Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 00:24:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 545627 razy)
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #1965 dnia: Listopada 11, 2018, 23:55:11 pm »

Tradycyjné rzymskié Confiteor: ...peccavi nimis cogitatione, verbo et opere...
Tradycyjné dominikańskié Confiteor: ...peccavi nimis cogitatione, locutione, opere et omissione...

Do niedawna myślałem, że dodanié "zaniedbania" w rycie rzymskim jest jedną z nielicznych nie budzących wątpliwości reform posoborowych. Teraz widzę, że się myliłem. Działactwo (©rysio) się szérzy. "Zaniechanié" lepiéj zostawić intelektualistom.
Słuszné działactwo to w piérwszéj kolejności ćwiczenié własnégo śpiéwu i własnéj (albo własnych dzieci) umiejętności służenia do Mszy. Potém długo nic.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #1966 dnia: Listopada 12, 2018, 01:16:29 am »

Poczytałem wpisy Pana rysia i tylko się utwierdziłem w przekonaniu, że cudownie się stało, że do tej Mszy nie doszło.

Mam wrażenie, że organizatorom zupełnie brakuje wyobrazili albo nigdy w życiu własnymi rękoma nie organizowali jakiegoś większego wydarzenia kościelnego.

Ale po kolei:

1. Nie oszukujmy się, zdecydowana większość uczestników Marszu to wierni praktykujący w Novus Ordo, którzy na tę Mszę by nie przyszli, a jakby przyszli, to by wyrażali zdziwienie, chodziliby i przeszkadzali. Znając realia pewnym jest, że nikt by ich wcześniej nie poinstruował o tym, jak w niej uczestniczyć ani "o co chodzi". Wiec byłaby to msza dla ułamka a nie dla wszystkich. Wiązanie jej z marszem jako jednego z oficjalnych elementów byłoby w 100% sztuczne. Podobnie organizowanie jej w wersji "polowej".

2. Mimo to podejrzewam, że na taką mszę tuż przed Marszem przyszłoby co namniej kilkaset - a może kilka tysięcy osób (z pobożnośc lub ciekawości, albo "bo przechodzili"). Sero ktoś był tak głupi, że liczył, że to się uda? A kto posłuży do mszy? Kto zaśpiewa? Kto nagłośni? (No chyba, ze to miała być "msza cicha" dla tłumów -to już w ogóle jesteśmy na poziomie żenady niewyobrażalnym). Jak zadaszony będzie otarz. Skąd będzie wzięty. Kto przywiezie portatyl i skąd. Skąd będą pozostałe paramenta liturgiczne? Kto zabezpieczy go przed ewentualnymi zamieszkami - aby nie doszło do profanacji gdyby na przykład przyszły lewicowe prowokacyjne grupki? W końcu kto udzieli i jak tym kilku tysiącom osób Komunii Świętej? Jak będzie się ona odbywac np. w deszczu (chodzi o dobro Sanctissimum, a nie wiernych).

3. Sam Ks. Jochemczyk w wywiadzie potwierdził, że kuria nie otrzymała informacji o tym, kto będzie celebransem odpowiednio wcześnie.

4. rysio:
Cytuj
O komunikacie i decyzji Prześwietnej Kurii Archidiecezjalnej dowiedzieliśmy się z Gazety Wyborczej, nikt z nami się nie skontaktował
Bo do Wyborczej dotarła plotka, dzwonili i pytali. Odpowiedź dostali. A wy myslicie, że kuria to urząd państwowy, że ma 2 tygodnie i musi odpowiedzieć. Co za godna politowania naiwnośc. Kto ma interes w załatwieniu sprawy, ten ma za zadanie dowiadywać się o jej rozstrzygnięciu. Wie to każdy,kto choć raz w Kościele coś załatwiał

5. Jarod:
Cytuj
Na prawdę ktoś wolałby uczestniczyć w Mszy polowej na zimnie, w środku hałaśliwego miasta zamiast pójść po Marszu do Kościoła na 20.00 czy podjechać na Imielin na 11.00?
Też się dziwię, że ktokolwiek taki mógłby się znaleźć.

6. rysio:
Cytuj
Z perspektywy czasu stwierdzimy, że to była bardzo dobra wpadka PiS/Juda/Nycz.
Z perspektywy takich idiotycznych wypowiedzi wnoszę tylko jedno - dobrze, że do tej celebracji nie doszło. I mam nadzieję, że nigdy żadnych trydenckich mszy polowych jako dodatków do tego typu wydarzeń nikt organizował nie będzie

A propos tej organizacji: http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

Co to za badziewie jest? Jak to w ogóle jest zorganizowane?  Jest jakiś sekretariat i jakiś paulin. I oni tę mszę chcieli robić centralnie, czy jacyś lokalni działacze sobie działają sami?

