Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:26:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539319 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1110 dnia: Stycznia 02, 2012, 13:07:57 pm »

kiedyś wałkowaliśmy temat świeckich subdiakonów  przy okazji KRR w bazylice św. Krzyża. Większym problemem w Warszawie jest brak kapłanów celebrujących KRR. Jeden kapłan na tak wielkie miasto(nie liczę księży FSSPX w Radości bo to inny temat). Od początku indultu w Warszawie w 1996 jest ciągle jeden kapłan. A minęło już 15 lat. Czy naprawdę księża w Warszawie są tacy strachliwi i boją się celebrować KRR?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1111 dnia: Stycznia 02, 2012, 13:34:32 pm »

kiedyś wałkowaliśmy temat świeckich subdiakonów  przy okazji KRR w bazylice św. Krzyża. Większym problemem w Warszawie jest brak kapłanów celebrujących KRR. Jeden kapłan na tak wielkie miasto(nie liczę księży FSSPX w Radości bo to inny temat). Od początku indultu w Warszawie w 1996 jest ciągle jeden kapłan. A minęło już 15 lat. Czy naprawdę księża w Warszawie są tacy strachliwi i boją się celebrować KRR?
Panie Ryszardzie, czy Pan się czuje lepiej ciągle narzekając? Niech Pan lepiej spożytkuje tą energię na zmianę tego stanu. Niech Pan się np. pomodli o to, aby ks. Sergiusz od lutego zaczął pracę w Warszawie.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1112 dnia: Stycznia 02, 2012, 13:43:34 pm »

A ja mam do Pana prośbę by Pan się ode mnie odczepił i przestał całować klamkę kurii na Miodowej. Pan by nawet jakby ojca Krzysztofa przenieśli na Antarktydę to Pan by uprawiał propagandę sukcesu jak za Gierka czy teraz za Tuska, że to dobra decyzja. Jak jest tak dobrze z KRR w Warszawie to dlaczego dużo ,,postbenonowców" łącznie z niektórymi ministrantami przyjeżdża na msze do Radości od czasu lipcowych zmian?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1113 dnia: Stycznia 02, 2012, 13:54:24 pm »


To, że nudzi mnie Pana ciągłe narzekanie wcale nie oznacza, że jest dobrze. Znacznie ciekawsza jest dyskusja co należy/można zrobić, aby zmienić sytuację, że jest tylko jeden kapłan w Warszawie celebrujący KRR. To jest jednak dość trudna dyskusja dykusja, znacznie trudniejsza od narzekania.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1114 dnia: Stycznia 02, 2012, 14:49:59 pm »

Panie ryszardzie, Pan Jarod ma w sumie rację. Narzekanie nic nie da, modlitwa i działanie o wiele wiecej. Nie wiem jak u Pana z działaniami, ale kazdy kto choć trochę starał się lub był włączony w działania zmierzajace do rozpowszechnienia Tradycji w swojej diecezji wie jak to wygląda. Wielokrotnie trzeba sie odbijać od betonowego kurialnego muru, aby zrobić choć małą dziurkę. A wszystko po to ,by ja później rozkuwać coraz bardziej i bardziej. Zyczłbym sobie i innym by KRR był w każdej parafii, realia jednak sa inne. I nie zmieni się to w przeciagu kilku lat. Trzeba poszukiwać, zachęcać kapłanów itd. Wielu się jeszcze boi, niestety. W Polsce nie ma huraoptymizmu u kaplanów jak słyszą o KRR.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #1115 dnia: Stycznia 08, 2012, 21:27:05 pm »

W niedawnej Niedzieli z mutacją warszawską był artykuł o chorale gregoriańskim i jego nauce w Warszawie. Trochę momentami mi nie odpowiadał, ale może coś wieje na lepsze?

Może potrafilibyśmy z okazji 50 rocznicy rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II zorganizować jakąś konferencję naukową na ten temat? Tak w ramach działania zamiast narzekania. Rzetelna informacja jak było, co się zmieniło i inne takie?
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1116 dnia: Stycznia 08, 2012, 23:08:47 pm »

Konferencja i spotkanie z "ciekawym człowiekiem"... - popieram.

Z okazji 50 rocznicy Soboru lepiej by było podjąć zobowiązanie indultowe i zorganizować nowych 50 miejsc celebracji KRR. Myślmy optymistycznie. Może 50 listów do Rzymu albo 50 nowych Grup Stałych.

