Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 22:45:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 542432 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1140 dnia: Lutego 13, 2012, 10:54:32 am »

Cytuj
Zatem poprawny zapis wskazywałby, że właścicielem i administratorem danych jest kurja archidiecezjalna i jej organy oraz jednostki podległe (parafje, cmentarze).

Co do zasady tak - i zgłosić administratora do GIODO.
To nie są zarty. Traktuje sie nas niepoważnie.
Gdyby taka deklarację dostał ktoś na mieście do wypełnienia, to byłaby awantura. A tak to usłyszymy zaraz, ze " o. Krzysztofowi dobrze z oczu patrzy"

Ale pytanie zasadnicze brzmi tak:

Na co o. Krzysztofowi do zwykłej deklaracji potrzebne są tak szczegółowe dane ?!

Pytam "o.Krzysztofowi", bo Statut nie przewiduje zadnego ciała doradczego swieckiego - np. Rady Duszpasterskiej. Chociaż wiemy, ze nieformalnie coś takiego jest  ;)- prawda Panie Krusejderze?

Cytuj
oraz jednostki podległe (parafje, cmentarze)

"SMS- jeszcze do jutra trwa promocja kwater na cmentarzu Wałbrzyska - dzwoń teraz ! tel. xxx parafia św. Katarzyny"
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2012, 10:58:01 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #1141 dnia: Lutego 13, 2012, 10:58:39 am »

Odebrałem od znajomej z Piaseczna "deklarację uczestnictwa" w Duszpasterstwie.
Wątpliwosci znajomej wzbudziła nie sama deklaracja (o której mówi statut Duszpasterstwa) ale zestaw żądanych danych osobowych.
Zbieranie i gromadzenie danych osobowych jest obwarowane dokładnymi przepisami. (Patrz strona GIODO)

I tak należy podać cel w jakim gromadzone są dane lub podstawę prawną, gdy jest to niezbedne np. do wyrobienia paszportu i czy dane będą przetwarzane i udostępniane Kurii lub pytajacym ciekawskim proboszczom.

Ubezpieczajac samochód podajemy dane adresowe wyłącznie w celu ubezpieczenia. Jeżeli PZU prześle do nas pocztą lub e-pocztą lub sms-em wykaz warsztatów lakierniczych - łamie prawo.
Ale PZU podaje (bo musi) w jakim celu zbiera dane. Przechowywanie tych danych też jest obwarowane przepisami.



Kościelne osoby prawna są z większości tych przepisów wyłączone. I tyle wtemacie.
Swoją drogą kol. Rysiu ma jakąś obsesję: zohydzić, zniszczyć, zasiać ziarno niezgody...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1142 dnia: Lutego 13, 2012, 12:03:03 pm »

Cytuj
Zatem poprawny zapis wskazywałby, że właścicielem i administratorem danych jest kurja archidiecezjalna i jej organy oraz jednostki podległe (parafje, cmentarze).

Co do zasady tak - i zgłosić administratora do GIODO.
To nie są zarty. Traktuje sie nas niepoważnie.
Gdyby taka deklarację dostał ktoś na mieście do wypełnienia, to byłaby awantura. A tak to usłyszymy zaraz, ze " o. Krzysztofowi dobrze z oczu patrzy"

Ale pytanie zasadnicze brzmi tak:

Na co o. Krzysztofowi do zwykłej deklaracji potrzebne są tak szczegółowe dane ?!

Pytam "o.Krzysztofowi", bo Statut nie przewiduje zadnego ciała doradczego swieckiego - np. Rady Duszpasterskiej. Chociaż wiemy, ze nieformalnie coś takiego jest  ;)- prawda Panie Krusejderze?

Cytuj
oraz jednostki podległe (parafje, cmentarze)

"SMS- jeszcze do jutra trwa promocja kwater na cmentarzu Wałbrzyska - dzwoń teraz ! tel. xxx parafia św. Katarzyny"


Jeśli pyta Pan po co o. Krzysztofowi te dane, to chyba najlepiej pytać u źródła, a dopiero później ewentualnie zreferować sprawę na forum.

Nie sądzę, by złożenie niepełnej deklaracji skutkowało jej odrzuceniem, zatem to Pan decyduje, jakie dane udostępnia.

Nie rozumiem rozdmuchiwania sprawy - świadomość ustawy o ochronie danych jest niewielka (nb. to dobrze, bo jakby ludzie mieli wiedzieć, jakim przepisom podlegają, to by żadnej innej wiedzy nie posiadali), ale i nie jestem w stanie powiedzieć, które przepisy obejmują Kościół.

W Polsce prowincjonalnej normą jest podawanie w zapowiedziach przedślubnych nie tylko imion, nazwisk i parafij narzeczonych ale także np. ulic, przy których mieszkają.

