Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:54:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539720 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #765 dnia: Lipca 01, 2011, 13:30:57 pm »

http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/07/przeprowadzka-ze-swietego-benona.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #766 dnia: Lipca 01, 2011, 14:26:17 pm »

Świetny komentarz do sytuacji Warszawy. Jak od początku ,,indultu" w 1996 roku była w Warszawie JEDNA świątynia, gdzie sprawowano KRR tak w 2011 roku też jest JEDNA. I taka jest polityka biskupów warszawskich. Dobrze, że jest jeszcze w Warszawie Przeorat FSSPX, na który zawsze można liczyć.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #767 dnia: Lipca 01, 2011, 14:32:28 pm »

A w tej jednej świątyni  Msza św. w niedzielę tylko jedna, a w tygodniu brak mszy codziennych.
I na tym polega "pełna jedność".
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #768 dnia: Lipca 01, 2011, 14:33:20 pm »

@ Tonya
Cytuj
Dlaczego bez sensu?

Albowiem posoborowie przygotowuje się, tak jak to jest na Zachodzie, do zamykania parafii lub łączenia w inne większe stuktury.
Parafia NMP na Przyrynku jakoś utrzyma się ze ślubów. Ale wiernych nie ma tak wielu. A tu by powstała jeszcze parafia św.Benona do wyżywienia.
Proszę pamiętać, że odbudowane po wojnie Nowe Miasto, Stare Miasto, było zasiedlane w b. dużym stopniu przez resorty i partię. Tak więc wiernych praktykujących tam wielu nie było.

@ Genowefa
Cytuj

    I na tym polega "pełna jedność".


Proszę, tylko Pani Genowefa zrozumiała na czym polegają te przepychanki trwające dziesięciolecia.

"Być w jedności" to zawsze będzie oznaczać brak Tridentiny. I żadne zaklęcia Pana Jaroda niczego w tym względzie nie zmienią.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2011, 14:40:29 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #769 dnia: Lipca 01, 2011, 15:14:49 pm »

@ Rysio
owa "pełna jedność" polega na fanatycznej wierności wodzowi. Ein Fuhrer, ein Reich, ein Volk  zamiast jeden Bóg, jedna Wiara, jeden Chrzest.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #770 dnia: Lipca 02, 2011, 12:33:13 pm »

Dlaczego bez sensu?
1. Po co tam parafia..., brakuje tam kosciolow?
2. Dlaczego kuria chcialaby powierzyc parafie ksiezom niediecezjalnym
3. Dlaczego robic parafie w tak malym kosciolku?
4. .....
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2011, 21:30:02 pm wysłana przez Jarod » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #771 dnia: Lipca 03, 2011, 18:08:13 pm »

A ja zmieniając nieco temat: byłem na dzisiejszej Mszy. Kościół jest przepiękny i ze 4 razy większy niż św. Benon. Niestety ma "stół soborowy"- ale (to pierwsze to i wada, i zaleta) kamienny i z relikwiami. Na Mszy było na oko ponad 200 osób (do Benona by się raczej nie wszyscy zmieścili, tu można było nawet usiąść). Wiele osób z parafii (parę się ewakuowało kiedy okazało się, że to po łacinie...). Ojciec Krzysztof albo ktokolwiek z organizatorów mógł przed Mszą św. wprowadzić owych "przypadkowych wiernych" w specyfikę Mszy i poinformować że są karteczki z Ordo - mniej by ich zszokowało... Kazanie bardzo dobre nie mniej - ogłoszenia o wiele za długie (co może jeszcze bardziej wystraszyć tamtejszych parafian). Ale to raczej nie dało by się poprawić. Niestety - podczas Mszy nikogo w konfesjonale (mam nadzieję, że chwilowo). Oprawa muzyczna - hmmm. Chorał jak zawsze dobry tyle, ze gdyby zaśpiewali na prostszą nutę - to wiernym by lepiej wychodziło. Tak - wyszło średnio. Z ogłoszeń wiem, że duszpasterstwo doczekało się 2 sal w  (niestety - do remontu). Czyli - kilka ewidentnych zmian na lepsze jest. Był fotograf, to pewnie n necie będą i zdjęcia...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #772 dnia: Lipca 03, 2011, 18:57:44 pm »

Byłem dość zaskoczony kiedy zobaczyłem tyle osób w kościele (oczywiście in plus:), kosciół rzeczywiście piękny. Gdyby w każdą niedziele przychodziło tylu wiernych to kto wie, może dałoby się uzyskać jeszcze jedną Mszę, najlepiej w rannych godzinach...
Zapisane
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #773 dnia: Lipca 03, 2011, 19:32:11 pm »

Niestety - podczas Mszy nikogo w konfesjonale (mam nadzieję, że chwilowo).
Niestety nie spodziewałbym się poprawy, po tym co zobaczyłem 1 lipca, w tej sprawie (czyli ucieczka z konfesjonału w teki sposób żeby przypadkiem nie zobaczyć czy ktoś by się chciał jeszcze wyspowiadać, a było aż dwie osoby).
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #774 dnia: Lipca 03, 2011, 20:33:14 pm »

jak widać tych 20 pozostałych ojców ma bardzo smaczny obiad podczas naszej Mszy.

Są rzeczy ważne i ważniejsze.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
tosia
Gość
« Odpowiedz #775 dnia: Lipca 03, 2011, 21:01:20 pm »

jak widać tych 20 pozostałych ojców ma bardzo smaczny obiad podczas naszej Mszy.

Są rzeczy ważne i ważniejsze.

A tak w nawiązaniu, gdy idziecie Państwo na 14tą na Mszę św., to o której macie obiad? O 11.00 czy o 16.00.  :D
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #776 dnia: Lipca 03, 2011, 21:09:23 pm »

o tej, o której się wejdzie do restauracji.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #777 dnia: Lipca 03, 2011, 21:16:40 pm »

Czy może ktoś z Państwa był dzisiaj w Przeoracie w Radości? Sporo osób było tam na mszach dzisiaj? Ja niestety dziś nie mogłem być ani na Karolkowej ani w Radości.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #778 dnia: Lipca 03, 2011, 21:32:30 pm »

Niestety - podczas Mszy nikogo w konfesjonale (mam nadzieję, że chwilowo).
Niestety nie spodziewałbym się poprawy, po tym co zobaczyłem 1 lipca, w tej sprawie (czyli ucieczka z konfesjonału w teki sposób żeby przypadkiem nie zobaczyć czy ktoś by się chciał jeszcze wyspowiadać, a było aż dwie osoby).
Trzeba sie modlic, aby o.K. mial do pomocy na stale tradycyjnego kaplana... Jeden dobry kandydat jest :) Wowczas nie bedzie problemu z konfesjonalem...
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #779 dnia: Lipca 03, 2011, 21:37:46 pm »

Cytuj
A tak w nawiązaniu, gdy idziecie Państwo na 14tą na Mszę św., to o której macie obiad? O 11.00 czy o 16.00.  :D

Jeszcze później, ale ogólnie to nie przejmuje się takimi przyziemnymi sprawami ;)
Zapisane
Strony: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!