Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:27:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539491 razy)
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #570 dnia: Maja 23, 2011, 11:13:22 am »

A możę tutaj chodzi o to, że jak nas wygonili do większego kościoła to zaraz mogą się czepiać o zbyt małą ilość wiernych.

par. 2 punktu 17 przepisów szczegółowych Nowej Instrukcji do SP,, Jeśli grupa składa się z niewielu wiernych, należy zwrócić się do Ordynariusza miejsca o wskazanie kościoła, w którym wierni ci mogliby się gromadzić na takich celebracjach, aby  zaangażowane uczestnictwo mogło stać się łatwiejsze, a celebracja Mszy świętej godniejsza.

I co wtedy?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #571 dnia: Maja 23, 2011, 11:27:41 am »

Drodzy państwo, walczcie, ale ... w razie co to z ulicy Emilii Plater tj. obok Pałacu Kultury jeżdżą aż! trzy prywatne linie  autobusowe, (arka, mini bus i jeszcze jakaś trzecia ) wszystkie w  kierunku (Otwock, Józefów, Karczew, Falenica,) częstotliwość ~ co 10 min w kierunku powrotnym tak samo. Bilet należy kupić do Radości, a od tego przystanku to już - jak się mówi  - rzut beretem do Przeoratu. ;) No i chyba jeszcze 521 jest.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #572 dnia: Maja 23, 2011, 11:31:39 am »

pewnie, że będą się czepiać. Już w czwartek w ,,Aborczej" był artykuł z wypowiedziami proboszcza Archikatedry św. Jana i proboszcza św. Małgorzaty w łomiankach o bardzo małym zainteresowaniu mszą trydencką. Ciekawe dlaczego ,,Aborcza" interesuje się tą sprawą? Najpierw w ,,Aborczej" żądano usunięcia krzyża i teraz wzięto na cel mszę trydencką. A co do Radości to trzeba będzie tam się udawać :)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #573 dnia: Maja 23, 2011, 11:41:36 am »

Pani Mamo, nikt normalny nie jeździ do Radości autobusem. Pociąg pokonuje tę drogę 2x szybciej. W dnie powszednie to i auto nie da mu rady.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #574 dnia: Maja 23, 2011, 11:45:31 am »

tak pociągiem do Radości jest dużo szybciej i w granicach Warszawy można w nich jeździć na biletach okresowych ZTM.
Zapisane
Filip
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #575 dnia: Maja 23, 2011, 11:59:05 am »

W kwestii technicznej-komunikacyjnej (bo w kwestii merytorycznej już wszystko powiedziano):
300 metrów od kościoła na Karolkowej jest przystanek na którym zatrzymuje się SIEDEM linii tramwajowych z całej Warszawy.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #576 dnia: Maja 23, 2011, 12:07:50 pm »

Ja tam do Radości nigdy się nie wybiorę i w Mszach sprawowanych przez kapłanów Bractwa Piusa X nie będę uczestniczył,,coś jest nie tak '' brak pełnej jedności strukturalnej z Rzymem. Zachęcam wszystkich forumowiczów do zrobienia wszystkie, aby były kolejne Msze w Warszawskich Kościołach i wpieranie Instytutu Dobrego Pasterza i innych zgromadzeń ( zaproszenie do Warszawy). Może krucjata modlitewna w tej sprawie + zbieranie datków na ten cel. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #577 dnia: Maja 23, 2011, 12:47:12 pm »

ale niech Pan pamięta, że gdyby w latach 90 XX wieku nie pojawiło się FSSPX w Warszawie to żadnego indultu kardynała Glempa w 1996 roku na sprawowanie mszy trydenckiej w parafii Dzieciątka Jezus by nie było. Oczywiście jestem świadomy problemów jakie  mogą mieć wierni z udziałem w liturgii w kaplicach FSSPX, ale sama Kuria swoimi działaniami  pcha tam wiernych.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #578 dnia: Maja 23, 2011, 12:53:36 pm »

Wiem zdaję sobie sprawę . Smutne to ale prawdziwe  :'(
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2011, 00:41:54 am wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #579 dnia: Maja 23, 2011, 12:57:27 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2011, 13:35:56 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #580 dnia: Maja 23, 2011, 12:59:05 pm »

