Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:58:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539652 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1770 dnia: Września 12, 2017, 15:11:06 pm »

Dobry Człowieku,
nie jestem sam na Karolkowej. Wręcz przeciwnie, prawie zawsze jest "pełen kościół ludzi". Sporo spośród nich znam, od kilku czy kilkunastu lat. Jakby w centrum Warszawy była kaplica Bractwa św Piusa X albo i Wielebnego Xiędza Trytka z Mszą o 11:00 czy 11:30, bylibyśmy tam regularnymi uczestnikami. Może dlatego, że żaden z nas nie jest - Bogu dziękować - posłami na Sejm RP.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1771 dnia: Września 14, 2017, 17:02:11 pm »


Bp Romuald Kamiński biskupem koadiutorem Diecezji Warszawsko-Praskiej


http://diecezja.waw.pl/5484
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1772 dnia: Września 16, 2017, 23:58:35 pm »

http://www.ordynariat.ormianie.pl/index.php/parafie-2/parafia-centralna/wydarzenia/1339-ostatnia-msza-sw-w-kaplicy-sw-barbaray-w-warszawie


Zapraszam na mszę św. ormiańskokatolicką w Warszawie

w niedzielę 3 wrzesnia, o godz. 11.00

kaplica przy kościele św. Barbary, ul. Wspólna 67.

                                                               Z modlitwą – ks. Józef Naumowicz



Uroczysta Msza św. ormiańskokatolicka w Warszawie, która sprawowana będzie pod przewodnictwem
abpa Rafaela Minassiana,
ordynariusza Ordynariatu Ormiańskokatolickiego dla Armenii, Gruzji, Rosji i Europy Wschodniej,
z udziałem chóru męskiego pod dyrekcją Jakuba Kopczyńskiego,

 w poniedziałek, 18 września 2017 roku o godzinie 19.00

 w kościele oo. Dominikanów św. Jacka, przy ul. Freta 10.

w przeddzień konferencji Komisji Kultury i Środków Przekazu Senatu RP
zorganizowanej we współpracy z Polską Akademią Umiejętności w Krakowie
oraz Ormiańskim Towarzystwem Kulturalnym

pt. „Ormianie polscy: siedem wieków istnienia".

Przed mszą św., ok. g. 18.30, nastąpi odsłonięcie tablicy informacyjnej "Zaułek Ormiański" przy tym kościele,
przygotowanej przez Fundację Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1773 dnia: Września 22, 2017, 23:40:59 pm »

Portal Warszawski dodał(a) nowe zdjęcia (2).
8 godz. ·

[NIE POWSTAŁ JESZCZE NYCZ TOWER A TU PROSZĘ]

"Ksiądz proboszcz to ma głowę do interesów. Kaplicę zamienił w dom pogrzebowy, parkan w stojak reklamowy. Co jeszcze byście mu doradzili? Nadbudować? Budkę z kebabem dostawić?"

za Franek Grzegorz

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10214710657227957&set=pcb.530544487323464&type=3&theater






Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1774 dnia: Września 23, 2017, 00:29:01 am »

za https://memento-mori-warszawa.pl/o-firmie/

Cytuj
Dom Pogrzebowy Memento Mori

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza nasz Dom Pogrzebowy Memento Mori ma swoją siedzibę w kaplicy św. Barbary. W centralnej części przepięknej i zabytkowej kaplicy znajduje się sala pożegnań, natomiast w bocznych salach mieści się biuro usług pogrzebowych.
W przeszłości w kwadracie ulic Wspólnej, Emilii Plater, Nowogrodzkiej oraz św. Barbary znajdował się Cmentarz Świętokrzyski na którym w roku 1783 powstała kaplica św. Barbary. Cmentarz zlikwidowano po powstaniu styczniowym a kaplicę św. Barbary wyremontowano, rozbudowano i w 1866 roku utworzono przy niej parafię św. Barbary.
W 1886 roku na terenie parafii został wybudowany kościół św. Piotra i Pawła. Niestety po upadku powstania warszawskiego świątynia została doszczętnie zniszczona, ocalały jedynie fundament i ukryte w podziemiach obrazy i figury. Nową świątynię ukończono w latach 50-tych, którą dwukrotnie w 1957 i 1979 roku poświęcił kardynał Stefan Wyszyński.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1775 dnia: Października 06, 2017, 16:38:01 pm »

Msza w święto Matki Bożej Różańcowej
Jutro w godzinach 18:00


Msza w starym rycie w sobotę w święto Matki Bożej Różańcowej o 18:00 w szkole platerek na Pięknej.
Mszę odprawi ks. kanonik Mirosław Mikulski, kapelan Jego Świątobliwości.


