Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:31:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539704 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #735 dnia: Czerwca 20, 2011, 19:45:23 pm »


Nalezy rozrozniac Msze dla tradycjonalistow i Msze tridentynizujace parafie (choc czasami jedno jest zalazkiem drugiego).  W Pruszkowie to byl drugi przypadek. Ludzie nawet na alleluja wstawali. Z punktu widzenia tradsow to Briwnow wystarczy i wg mnie lepiej tradsom skupiac sie w duze grupy. Z punktu widzenia przyblizania tridentiny katolikom - jest to strata.


czyżby w ten siódmy czwartek miesiąca o 22:30 w kościele pojawiali się przypadkowi ludzie spoza bardzo stabilnych grup ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #736 dnia: Czerwca 20, 2011, 21:12:31 pm »

A jaka jest gwarancja, że w Brwinowie też nie zlikwidują KRR?  W Zielonki też arcybiskup Hoser może przenieść x. Połomskiego do innej parafii jak nie w tym roku to w przyszłym roku, wiecznie wikarym tam nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2011, 21:16:36 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #737 dnia: Czerwca 22, 2011, 12:28:01 pm »

Godzi się podziękować Ojcu Krzysztofowi za jego wieloletnią ciężką pracę u św. Benona. Przed jutrzejszą Mszą oraz po niej będę stał pod kościołem i zbierał fundusze na prezent dla Ojca. Gdyby ktoś chciał dorzucić złotówkę ewentualnie postać ze mną, przeliczyć pieniądze i w jakikolwiek inny sposób wspomódz inicjatywę - będzie bardzo miło :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #738 dnia: Czerwca 22, 2011, 12:43:12 pm »

@ Krusejder
Cytuj
Godzi się podziękować Ojcu Krzysztofowi za jego wieloletnią ciężką pracę u św. Benona. Przed jutrzejszą Mszą oraz po niej będę stał pod kościołem i zbierał fundusze na prezent dla Ojca. Gdyby ktoś chciał dorzucić złotówkę ewentualnie postać ze mną, przeliczyć pieniądze i w jakikolwiek inny sposób wspomódz inicjatywę - będzie bardzo miło :)

Godzi się.

Tylko, że taki prezent z okazji "przenosin" na Karolkową - to trochę jak pożegnanie. A przecież Msza o. Krzysztofa w KRR trwać będzie dalej, tyle że w innym miejscu i o  innej godzinie.
To może zbierzemy przy okazji podpisy pod listem-informacją do ED?

- spokojnie, żartowałem. Jestem realistą, wiem, że taki list trzeba wcześniej skonsultować z o. Krzysztofem lub Czcigodnym
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #739 dnia: Czerwca 22, 2011, 13:00:21 pm »

>> To może zbierzemy przy okazji podpisy pod listem-informacją do ED?

Osobiście nie widzę przeciwwskazań. Aczkolwiek jest coś takiego jak prowadzenie jakiejkolwiek aktywności na terenie przylegającym do świątyni. Gdy rozdawałem kiedyś ulotki w kampanii wyborczej, to stało się przed ogrodzeniem, by nie naruszać tej autonomii. Święty Benon ogrodzony nie jest, zatem można uznać, że już tuż za murami jest przestrzeń, w której można takie działania podejmować.

Nie widzę też przeszkód w zapytaniu Ojca o zgodę na taką zbiórkę. Godzi się :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #740 dnia: Czerwca 22, 2011, 13:53:14 pm »

Cytuj
Gdy rozdawałem kiedyś ulotki w kampanii wyborczej, to stało się przed ogrodzeniem, by nie naruszać tej autonomii. Święty Benon ogrodzony nie jest, zatem można uznać, że już tuż za murami jest przestrzeń, w której można takie działania podejmować.
Bardzo słuszna koncepcja. Benon ogrodzony nie jest, ale teren działki obejmuje plus minus ciemną posadzkę przed kościołem - całkiem sporą zresztą. Tam też - zgadzam się - takich akcji nie powinno się prowadzić.

Zatem na terenie miejskim, nie kościelnym.  Unika się tym sposobem stawiania trudnych pytań kapłanowi dot. "porządku świeckiego". Każda odpowiedź kapłana (tak, nie, nic mi o tym nie wiadomo) jest zła, bo angażuje duchownego do działań prowadzonych przez świeckich a w naszej polskiej tradycji, może to być odebrane jako "przejęcie inicjatywy przez księdza".

Dlatego działania należy podejmować w sposób zachowujący autonomię wiernych i autonomię kapłana.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #741 dnia: Czerwca 22, 2011, 19:42:46 pm »

A czy ED zareaguje na przeniesienie zakonnika? Prowincjał ma prawo zakonnika przenosić i jak już to przypuszczam, że ED zwróciłaby się do diecezji, żeby znaleźć kogoś innego.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #742 dnia: Czerwca 24, 2011, 22:43:40 pm »

Cytuj
ak już to przypuszczam, że ED zwróciłaby się do diecezji, żeby znaleźć kogoś innego.

chyba nic w tym złego?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #743 dnia: Czerwca 25, 2011, 11:11:46 am »

Cytuj
Cytuj
ak już to przypuszczam, że ED zwróciłaby się do diecezji, żeby znaleźć kogoś innego.
chyba nic w tym złego?
Raczej nie. Ale zrozumiałem, że dotyczy to o. Krzysztofa w kościele św. Benona lub na Karolkowej.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #744 dnia: Czerwca 25, 2011, 14:47:28 pm »

Cytuj
    Cytuj

        ak już to przypuszczam, że ED zwróciłaby się do diecezji, żeby znaleźć kogoś innego.

    chyba nic w tym złego?

Raczej nie. Ale zrozumiałem, że dotyczy to o. Krzysztofa w kościele św. Benona lub na Karolkowej.

Dobrze Pan zrozumiał.
Lepsza Tridentina odprawiana przez ks. Iksińskiego niż Tridentina nieodprawiana przez o. Krzysztofa
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #745 dnia: Czerwca 26, 2011, 13:49:04 pm »

Godzi się podziękować Ojcu Krzysztofowi za jego wieloletnią ciężką pracę u św. Benona. Przed jutrzejszą Mszą oraz po niej będę stał pod kościołem i zbierał fundusze na prezent dla Ojca. Gdyby ktoś chciał dorzucić złotówkę ewentualnie postać ze mną, przeliczyć pieniądze i w jakikolwiek inny sposób wspomódz inicjatywę - będzie bardzo miło :)

29 VI, w święto Piotra i Pawła odbędzie się ostatnia Msza św. trydencka u św. Benona. Po Mszy podziękujemy Ojcu Krzysztofowi za tyle lat posługi osobistej oraz za udostępnianie kościoła, którego był rektorem.

W Boże Ciało zebrałem 600 zł z groszami na prezent dla Ojca; kwota ta zostanie przeznaczona na stypendium Mszy w jego intencji. Dziękuję wszystkim za szczodrość i włączenie się w inicjatywę. Bóg zapłać !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #746 dnia: Czerwca 26, 2011, 21:49:39 pm »

a o której będzie msza trydencka u św. Benona 29. czerwca?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #747 dnia: Czerwca 26, 2011, 22:05:36 pm »

19 jak zawsze w dnie powszednie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #748 dnia: Czerwca 27, 2011, 12:37:09 pm »

19 jak zawsze w dnie powszednie

A rzeczywiście się odbędzie? Bo miało nie być. Coś się zmieniło?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #749 dnia: Czerwca 27, 2011, 12:42:29 pm »

Zmieniło się, że jest.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!