Ja tam do Radości nigdy się nie wybiorę i w Mszach sprawowanych przez kapłanów Bractwa Piusa X nie będę uczestniczył,,coś jest nie tak '' brak pełnej jedności strukturalnej z Rzymem. Zachęcam wszystkich forumowiczów do zrobienia wszystkie, aby były kolejne Msze w Warszawskich Kościołach i wpieranie Instytutu Dobrego Pasterza i innych zgromadzeń ( zaproszenie do Warszawy). Może krucjata modlitewna w tej sprawie + zbieranie datków na ten cel. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.
Bardzo rozsądna wypowiedź.
Dla mnie FSSPX to jest rozwiązanie prowizoryczne. Jeżdżąc tam od wielu lat towarzyszy mi poczucie niepewności i nieprzewidywalnosci dalszych kroków i dalszych losów tego Zgromadzenia . Z wielu przyczyn.
Dyscyplina liturgiczna tam praktykowana nie budzi większych zastrzerzeń, ale to jeszcze nie wszystko. "Coś jest nie tak" - niektórzy wiedzą co,  inni nie wiedzą i nie muszą wiedzieć.

Wspólna inicjatywa modlitewna o liturgię w starym rycie, funkcjonującą w oparciu o struktury legalne, prawnie uporządkowane wydaje mi się najlepszą drogą.

ale niech Pan pamięta, że gdyby w latach 90 XX wieku nie pojawiło się FSSPX w Warszawie to
Dobrze byłoby pamietać ,że FSSPX nie pojawiło się w Polsce z własnej inicjatywy, ale ,że zostało tu zaproszone.
to żadnego indultu kardynała Glempa w 1996 roku na sprawowanie mszy trydenckiej w parafii Dzieciątka Jezus by nie było.
Chyba jest w tym stwierdzeniu pewna przesada ?
Oczywiście jestem świadomy problemów jakie  mogą mieć wierni z udziałem w liturgii w kaplicach FSSPX,
Warto to powtarzać i podkreślać
ale sama Kuria swoimi działaniami  pcha tam wiernych.
Warto to powtarzać i podkreślać.

Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #581 dnia: Maja 23, 2011, 13:11:25 pm »

Właściwie przed 1995 rokiem to jedynym miejscem celebrowania mszy trydenckiej był mały kościółek Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Wolskiej. Ale to była celebra schizmatycka, mariawicka. W Warszawie królował NOM. Dopiero FSSPX otworzyło drogę powrotowi mszy trydenckiej. Podobno była jedna celebracja mszy trydenckiej w kościele Nawiedzenia N.M.P na Przyrynku przez x. Bisiga na początku lat 90, ale kto wtedy o tym wiedział. Dopiero jak w księgarni ,,Antyk" pojawiły się pierwsze numery ,,Zawsze Wiernych" dowiedziałem się, że w Warszawie jest sprawowana msza trydencka przez x. Karola Stehlina najpierw na Żwanowieckiej, a potem już w przeoracie na Garncarskiej. Dopiero potem kardynał Glemp wydał indult i x. prałat Jan Szymborski zaczął celebracje na Czarnieckiego. Była to odpowiedź Kurii na powstanie przeoratu 
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #582 dnia: Maja 23, 2011, 13:24:10 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2011, 13:40:32 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #583 dnia: Maja 23, 2011, 13:39:35 pm »

Była to odpowiedź Kurii na powstanie przeoratu 
Chyba raczej odpowiedź na prośby wiernych, którzy chcieli uczestniczyć w Mszy Trydenckiej wyłącznie w ramach legalnych struktur.
Wierni raczej nie byli zainteresowani przejawami jakiejkolwiek działalności w stylu  ks. Stehlina.
Pamietam z jakim  niepokojem i nieufnoscią podchodzono  do modlitewników wydawanych przez Bractwo( w latach późniejszych).
Dopiero x.Szymborski nas uspokajał, że nie ma tam nic niestosownego  poza modlitwami za samo Bractwo.

Znam osobę OD POCZĄTKU związaną z MT w Warszawie i ta osoba NIGDY nie była ta osoba na Mszy sprawowanej przez kapłanów FSSPX na Garncarskiej.
Jest taki nurt zainteresowania MT, który nie ma punktów stycznych ze wspomnianym Zgromadzeniem.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2011, 13:45:50 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #584 dnia: Maja 23, 2011, 13:47:53 pm »


Pamietam z jakim  niepokojem i nieufnoscią podchodzono  do modlitewników wydawanych przez Bractwo( w latach późniejszych).
Dopiero x.Szymborski nas uspokajał, że nie ma tam nic niestosownego  poza modlitwami za samo Bractwo.


A co jest niestosownego w MODLITWIE za jakieś Bractwo ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!