Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:02:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539626 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1275 dnia: Listopada 25, 2012, 20:48:01 pm »

W samej Warszawie to poza o. Krzysztofem i jedną mszą niedzielną  u św. Klemensa jakikolwiek kapłan AWj odprawia msze trydencką?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1276 dnia: Listopada 25, 2012, 22:03:50 pm »

Cytuj
Paradoskalnie to AW jest diecezją o największej ilości coniedzielnych regularnych celebracji
http://www.youtube.com/watch?v=fWlfG24Uix4

Dobra Chłopaki, daliście odpór imperialistom z Zachodu - to się liczy i będzie zapamiętane. Kto trzeba przeczytał i wie, że się stanowczo odcinacie.
A teraz zmieniamy wątek lub idziemy spatki. Jutro do szkoły i przedszkola.  ;D


 
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1277 dnia: Listopada 25, 2012, 22:54:14 pm »



Księżom diecezjalnym odmawia się prawa do odprawiania starej Mszy?
Nie wiedziałem.


No, jakby nie paczeć, to nieznani sprawcy niedopuscili do powstania miejsc celebracji u św. Zbawiciela i u św. Tomasza na Imielinie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1278 dnia: Listopada 26, 2012, 04:51:26 am »

W kościele św. Józefa przy UKSW też były szumne zapowiedzi, że już, już, a sprawa wydaje się, że umarła. Co do Imielina to owszem odprawia się tam msza trydencka, ale w pierwszy poniedziałek miesiąca co samo w sobie skazuje inicjatywę na porażkę. O inicjatywie na Białołęce też ostatnio cicho. Nie słychać też by Duszpasterstwo Tradycji angażowało jakich kapłanów AW w swoją działalność jak przewiduje statut. Jedna msza trydencka w niedziele o 14 na całą Warszawę to mało czy dużo? Dobrze, że są w Warszawie ,,żli" lefebryści, którzy u siebie w Radości mają 3 celebracje w niedziele i dwie w dni powszednie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2012, 05:16:47 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1279 dnia: Listopada 26, 2012, 17:30:31 pm »

Księżom diecezjalnym odmawia się prawa do odprawiania starej Mszy?
Nie wiedziałem.
No, jakby nie paczeć, to nieznani sprawcy niedopuscili do powstania miejsc celebracji u św. Zbawiciela i u św. Tomasza na Imielinie.
To tam księża rwali się odprawiania?

W przypadku Św. Zbawiciela to zdaje się, że sprawca kardynał został upubliczniony przez kolegę, który tę sprawę w kurii z J.E. załatwiał :)

Zapisane
vatu0
uczestnik
***
Wiadomości: 111


« Odpowiedz #1280 dnia: Listopada 28, 2012, 20:52:37 pm »

Szanowny Panie Ryszardzie1996
Czyż skandalem nie jest fakt, że pomimo takiej ilości księży i żadnych "problemów" za biskupami, FSSPX ma w Warszawie tylko jedno miejsce celebracji i tak oddalone od centrum, że wielu katolików nie ma możliwości dostępu do Mszy Trydenckiej.
Widzi Pan, iż tą samą argumentacje która Pan stosuję w stosunku do o. Krzysztofa można zastosować do FSSPX, która nie ma aż tylu problemów na głowie co jeden redemptorysta.
Zapisane
"Zmiłuj się nade mną Boże, w łaskawości swojej"

Święty Franciszku, Apostole Azji, módl się za nami!
Święty Andrzeju Kim Tae-gon, módl się za nami
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1281 dnia: Listopada 28, 2012, 21:08:44 pm »

Ale w odróżnieniu od Duszpasterstwa Tradycji FSSPX nie ma prawa wstępu do żadnego kościoła rzymskokatolickiego w Warszawie. Nie rozumiem dlaczego atakuje Pan FSSPX, powinien Pan się cieszyć, że uzupełnienia ono liczbę mszy trydenckich w 2 milionowej Warszawie. Ale jeśli Pan uważa, że jedna msza niedzielna w całym mieście wystarczy to oczywiście ma Pan do tego prawo. Ja jednak uważam, że jest to niewystarczające, co by przeszkadzało by w różnych częściach miasta powstały jakieś filie Duszpasterstwa?. I to tyle z mojej strony, niech inni uczestnicy Forum wypowiedzą się w tej sprawie. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2012, 21:13:10 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
vatu0
uczestnik
***
Wiadomości: 111