Możemy też z okazji rocznicy Soboru przypomnieć, że Msza św. na Karolkowej miała być rano w roku 2012-tym. Czy wiadomo coś o zapowiadanym przesunięciu Mszy sw. na godziny poranne?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1117 dnia: Stycznia 08, 2012, 23:17:26 pm »

Konferencja i spotkanie z "ciekawym człowiekiem"... - popieram.
Możemy też z okazji rocznicy Soboru przypomnieć, że Msza św. na Karolkowej miała być rano w roku 2012-tym. Czy wiadomo coś o zapowiadanym przesunięciu Mszy sw. na godziny poranne?

Jak znam życie to  dokładnie w  roku tym ale duszpasterskim czyli akademicko / szkolnym  zapewne od września  będą nowe godziny Mszy św i wtedy da się wcisnąć Mszę na poranną godzinę . 
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1118 dnia: Stycznia 19, 2012, 09:18:36 am »

Tymczasem miła niespodzianka, dwóch naszych najmłodszych chórzystów wraz z Mamą dali się widzieć wczoraj w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze w czasie Apelu. Kamerzysta wprawdzie czujnie pominął moment ale to niewątpliwie jeden z nich w czasie Różańca płynnie i dobitnie wyrecytował Ave Maria w Języku Kościoła.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1119 dnia: Stycznia 19, 2012, 09:26:22 am »

to fajnie. Na Jasnej Górze jest msza łacińska NOM o 8 rano w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, szkoda że nie KRR. Ale do tridentiny ojcowie paulini się nie garną, od wielkiego dzwonu jest tam sprawowany KRR przez księży gości. miejmy nadzieję, że nowy metropolita częstochowski coś w tej sprawie zmieni. Sam kiedyś celebrował mszę pontyfikalną w Zamościu.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1120 dnia: Stycznia 19, 2012, 09:50:33 am »

to fajnie. Na Jasnej Górze jest msza łacińska NOM o 8 rano w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, szkoda że nie KRR.
Oj szkoda, kiedyś miałem możność porównać tam NOM po łacinie, z którymś z tych nowych ME i sąsiadujący NOM po polsku ale z Kanonem Rzymskim. Jestem zdecydowanie za tym drugim wariantem. Odnoszę wrażenie, NOMowy Mszał łaciński nie zawiera Kanonu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1121 dnia: Stycznia 19, 2012, 09:57:54 am »

taki offtopik:

Gdy miałem 10 lat pojechałem z rodziną na parę dni do Częstochowy. Ponieważ byłem zafascynowany Mszą, jaką widziałem w filmie "Królowa Bona", wymogłem na babci, by iść na tę Mszę o nieziemsko wczesnej 8 rano i przez lata sądziłem, że byłem na normalnej Mszy. Dopiero WX Stehlin mnie z tego błędu wyprowadził, gdzieś około roku millenijnego.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1122 dnia: Stycznia 19, 2012, 10:10:15 am »

taki offtopik:

 ... Ponieważ byłem zafascynowany Mszą, jaką widziałem w filmie "Królowa Bona" ...
Ja z kolei już jako parafianin od Res Sacra Miser po obejrzeniu końcówki filmowej wersji "Potopu" skonfrontowałem czytania "filmowe" z Mszalikiem i miałem dużą satysfakcję, że się wszystko zgadza.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #1123 dnia: Stycznia 19, 2012, 10:16:08 am »

Ja też tak konfrontowałem. :)
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #1124 dnia: Stycznia 19, 2012, 19:45:03 pm »

Cytuj
to fajnie. Na Jasnej Górze jest msza łacińska NOM o 8 rano w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, szkoda że nie KRR. Ale do tridentiny ojcowie paulini się nie garną, od wielkiego dzwonu jest tam sprawowany KRR przez księży gości. miejmy nadzieję, że nowy metropolita częstochowski coś w tej sprawie zmieni. Sam kiedyś celebrował mszę pontyfikalną w Zamościu.
Chyba nie może "ot tak" sobie zmienić na Jasnej Górze (może wpływać na różne sposoby). To jego archidiecezja ale ICH teren. :) Może z biegiem czasu więcej NICH nauczy się KRR. Póki co jest chyba tylko ojciec pod Wrześnią.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!