Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:22:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539551 razy)
kamilek
Gość
« Odpowiedz #510 dnia: Maja 22, 2011, 16:22:34 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2011, 00:20:54 am wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #511 dnia: Maja 22, 2011, 16:29:30 pm »

@ Jarod
Myli się Pan i marzy się Panu wygodne przytulne Getto.
Cytuj
Ja podejrzwam, ze tu nie chodzi o godzine czy lokalizacje, ale o pozbawienie tradsow wlasnego kosciola. Teraz beda tylko dodatkiem do parafii,
Ojciec Święty pragnie KRR w każdej parafii, a nie tradi -getta. (podobnie zresztą fsspx)

OK. Dla Pana kazdy ruch kurii, ktory nie ma nacelu wprowadzenia Mszy przedpoludniowych do parafii uzna Pan za zly. Msza przedpoludniowa w parafii - biale, inne rozwiazania - czarne. Ja rozrozniam inne kolory i o tym chcialbym podyskutowac.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #512 dnia: Maja 22, 2011, 16:40:30 pm »

.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #513 dnia: Maja 22, 2011, 16:47:06 pm »

@ Jarod
Cytuj
OK. Dla Pana kazdy ruch kurii, ktory nie ma nacelu wprowadzenia Mszy przedpoludniowych do parafii uzna Pan za zly. Msza przedpoludniowa w parafii - biale, inne rozwiazania - czarne. Ja rozrozniam inne kolory i o tym chcialbym podyskutowac.

Niech JE wprowadza msze popołudniowe, ile zechce. Będzie to b. pozytywne, jeżeli jednocześnie nie zabierze drugą ręką mszy porannej w Benonie. Poza tym jest chyba  MP SP a KRR to prawo powszechne a nie jakaś karta przetargowa.

Czy statut Duszpasterstwa Wrocławskiego jest dostępny dla prostego wiernego?
Może wyślemy list do Nycza z podziękowaniem?

ps
Papierkiem lakmusowym intencji kardynała jest zgoda na MSZĘ w parafiach zgodnie z MP SP a nie "kwity zastępcze i spotkania z ciekawym człowiekiem". To od roku 70 walka toczy się o MSZĘ a nie o kwitancje.

podsumowanie:
http://www.youtube.com/watch?v=8vBtqEjFFB0&feature=player_embedded#at=50
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2011, 17:02:51 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #514 dnia: Maja 22, 2011, 18:19:32 pm »

o. Krzysztof jest zakonnikiem redemptorystą i nie podlega Nyczowi a władzom zakonnym a one Papieżowi . Nie rozumiem tego duszpasterstwa i te przenosiny lub zamykanie wiernych w jednym miejscu jest nieważne instrukcja o tym mówi . Powiedzmy tak o. Krzysztofowi nie chce  się już u Benona odprawiać Mszy. Bo może bez żadnej zgody oprawiać nadal o 10 cicha Msza i tyle . Niepotrzebna żadna zgoda . Duszpasterstwo jest niepotrzebne bo niema już indultu decyzją Papieża został zniesiony. Po prostu jest inna recepta poszukajmy x.Księdza i pogadajmy z rektorami proboszczami z rektorami lub innymi o wolną godzinkę w niedzielę i czasami w tygodniu .  Bo Msza Trydencka to nie jest jakaś wspólnota typu ,, Oaza „ lub jakiś inny ,, skansen ‘’ ale powszechne prawo dla całego Kościoła . Ja zamykać się nie dam to jest skandal .
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2011, 19:45:41 pm wysłana przez binraf » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #515 dnia: Maja 22, 2011, 19:15:49 pm »

Papierkiem lakmusowym intencji kardynała jest zgoda na MSZĘ w parafiach zgodnie z MP SP a nie "kwity zastępcze i spotkania z ciekawym człowiekiem". To od roku 70 walka toczy się o MSZĘ a nie o kwitancje.
No ok, nie od dzisiaj wiemy, ze kard. Nycz nie jest entuzjasta Mszy trydenckiej. No i co robimy ? Obrazamy sie i jedziemy na garncarska? Robimy pikiete pod kuria domagajac sie porannej Mszy? Niech Pan cos zaproponuje!
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2011, 00:22:32 am wysłana przez Eligiusz » Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #516 dnia: Maja 22, 2011, 19:22:20 pm »

Po prostu jest inna recepta poszukajmy x.Księdza i pogadajmy z rektorami proboszczami z rektorami lub innymi o wolną godzinkę w niedzielę i czasami w tygodniu i gitara gra .

