Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:49:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539556 razy)
tosia
Gość
« Odpowiedz #720 dnia: Czerwca 19, 2011, 18:27:49 pm »

Dziś byłem na 8.30 na KRR w Przeoracie FSSPX w Radości. Było ponad 50 osób, w tym dużo rodziców z dziećmi. I co najmniej 5 osób bywalców św. Benona. I to mnie utwierdziło w przekonaniu, że ranna msza KRR w Warszawie jest niezbędna i że chętni na nią są nawet z małymi dziećmi. A w Przeoracie jest jeszcze suma o 10. Więc proszę mnie nie przekonywać, że najlepszą godziną dla KRR w Warszawie jest godzna 14 u św. Klemensa na Karolkowej i że to to przyczyni się do rozrostu grupy ,,postbenowej". Będzie odwrotnie, bo część uczestników będzie jeżdzić na ranne godziny do Radości. No cóż kardynał Kazimierz Nycz zrobił darmową reklamę FSSPX i chwała mu za to.

Tak, rano było mało osób. O 10.00 nie było miejsca siedzącego. Ja musiałam stać. 
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #721 dnia: Czerwca 19, 2011, 18:37:24 pm »

Wiem, bo widziałem ile osób szło na 10 do Przeoratu i ich ilość będzie się od lipca powiększać. Najbardziej cieszy mnie widok rodziców z małymi dziećmi. Jakoś poranne godzinny celebracji im nie straszne. I to że trzeba nieraz dojechać z daleka. I nie narzekają na dojazdy, itp. Metropolita warszawski zrobił ,,piusowcom" przysługę. I taka ciekawostka. na początku lipca, chyba drugiego będzie tam ślub tradycyjny, a połowie lipca prymicje kolejnego polskiego kapłana Tradycji.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2011, 18:41:19 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #722 dnia: Czerwca 19, 2011, 20:04:36 pm »

Cytuj
Dziś byłem na 8.30 na KRR w Przeoracie FSSPX w Radości. Było ponad 50 osób, w tym dużo rodziców z dziećmi. I co najmniej 5 osób bywalców św. Benona. I to mnie utwierdziło w przekonaniu, że ranna msza KRR w Warszawie jest niezbędna

Chyba podobne przekonanie ma ks.Ordynariusz, tylko wnioski wyciąga odmienne.
Ale w sumie spostrzeżenia macie zbieżne.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #723 dnia: Czerwca 19, 2011, 21:30:42 pm »

Zawsze uważałem że godzina ranna mszy jest najlepsza. Ale niektórzy Państwo na Forum twierdzą, że jest inaczej. I że godzina 14 na Karolkowej jest OK. No cóż, szanuję taki punkt widzenia, ale go nie podzielam. I uważam, że płonne są nadzieje, na pozyskanie dużej liczby wiernych chodzących na NOM na rzecz KRR na Karolkowej.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #724 dnia: Czerwca 19, 2011, 22:27:32 pm »

Bierzmowanie:
http://www.redemptor.pl/aktualnosci.php?id=262&typ=1
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #725 dnia: Czerwca 19, 2011, 22:49:07 pm »

Najbardziej cieszy mnie widok rodziców z małymi dziećmi. Jakoś poranne godzinny celebracji im nie straszne. I to że trzeba nieraz dojechać z daleka. I nie narzekają na dojazdy, itp.
Szczerze  podziwiam rodziny wielodzietne, które przyjeżdżają w pełnym składzie, z niemowlętami , w tygodniu  na mszę poranną  o 7.15,  albo  jeszcze na roraty na 6.45...
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #726 dnia: Czerwca 20, 2011, 10:50:31 am »

Coniedzielne Msze w językach obcych w Warszawie:

po angielsku – godz. 11.30
po hiszpańsku – godz. 10.40
po francusku – godz. 10.45
po niemiecku – godz. 10.30
po włosku – godz. 11.00
po koreańsku – godz. 10.00
po łacinie - nadzwyczajna forma rytu rzymskiego: godz. 14.00

Na podstawie:
http://www.archidiecezja.warszawa.pl/duszpasterstwo/liturgia/holymass/

« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2011, 11:20:57 am wysłana przez casimirus » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #727 dnia: Czerwca 20, 2011, 11:10:02 am »

no cóż inne języki są bardziej preferowane pod względem godzin celebracji przez kurię metropoltarną warszawską niż oficjalny język Kościoła Katolickiego
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #728 dnia: Czerwca 20, 2011, 18:39:51 pm »

o. Krzysztof bedzie mial blisko pomoc duszpasterska :)

Ks. Łukasz Kadziński, dotychczasowy wikariusz parafii św. Kazimierza w Pruszkowie w dekanacie pruszkowskim, mianowany wikariuszem parafii Dobrego Pasterza w Warszawie w dekanacie wolskim.

I po Mszy w Pruszkowie...
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #729 dnia: Czerwca 20, 2011, 19:00:23 pm »

"Od tych dobrych wiadomości to aż głowa puchnie"
jak mawiali Żydzi przed wojną
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #730 dnia: Czerwca 20, 2011, 19:24:21 pm »

o. Krzysztof bedzie mial blisko pomoc duszpasterska :)

Ks. Łukasz Kadziński, dotychczasowy wikariusz parafii św. Kazimierza w Pruszkowie w dekanacie pruszkowskim, mianowany wikariuszem parafii Dobrego Pasterza w Warszawie w dekanacie wolskim.

I po Mszy w Pruszkowie...

po co Msza w Pruszkowie, skoro jest w Brwinowie ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #731 dnia: Czerwca 20, 2011, 19:28:26 pm »

Cytuj
po co Msza w Pruszkowie, skoro jest w Brwinowie ?

po co Msza w Warszawie...skoro jest w Brwinowie  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #732 dnia: Czerwca 20, 2011, 19:38:11 pm »

Przyszly mi do glowy 2 narracje...

Dobra kuria przeniosla ks. Lukasza blisko Karolkowej, aby ten ewentulanie mogl pomoc o. K. w duszpasterstwie.

Zla kuria przeniosla ks. Lukasza do takiej parafii, gdzie na pewno nie zorganizuje sie Mszy trydenckiej ze wzgledu na bliskosc Karolkowej.

:) W czasach ponowoczesnych nie ma prawdy - sa tylko narracje.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #733 dnia: Czerwca 20, 2011, 19:43:54 pm »

o. Krzysztof bedzie mial blisko pomoc duszpasterska :)

Ks. Łukasz Kadziński, dotychczasowy wikariusz parafii św. Kazimierza w Pruszkowie w dekanacie pruszkowskim, mianowany wikariuszem parafii Dobrego Pasterza w Warszawie w dekanacie wolskim.

I po Mszy w Pruszkowie...

po co Msza w Pruszkowie, skoro jest w Brwinowie ?
Nalezy rozrozniac Msze dla tradycjonalistow i Msze tridentynizujace parafie (choc czasami jedno jest zalazkiem drugiego).  W Pruszkowie to byl drugi przypadek. Ludzie nawet na alleluja wstawali. Z punktu widzenia tradsow to Briwnow wystarczy i wg mnie lepiej tradsom skupiac sie w duze grupy. Z punktu widzenia przyblizania tridentiny katolikom - jest to strata.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #734 dnia: Czerwca 20, 2011, 19:44:04 pm »

a może kurja po prostu sugeruje x. Łukaszowi, bo z parafji dobrego Pasterza przeszedl do Instytutu Dobrego Pasterza ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!