Czytam tę "informację":

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?p=6783

którą rzekomo wydał "Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę"

a ten z kolei jest na innej podstronie (http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?page_id=552) opisany jako złożony z:

Cytuj
e-mail: sekretariat@krucjatarozancowazaojczyzne.pl

adres pocztowy: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
o. Marek Nowacki OSPPE (Jasnogórska Rodzina Różańcowa)
ul. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa
tel.: +48 34 3777777, fax: +48 34 377 72 00

To ja mam pytanie - to organizuje i podpisuje o. Marek Nowacki, czy ktoś sobie wyciera gębę Jego nazwiskiem? Kto z imienia i nazwiska cały ten bałagan w Warszawie próbował zorganizować? Bo to jest pierwsze, podstawowe pytanie w przedmiotowej sprawie.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1967 dnia: Listopada 12, 2018, 09:09:25 am »

Poczytałem wpisy Pana rysia i tylko się utwierdziłem w przekonaniu, że cudownie się stało, że do tej Mszy nie doszło.
Napracował się Pan solidnie i w pierwszym momencie pomyślałem, że prostowanie pana Rysia to czas stracony. Jednak uświadomiło mi, że pan Rysio to taki Andrzej Hadacz (TW „Matka”) "na odcinku tradycji". Oczywiście na tym etapie, kiedy "dorabiał gębę" ludziom modlącym się pod Pałacem  Namiestnikowskim do kamer TVN'u.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2018, 09:15:55 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1968 dnia: Listopada 12, 2018, 10:10:18 am »

Cytuj
. 1. Nie oszukujmy się, zdecydowana większość uczestników Marszu to wierni praktykujący w Novus Ordo, którzy na tę Mszę by nie przyszli,

Nie oszukujmy się wiekszosc to NOM ale pokazna liczba to ludzie, ktorzy wogole do kosciola nie chodzą.
Stal sie paradoks: marsz niepodleglosci od poczatku bojkotowany przez kurie, bez oprawy, rozpoczecia msza sw. Stal sie calkowicie laicki. "Tradycja" stala sie jego laickosc, takie mam spostrzezenia.

Pan Braun ze swoja poboznoscia i mala grupka wyglada ... na wyobcowanego.

Poczytałem wpisy Pana rysia i tylko się utwierdziłem w przekonaniu, że cudownie się stało, że do tej Mszy nie doszło.
Napracował się Pan solidnie i w pierwszym momencie pomyślałem, że prostowanie pana Rysia to czas stracony. Jednak uświadomiło mi, że pan Rysio to taki Andrzej Hadacz (TW „Matka”) "na odcinku tradycji". Oczywiście na tym etapie, kiedy "dorabiał gębę" ludziom modlącym się pod Pałacem  Namiestnikowskim do kamer TVN'u.

Czyli co? Następnym etapem mojej dzialalnosci ma byc taniec na pedalskiej platformie podczas wiosennej warszawskiej parady pedalow? Jest pan nieudacznikiem i bardzo pana to boli. Stad te awatary krzyzowca, miecze. Zapewne w takim stroju jak przedszkolak na zabawie czuje sie pan lepiej. Niczego dla ludzi pan nie zalatwil, zero tridentiny.

« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2018, 10:12:39 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1969 dnia: Listopada 12, 2018, 10:25:09 am »

Czyli co? Następnym etapem mojej dzialalnosci ma byc taniec na pedalskiej platformie podczas wiosennej warszawskiej parady pedalow? Jest pan nieudacznikiem i bardzo pana to boli. Stad te awatary krzyzowca, miecze. Zapewne w takim stroju jak przedszkolak na zabawie czuje sie pan lepiej. Niczego dla ludzi pan nie zalatwil, zero tridentiny.
Trafiony --- zatopiony. A co do pańskiego dalszego "rozwoju osobistego" to ja raczej widziałbym pana z jakimś Zielińskim czy Bashaborą na stadionie ...

P.S. A coś pan załatwił, bo ja to widzę, że panu burzenie lepiej wychodzi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1970 dnia: Listopada 12, 2018, 11:30:51 am »


A propos tej organizacji: http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

Co to za badziewie jest? Jak to w ogóle jest zorganizowane?  Jest jakiś sekretariat i jakiś paulin. I oni tę mszę chcieli robić centralnie, czy jacyś lokalni działacze sobie działają sami?

Czytam tę "informację":

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?p=6783

którą rzekomo wydał "Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę"

a ten z kolei jest na innej podstronie (http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?page_id=552) opisany jako złożony z:

Cytuj
e-mail: sekretariat@krucjatarozancowazaojczyzne.pl

adres pocztowy: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
o. Marek Nowacki OSPPE (Jasnogórska Rodzina Różańcowa)
ul. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa
tel.: +48 34 3777777, fax: +48 34 377 72 00

To ja mam pytanie - to organizuje i podpisuje o. Marek Nowacki, czy ktoś sobie wyciera gębę Jego nazwiskiem? Kto z imienia i nazwiska cały ten bałagan w Warszawie próbował zorganizować? Bo to jest pierwsze, podstawowe pytanie w przedmiotowej sprawie.[/size]

