Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 19:36:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 545573 razy)
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #1680 dnia: Grudnia 20, 2015, 15:19:37 pm »

I comiesięczna Msza św. została zainaugurowana. Całkiem sporo osób było obecnych, jednak raczej z przypadku. W każdym razie dobry grunt do pozyskania nowej grupy. Tylko dobrze teraz trzeba poprowadzić katechezę liturgiczną...
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1681 dnia: Grudnia 20, 2015, 16:52:25 pm »

Czy można prosić o relację?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #1682 dnia: Grudnia 20, 2015, 18:06:37 pm »

I tak powinno być.
Msza Wszechczasów w normalnej parafii, o normalnej godzinie, przy głównym ołtarzu w kościele, nie w jakiejś bocznej kaplicy gdzie niezorientowani nie mają szans trafić - co daje  przeciętnemu Kowalskiemu możliwość zapoznania się z rytem.
Poszłam do proboszcza podziękować, i przy okazji zapytać jakie są szanse na kontynuację. Powiedział, że ma plany na Mszę raz w miesiącu - o ile nie będzie wśród parafian zbyt dużego odzewu "anty"  ;)
Xiądz Mirosław Mikulski jest obecnie rezydentem u św. Patryka, podobnie jak x. Małkowski, więc celebrans na miejscu  :)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1683 dnia: Grudnia 20, 2015, 20:55:29 pm »

Ten proboszcz to musi być dobry człowiek, że przygarnął tak zacnych i zasłużonych kapłanów pod swój dach. Niech mu Bóg błogosławi.

A jak było? Pietyści parę błędów by znaleźli. Antynowusowcy parę rzeczy zerżniętych z Nowusa. Dość, że ogłoszenia parafjalne były przed błogosławieńsstwem i w swojej mowie Proboszcz prosił o krótkie brawa dla Celebransa. Jak chodzę na Mszę 15 lat z górką, to pierwszy raz to widziałem. Ale to detale.

Ministranci przejęci, wierni na kościele nieco zdezorientowani. Prałat Mikulski w bardzo dobrej formie, dał znakomite kazanie. Śpiew na przyzwoitym poziomie, choć trochę za dużo łaciny.

Widzimy się 17 stycznia :) Jak Bóg da.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1684 dnia: Grudnia 20, 2015, 22:00:02 pm »

I tak powinno być.
Msza Wszechczasów w normalnej parafii, o normalnej godzinie, przy głównym ołtarzu w kościele, nie w jakiejś bocznej kaplicy gdzie niezorientowani nie mają szans trafić - co daje  przeciętnemu Kowalskiemu możliwość zapoznania się z rytem.



Tak na początku MP SM było w Świdnicy, a później potworzyli sobie twory Duszpasterstwa Tradycji .... i bardzo dobrze widzę co to jest, piąte kolo u wozu w parafii. Miały by one rację bytu, gdyby było tak jak Pani napisała, w normalnej parafii, o normalnej godzinie, przy głównym ołtarzu w kościele i nie raz na miesiąc!
Zapisane
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #1685 dnia: Grudnia 20, 2015, 22:28:13 pm »

Czy można prosić o relację?

Msza św. została odprawiona przy głównym ołtarzu w godzinie regularnej Mszy św.
Kościół był pełen. Podejrzewam, że max 1/4 to były osoby, które świadomie przyszły na tę celebrację. Pozostali to parafianie, którzy zazwyczaj przychodzą (tak to wyglądało). Przed Mszą św. wikariusz wprowadził krótkimi słowami, że liturgia będzie inna, po łacinie, przodem do tabernakulum.
Rzeczywiście ludzie byli zmieszani, ponieważ zabrakło przygotowania, ale to kwestia kilku spotkań, katechezy przed Mszą i będzie dobrze.
Podziękowanie x. Proboszcza rzeczywiście dość ciekawe, ale wywnioskować można, że jest zielone światło do rozwoju sprawy. Można mieć oczywiście zastrzeżenia do braw, ale krok po kroku :)
Trzeba być dobrej myśli!
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #1686 dnia: Grudnia 20, 2015, 22:43:47 pm »

