Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:10:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539469 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1020 dnia: Września 12, 2011, 19:59:26 pm »

Cytuj
Dobrze byłoby - tak nieśmiało chciałbym zasugerować - aby na środowej Mszy Św.  propria śpiewać raczej na melodię "de Angelis" i oczywiście jak najwięcej polskich pieśni   (z bogatego zbioru pieśni o Krzyżu św. można wybrać to co i przepiękne i powszechnie znane), tak aby zarówno chwała Bożan rozbrzmiewała jak najsilniej,  jak też po to, aby lud  aktywizował się na potęgę  [rzecz jasna - w dopuszczalnych - zakresie i formie, :-) ] , no i aby na oczach Ks. Kardynała wyraziście upadał stereotyp,  że na Tridentinie to lud jedynie zawadza, a po polsku jedynie głosi się kazanie (z tegooż samego powodu przydałyby się również repetycje czytań) .

Pomysł bardzo dobry. Tylko Tradycja Indultu w Warszawie jest taka, ze ordynariusz po kazaniu dokonywał ablucji i spływał. ;)
(patrz Łomianki)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1021 dnia: Września 12, 2011, 21:29:13 pm »

oczywiście jak najwięcej polskich pieśni
Trochę mi szkoda, że w Klemensie nie ma już śpiewników z Benona. Zawsze ochoczo korzystałem, bo melodie człowiek zna, pierwszą, drugą zwrotkę, a dalej bywa różnie ;)


Też mi brakuje  :'(
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1022 dnia: Września 13, 2011, 11:41:42 am »

Też mi brakuje  :'(
... a ja przynajmniej nie mam pokusy śpiewnania ;)  ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1023 dnia: Września 13, 2011, 17:50:41 pm »

Z tego samego wywiadu, o nas:

"Ostatnie pytanie: jakie jest miejsce nowych ruchów w parafii?

Parafia powinna być zwornikiem rozmaitych ruchów. Jeśli nim nie jest, to nawet mocne grupy słabną i grozi im marginalizacja czy wewnętrzny rozkład. Parafia musi być eklezjalnym zwornikiem. Prawdziwe gromadzenie się w parafii musi być realizowane wokół Chrystusa. Wokół tabernakulum, sakramentu, podczas Eucharystii."


Swoją drogą owe wydania śpiewnika śp x Jana Siedleckiego nie należą do czołówki śpiewników w Polsce.
Optymizm.
Potraktujmy to jako świetną okazję do zmiany na lepsze - śpiewniki.


Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1024 dnia: Września 15, 2011, 10:12:39 am »

Kazanie budujące o odkupieniu przez Krzyż. Na początek przytoczył historię znalezienia i podwyższenia Krzyża, największej relikwi chrześcijaństwa. Następnie prawił o znaczeniu Krzyża, ciężaru nadanego przez Boga dla zbawienia, o cierpliwości w doświadczaniu. Zakończył dziękując nam za piętnaście lat.
Na mszy ponad 200 osób, części stałe odśpiewane z organami, zaś w pozostałych momentach grała muzyka.
Po celebrze wierni chrześcijanie dzielili się ciastem i prawili o możliwościach rozwoju.
Kefasz
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1025 dnia: Września 15, 2011, 14:39:17 pm »

Relikwia Krzyża.
Z tego co pamiętam w sposób szczególny powinna być traktowana - odmiennie od wszystkich pozostałych.
Czy ktoś wie jak?
Czy są jakieś zwyczajowe wytyczne?
Np. welon, przyklęknięcie,
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1026 dnia: Września 15, 2011, 17:34:20 pm »

Czy muzyka grana na Mszy to byla jakas klasyka? Zwlaszcza taki koncowy motyw na trabce "chodzil za mna". Czy ktos moze mi wskazac kompozytora?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1027 dnia: Września 16, 2011, 18:58:43 pm »

