Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:43:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539365 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1035 dnia: Października 17, 2011, 21:45:47 pm »

Był może ktoś z Państwa na sobotniej pielgrzymce do Gidl i na Jasną Górę? Jeśli tak to prosimy o jakieś informacje, jak udała się ta pielgrzymka
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1036 dnia: Października 24, 2011, 22:33:36 pm »

Był może ktoś z Państwa wczoraj na mszy u św. Klemensa o 14.30? Sporo wiernych przychodzi? Więcej niż do św. Benona kiedyś? Pytam, bo w dni powszednie, gdy są celebracje KRR to frekfencja nie jest duża i gromadzi prawie samych ,,benonowców", dziś nawet wspomniał o tym o. Krzysztof. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego parafianie św. Klemensa chodzący na NOM o 18.30 nie mogą choć raz zostać na KRR o 19.30. Mimo, że mają informację w gablotce przed kościołem o KRR, a nawet zdjęcia.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1037 dnia: Października 25, 2011, 09:51:44 am »

Jest znacznie więcej ludzi niż u św. Benona a z 2 strony - to w znacznej częsci inni ludzie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1038 dnia: Października 25, 2011, 10:02:38 am »

to dobrze, że w niedziele u św. klemensa jest dużo ludzi i nie są to tylko ,,starzy bywalcy św. Benona", ale i nowi wierni.
Zapisane
avars
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #1039 dnia: Listopada 07, 2011, 00:52:48 am »

Był może ktoś z Państwa wczoraj na mszy u św. Klemensa o 14.30? Sporo wiernych przychodzi? Więcej niż do św. Benona kiedyś? Pytam, bo w dni powszednie, gdy są celebracje KRR to frekfencja nie jest duża i gromadzi prawie samych ,,benonowców", dziś nawet wspomniał o tym o. Krzysztof. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego parafianie św. Klemensa chodzący na NOM o 18.30 nie mogą choć raz zostać na KRR o 19.30. Mimo, że mają informację w gablotce przed kościołem o KRR, a nawet zdjęcia.

Niech O. Krzysztof odprawia konsekwentnie w dni powszednie Msze "ciche" zamiast jak należy czytanych, a wówczas kilku ekspertów od rzekomej koszerności takiego sposobu celebracji będzie na pewno zadowolonych,  ale w/w stan rzeczy raczej nie ulegnie zmianie.  Naprawdę nie jest rzeczą trudną wyobrazić sobie, co myśli / czuje parafianin (NOM-owy zwłaszcza), chociażby wtedy, gdy np. widzi kapłana, który odwracając się do wiernych  z najradośniejszym pozdrowieniem jakie ma dla swych dzieci Matka Kościół  -  "Dominus vobiscum" - celowo ścisza głos i wykonuje jakąś dziwną - emitującą i  zarazem wytłumiającą artykulację ...  Gdzie tu sensus liturgicus (o rubrykach nie wspominam, gdyż te nie znają "Mszy cichej")?
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2011, 00:54:45 am wysłana przez avars » Zapisane
"Hydria farinae non deficiet nec lecythus olei minuetur usque ad diem in qua Dominus daturus est ... "
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1040 dnia: Listopada 07, 2011, 08:05:43 am »

Tymczasem, zamiast narzekać "w próżnię" (bo naprawdę nie wiem, komu pomoże wymiana zdań taka jak powyżej) doceńmy, że błyskawicznie poszedł remont pomieszczeń przeznaczonych dla tradsów, choć trzeba było zebrać kwotę z 4 zerami na końcu. Można go wciąż wspierać wpłacając

parafia św. Klemensa , ul. Karolkowa 49 Warszawa
Nr konta: 62 1020 1013 0000 0002 0131 6140
przeznaczenie wpłaty: „REMONT SALI ”

Zaś co do samych Mszy niedzielnych: skróciły się ogłoszenia ;) a samych ludzi znacząco przybywa - teraz to już ciężko znaleźć miejsca siedzące, a niemało ludzi stoi. Bóg zapłać Ojcze Krzysztofie !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1041 dnia: Listopada 07, 2011, 08:59:45 am »

najradośniejszym pozdrowieniem
Taka radościowatość w percepcji to mi się kojarzy z posoborzem niestety ;) ...    8)

Tymczasem w tym tygodniu codzienna Msza Święta. Alleluja i do przodu  :).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
SemperFidelis
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #1042 dnia: Listopada 20, 2011, 20:01:37 pm »

Niech O. Krzysztof odprawia konsekwentnie w dni powszednie Msze "ciche" zamiast jak należy czytanych, a wówczas kilku ekspertów od rzekomej koszerności takiego sposobu celebracji będzie na pewno zadowolonych,  ale w/w stan rzeczy raczej nie ulegnie zmianie.  Naprawdę nie jest rzeczą trudną wyobrazić sobie, co myśli / czuje parafianin (NOM-owy zwłaszcza), chociażby wtedy, gdy np. widzi kapłana, który odwracając się do wiernych  z najradośniejszym pozdrowieniem jakie ma dla swych dzieci Matka Kościół  -  "Dominus vobiscum" - celowo ścisza głos i wykonuje jakąś dziwną - emitującą i  zarazem wytłumiającą artykulację ...  Gdzie tu sensus liturgicus (o rubrykach nie wspominam, gdyż te nie znają "Mszy cichej")?

No, ale jakoś usłyszał Pan "Dominus vobiscum" :)

O jejku, jeszcze niech Pan powie, że to było po łacinie i "nikt nic nie zrozumiał", więc czas stracony... No i mikrofonu nie było, a Pan siedział w ostatniej ławce przy grobie o. Łubieńskiego.