Zaś co do cmentarzy - proszę z nich nie dworować, Msza pogrzebowa w normalnym rycie a nie NOM to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zorganizowania zmarłemu z rodziny.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #1143 dnia: Lutego 13, 2012, 16:53:15 pm »

Msza pogrzebowa w normalnym rycie a nie NOM to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zorganizowania zmarłemu z rodziny.
Nie rozumiem.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #1144 dnia: Lutego 13, 2012, 17:25:38 pm »

Żeby się kolega rysio dowiedział jakie informacje ma o nim parafia, w której ma całą kartotekę.
A orientuje się ktoś czy deklaracja będzie też na stronie internetowej (zdaje się raz na kazaniu tak o. Krzysztof wspominał, ale później już mówił tylko o odbiorze osobistym)?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1145 dnia: Lutego 13, 2012, 18:05:32 pm »

Msza pogrzebowa w normalnym rycie a nie NOM to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zorganizowania zmarłemu z rodziny.
Nie rozumiem.

Przed pogrzebem jest Msza za duszę zmarłego. Nie jest łatwo zalatwić w srodku tygodnia Msze w NFRR - nasi kapłani zwykle pracują w szkołach itp a pozatem uroczystosc jest zalatwiana w ciągu kilku dni, a nie z dużem wyprzedzeniem jak śluby.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #1146 dnia: Lutego 13, 2012, 18:12:48 pm »

Przed pogrzebem jest Msza za duszę zmarłego. Nie jest łatwo zalatwić w srodku tygodnia Msze w NFRR - nasi kapłani zwykle pracują w szkołach itp a pozatem uroczystosc jest zalatwiana w ciągu kilku dni, a nie z dużem wyprzedzeniem jak śluby.
A fakt.
Na szczęście jeśli chodzi o pogrzeb nie obowiązują ich przepisy dot binowania, czy trynowania. Dlatego też tak wazne jest aby Msze trydencie weszły na stałe do parafii. Myślę, ze w takim Brwinowie, czy Józefowie akurat z pogrzebem trydenckim nie byłoby chyba problemu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2012, 18:25:59 pm wysłana przez porys » Zapisane
zdewirtualizować awatary
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1147 dnia: Lutego 13, 2012, 18:14:55 pm »

Cytuj
Zaś co do cmentarzy - proszę z nich nie dworować, Msza pogrzebowa w normalnym rycie a nie NOM to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zorganizowania zmarłemu z rodziny.
Ani myślę.
Msza pogrzebowa w Starym Rycie to jedyna większa impreza jaką jeszcze sobie zaplanowałem. Może sie czuć Pan zaproszony. Jak już będzie Po, to moja żona do Pana zamejluje aby, za przeproszeniem, "popchnąć" moją sprawę na Karolkowej. W Polsce zawsze trzeba mieć plecy by "udrożnić procedury".

Z tego też względu, chcąc uniknąć upokarzających przejść, żona mówi: "podpisz misiu Rysiu, podpisz... " I w sumie ma rację, bo po tym co zrobiliśmy nie mogę liczyć na takie względy księcia Kościoła i szopkę jaką zafundowano śp. Izabeli Jarudze Nowackiej.

http://wiadomosci.wp.pl/title,Uroczystosci-pogrzebowe-Izabeli-Jarugi-Nowackiej,wid,12197791,wiadomosc.html?ticaid=1dea2

Cytuj
Myślę, ze w takim Brwinowie, czy Józefowie akurat z pogrzebem trydenckim nie było problemu.
Ja bym nie ryzykował
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #1148 dnia: Lutego 13, 2012, 20:50:21 pm »


Jeśli pyta Pan po co o. Krzysztofowi te dane, to chyba najlepiej pytać u źródła, a dopiero później ewentualnie zreferować sprawę na forum.

Nie sądzę, by złożenie niepełnej deklaracji skutkowało jej odrzuceniem, zatem to Pan decyduje, jakie dane udostępnia.

Nie rozumiem rozdmuchiwania sprawy - świadomość ustawy o ochronie danych jest niewielka (nb. to dobrze, bo jakby ludzie mieli wiedzieć, jakim przepisom podlegają, to by żadnej innej wiedzy nie posiadali), ale i nie jestem w stanie powiedzieć, które przepisy obejmują Kościół.
Popieram.
Ustawa o ochronie danych ma nas chronić przed państwem i firmami, które mogą w niewłaściwym celu je wykorzystać. Tak na prawdę ustawa ta to skutek nadużyć. Gdyby tych nadużyć nie było to ustawa ta nie byłaby potrzebna - kultura, zdrowy rozsądek i prawo cywilne załatwiałoby problemy z danymi osobowymi.

