Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:57:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539523 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #900 dnia: Sierpnia 01, 2011, 08:55:13 am »

Powiedzmy oglednie i uprzejmie, ze praktyka liturgiczna w Bractwie nie jest jego najmocniejsza strona. Gdybym np. panu opisal msze, na ktorej dzis bylem (FSSPX), to by sobie pan powyrywal wlosy do lysego. Bractwo nie jest jakims wzorcem z Sevres poprawnosci liturgicznej. Paradoks polega na tym, ze za "tradycyjne" bierzemy dzis nowinki, wyciagniete z kapelusza na poczatku poprzedniego stulecia przez luminarzy heterodoksyjnego ruchu liturgicznego, o ktorych nikomu przez stulecia sie nie snilo. W Europie zachodniej te dziwactwa sie przyjely, zostaly zakonserwowane przez ruch tradycjonalistyczny, w tym Bractwo, i dzis uwazamy je za jedynie sluszne podczas gdy chodzi o teologiczne dziwactwo. Te wszystie mszaliki, msze dialogowane, padnij-powstan etc. to wtedy bylo narzedzie rozwalania liturgii, a dzis ich przyjmowanie to efekt zainfekowania novusowa koncepcja liturgii. Pisalem o tym dziesiatki razy, nie bede sie powtarzal.

Mszaliki OK. Odklejenie się pobożności wiernych od liturgii nie OK. Konserwowane przez stulecia złe nawyki, które doprowadziły do entuzjastycznego przyjęcia NOM nie OK. Ruch liturgiczny (i jego przywódca św. Pius X)  w znacznej mierze OK. Dzięki niemu ktokolwiek podjął walkę o Mszę Trydencką.
Tam, gdzie tego strasznego ruchu liturgicznego nie było, tak jak w Polsce, o Mszę nie chciał walczyć nikt.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2011, 15:56:43 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #901 dnia: Sierpnia 01, 2011, 10:05:53 am »


Powiedzmy oglednie i uprzejmie, ze praktyka liturgiczna w Bractwie nie jest jego najmocniejsza strona.Gdybym np. panu opisal msze, na ktorej dzis bylem (FSSPX), to by sobie pan powyrywal wlosy do lysego. Bractwo nie jest jakims wzorcem z Sevres poprawnosci liturgicznej. Paradoks polega na tym, ze za "tradycyjne" bierzemy dzis nowinki, wyciagniete z kapelusza na poczatku poprzedniego stulecia przez luminarzy heterodoksyjnego ruchu liturgicznego, o ktorych nikomu przez stulecia sie nie snilo. W Europie zachodniej te dziwactwa sie przyjely, zostaly zakonserwowane przez ruch tradycjonalistyczny, w tym Bractwo, i dzis uwazamy je za jedynie sluszne podczas gdy chodzi o teologiczne dziwactwo. Te wszystie mszaliki, msze dialogowane, padnij-powstan etc. to wtedy bylo narzedzie rozwalania liturgii, a dzis ich przyjmowanie to efekt zainfekowania novusowa koncepcja liturgii.
Czy był Pan na Mszy w Radości ?
Bardzo proszę o konkrety. Co tam się wydarzyło takiego nagnnego ? Bardzo proszę nas łaskawie oświecić.

Pisalem o tym dziesiatki razy, nie bede sie powtarzal.
Bardzo proszę o wskazanie  gdzie , kiedy i co.

 
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #902 dnia: Sierpnia 01, 2011, 10:28:25 am »

Mszaliki OK. Odklejenie się pobożności wiernych od liturgii nie OK. Konserwowane przez stulecia złe nawyki, które doprowadziły do entuzjastycznego przyjęcia NOM nie OK. Ruch liturgiczny (i jego przywódca św. Pius X)  w znacznej mierze OK. Dzięki niemu ktokolwiek podjął walkę o Mszę Trydencką.
Tam, gdzie tego strasznego ruchu liturgicznego nie było, tak jak w Polsce, o Mszę nie chciał walczyć nikt.
Paradoksalnie także nadużycia posoborowe świeckich zainspirowały wiernych Tradycji do walki przeciw herarchii. Pamiętam uwagę Siostry Zmartwychwstanki (CR) urodzonej w końcu XIX: "ja jednak mam zaufanie do Papieża Pawła". A przecież w końcu tamtego pontyfikatu, to w Polsce NOM robił wrażenie kontynuacji Mszy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #903 dnia: Sierpnia 01, 2011, 10:33:26 am »