@Anna M
Na Pradze wątpię żeby powstało duszpasterstwo. U nas tradycja żyje na prowincji.
 Daj Boże żeby powstało coś sensownego w Warszawie. Zresztą to nie koniec rzeczy jakie w Warszawie zaistnieją.
PAMIĘTAJCIE Modlitwa jest dobrym obyczajem!
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1687 dnia: Grudnia 20, 2015, 22:53:06 pm »

"Tej siły już nikt nie zatrzyma"
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1688 dnia: Grudnia 20, 2015, 23:02:13 pm »

@Anna M
Na Pradze wątpię żeby powstało duszpasterstwo. U nas tradycja żyje na prowincji.
 Daj Boże żeby powstało coś sensownego w Warszawie. Zresztą to nie koniec rzeczy jakie w Warszawie zaistnieją.
PAMIĘTAJCIE Modlitwa jest dobrym obyczajem!


I niech nie powstaje, niech zaczna w kościołach normalnie odprawiać, co było życzeniem Benedykta XVI. Neoni, "duchacze" i inni sa lepiej traktowani jak te Duszpasterstwa. Ja to znam, oczywiście nie uogólniam. Nie tak dawno byłam z młodym człowiekiem u ks. proboszcza, w miejscowości A,  bo jest u niego ksiądz, który odprawiał wcześniej Mszę tradycyjną w miejscowości B i został przeniesiony obecnie do A. I co? ano nic, odpowiedź proboszcza NIE!  nie bo nie!  Wielebni blokują, torpedują to i tyle!
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #1689 dnia: Grudnia 20, 2015, 23:12:13 pm »



I niech nie powstaje, niech zaczna w kościołach normalnie odprawiać, co było życzeniem Benedykta XVI.

Otóż to :)
Dzisiejsza Tridentina u św. Patryka to krok w dobrym kierunku. Pewnie, że wolałabym coniedzielną celebrację, ale trzeba od czegoś zacząć.

Warto też wspomnieć, że xiądz proboszcz zatroszczył się o uświadomienie parafian, w gazetce w ubiegłym tygodniu był cały artykuł o Mszy Trydenckiej, było info na stronie internetowej parafii. Tak w przeciwieństwie do Karolkowej, gdzie poza absurdalną godziną celebracji na oficjalnym website parafialnym jest cisza w temacie. Takie swoiste getto dla tradsów. Na Gocławiu są tendencje odwrotne i chwała za to temu proboszczu.
Miejmy nadzieję, że coś z tego będzie, po prawej stronie Wisły jak do tej pory nic się nie działo (przynajmniej w samej stolicy).
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #1690 dnia: Grudnia 20, 2015, 23:30:34 pm »


Jeden z szanownych członków kleru pytał się mnie czy nie ma gdzieś tradycyjnych rorat jutro? Ja odpowiedziałem, że oczywiście tak. 16:30 u Klemensa!
Tradycja w Warszawie się rozwija wszędzie, tylko nie tam gdzie powinna.
Ciekawostka: jest coraz więcej ministrantów, którzy w Warszawie do Mszy służą, ale u Klemensa nigdy nie służyli i służyć nie chcą.



« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2015, 01:16:25 am wysłana przez konzeb30 » Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1691 dnia: Grudnia 21, 2015, 09:34:54 am »

x. Małkowski rezydentem  rezydentem u św. Patryka ? To kardynał Nycz pozbył się x. Stasia z Archidiecezji ?

Czy nadal obowiązuje zakaz głoszenia kazań i odprawiania mszy względem ks. Małkowskiego? 
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #1692 dnia: Grudnia 21, 2015, 09:51:44 am »

X. Małkowski od kilku lat jest rezydentem w tej parafii, msze odprawia i kazania głosi.
Słyszałam wersję, że to z gen. Głodziem miał na pieńku, stąd były te zakazy.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1693 dnia: Grudnia 21, 2015, 10:29:48 am »


Czy nadal obowiązuje zakaz głoszenia kazań i odprawiania mszy względem ks. Małkowskiego? 

Zniesione już dawno, jeszcze przez Generała.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1694 dnia: Grudnia 21, 2015, 23:56:49 pm »

Śpiew na przyzwoitym poziomie, choć trochę za dużo łaciny.

Widzimy się 17 stycznia :) Jak Bóg da.
Grały organy? Instrument prawdziwy czy elektryczny?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!