Ja nie zakładam, że takie nadużycia będą miały miejsce w instytucjach kościelnych. Proszę zwrócić uwagę, że nikt nie słyszał o aferach związanych z wykorzystaniem danych osobowych przez księży. A przecież Kościół to instytucja, która gromadzi dane osobowe zanim zaczęły to robić rządy i firmy.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #1149 dnia: Lutego 15, 2012, 10:41:05 am »

Claviculus zaprasza:

http://mszatrydencka.waw.pl/index.php/ogloszenia/125-czwartkowe-konferencje-u-w-klemensa

"PAWEŁ MILCAREK

Czwartkowe konferencje pod wspólnym tytułem
MSZA RZYMSKA PRZEZ WIEKI

2 lutego 2012 godz. 18
Od Wieczernika do powstania formy rzymskiej

16 lutego 2012 godz. 18
Mszał św. Piusa V - potrydencki kształt rytu rzymskiego

1 marca 2012 godz. 18
Drogi i bezdroża Ruchu Liturgicznego

8 marca 2012 godz. 18
Vaticanum II i tradycyjny ryt rzymski


W te dni po konferencji sprawowana będzie msza święta trydencka


DUSZPASTERSTWO TRADYCJI ZAPRASZA
WARSZAWA, KAROLKOWA 49"
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1150 dnia: Lutego 16, 2012, 09:42:42 am »

Katolicy w życiu publicznym
Konferencja „Katolicy w życiu publicznym” zorganizowana przez Fundację św. Kazimierza Królewicza odbędzie się w sobotę o godzinie 11 w auli A w budynku A Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Al. Niepodległości 162.

Konferencja rozpocznie się wykładem dr. Artura Górskiego pt. „Obowiązki katolika w życiu publicznym”. Później odbędzie się debata „Czy katolicy w Polsce są już mniejszością?”, w kt orej wezmą udział dr Tomasz P. Terlikowski (Fronda.pl), Bogumił Łoziński („Gość Niedzielny”) i dr Paweł Milcarek. Na zakończenie wykład na temat „Czym jest metapolityka i czy jest nam dziś potrzebna” wygłosi prof. Jacek Bartyzel.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/katolicy_w_zyciu_publicznym_19116
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1151 dnia: Lutego 17, 2012, 22:29:23 pm »

Spotkanie pt. KRYZYS W KOŚCIELE?

JUŻ W NIEDZIELĘ SPOTKANIE SPROWOKOWANE KSIĄŻKĄ KS. ROBERTA SKRZYPCZAKA PT. CHRZEŚCIJANIN NA ROZDROŻU. NIEDZIELA 19 LUTEGO GODZ. 20.00 W PARAFII NMP MATKI KOŚCIOŁA NA DOMANIEWSKIEJ W WARSZAWIE.


WŚRÓD ZAPROSZONYCH GOŚCI SĄ:

- PROF. JAN GROSFELD

- PIOTR SEMKA

 http://www.fronda.pl/kultura/czytaj/nazwa/spotkanie_pt._kryzys_w_kosciele__214
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #1152 dnia: Lutego 18, 2012, 22:16:37 pm »

Ten kościół na ul. Domaniewskiej to siedziba eonów.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1153 dnia: Lutego 25, 2012, 20:17:09 pm »

http://www.piusx.org.pl/komunikaty/2012/16
Rekolekcje wielkopostne w Przeoracie FSSPX
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1154 dnia: Marca 04, 2012, 10:57:24 am »

Claviculus zaprasza:

http://mszatrydencka.waw.pl/index.php/ogloszenia/125-czwartkowe-konferencje-u-w-klemensa

"PAWEŁ MILCAREK

Czwartkowe konferencje pod wspólnym tytułem
MSZA RZYMSKA PRZEZ WIEKI

2 lutego 2012 godz. 18
Od Wieczernika do powstania formy rzymskiej

16 lutego 2012 godz. 18
Mszał św. Piusa V - potrydencki kształt rytu rzymskiego

1 marca 2012 godz. 18
Drogi i bezdroża Ruchu Liturgicznego

8 marca 2012 godz. 18
Vaticanum II i tradycyjny ryt rzymski


W te dni po konferencji sprawowana będzie msza święta trydencka


DUSZPASTERSTWO TRADYCJI ZAPRASZA
WARSZAWA, KAROLKOWA 49"

Już jest w internecie . Konferencje u św. Klemensa: Paweł Milcarek "MSZA ŚW PRZEZ WIEKI"  :

http://mszatrydencka.waw.pl/index.php/multimedia/139-konferencje-u-w-klemensa-qmsza-w-przez-wiekiq
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Strony: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!