Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 22:39:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 545612 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1410 dnia: Stycznia 06, 2014, 17:29:40 pm »

Czyżby to była zapowiedż likwidacji niektórych parafii warszawskich?
http://hosting7983744.az.pl/przyrynek_parafia/
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #1411 dnia: Stycznia 06, 2014, 18:04:04 pm »

Bonfratrzy mają z czego żyć. Mała parafia na Nowym Mieście z zabytkowym kościołem - niebardzo.

Ale myślę, że w dłuższym okresie takie malutkie parafie z zabytkowymi kościołami będą likwidowane, bo nie wyrobią finansowo. Chętnych na przejęcie kościoła jest dużo. Parafia anglojęzyczna a i pewnie kilka zakonów by się znalazło chętnych. Oby Ojciec Krzysztof ustawił się w kolejce w odpowiednim czasie.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1412 dnia: Stycznia 06, 2014, 22:12:28 pm »

albo x. Stehlin ;P
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1413 dnia: Stycznia 06, 2014, 23:21:37 pm »

albo x. Stehlin ;P
X. Stehlin i tak odprawia w niezłych warunkach :)
Miałem okazję w ostatnią niedzielę uczestniczyć w sumie na Garncarskiej (wraz z rodziną) i stwierdzam uczciwie, że akurat w Warszawie warunki FSSPX ma niezłe ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #1414 dnia: Stycznia 06, 2014, 23:30:54 pm »

"AAAAA pastora-figuranta wynajmę, pełna dyskrecja gwarantowana"
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1415 dnia: Stycznia 07, 2014, 00:31:18 am »

"AAAAA pastora-figuranta wynajmę, pełna dyskrecja gwarantowana"
!!!! :) ;) :D ;D

Dykteryja; dzisiaj znienacka trafiłem na liturgję ormiańską w mojej parafji. Po mszy był Jordan, czyli święcenie wody za pomocą olejów święconych przez Patriarchę ormiańskiego raz na 7 lat. Po nabożeństwie zostałem zaproszony na poczęstunek w podziemiach. X. Rafał Krawczyk z diecezji płockiej został proboszczem i nauczycielem* Ormian. Był Nycz - zwierzchnik polskich Ormianokatolików. Ormianie odprawiali w Res Sacra Miser, trochę we Wszystkich Świętych, właśnie przenoszą się do Barbary (mały kościół), tam gdzie trydencja warszawska miała kiedyś Triduum. Z rozmowy odniosłem wrażenie, że łatwiej być duszpasterzem środowisk ormiańskich niż trydentem.


*orm. bechter(jakoś tak) tytuł honorowy, im jeszcze nie skasowano, odpowiednik naszego prałata, używa pastorału.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1416 dnia: Stycznia 07, 2014, 00:46:18 am »

nie bój, nie bój, skasują
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1417 dnia: Stycznia 08, 2014, 00:38:31 am »

Niesamowite! Garść dobrych wiadomości z Warszawy http://przedsoborowy.blogspot.com/2014/01/swieto-objawienia-panskiego-w-warszawie.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1418 dnia: Stycznia 08, 2014, 07:16:27 am »

albo x. Stehlin ;P
X. Stehlin i tak odprawia w niezłych warunkach :)
Miałem okazję w ostatnią niedzielę uczestniczyć w sumie na Garncarskiej (wraz z rodziną) i stwierdzam uczciwie, że akurat w Warszawie warunki FSSPX ma niezłe ;)
Kościół mają całkiem ładny, tylko, że to koszmarnie daleko, jak ktoś na Pradze Południe nie mieszka. Potrzeba czegoś w Warszawie lewobrzeżnej, na terenie kard. Nycza.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1419 dnia: Stycznia 08, 2014, 11:04:06 am »

albo x. Stehlin ;P
X. Stehlin i tak odprawia w niezłych warunkach :)
Miałem okazję w ostatnią niedzielę uczestniczyć w sumie na Garncarskiej (wraz z rodziną) i stwierdzam uczciwie, że akurat w Warszawie warunki FSSPX ma niezłe ;)
Kościół mają całkiem ładny, tylko, że to koszmarnie daleko, jak ktoś na Pradze Południe nie mieszka. Potrzeba czegoś w Warszawie lewobrzeżnej, na terenie kard. Nycza.
Ja jechałem z Ursynowa i czas dojazdu (choć prowadziła małżonka) wyszedł poniżej 30 minut - całkiem nieźle uważam :)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Bogu-Miła
uczestnik
***
Wiadomości: 104

Salve Regina!

« Odpowiedz #1420 dnia: Stycznia 08, 2014, 12:48:05 pm »

Dla chcącego - nic trudnego! :-)
Znam osoby, które jeżdżą do Bajerza na niedzielną Mszę Świętą z ... Piły.
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #1421 dnia: Stycznia 08, 2014, 15:00:29 pm »

Dla chcącego - nic trudnego! :-)
Znam osoby, które jeżdżą do Bajerza na niedzielną Mszę Świętą z ... Piły.

Z Piły bliżej do Poznania na Mszę Św.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1422 dnia: Stycznia 08, 2014, 19:12:58 pm »

Ja jechałem z Ursynowa i czas dojazdu (choć prowadziła małżonka) wyszedł poniżej 30 minut - całkiem nieźle uważam :)
Tu akurat są "drożne" trasy, plus nowy most. Omija się ten węzeł, który ostatnio był w budowie. Ale z tego co Państwo piszą, z dojazdami zaczyna być u nas jak w RFN ale bez ich dróg  :'(
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1423 dnia: Stycznia 08, 2014, 19:24:12 pm »

Nie przesadzajmy. Nawet komunikacją miejską czyli 521 czy SKM można w miarę dojechać do Przeoratu. Kiedyś największe korki tworzyły się przy Marsa, ale to już nie te czasy. Zresztą w niedziele nie ma aż takiego ruchu na drogach. To nie Pekin. Jeśli z Siedlec ludzie potrafią przyjechać do co dopiero z Warszawy. Inna sprawa, że może już powoli nastaje czas budowy drugiej kaplicy FSSPX gdzieś po lewej stronie Wisły. Może  jakieś wynajęcie swiątynii na kilka godzin w niedziele na początek. Są w miarę duże świątynie innych wyznań niewykorzystane w centrum miasta( to oczywiście żart)
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #1424 dnia: Stycznia 08, 2014, 20:23:47 pm »

[...] może już powoli nastaje czas budowy drugiej kaplicy FSSPX gdzieś po lewej stronie Wisły. Może  jakieś wynajęcie swiątynii na kilka godzin w niedziele na początek. Są w miarę duże świątynie [...] niewykorzystane w centrum miasta

Zapewne najlepiej będzie - pod względem zarówno liczebności jak i 'doktrynalnej bliskości' - rozmowy zacząć z katolicką archidiecezją warszawską i jej kurią arcybiskupią ...

[...]  (to oczywiście żart)

Z mojej strony też.  ;D
Zapisane
Strony: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!