Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:56:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539610 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #960 dnia: Sierpnia 24, 2011, 09:23:18 am »

Aha, jeśli mam wybierać między kantorami a organistą, zawszem po stronie organisty. Wiem, że nie każdy jest panem Jackiem Rządkowskim, ale statystycznie rzecz ujmując, za wielu kantorów przesadza z wykonywaniem coverów p. Marcelego Peresa podczas liturgji.

Problem jest taki, że Pius X miał inne preferencje. Wykonanie propriów jest obowiązkowe, muzyka organowa nie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2011, 13:38:07 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #961 dnia: Sierpnia 24, 2011, 10:09:40 am »

Problem jest taki, że Pius X miał inne preferencje. Wykonanie propriów jest obowiązkowe, muzyka organowa nie.
Ksiądz je wykonuje, no poza baruchami i gomboltami, gdzie muszą to kantorzy wykonać.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #962 dnia: Sierpnia 24, 2011, 10:49:56 am »

Problem jest taki, że Pius X miał inne preferencje. Wykonanie propriów jest obowiązkowe, muzyka organowa nie.
Ksiądz je wykonuje, no poza baruchami i gomboltami, gdzie muszą to kantorzy wykonać.

Jeśli msza jest śpiewana, to propria MUSZĄ być wykonane przez scholę. Przynajmniej recto tono.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #963 dnia: Sierpnia 24, 2011, 11:06:37 am »

Ale to nie znaczy by wierni musieli płacić scholi, kantorom i ministrantom, tak jak postulował pan Kefasz. Przecież robią to na chwałę Bożą.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #964 dnia: Sierpnia 24, 2011, 12:41:09 pm »

uposażenie kantorów i ministrantów.
O ile pamiętam, to chodziło raczej o wyposażenie (komże itp.).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #965 dnia: Sierpnia 24, 2011, 12:49:54 pm »

ja też myślę, ze to literowa pomyłka, nie wydaje mi się by ktoś z posługujących przy KRR chciał za to pieniędzy.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #966 dnia: Sierpnia 24, 2011, 14:43:34 pm »

Wakacje się już kończą, więc może ktoś ma informację o planowanych nowych celebracjach KRR w granicach administracyjnych Warszawy? Jak wiadomo od 04.09.2011 r. w Przeoracie FSSPX będą celebrowane 3 niedzielne KRR o 8.30, 10, 17.30. Pozostaje jeszcze kościoł św. Klemensa z jedną mszą niedzielną o 14. Jak na prawie 2 milionowe miasto to trochę mało. Więc co dalej z KRR w Warszawie?
No właśnie, co Pan zrobi panie Ryszardzie ?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #967 dnia: Sierpnia 24, 2011, 15:02:15 pm »

Wyposażenie jest niezbędne do zaistnienia. Narzędzia są potrzebne by pracować.
Uposażenie jest niezbędne do działalności na poziomie. Profesjonalizm wymaga. Poświęceń, czasu, skupienia na jednej rzeczy, rezygnacji z innych. Skoro robisz jedną rzecz, nie zrobisz drugiej. Jeżeli poświęcisz w tygodniu godziny na przygotowanie niedzielnej mszy to tych godzin nie przepracujesz. Ergo, jesteś konkretną sumę w plecy.
Wniosek końcowy: pewne sumy dla mających regularne oficjum są warunkiem wysokiego poziomu tegoż oficjum i aktem przyzwoitości wobec ludzi od których się wymaga.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #968 dnia: Sierpnia 24, 2011, 18:58:21 pm »

No tak, dzięki temu uzyskałem klucz hermeneutyczny do pewnego zagadkowego priva.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #969 dnia: Sierpnia 24, 2011, 19:25:02 pm »

Aha, jeśli mam wybierać między kantorami a organistą, zawszem po stronie organisty. Wiem, że nie każdy jest panem Jackiem Rządkowskim, ale statystycznie rzecz ujmując, za wielu kantorów przesadza z wykonywaniem coverów p. Marcelego Peresa podczas liturgji.

Problem jest taki, że Pius X miał inne preferencje. Wykonanie propriów jest obowiązkowe, muzyka organowa nie.

Tyle, że preferencje św. Piusa X odnosiły się do szkoły solemneńskiej (tak to napisać - ?). Jakby św. Pius X posłuchał niektóre covery epigonów Marcelego Peresa, to zmieniłby preferencje.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #970 dnia: Sierpnia 24, 2011, 20:31:16 pm »

Problem jest taki, że Pius X miał inne preferencje. Wykonanie propriów jest obowiązkowe, muzyka organowa nie.
Ksiądz je wykonuje, no poza baruchami i gomboltami, gdzie muszą to kantorzy wykonać.

Jeśli msza jest śpiewana, to propria MUSZĄ być wykonane przez scholę. Przynajmniej recto tono.
Czyli Msza spiewana nie moze byc odprawiona bez scholi? Czy to oznacza, ze w Warszawie sa naduzycia, bo czesto propria nie sa spiewane przez schole?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #971 dnia: Sierpnia 24, 2011, 20:52:54 pm »

Czy to oznacza, ze w Warszawie sa naduzycia, bo czesto propria nie sa spiewane przez schole?
Luuudzie! Dajcie już z tym spokój i na dodatek nie wciągajcie w to Ojca Krzysztofa!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #972 dnia: Sierpnia 24, 2011, 21:56:13 pm »

Wakacje się już kończą, więc może ktoś ma informację o planowanych nowych celebracjach KRR w granicach administracyjnych Warszawy? Jak wiadomo od 04.09.2011 r. w Przeoracie FSSPX będą celebrowane 3 niedzielne KRR o 8.30, 10, 17.30. Pozostaje jeszcze kościoł św. Klemensa z jedną mszą niedzielną o 14. Jak na prawie 2 milionowe miasto to trochę mało. Więc co dalej z KRR w Warszawie?
No właśnie, co Pan zrobi panie Ryszardzie ?
Ja już zrobiłem. Po prostu uczęszczam na niedzielną mszę na 8.30 do Przeoratu. Wielkiego wyboru nie mam. Ze względów rodzinnych godzina 14 u św. Klemensa jest dla mnie nie do przyjęcia. I widzę też tam tam sporo ,,postbenonowców".
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #973 dnia: Sierpnia 25, 2011, 00:14:05 am »

Ja już zrobiłem. Po prostu uczęszczam na niedzielną mszę na 8.30 do Przeoratu. Wielkiego wyboru nie mam. Ze względów rodzinnych godzina 14 u św. Klemensa jest dla mnie nie do przyjęcia. I widzę też tam tam sporo ,,postbenonowców".

O 10.00 też jest ich sporo. Po prostu archidiecezja postanowiła wesprzeć troszkę FSSPX... ;)
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #974 dnia: Sierpnia 25, 2011, 11:08:29 am »

Jeśli msza jest śpiewana, to propria MUSZĄ być wykonane przez scholę. Przynajmniej recto tono.
Czyli Msza spiewana nie moze byc odprawiona bez scholi? Czy to oznacza, ze w Warszawie sa naduzycia, bo czesto propria nie sa spiewane przez schole?
Jest nadużyciem, bo propria w ogóle nie są śpiewane.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2011, 14:38:21 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Strony: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!