Nie zaszkodziłoby słowo ks. Krzysztofa po ogłoszeniach, że komunię przyjmuje się na klęcząco i do ust. Nikt nie powinien się za to obrazić - większości parafian przez ostatnie kilkadziesiąt lat nikt o poprawnej postawie nie przypominał.
No i mieliśmy wczoraj takie pouczenie, z właściwą Ojcu Krzysztofowi delikatnością i subtelnym poczuciem humoru. Pomagający Mu Ksiądz z Parafii też kreślił Znaki Krzyża Hostią.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #904 dnia: Sierpnia 01, 2011, 10:45:47 am »

oczekujemy zatem, aby Genowefa odszczekała pod stołem pomówienia pod adresem Ojca Krzysztofa
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #905 dnia: Sierpnia 01, 2011, 11:02:57 am »

oczekujemy zatem, aby Genowefa odszczekała pod stołem pomówienia pod adresem Ojca Krzysztofa
... a tak na marginesie to w oczy rzucały się właśnie uczestniczki z pokolenia Pani Genowefy nie stosując się do nauk Ojca. Ale skoro Ojciec pozostawił to sumieniu uczestników ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #906 dnia: Sierpnia 01, 2011, 11:33:29 am »


oczekujemy zatem, aby Genowefa odszczekała pod stołem pomówienia pod adresem Ojca Krzysztofa
Na tym forum obowiązuje forma Pan/Pani.

Pan Krusejder nie umie zwracać się do mnie z zachowaniem elementarnych norm kultury osobistej.
Jedzie pod moim adresem równo jednym bluzgiem.
Nie mam zamiaru odwzajemniać.

Proszę moderatora o usunięcie pana Krusejdera z Forum Krzyż.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #907 dnia: Sierpnia 01, 2011, 11:37:11 am »


oczekujemy zatem, aby Genowefa odszczekała pod stołem pomówienia pod adresem Ojca Krzysztofa
Na tym forum obowiązuje forma Pan/Pani.

Pan Krusejder nie umie zwracać się do mnie z zachowaniem elementarnych norm kultury osobistej.
Jedzie pod moim adresem równo jednym bluzgiem.
Nie mam zamiaru odwzajemniać.

Proszę moderatora o usunięcie pana Krusejdera z Forum Krzyż.
Wykluczone.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #908 dnia: Sierpnia 01, 2011, 11:43:42 am »

Czy p.Krusejdera nie obowiazują zasady kultury

oczekujemy zatem, aby Genowefa odszczekała pod stołem pomówienia pod adresem Ojca Krzysztofa
Na tym forum obowiązuje forma Pan/Pani.

Pan Krusejder nie umie zwracać się do mnie z zachowaniem elementarnych norm kultury osobistej.
Jedzie pod moim adresem równo jednym bluzgiem.
Nie mam zamiaru odwzajemniać.

Proszę moderatora o usunięcie pana Krusejdera z Forum Krzyż.
Wykluczone.

Jasne. " Wolność, równość, braterstwo".
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #909 dnia: Sierpnia 01, 2011, 11:46:24 am »

Nudzi Pani, aż się przykro robi.
Drzazgę w cudzym oku widzi Pani doskonale, ale tego podkładu kolejowego w swoim to trudno Pani zobaczyć.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #910 dnia: Sierpnia 01, 2011, 11:53:53 am »

Proszę  o interwencję względem Pana kolegi K.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #911 dnia: Sierpnia 01, 2011, 11:58:04 am »

Czy można oczyścicć ten wątek? On chyba ma służyć podawaniu informacji dot. Warszawy - a nie polemice.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #912 dnia: Sierpnia 01, 2011, 12:00:12 pm »


oczekujemy zatem, aby Genowefa odszczekała pod stołem pomówienia pod adresem Ojca Krzysztofa
Na tym forum obowiązuje forma Pan/Pani.

Pan Krusejder nie umie zwracać się do mnie z zachowaniem elementarnych norm kultury osobistej.
Jedzie pod moim adresem równo jednym bluzgiem.
Nie mam zamiaru odwzajemniać.

Proszę moderatora o usunięcie pana Krusejdera z Forum Krzyż.

a gdzie ten bluzg ? Nietolerancja dla oszczerców to ma być bluzg ? Zwracanie się poprzez trzecią osobę to w wielu wypadkach norma w relacjach międzyludzkich.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #913 dnia: Sierpnia 01, 2011, 12:36:18 pm »

Proszę  o interwencję względem Pana kolegi K.
Zaręczam Pani, że Wymieniony to bardzo sympatyczny (ciągle jeszcze) młody człowiek, zupełnie nie podobny fizyznie do swojego avatara ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #914 dnia: Sierpnia 01, 2011, 12:52:07 pm »

]Zaręczam Pani, że Wymieniony to bardzo sympatyczny (ciągle jeszcze) młody człowiek, zupełnie nie podobny fizyznie do swojego avatara ;).
Taaaaa, "braterstwo" znów.
Zapisane
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!