Część tacy zostanie przekazana na wsparcie jednego z członków Warszawskiego Koła Ministrantów, który tego dnia rozpoczyna formację w seminarium Instytutu Dobrego Pasterza w Francji.


Msza zorganizowana przez Ligę św. Michała Archanioła i WKM (Warszawskie Koło Ministrantów).


https://www.facebook.com/events/1213575015408785/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22361%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1776 dnia: Października 06, 2017, 16:45:33 pm »

Msza w drugą niedzielę października
niedziela w godzinach 10:30 - 11:00
ulica Piękna 24/26, 00-547 Warszawa
Msza w starym rycie w niedzielę o 10:30 w szkole platerek na Pięknej. Mszę odprawi ks. dr Jan Sikorski, protonotariusz apostolski.Pod koniec października tradycja łacińska w Warszawie przekaże w darze księdzu infułatowi za pracę duszpasterską fioletową sutannę chórową. Część ofiar z tacy zostanie przekazana na inicjatywę zakupu. Msza zorganizowana przez Ligę św. Michała Archanioła i WKM (Warszawskie Koło Ministrantów).
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1777 dnia: Października 06, 2017, 21:25:31 pm »

Polecam kaplicę. To jedna z niewielu zachowanych przedwojennych kaplic szkół mieszczacych się w warszawskich, jak by tego nie nazwac, kamienicach. Kaplica, o ile pamiec mnie nie myli ma emporę na zeliwnych kolumienkach. Czesc oltarzowa zostala przez posoborakow zdewastowana, ale w sumie.. bywalo gorzej.
Warto przy tym przypomniec, ze w PRL-u miescila sie tam szkola pielegniarska ( przynajmniej w 70-tych latach) a kaplica jednak przetrwala... Ciekawe, ze przetrwaly obie nalezace do tej samej zalozycielki hr. Cecylii Plater- Zyberkowny - przy ul. Pieknej i w piaseczynskich Chyliczkach ( obecnie mowi sie w Piasecznie ). Zapraszam tu i do Piaseczna, do nietknietej, takiej jaką zamknieto we wrzesniu 39 r. Trzeba sie pospieszyc bo wyswieceni barbarzyńcy zamienią wszystko na gotowke a skarby rozkradna.
8 wrzesnia wyjatkowo w Piasecznie o godz 10-tej.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1778 dnia: Października 07, 2017, 07:06:22 am »

Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #1779 dnia: Października 08, 2017, 09:26:08 am »

Kolizja w terminie z mszą u braci Ormian :
NIEDZIELA, 8 PAŹDZIERNIKA
Warszawa, g. 11.00, sala Duszpasterstwa Akademickiego w klasztorze oo. Dominikanów, ul. Freta 10. Msza św. ormiańskokatolicka.
Celebrans: ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz
http://www.ordynariat.ormianie.pl/index.php/parafie-2/parafia-centralna/harmonogram-2