Mam nadzieję, że o. Krzysztof czytając te posty nie przejmie się nimi zbytnio, bo naprawde nie mozna mu zarzucić staranności i estetyki, i dbałości o "sensusa liturgikusa":), choćby czytania, które są zawsze po polsku co upraszcza tym co nie mają mszalików. Powiedzmy sobie szczerze, że niemal wszędzie (uczestniczyłem w KRR na wszystkich kontynentach) w dni powszednie taka forma funkcjonuje i cale pokolenia się przez wieki tak uświęcały rozwijając jednocześnie swoją pobożność. O. Pio powtarzał, ze nawet mszalika nie ma co zabierać, ale różaniec i Mękę Pańską w sercu. W Bractwie nikt by nawet nie zaszemrał...

Moim zdaniem jest to kwestia informacji na zasadzie: KRR moze miec forme Mszy spiewanej, recytowanej i cichej. I trzeba o tym jasno mówić i jednocześnie kazda z nich zaakceptowac. Trudno o 9.30 rano odprawiac Msze spiewane.. A przyjmujac kryterium atrakcyjnosci to recytowany i spiewany KRR blaknie przy Mszach odprawianych przez niektorych księży-szołmenów..



Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1043 dnia: Listopada 20, 2011, 20:18:16 pm »

Niech O. Krzysztof odprawia konsekwentnie w dni powszednie Msze "ciche" zamiast jak należy czytanych, a wówczas kilku ekspertów od rzekomej koszerności takiego sposobu celebracji będzie na pewno zadowolonych,  ale w/w stan rzeczy raczej nie ulegnie zmianie.  Naprawdę nie jest rzeczą trudną wyobrazić sobie, co myśli / czuje parafianin (NOM-owy zwłaszcza), chociażby wtedy, gdy np. widzi kapłana, który odwracając się do wiernych  z najradośniejszym pozdrowieniem jakie ma dla swych dzieci Matka Kościół  -  "Dominus vobiscum" - celowo ścisza głos i wykonuje jakąś dziwną - emitującą i  zarazem wytłumiającą artykulację ...  Gdzie tu sensus liturgicus (o rubrykach nie wspominam, gdyż te nie znają "Mszy cichej")?
Trudno o 9.30 rano odprawiac Msze spiewane...

 ??? ???
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1044 dnia: Listopada 20, 2011, 22:38:41 pm »

Powiedzmy sobie szczerze, że niemal wszędzie (uczestniczyłem w KRR na wszystkich kontynentach) w dni powszednie taka forma funkcjonuje i cale pokolenia się przez wieki tak uświęcały rozwijając jednocześnie swoją pobożność.

W pełni się zgadzam z Pańskiem przesłaniem, ale nie archaizujmy czytań w języku narodowym na Mszy. Nie działo się tak przez setki lat, aczkolwiek też jestem zwolennikiem tego rozwiązania.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1045 dnia: Grudnia 14, 2011, 14:08:29 pm »

http://www.piusx.org.pl/komunikaty/2011/117
http://www.mszatrydencka.waw.pl/index.php/terminarz-mszy-trydenckiej
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2011, 14:33:37 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1046 dnia: Grudnia 16, 2011, 20:17:17 pm »

http://idziemy.com.pl/religia/tron-dla-chrystusa-/2/
No i proszę. Zamiast zapewnić msze trydenckie w swojej diecezji wiernym kuria warszawska praska straszy wiernych przed wstrętnymi lefebrystami.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1047 dnia: Grudnia 16, 2011, 23:00:08 pm »

http://idziemy.com.pl/religia/tron-dla-chrystusa-/2/
No i proszę. Zamiast zapewnić msze trydenckie w swojej diecezji wiernym kuria warszawska praska straszy wiernych przed wstrętnymi lefebrystami.

Biskupi powoli są bardziej świadomi o co chodzi lefebrystom...

Oni w praktyce nie uznają ciągłości w tradycji i nauczania Kościoła. Weźmy choćby dialog międzyreligijny. Skąd się wzięła dzisiejsza otwartość na współczesnego człowieka? Nie wymyślił tego Paweł VI, bo już św. Paweł pisał, że niewierzący, który zachowuje prawo Boże „wpisane w jego członki” (por. Rz 2, 14n), będzie zbawiony. Zawsze i dla każdego jedynym pośrednikiem i zbawicielem jest Chrystus. Ale dojście do Chrystusa może się odbywać różnymi drogami.

Wychodzi na to, że przedsoborowi papieże zrywali ciągłość w tradycji i nauczaniu Kościoła i dopiero Paweł VI przywrócił porządek. Czytelnicy "Idziemy" to może kupią, ale po takich tekstach arcybiskupa to obawiam się, że część "indultowców" może częściej pojawiać sie na Garcnarskiej :)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1048 dnia: Grudnia 17, 2011, 00:22:02 am »

Czytam właśnie "raport o stanie wiary abp. Michalika". KEPsko. Charyzmy ma abp mniej więcej tyle, co wypadkowa: jednorazowego kubka plastikowego i (również jednorazowego) Jerzego Buzka.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1049 dnia: Grudnia 17, 2011, 12:39:44 pm »

że część "indultowców" może częściej pojawiać sie na Garcnarskiej :)
Osobiście, żadne nieudane wypowiedzi hierarchów nie mają wpływu, gdzie się pojawiam. Decyduje odległość i pora dnia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!