Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:44:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539567 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #630 dnia: Maja 30, 2011, 14:50:10 pm »

Uuuuu, Panie v.S., nie chce mi się tego szukać. Jak ktoś będzie chciał to znajdzie. Ja nie mam na to czasu.

Aha, czyli poprzestaje Kolega na insynuacji. Można się było spodziewać.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #631 dnia: Maja 30, 2011, 14:53:37 pm »

Śmieszny Pan jest, a kolegami nie jesteśmy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #632 dnia: Maja 30, 2011, 14:56:54 pm »

Śmieszny Pan jest, a kolegami nie jesteśmy.

Rzucił Kolega oskarżenie. Poprosiłem o dowody. Odmówił Kolega. I kto jest śmieszny?
A kolegami (w znaczeniu klasycznym) jesteśmy tak długo, jak długo piszemy razem na FK. Jak Kolega przestanie tu pisać (ja nie zamierzam) to wtedy kolegami być przestaniemy.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #633 dnia: Maja 30, 2011, 15:17:15 pm »

p. Michale, ale tak na poważnie, to myśli Pan, że wystarczy Panu nogi na tego kopa?  ;D No, wie Pan, żeby dosięgnąć.

Jakby co, Koleżanka mnie podsadzi.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #634 dnia: Maja 30, 2011, 15:28:50 pm »

poczyta sobie tę, jakże mądrą, dyskusję jakiś neon czy inny podobny i pomyśli: jak dobrze, że jestem w Neokatechumenacie, tam nie ma takich dyskusji
 ;)
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #635 dnia: Maja 30, 2011, 15:29:52 pm »

poczyta sobie tę, jakże mądrą, dyskusję jakiś neon czy inny podobny i pomyśli: jak dobrze, że jestem w Neokatechumenacie, tam nie ma takich dyskusji
 ;)

Bo tam jest teatr, a tu jest normalne, katolickie życie. Czasami dajemy sobie po mordach, ale generalnie się kochamy.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #636 dnia: Maja 31, 2011, 12:21:24 pm »

"Daily Telegraph: Czy więc życzeniem Papieża jest obecność rytu gregoriańskiego w wielu zwykłych parafiach?
JE kard.: We wszystkich parafiach. Nie „wielu” — wszystkich, ponieważ jest to dar Boży."
(kolor mój)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/wizyta-kard-hoyosa-w-anglii-konferencja-prasowa,875.html

I to jest właśnie problem. Rzym coś uważa, mądrze rozrządza. Ale my mamy polski kościół i w praktyce codziennej zasadnicze dla wiernych decyzje są podejmowane, jak mi się wydaje, na poziomie ks. proboszcza.
I co z tego, że Papież ma życzenie? I tak wiadomo jakie miał podejście do kwestii Tradycji "Nasz Papież"...
Może jak do Kościoła będzie chodzić 15% ludzi, coś na dobre zacznie się zmieniać...
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2011, 12:23:03 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #637 dnia: Maja 31, 2011, 13:01:08 pm »

Cytuj
Może jak do Kościoła będzie chodzić 15% ludzi, coś na dobre zacznie się zmieniać...
Doświadczenie z miejsc, w których osiągnięto już dno 15% (a nawet dużo mniej) udowadniają, że "nic nie zacznie się zmieniać".

Zmieniać się zacznie kiedy JŚw. wypowie swoje życzenie (żądanie) co do KRR poprzedzając je słowami:

Toteż oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, że ...
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #638 dnia: Maja 31, 2011, 13:16:27 pm »

Dokładnie.
Życzenia, prośby nie przekładają się na masową zmianę. Ot, lekki, ożywczy powiew...
Bo faktycznie - wyobraźmy sobie sytuację, że jakiś ksiądz zaczyna odprawiać w latach np. 90-tych Mszę Tradycjną w kościele parafialnym. Wystarczyłby jeden ruch, jedno polecenie i po sprawie, jak mi się wydaje
Teraz jest jednak lepiej...

 A te pustki to gdzie? Warszawa?
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #639 dnia: Maja 31, 2011, 14:02:01 pm »

"Daily Telegraph: Czy więc życzeniem Papieża jest obecność rytu gregoriańskiego w wielu zwykłych parafiach?
JE kard.: We wszystkich parafiach. Nie „wielu” — wszystkich, ponieważ jest to dar Boży."
dobrymi checiami to pieklo wybrukowane. jak sie chce by msza rzymska byla wszedzie, to trzeba wydac dokument gdzie stoi: w kazdej parafii minimum 1 msza niedzielna w tym rycie. 
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #640 dnia: Maja 31, 2011, 14:09:59 pm »

"Daily Telegraph: Czy więc życzeniem Papieża jest obecność rytu gregoriańskiego w wielu zwykłych parafiach?
JE kard.: We wszystkich parafiach. Nie „wielu” — wszystkich, ponieważ jest to dar Boży."
dobrymi checiami to pieklo wybrukowane. jak sie chce by msza rzymska byla wszedzie, to trzeba wydac dokument gdzie stoi: w kazdej parafii minimum 1 msza niedzielna w tym rycie.

I trzeba się liczyć z tym, że wtedy miałbyś większość mszy trydenckich masakrowanych przez sfrustrowanych księży. Benedyckt XVI wie co robi. Dobre dzieło będzie rosnąc powoli.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #641 dnia: Maja 31, 2011, 14:25:09 pm »

I trzeba się liczyć z tym, że wtedy miałbyś większość mszy trydenckich masakrowanych przez sfrustrowanych księży. Benedyckt XVI wie co robi. Dobre dzieło będzie rosnąc powoli.
1. nie przeszedlam z Panem na ty
2. mam pelna swiadomosc, ze w takim przypadku Kosciol czekalby rozlam, a w najlepszym przypadku beznadziejne odprawianie mszy rzymskiej
3. ale nie mam tez zludzen, ze dzialania papieza nie wplyna na szerokie masy katolikow ani na ksiezy. nawet za wiele lat. oczywiscie procentowy udzial tzw. tradycjonalistow w Kosciele sie zwiekszy, ale glownie z powodow starzenia sie spoleczenstw oraz porzucania wiary.
4. papiez moglby choc sam powiedziec wprost, iz 'byloby milo gdyby...'

ps. nie uzurpuje sobie prawa do bycia wielkim strategiem czy kurialnym politykiem!
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #642 dnia: Maja 31, 2011, 14:58:02 pm »


1. nie przeszedlam z Panem na ty


Panów pozbyliśmy się w 45tym, proszę Kolegi. I więcej wiary w mszę trydencką
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #643 dnia: Maja 31, 2011, 15:25:39 pm »

jesli mial to byc zarcik, to chyba sie nie udal.

***
wiecej wiary? - a co gdy nie bedzie jej nie tylko u mnie, ale u innych tez?
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2011, 15:34:18 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #644 dnia: Maja 31, 2011, 15:27:37 pm »


1. nie przeszedlam z Panem na ty


Panów pozbyliśmy się w 45tym, proszę Kolegi. I więcej wiary w mszę trydencką
zwracano Pamu już uwagę w tej kwesti. Jest tu Pan czarną owcą. Proszę się stosować do formy obowiązującej na forum.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!