Krucjata różańcowa to dobra inicjatywa, ale bez przemycania heretyckich nauk w ogłaszaniu Chrystusa Króla na Króla Polski! A kto za tym stoi? - wiadomo od dawna kto, bo temat nie raz tu się przewijał i przewija. Ostatnio było pisane tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9655.msg214712.html#msg214712


Tak samo posłuchać  tak od 6 min. tu: (nagranie z wczoraj)

https://www.facebook.com/jrbpolska/videos/1906043062784858/?hc_ref=ARSaFd7XPpItOR-dkwaVWftLKb7dGf1g0nEK3wJWFokYAAbY2JIsU7om6r8qkNXdtkQ&fref=gs&dti=870229629668171&hc_location=group

... i słyszymy:

" .... kiedy Chrystus będzie intronizowany, koronowany na Króla Polski..."


Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #1971 dnia: Listopada 13, 2018, 02:13:26 am »

.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 04:14:43 am wysłana przez kamilek » Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #1972 dnia: Listopada 13, 2018, 13:18:33 pm »

Ja wybrałem się na mszę o godz. 20:00 w Duszpasterstwie Środowisk Twórczych przy Senatorskiej. X. Wojciech Pobudkowski znakomity jak zawsze, oprawa muzyczna (podkreślam - jestem tu laikiem) w/g mnie b. dobra, wierni zdyscyplinowani. Wrażenie generalnie bardzo na plus <kciuk w górę>. Na zakończenie hymn "Ciebie Boże chwalimy" i Modlitwa za Ojczyznę i Prezydenta Rzeczpospolitej.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #1973 dnia: Listopada 13, 2018, 22:45:19 pm »

Jedyne mające sens miejsce na Mszę przed wymarszem (z punktu widzenia przyjezdnego) jak dla mnie miało w kościele św. Barbary obok Marriottu i tutaj zgadzam się, że dałoby się dogadać z parafią, a problem by się sam rozwiązał przy odpowiedniej wielkości ofiary na Mszę. Prawdopodobnie ofiarą trzeba by jeszcze zaspokoić szczebel wyżej. Awaryjnym miejscem by była Karolkowa odpowiednio wczesnie, np. o 10.

Opcja ze św. Barbarą była rok temu testowana. Skończyło się zakazem Mszy jak teraz.

O. Krzysztof podobno powiedział, że nie chce mieć nic wspólnego z faszystami i Mszy dla Marszu nie odprawi.

Co do modernistów na MN - https://twitter.com/kalinowski__/status/1061677486696742912 ten kapłan to jakaś porażka kolejna; czysty protestantyzm i odnowowizm... Organizatorzy przecież bardzo dobrze znają Tradycję, więc nie wiem skąd takie babole.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #1974 dnia: Listopada 13, 2018, 23:17:46 pm »

Na poprzedniej stronie tego wątku Pan Rysio napisał:
Cytuj
50 tyś to pierwsza transza, potem drugie tyle - cegiełka na koncert Rubika, trzecia to duchaczowe dzieła ...

Skoro "O. Krzysztof podobno powiedział, że nie chce mieć nic wspólnego z faszystami i Mszy dla Marszu nie odprawi" to widocznie szans nie ma na Mszę nawet w Św. Barbarze. Po moich (pierwszych :-[) odwiedzinach na Mszy w Duszpasterstwie Środowisk Twórczych pomyślałem nawet o X. Wojciechu, jeżeli kapłan z Bractwa byłby nie do strawienia. No ale... niech może wypowiedzą się lepiej ode mnie zorientowani.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
kamilek
Gość
« Odpowiedz #1975 dnia: Listopada 14, 2018, 01:12:02 am »

.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2018, 02:43:17 am wysłana przez kamilek » Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #1976 dnia: Listopada 14, 2018, 01:30:24 am »

.
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #1977 dnia: Listopada 14, 2018, 01:41:35 am »

Co za porażka. Na zdjęciach widziałem przynajmniej 2 celebransów KRR, x. Jochemczyka który szedł faktycznie z braunistami i x. Gałusa który szedł z monarchistami, to ciężko było ustalić jakichś sensownych kapłanów  ???

Ten odnowowiec pasuje do okrzyku CWP jak pięść do oka  ;D Ciekawe czy w ogóle zna tradycje tego hasła  ;)

O "koncercie" pomarszowym już nie będę wspominał, jakieś sebixy w kapturach krzyczące "**** policję"  ::)
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #1978 dnia: Listopada 14, 2018, 02:36:35 am »

.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1979 dnia: Listopada 14, 2018, 08:07:15 am »


W najbliższą sobotę, 17 listopada, o godzinie 17:00 odbędzie się msza w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. msza trydencka) za zmarłych, poległych i pomordowanych członków Polska Korporacja Akademicka Aquilonia.


Msza odbędzie się w dolnym kościele w Bazylice św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu, a sprawować ją będzie x. Filister






https://www.facebook.com/events/372739193470142/
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Strony: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!