-------------------------------------

Dopisuję:  Widząc, że braci Ormian będzie można odwiedzić w nowym miejscu za 2 tygodnie wybrałem się jednak do Platerek. Warunki spartańskie, x. celebrujący przyznał w pewnym momencie, że dopiero się uczy. Nie ma więc sensu czepiać się potknięć, może poza tym, że Kyrie śpiewa się 3x3 a nie 2x3. Proszę nie pytać o szczegóły ubioru celebransa, bo się nie znam i znać nie będę. Ornat zielony co wiadome. Przy Komunii Św. wiernych zabrakło pateny, zastąpionej (chyba) przez korporał.  Nie czepiam się (wszak spartańskie warunki). Był za to III Confiteor. I teraz trochę czepialstwa.
Nie czując się dobrze w roli znawcy (którym nie jestem) zajrzałem do ściągawki, czyli na blog p. Krusejdera, do wpisu Msza cicha, Msza śpiewana - jak to jest w Polsce?. No właśnie, jak to jest? Dlaczego w małej kaplicy (jak ta u Platerek czy może Cecylek, też ładnie) zamiast Mszy cichej odprawia się z jakimś uporem maniaka Mszę recytowaną czyli "potworek ruchu liturgicznego z I połowy XX wieku, charakteryzujący się tym, że ogół wiernych recytuje na głos kwestie przewidziane dla ministranta w księgach liturgicznych." Niewiele mam doświadczeń poza kaplicą FSSPX w Lublinie, ale tam byłem dwukrotnie i na żadnego potworka liturgicznego nie natrafiłem. Raz natrafiłem na takowy w Przeoracie w Radości na niedzielnej mszy wieczornej, ale potem już były tylko jak należy ciche. Oprócz tego ponad dwugodzinny potworek w kaplicy Św. Barbary w zimie 2014/15 (x. Bolesław Kielan), no i w tejże kaplicy msza w Rycie Dawnym i Uznanym podczas ubiegłorocznego Marszu Niepodległości. I to niestety wszystko. Siłą rzeczy wzorcem są dla mnie msze odprawiane przez xięży Bractwa. Czysto prywatnie (bez pretensji do "znaffstwa") dodam, że o ile nie razi mnie Kyrie, Gloria i Credo, to już skandowane przez wiernych Suscipiat Dominus sacrificium wydaje mi się zgrzytać nie do zniesienia. Po Credo wierni "maul halten" poza Amen i Et cum Spiritu Tuo.
Wierni (chyba wszyscy poza mną) wrócili z Różańca do Granic, kazanie raczej też z takich, jakie niechętnie chciałbym usłyszeć na Tridentinie.

Warto przy tym przypomniec, ze w PRL-u miescila sie tam szkola pielegniarska ( przynajmniej w 70-tych latach) a kaplica jednak przetrwala... Ciekawe, ze przetrwaly obie nalezace do tej samej zalozycielki hr. Cecylii Plater- Zyberkowny - przy ul. Pieknej i w piaseczynskich Chyliczkach ( obecnie mowi sie w Piasecznie ). Zapraszam tu i do Piaseczna, do nietknietej, takiej jaką zamknieto we wrzesniu 39 r. Trzeba sie pospieszyc bo wyswieceni barbarzyńcy zamienią wszystko na gotowke a skarby rozkradna.
8 wrzesnia wyjatkowo w Piasecznie o godz 10-tej.

No cóż, jeżeli zdjęcia kaplicy przytoczone w poście p. Binrafa znalazłem na stronie http://salabalowa.blogspot.com/ to może nie wróży to najlepiej...


« Ostatnia zmiana: Października 08, 2017, 22:59:17 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1780 dnia: Października 09, 2017, 22:20:39 pm »

10.10.2017 r. w Warszawie Ks. Tomasz Jochemczyk odprawi Mszę św. Trydencką, której będzie można wysłuchać o godz. 16.30 w kaplicy przy ul. Wilczej 7
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #1781 dnia: Października 10, 2017, 20:51:21 pm »

Kolizja w terminie z mszą u braci Ormian :
NIEDZIELA, 8 PAŹDZIERNIKA
Warszawa, g. 11.00, sala Duszpasterstwa Akademickiego w klasztorze oo. Dominikanów, ul. Freta 10. Msza św. ormiańskokatolicka.
Celebrans: ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz
http://www.ordynariat.ormianie.pl/index.php/parafie-2/parafia-centralna/harmonogram-2