Czy muzyka grana na Mszy to byla jakas klasyka? Zwlaszcza taki koncowy motyw na trabce "chodzil za mna". Czy ktos moze mi wskazac kompozytora?
Moja Żona zidentyfikowała jako kompozycję Henry Purcella  http://www.youtube.com/watch?v=ngn77Nl9HIk
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1028 dnia: Października 06, 2011, 09:21:31 am »

nic nowego w dziedzinie KRR nie szykuje się w Warszawie? Jeśli nie to cieńko to widzę. 2 ośrodki w których jest celebrowana KRR( św. Klemens i Przeorat FSSPX w Radości). I co dalej? Warszawa się powiększa, niektóre dzielnice mają wielkość dużych miast. Bez nowych ośrodków Tradycja w Warszawie nie będzie się rozwijać, tym bardziej że i młodzieży ubywa z warszawskich kościołów, a i wśród uczestników mszy trydenckich prawie nie widać gimnazjalistów i licealistów. Przeważają ludzie w średnim wieku. W dodatku mało komu w obecnych czasach chce się jeżdzić z odległych dzielnic Warszawy do św. Klemensa lub do Radości. Tym bardziej, że i bilety w komunikacji miejskiej znacznie podrożały. A i ludzie stali się bardziej wygodni i trudno od nich wymagać by daleko jeżdzili do kościołów, jeśli mają swoje parafie pod oknem.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1029 dnia: Października 06, 2011, 09:30:33 am »

nic nowego w dziedzinie KRR nie szykuje się w Warszawie? 

a co Pan robi, by się wyszykowało ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Klemens__I
bywalec
**
Wiadomości: 91


Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X
« Odpowiedz #1030 dnia: Października 06, 2011, 10:18:21 am »

. A i ludzie stali się bardziej wygodni i trudno od nich wymagać by daleko jeżdzili do kościołów, jeśli mają swoje parafie pod oknem.

Hmmm Ja co niedzielę wraz z kilkoma osobami z Siedlec jeździmy na Mszę Św. do przeoratu FSSPX w Warszawie. W jedną stronę mamy 86 km i nikt nie narzeka. Dla chcącego nic trudnego...

Z Panem Bogiem
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1031 dnia: Października 06, 2011, 10:28:42 am »

Ja akurat mam możliwość uczęszczenia w dni powszednie wieczorem do  św. Klemensa, bo w sumie niedaleko mieszkam, a w niedziele jeżdzę do Radości na 8.30, bo ze względów rodzinnych ,,świetna" godzina 14 u św. klemensa nie odpowiada mi. I nie tylko mnie bo spotykam tam sporo postbenonowców. Pyta Pan co robię w tej dziedzinie. Rok temu na kolędzie był u mnie proboszcz mojej parafii Jana Bożego na Bonifraterskiej. Poruszyłem z nim sprawę celebracji KRR w parafii. Okazał zainteresowanie, ale zadał mi pytanie kto by przychodził na te msze? Ponieważ jest to parafia starych ludzi, a młodzieży jest tam bardzo mało. A jak wiadomo i co widać u św. Klemensa(a wcześniej u św. Benona) w dni powszednie starsi ludzie boją się mszy trydenckiej jak ,,diabeł święconej wody". Mimo że potencjalnie mają wybór u św. Klemensa. o 18.30 NOM i 19.30 KRR to widać jak o 19 procesja babć z parafii idzie już Karolkową z kościoła po NOM. Nie mogą zostać na 19.30? A może po prostu nie chcą bo ,,widzą i rozumieją". Co do proboszcza mojej parafii to już go zmienili na zwolennika neonów i sprawa jest niaktualna. 
Zapisane
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #1032 dnia: Października 16, 2011, 13:07:39 pm »

Ma ruszyć na Imielinie, parafia p.w. św. Tomasza Apostoła.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1033 dnia: Października 16, 2011, 22:57:55 pm »

A są jakieś szanse na KRR na Imielinie? Proszę napisać coś więcej
Zapisane
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #1034 dnia: Października 17, 2011, 13:56:51 pm »

Wiem, że ludzie z Forum Rebelyi zorganizowali wstępne spotkanie z ks. proboszczem,/miałam przyjść, ale grypa przeszkodziła/. Ogłoszenia o Mszy Trydenckiej mają się pojawiać na Forum. Jest tam wątek Tridentina na Imielinie.
Zapisane
Strony: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!