Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 20:03:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 131 132 [133] 134 135 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 545589 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1980 dnia: Listopada 14, 2018, 10:57:00 am »

@ Kamilek

Chyba wielu rzeczy nie zauważył pan.
- grochówka była, wojsko od piatku skrobało kartofle - bo taki padl rozkaz (sic!). Tak więc kucharze wojskowi wiedzieli znacznie wcześniej od SMN co będzie.
- grochówkę spałaszowała nomenklatura z przyległościami pod osłoną rosomaków i ŻW. Nażarli się i pojechali autobusami na deser do Zamku.
- samoloty nie poleciały bo była mgła, a jak wiadomo nasze lotnictwo ma od wielu lat pecha z tym lataniem;

Dobrym manewrem było pozostawienie kilometrowej przerwy pomiędzy pochodem nomenklaturowym a Marszem Niepodległości.
Na marszu było wiele osób, które ostnim razem byly na pochodzie pierwszomajowym w 1980 roku, jeszcze przed Sierpniem.
Jedna pani słysząc skandowanie "Bóg, Honor, Ojczyzna" powiedziała do mężą: "Waldemar, nie odwracaj się, to są prowokatorzy!"
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1981 dnia: Listopada 14, 2018, 11:15:39 am »

Spora część tzw. narodowców to są sieroty po prl-u, to chyba najlepsze wytłomaczenie :|
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #1982 dnia: Listopada 14, 2018, 11:42:55 am »

Spora część tzw. narodowców to są sieroty po prl-u, to chyba najlepsze wytłomaczenie :|



Takie pytanie-dowcip (z czasów 1-szej "Solidarności") - Czy masz poglądy zgodne z "Rzeczywistością"?

* Nazwa ich organu prasowego
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #1983 dnia: Listopada 14, 2018, 12:22:16 pm »

Rozumiem, że Pan woli Szechtera i Kuronia niż gen. Stanisława Skalskiego albo Bohdana Porębę (zresztą raczej piłsudczyka niż narodowca).
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1984 dnia: Listopada 14, 2018, 12:42:36 pm »

Cytuj
Takie pytanie-dowcip (z czasów 1-szej "Solidarności") - Czy masz poglądy zgodne z "Rzeczywistością"?

* Nazwa ich organu prasowego

Kilka lat temu GW opublikowała poufne dokumenty z kolaudacji filmów. Kolaudacje odbywały się z udziałem cenzury i partyjnych wszelakich czynników przy ul. Wałbrzyskiej w W-wie.
Wyborcza przytoczyła wystąpienie Poręby po kolaudacji "Matki Królów" Zaorskiego czy też "Przesłuchania" Bugajskiego . Była to zwięzła krytyka, scenariusza itd. ale przede wszystkim Poręba pytał czy historie przedwojennych komunistów z KPP czy markietanki z Ludowego Wojska Polskiego powinny być finansowane przez państwo i stanowić "typowy przykład polskich losów". Dziś powiedzielibyśmy "z pieniędzy podatnika" - patrz sprawa filmu "Kler".

Przeczytałem tekst Poręby w GW i jego historyczną argumentację... i ze strachem pomyślałem, że lepiej bym tego nie powiedział ;D   
Załączam link do ciekawego życiorysu Poręby - założyciela SP "Grunwald".
https://naszeblogi.pl/44093-sp-bohdan-poreba-zyciorys-dajacy-do-myslenia

Myślę, że sukces MW i SMN polega na wyczuciu nastrojów społecznych a nie na byciu "pogrobowcem". Za katolickiego Dudy i PiSu sąd nakazuje wpisać kobietę jako ojca. A gdzie zaskarżenie decyzji? Agitatorzy pedalscy wchodzą do szkół; ministra-pisica odpowiada, że to sprawa rodziców.
Przewodniczący Komitetu Krzewienia Kultury Świeckiej towarzysz Łopatka, w zestawieniu z Nyczem... to Lefebvrysta ;D
Za wpuszczenie pedalskich aktywistów do szkół Gierek by powiesił ministrę ...no może nie za jaja ale za żebro ;D

 
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #1985 dnia: Listopada 14, 2018, 13:16:57 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2018, 13:56:31 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1986 dnia: Listopada 14, 2018, 15:49:41 pm »

Byłem na Mszy śpiewanej 11 XI u x. Pobudkowskiego o godz. 20:00. Ludzi było sporo, nie wiem, czy z uwagi na MN niektóre twarze i buzie zupełnie nieznajome.
x. Wojciech - jak zawsze skupiony, skrupulatny :)
Rewelacyjny organista, można by go słuchać godzinami.
Kantorzy znośni, ale nie zrozumiem tego owczego pędu do Mszy śpiewanych. Przesyt łaciną oraz deficyt pobożnych pieśni jest tam ewidentny. Połowa towarzystwa tym łatwiej zasypia o takiej porze, bo do śpiewu się nie włączy. No i obserwujemy to, co tak irytowało św. Piusa X - akcja liturgiczna jest wstrzymywana z uwagi na trwający śpiew.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1987 dnia: Listopada 14, 2018, 15:55:06 pm »


Za wpuszczenie pedalskich aktywistów do szkół Gierek by powiesił ministrę ...no może nie za jaja ale za żebro ;D

Nie wiem, skąd te projekcje. Jak dostałby wskazówki z Moskwy, to by powiesił. Jakby były inne wytyczne, awansowałby ją na wicepremierę. Gdyby komuna doczłapała do XXI wieku, byłaby niemal w całości tęczowa. A reszta na pewno by się nie wychylała, bo od myślenia są inni tuwarzysze.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
kamilek
Gość
« Odpowiedz #1988 dnia: Listopada 14, 2018, 16:06:47 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2018, 16:11:43 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1989 dnia: Listopada 14, 2018, 17:15:47 pm »

Gdyby komuna doczłapała do XXI wieku, byłaby niemal w całości tęczowa. A reszta na pewno by się nie wychylała, bo od myślenia są inni tuwarzysze.

