza niedzielna jest recytowana
- dziwne panie poprzebierane w płaszcze od Natanka, czołgające się do komunii
2. Plac Teatralny - duszpasterz ks. Wojciech Pobudkowski IBP - msza w niedzielę o 8.00, w dni powszednie o 7.00, w soboty różnie
Zalety:
- msze niedzielne i świąteczne zawsze śpiewane - całkiem przyzwoita schola, nie beczy
- ksiądz odprawia mszę bardzo dokładnie, z dużym skupieniem i pobożnością co ułatwia przeżywanie
- w soboty po mszy nauki duchowe w oparciu o dzieła św Teresy, przy regularnym uczęszczaniu dużo dają
Wady:
- ze względu na specyfikę kościoła nie używa się kadzidła
- w kościele krzesła dość ciasno poustawiane, ciągle trzeba je przesuwać
- moim zdaniem zbyt duży nacisk na szaty, naczynia, wyposażenie itd., wolałbym składać tą kasę na stypendium dla drugiego księdza albo zmianę kościoła na wygodniejszy niż jakiś świecznik

Ogólnie jak na Polskę nie jest źle, jak na to że to największe miasto w Polsce - nie jest dobrze.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #2133 dnia: Maja 18, 2020, 21:26:44 pm »

a czy wśród klreru diecezjalnego jest ktoś celebrujący KRR ?
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2134 dnia: Maja 18, 2020, 21:59:27 pm »

wielu jest
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #2135 dnia: Maja 19, 2020, 21:49:35 pm »

A jesli mozna zapytać to którzy to kapłani? i w jakich parafiach ? o ile to nie jest jakaś wielka tajemnica. bo z zestawienia pana tomeczka (za które bardzo dziękuje!) wynika ze celebrują wyłącznie zakonni.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2136 dnia: Maja 20, 2020, 12:39:58 pm »

Sprawa jest bardziej złożona. Nie wiem czy to dobre miejsce na ujawnianie kapłanów.  Przypomnę tylko, że kurialiści wszelkiej maści czytają to forum. Tworzą się nowe miejsca celebracji a na to potrzeba czasu i cierpliwości.  Są miejsca gdzie cyklicznie celebrowana jest msza. Wiadome osoby starają się, aby celebracja była co tydzień.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2137 dnia: Maja 20, 2020, 13:36:07 pm »

Sprawa jest bardziej złożona. Nie wiem czy to dobre miejsce na ujawnianie kapłanów.  Przypomnę tylko, że kurialiści wszelkiej maści czytają to forum. Tworzą się nowe miejsca celebracji a na to potrzeba czasu i cierpliwości.  Są miejsca gdzie cyklicznie celebrowana jest msza. Wiadome osoby starają się, aby celebracja była co tydzień.

tak tak, już za chwileczkę, już za momencik czwartek z Pankracym zacznie się kręcić.

Ostatnio w Zbawicielu obchodziliśmy chyba 7 rocznicę podjęcia prób celebracji. Jeden duszpasterz zakapował do kurii drugiego za próbę odprawiania starej Mszy bo ten pierwszy uważa, że ma wyłączność  ;D

Dawniej miała być Msza w: Zbawicielu, Pruszkowie, św. Katarzynie, nawet sic! św. Michale przy Puławskiej. W Pyrach, na Ursynowie miała być coniedzielna (w kościele nie węźle cieplnym) wieczorna (ale była interwencja), Łomiankach no i na Pradze w parafii zakonnej. A zapomniałem, w Wilanowie też miała być  ;D
...w św. Barbarze tyż miała być. Czego to w Warszawie nie miało być. Będzie za to kurialny drapacz chmur: wysoki, a skromny ;D

https://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/12/realizzazione-pratica-del-motu-proprio.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2138 dnia: Maja 20, 2020, 14:22:42 pm »

Ja rozumiem wcześniejsze próby ale teraz jest szansa. Proszę o modlitwę w tej sprawie. Jeden z naszych forumowych kolegów robi bardzo dobrą robotę. Kto wie to wie. Tyle w tym temacie i ostrożnie z podawaniem nazwisk księży.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2139 dnia: Czerwca 02, 2020, 08:45:25 am »

Dobra wiadomość od Ojca Krzysztofa z Karolkowej: na czas wakacji ma wrócić Msza o 21.
A najlepiej, jakby wróciła na stałe :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2140 dnia: Czerwca 02, 2020, 09:04:36 am »

Ta i co jeszcze może nawet dwie o 22, 23. Bez przesady. To są jakieś jaja. Traktujmy się poważnie.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2141 dnia: Czerwca 04, 2020, 14:49:16 pm »

Bielany, kościół pokamedulski jawna profanacja kobiety rozdawały Komunię Świętą (WIDEO)

http://kontrrewolucja.net/kosciol/jawna-profanacja-w-warszawskim-kosciele-kobiety-rozdawaly-komunie-swieta-wideo?fbclid=IwAR3bIZ4WMnLes51xdSdyj6y4CrjrAZkHQNgASi_VnbRXm2laXt3M8GH9j0s
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #2142 dnia: Czerwca 04, 2020, 16:28:19 pm »

Bielany, kościół pokamedulski jawna profanacja kobiety rozdawały Komunię Świętą (WIDEO)

http://kontrrewolucja.net/kosciol/jawna-profanacja-w-warszawskim-kosciele-kobiety-rozdawaly-komunie-swieta-wideo?fbclid=IwAR3bIZ4WMnLes51xdSdyj6y4CrjrAZkHQNgASi_VnbRXm2laXt3M8GH9j0s

Ojoj czy to nie parafia tego bożyszcza indultowców?
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2143 dnia: Czerwca 09, 2020, 19:24:42 pm »

Ta i co jeszcze może nawet dwie o 22, 23. Bez przesady. To są jakieś jaja. Traktujmy się poważnie.

Typowy warszawskich tradycjonalista:
- Hur bur - nie ma dodatkowych Mszy poza oficjalnymi rozpiskami ...

Gdy pojawia się Msza dodatkowa:
- Hur bur - co za termin, co za miejsce, co za celebrans, co za oprawa liturgiczna ....
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #2144 dnia: Czerwca 09, 2020, 19:34:57 pm »

Typowy warszawskich tradycjonalista:
Żeby tylko warszawski.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: 1 ... 141 142 [143] 144 145 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!