« Odpowiedz #1282 dnia: Listopada 28, 2012, 22:45:19 pm »

Panie Ryszardzie

Jestem daleki od atakowanie FSSPX, używając Pańskich argumentów, warto zapytać dlaczego nie ma np. kaplicy pod drugiej stronie Wisły. Żeby osoby takie jak Pan mogły być zadowolone.
Pragnę zauważyć, że FSSPX w Polsce nie używa jak Pan kościołów rzymskokatolickich więc, nie jest to dla nich problem. Zamiast traktować mojej wypowiedzi jako atak, należy potraktować jako pytanie które jest zasadne. Dlaczego......
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2012, 23:17:56 pm wysłana przez vatu0 » Zapisane
"Zmiłuj się nade mną Boże, w łaskawości swojej"

Święty Franciszku, Apostole Azji, módl się za nami!
Święty Andrzeju Kim Tae-gon, módl się za nami
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1283 dnia: Listopada 29, 2012, 04:58:07 am »

A czy Pan uważa, że jeden kościół w Warszawie z jedną mszą trydencką w niedzielę to dużo czy mało na 2 milionowe miasto? I czy nie rolą arcybiskupa Nycza i arcybiskupa Hosera jest zapewnienie osobom proszącym o msze trydenckie większą ich liczbę w kościołach swoich diecezji? W samych początkach działalności FSSPX w Warszawie x.Stehlin sprawował msze trydencką na lewym brzegu Wisły w klubie Włodzimierza Pietrzaka Na Pięknej zanim nabyto nieruchomość na Pradze. Widocznie na praskim brzegu Wisły były tańsze nieruchomości w tym czasie. Ale generalnie uważam, że to biskupi miejsca powinni zapewnić wiernym szerszy dostęp do mszy trydenckiej, a nie FSSPX. Chyba księży w Warszawie nie brakuje, kościołów też(po co FSSPX ma budować nowe kaplice, jeśli świątyń w stolicy jest bardzo dużo? )więc, dlaczego jest tylko jedna msza trydencka w niedzielę w całym mieście? Jak tak dalej będzie to nigdy w Warszawie msza trydencka się nie rozpowszechni. To  jest za duże miasto.
P.S. Może w ramach pokuty za publiczne zgorszenie  nową kaplicę FSSPX na lewym brzegu Wisły powinień ufundować wikariusz generalny Archidiecezji Warszawskiej biskup Piotr Jarecki z własnych pięniędzy zamiast je przeznaczać na alkohol.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2012, 07:34:25 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1284 dnia: Listopada 29, 2012, 08:24:24 am »

... Jak tak dalej będzie to nigdy w Warszawie msza trydencka się nie rozpowszechni ...
To Pan ma jeszcze złudzenia? Oni po prostu chcą przeczekać. Zwłoka to (ponoć najperfidniejsza) forma odmowy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #1285 dnia: Listopada 29, 2012, 08:28:46 am »

Panie vatu0!

1. nie zamierzam być rzecznikiem FSSPX na tym forum, napiszę jak to wyglada z mojego punktu widzenia,
2. dla chcącego nie ma nic trudnego, do kaplicy FSSPX w Warszawie dojeżdżają wierni z bardzo odległych części Warszawy a nawet spoza. Mój znajomy jeździ z rodziną z Ursusa (przeciwległy kraniec) i wozi swoją córcię do szkoły!!!
3. FSSPX nie może budować/adaptować kaplic jak mu się chce, liczy się rachunek ekonomiczny, zapotrzebowanie wiernych, sytuacja w danej diecezji [później słychać zarzut, że schizmatyki robią równoległy Kościół],
4. poza tym ktoś kto obserwuje pracę duszpasterską księży FSSPX ten wie jak są rozrywani i ile miejsc celebracji w kraju muszą obsłużyć, zatem z tą liczbą księży w Warszawie to argument chybiony.
5. radziłbym rozliczyć biskupów za permanentny bojkot Mszy Św. Wszechczasów i działania mające na celu jej dalszą marginalizację, od o. Krzysztofa też lepiej się odstosunkować! 
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1286 dnia: Listopada 29, 2012, 08:53:59 am »