-------------------------------------

Dopisuję:  Widząc, że braci Ormian będzie można odwiedzić w nowym miejscu za 2 tygodnie wybrałem się jednak do Platerek. Warunki spartańskie, x. celebrujący przyznał w pewnym momencie, że dopiero się uczy. Nie ma więc sensu czepiać się potknięć, może poza tym, że Kyrie śpiewa się 3x3 a nie 2x3. Proszę nie pytać o szczegóły ubioru celebransa, bo się nie znam i znać nie będę. Ornat zielony co wiadome. Przy Komunii Św. wiernych zabrakło pateny, zastąpionej (chyba) przez korporał.  Nie czepiam się (wszak spartańskie warunki). Był za to III Confiteor. I teraz trochę czepialstwa.
Nie czując się dobrze w roli znawcy (którym nie jestem) zajrzałem do ściągawki, czyli na blog p. Krusejdera, do wpisu Msza cicha, Msza śpiewana - jak to jest w Polsce?. No właśnie, jak to jest? Dlaczego w małej kaplicy (jak ta u Platerek czy może Cecylek, też ładnie) zamiast Mszy cichej odprawia się z jakimś uporem maniaka Mszę recytowaną czyli "potworek ruchu liturgicznego z I połowy XX wieku, charakteryzujący się tym, że ogół wiernych recytuje na głos kwestie przewidziane dla ministranta w księgach liturgicznych." Niewiele mam doświadczeń poza kaplicą FSSPX w Lublinie, ale tam byłem dwukrotnie i na żadnego potworka liturgicznego nie natrafiłem. Raz natrafiłem na takowy w Przeoracie w Radości na niedzielnej mszy wieczornej, ale potem już były tylko jak należy ciche. Oprócz tego ponad dwugodzinny potworek w kaplicy Św. Barbary w zimie 2014/15 (x. Bolesław Kielan), no i w tejże kaplicy msza w Rycie Dawnym i Uznanym podczas ubiegłorocznego Marszu Niepodległości. I to niestety wszystko. Siłą rzeczy wzorcem są dla mnie msze odprawiane przez xięży Bractwa. Czysto prywatnie (bez pretensji do "znaffstwa") dodam, że o ile nie razi mnie Kyrie, Gloria i Credo, to już skandowane przez wiernych Suscipiat Dominus sacrificium wydaje mi się zgrzytać nie do zniesienia. Po Credo wierni "maul halten" poza Amen i Et cum Spiritu Tuo.
Wierni (chyba wszyscy poza mną) wrócili z Różańca do Granic, kazanie raczej też z takich, jakie niechętnie chciałbym usłyszeć na Tridentinie.
Co do zarzutów wobec Mszy u Platerek powiem ciekawostkę, że ja za nią właściwie nie odpowiadałem. Za zorganizowanie Mszy na ostatnią chwilę był odpowiedzialny człowiek z Ligi św. Michała Archanioła pan Wojciech Środoń. Ks. infułat został wlaściwie przymuszony, nie mial czasu onego dnia i zwalniając się z obowiązków parafialnych pędził na Mszę Świętą. Jako kapłan jeszcze niewprawny mylił się i pełna wyrozumiałość  wobec jego osoby, że w ogóle się zgodził winna krytykom wystarczyć.
Sam twór w trakcie Mszy był dla mnie, Binrafa, Krusajdera czy Kefasza zaskakujący i nawet oburzający. Dziwna mieszanka śpiewu i recytacji (ks. infułąt proszony byl o recytację co robił) zburzyła całe piekno Mszy Świętej. Przez ostatnie 3 lata dbalem zawsze o propria, kantorat męski, czy o inne pierdołki. Przykładem jest sobotni ślub u NSPJ w Radomiu.  Zabiegam o profesjonalistów, uczę ministrantów poprawności, ks. infułata przyszykowuję do Mszy Świętych, jednakże ilość celebracji w weekend (łącznie Warszawskie Koło Ministrantów miało 4 Msze w tym jedną w Radomiu) uniemożliwił mi obstawienie wszystkiego podług swojego klucza. Samemu organizatorowi, który profesjonalnie odwalił manianę liturgiczną klasy ks. Natanka krytykując od dłuższego czasu profesjonalizm dra Bartosza Izbickiego, czy innych śpiewaków pokazał na co go stać i poruszenie wszystkich spadło niesłusznie na mnie.
Ja bym zrobił czytaną, albowiem tak było zaplanowane i norma celebracyjna była wyczerpana. Dodam jeszcze że śpiewanie wydluża nabożeństwo i w obliczu tego ,że celebrans nie ma czasu to pędzi myląc się. Z kol. Kefaszem w przewidywaniach się nie pomyliliśmy, ale nie myśleliśmy, że pójdzie to tak daleko.
Także wyrażam ubolewanie i łączę się w smutku z wszystkimi, albowiem ja też się zawiodłem. Sam infułat stara się ile może i poświęca tradycji tyle czasu ile może i o ile go prosimy.
Co do księży FSSPX to nie dziwmy się, że odprawiają tak dobrze. Praktyka czyni mistrza. Ks. infułat zaczął w tym roku, wiele rzeczy poprawia, cieszmy się, że kapłan czując potrzebę od wiernych sprawowania Mszy św. odprawia ją z wielkim zaangażowaniem i nie mówi nigdy JA PAMIĘTAM I ZROBIĘ JAK JAAAA CHCĘ! Jego przemyślenia o Mszy Trydenckiej i nowej są niezwykle ciekawe i pokazują czym żyła tamtejsza młodzież klerycka i dlaczego zrobili reformę.
Cytuj
Warto przy tym przypomniec, ze w PRL-u miescila sie tam szkola pielegniarska ( przynajmniej w 70-tych latach) a kaplica jednak przetrwala... Ciekawe, ze przetrwaly obie nalezace do tej samej zalozycielki hr. Cecylii Plater- Zyberkowny - przy ul. Pieknej i w piaseczynskich Chyliczkach ( obecnie mowi sie w Piasecznie ). Zapraszam tu i do Piaseczna, do nietknietej, takiej jaką zamknieto we wrzesniu 39 r. Trzeba sie pospieszyc bo wyswieceni barbarzyńcy zamienią wszystko na gotowke a skarby rozkradna.
8 wrzesnia wyjatkowo w Piasecznie o godz 10-tej.