Też tak myslę. Tu taka ciekawostka: Rewolucyjna Komunistyczna Partia USA aż do końca XX w. była zdecydowanie przeciwna tęczowym. Dopiero po 2000 r., kiedy uzgodnili nowy program, zaczęli wspierać walke o "prawa LGBT".

Śledziłem kiedyś ich poczynania dla rozrywki, bo miałem często okazję wdawać się w dyskusje z jednym z prominentnych ichniejszych działaczy, który prowadził bardzo energiczną agitkę na uczelnianych kampusach.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2018, 17:17:32 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1990 dnia: Listopada 14, 2018, 21:14:01 pm »

Byłem na Mszy śpiewanej 11 XI u x. Pobudkowskiego o godz. 20:00. Ludzi było sporo, nie wiem, czy z uwagi na MN niektóre twarze i buzie zupełnie nieznajome.
x. Wojciech - jak zawsze skupiony, skrupulatny :)
Rewelacyjny organista, można by go słuchać godzinami.
Kantorzy znośni, ale nie zrozumiem tego owczego pędu do Mszy śpiewanych. Przesyt łaciną oraz deficyt pobożnych pieśni jest tam ewidentny. Połowa towarzystwa tym łatwiej zasypia o takiej porze, bo do śpiewu się nie włączy. No i obserwujemy to, co tak irytowało św. Piusa X - akcja liturgiczna jest wstrzymywana z uwagi na trwający śpiew.


Zgadzam się w 100%
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #1991 dnia: Listopada 14, 2018, 21:30:31 pm »

Rozumiem, że Pan woli Szechtera i Kuronia niż gen. Stanisława Skalskiego albo Bohdana Porębę (zresztą raczej piłsudczyka niż narodowca).

To do mnie? Jeśli tak to z przykrością konstatuję:
1. Nic Pan nie rozumie
2. Argumentum ad Szechterum ni stąd ni zowąd  ::)

Krusejder o 15:49:41

A mnie prostaczkowi bardzo się podobało. Może dlatego, że ostatnie odwiedziny na Karolkowej (dwukrotne) wspominam, powiedzmy że z niesmakiem. Msza recytowana - nie cierpię (idiosynkrazja)

Krusejder o 15:55:06

Komuna (ta poprzednia) tęczowa? Rozumiem propagowanie lewackiego obłędu u innych, ale hodowanie go u siebie? Po co? Żeby samego siebie osłabić? Może to kontrowersyjne co teraz powiem, ale wydaje mi się, że taki L. Miller należy do pokolenia, które wreszcie nauczyło się rządzić, a zostało posłane na emeryturę. Dopuszczam naturalnie możliwość, że po prostu ich przeceniam.

----------

W naszym ruchu narodowym zniechęca mnie występująca w nim rusofilia. Nic nie poradzę, ale "bracia Słowianie" działają na mnie >:(
A ten nurt występuje tam od początku. Chciałbym widzieć w narodowcach ruch oddolny, który zmiótłby POPIS i układ pomagdalenkowy i stałby się zalążkiem partii wyborczych na wzór amerykański. Wypatruję, ale zaczynam tracić nadzieję.

Film "Hubal" oceniam jako znakomity, może najlepszy (Obok "Westerplatte" Różewicza) nasz powojenny film wojenny ( :)). Są sceny duszoszczipatielnyje, ale mnie najbardziej urzekła ta, gdy Hubal załamuje się nerwowo na wieść, że jego przewagi w walce z Niemcami wywołują krwawe represje odwetowe p-ko ludności cywilnej. Czy ten motyw wystąpił wcześniej w jakimś naszym filmie o ostatniej wojnie? Nie przypominam sobie. Za to pamiętam ze szkolnej historii oskarżenie o "stanie z bronią u nogi".

Czy istnieje jakaś rzetelna monografia naszej powojennej endecji? Nie laurka i nie paszkwil?
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2018, 21:53:54 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1992 dnia: Listopada 14, 2018, 22:28:40 pm »

Byłem na Mszy śpiewanej 11 XI u x. Pobudkowskiego o godz. 20:00.
Ja zawsze wolę nie ryzykować, bo wieczorem może być jakaś przeszkoda i pojechałem na Garncarską na 8:15.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1993 dnia: Listopada 14, 2018, 22:31:30 pm »

Komuna (ta poprzednia) tęczowa? Rozumiem propagowanie lewackiego obłędu u innych, ale hodowanie go u siebie? Po co? Żeby samego siebie osłabić? Może to kontrowersyjne co teraz powiem, ale wydaje mi się, że taki L. Miller należy do pokolenia, które wreszcie nauczyło się rządzić, a zostało posłane na emeryturę. Dopuszczam naturalnie możliwość, że po prostu ich przeceniam.


Istotą rewolucji jest ciągła zmiana i kwestionowanie jakiejś części porządku społecznego. Coś musi być paliwem, źródłem fermentu. Kiedyś był to uniwersalizm katolicki, potem monarchia, potem własność, a teraz jest nią rodzina. Może za 50 lat ktoś będzie tęsknił za Biedroniem, że wprawdzie był tęczowcem, wprawdzie optował za laicyzmem, ALE nie był praktykującym satanistą.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1994 dnia: Listopada 14, 2018, 22:33:39 pm »

Spora część tzw. narodowców to są sieroty po prl-u, to chyba najlepsze wytłomaczenie :|
Dokładnie, miłość do sowieckiego  sojuza zamienili na miłość do Rassyi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 131 132 [133] 134 135 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!