Nikt tu nie atakuje o. Krzysztofa, wręcz przeciwnie podziwiamy jego troskę o celebrację mszy trydenckiej u św. Klemensa. Ale ze względu na rozległość Warszawy jedna msza trydencka w niedziele to za mało.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #1287 dnia: Listopada 29, 2012, 14:30:25 pm »


P.S. Może w ramach pokuty za publiczne zgorszenie  nową kaplicę FSSPX na lewym brzegu Wisły powinień ufundować wikariusz generalny Archidiecezji Warszawskiej biskup Piotr Jarecki z własnych pięniędzy zamiast je przeznaczać na alkohol.

Zawsze jest jakaś szansa, póki żyje.

Ok. roku 2000 słyszałam u św.Krzyża w Warszawie  piękne, poruszające, bardzo osobiste kazanie o tym, jak to modlitwa  Zdrowaś Mario jest programem na całe życie dla bp.Piotra.
Szczerze współczuję biskupowi z powodu jego choroby i  gdybym nie była właśnie w terapii dla współuzależnionych, to powiedziałabym, że mam nadzieję.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1288 dnia: Listopada 29, 2012, 16:40:31 pm »

Oczywiście życzę by biskup Jarecki wyleczył się z choroby alkoholowej, ale nie wyobrażam sobie dalszej jego posługi jako biskupa pomocniczego w Warszawie.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #1289 dnia: Listopada 29, 2012, 17:13:35 pm »

Panie vatu0!


2. dla chcącego nie ma nic trudnego, do kaplicy FSSPX w Warszawie dojeżdżają wierni z bardzo odległych części Warszawy a nawet spoza. Mój znajomy jeździ z rodziną z Ursusa (przeciwległy kraniec) i wozi swoją córcię do szkoły!!!

Czuję, że się nie zgadzam.
Nic trudnego ? Owszem, jeśli się jest dość zdrowym, dość zamożnym i nie przepracowanym.

Jeździłam przez wiele lat codziennie ze Starego Miasta do Radości, ale niestety, aktualny stan zdrowia nie pozwala mi na codzienną jazdę komunikacją miejską. Dojazd  zajmował mi  póltorej godziny, powrót również, czyli w sumie trzy godziny  w mocno śmierdzącym, przegrzanym, lub niedogrzanym autobusie.
Nie jestem  pewna,  czy Pan Bóg naprawdę wymaga ode mnie takiego heroizmu, jak jazda SKM-ką w godzinach szczytu, czy też marznięcie podczas zimowych nocy na przystanku Wielowiejska.
Radość jest z pewnych względów znakomitą lokalizacją. Jako ośrodek rekolekcyjny daje możliwość zakwaterowania przyjezdnym z odległych miast i wsi.
Również dla Warszawiaka bardzo przyjemnie jest w piekny letni poranek, przejechać się  za miasto.
Nie mniej jednak, ja pragnę codziennej  Mszy w centrum. Cały rok.
Chciałabym w niedzielę móc pójść na Mszę razem z moją 82-letnią mamą, która już nie ma sił na podmiejskie eskapady, a także z 2-letnią wnuczką, której nie dowiozę autobusem z Bielan do Radości.
 
Zawsze znajdzie się kilku heroicznych zapaleńców, którzy powiedzą "dla chcącego nic trudnego" i będą w stanie jakiś czas wytrzymać ekstremalną napinkę.
Jednak już dla ks.Przeora nawet jednorazowy przejazd tą trasą, do wiernego po kolędzie, bywa  zbyt czasochłonnym przedsięwzięciem.
Zapisane
Strony: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!