No cóż, jeżeli zdjęcia kaplicy przytoczone w poście p. Binrafa znalazłem na stronie http://salabalowa.blogspot.com/ to może nie wróży to najlepiej...

Siostry mają również bursę dla niewiast. Myślę, że mówi to o nich dobrze. Zresztą kaplica jest oddzielona od sali balowej i będąc u sióstr bywalcem w klasztorze, sali balowej nie obejrzałem.
Tutaj kaplica, gdzie siostry z pełną życzliwością nas przyjmują.
Zapisane
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #1782 dnia: Października 10, 2017, 22:55:24 pm »

Niepotrzebna wiadomość, czcigodny Panie Konradzie, niepotrzebne personalia, niepotrzebne wyjaśnienia.

X. Jana Sikorskiego pamiętam jako mojego proboszcza na Kole. Zacny Kapłan. Przez duże K.

« Ostatnia zmiana: Października 10, 2017, 22:57:37 pm wysłana przez donbor » Zapisane
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #1783 dnia: Października 10, 2017, 23:18:03 pm »


w Rycie Dawnym i Uznanym podczas ubiegłorocznego Marszu Niepodległości.



Czcigodny Panie Pentuer, szanowni Państwo,

serdecznie i usilnie proszę o nie nazywanie Mszy Wszechczasów Rytem Dawnym i Uznanym.

Ta nieszczęsna nazwa zaczęła się ostatnio na FK przewijać.

Ryt Szkocki Dawny i Uznany to stary i znany ryt masoński, praktykowany przez masonerię regularną, aby oddać część księciu tego świata, niosącemu światło, wielkiemu budownikowi świata.

Usilnie proszę, aby nie określać tą nazwą Ofiary Pana Naszego, Jezusa Chrystusa.

Jeśli w swym rozumowaniu jestem w błędzie, proszę o naprostowanie czcigodnych Forumowiczów.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2017, 23:20:30 pm wysłana przez donbor » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1784 dnia: Października 11, 2017, 00:34:35 am »

Pelna zgoda z Panem Donborem, co do rytów dawnych i uznanych, bez dalszych komentarzy.
Co do samej Mszy: jak się człowiek śpieszy, to niech gra na gitarze thrash metal ;)

Msza miała swoje potknięcia, nie ma sensu do nich wracać.
Oprawa muzyczna - OK, ale gdy pewne panny poszły do Komunii św. rozległo się z tyłu srogie beczenie, którego nie dało się prześpiewać. Są zakazy stadionowe, czas wydawać zakazy kaplicowe ;)

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!