O nie, tylko nie to!  :D ;)

Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #517 dnia: Maja 22, 2011, 19:44:15 pm »

No ok, nie od dzisiaj wiemy, ze kard. Nycz nie jest entuzjasta Mszy trydenckiej. No i co robimy ? Obrazamy sie i jedziemy na garncarska? Robimy pikiete pod kuria domagajac sie porannej Mszy? Niech Pan cos zaproponuje!

A co z moją propozycją ?
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2011, 00:23:54 am wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #518 dnia: Maja 22, 2011, 20:30:12 pm »

@ Jarod
Cytuj
No ok, nie od dzisiaj wiemy, ze kard. Nycz nie jest entuzjasta Mszy trydenckiej. No i co robimy ? Obrazamy sie i jedziemy na garncarska? Robimy pikiete pod kuria domagajac sie porannej Mszy? Niech Pan cos zaproponuje!

I to lubię. Wracamy do realu. I działamy dalej.

1. należy iść drogą wskazaną przez Ojca Świętego. Zebrać podpisy (Benonitów, z tego co wiem nikt nigdy nie spisał) z prośbą o zgodę na mszę o godz. 10-tej na Karolkowej lub innym obszernym i godnym miejscu.

2. Po otrzymaniu "typowej kserówy" (negatywnej odpowiedzi z kurii w-wskiej) wystąpić (to nie bedzie byle co, bo w W-wie zbierzemy b. dużo podpisów) do ED z prośbą o rozpatrzenie sprawy i wydanie Dekretu w sprawie W-wy. To jest aglomeracja 3 -mlnowa (!). Od tego Dekretu Nycz będzie mógł odwołać się tylko do Sygn.Apostolskiej. Ale sprawę trzeba zacząć już. Do końca czerwca trzeba zakończyć zbieranie podpisów. Potem są wakacje. Sprawę zbierania podpisów trzeba nagłośnić. To musi być sprawne i zaplanowane działanie.

3. Równolegle do zebrania podpisów trzeba (z Tradikościelnymi prawnikami we Włoszech) napisać wniosek i skarżyć kard.Nycza do ED. Koszt takiej operacji nie będzie wielki. Ja w żadnym wypadku nie podejmę sie napisania wniosku, nie zgłaszałbym się też do polskich prawników - nie maja doświadczenia. (reszta na priv.)

My w "micro skali" być może ??? zrobimy to samo w Piaseczne. Nie wiem kiedy. Ale lepiej by było zrobić to w W-wie. Inny będzie ciężar gatunkowy, większe konsekwencje odpowiedzi ED na rozwój sytuacji w innych ośrodkach. Innej drogi nie ma.

Zapomniał Pan jeszcze, że o. Krzysztof prosił o "wyrozumiałość i uszanowanie parafii". Co to znaczy ? - Zero "prozelityzmu". Jeżeli zacznie Pan "agitować" wśród parafian, to zostanie Pan postawiony do pionu przez o. K.
Prawdopodobnie takie są warunki gościny tradsów na Karolkowej. Będziecie grzeczni przez rok... to zobaczymy ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #519 dnia: Maja 22, 2011, 20:45:25 pm »

A ja nie wiem do końca, czy robienie teraz szumu nie odbije się czkawką na O. Krzysztofie. On jest teraz jako duszpasterz ,,Wiernych nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego" odpowiedzialny za nas. Czy nasze posunięcia nie uczynią więcej złego. Nie wiem. Może poczekajmy na więcej szczegółowych informacji.
Ogólnie dziwnie się czuję dzisiaj. Smutno jakoś i dziwnie
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #520 dnia: Maja 22, 2011, 20:47:18 pm »

@rysio

Zmiana godziny z 14 na 10 to chyba troche za malo, aby podnosic raban. Juz lepiej robic raban o to, ze odebrano tradsom kosciol :) Z tego co czytam w necie to 1/3 cieszy sie z godziny 14.
Zreszta... Poczekajmy do statutu... :)
Zapisane
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #521 dnia: Maja 22, 2011, 20:55:52 pm »

A czy ktoś w ogóle ma jakiekolwiek informacje co dalej z Kościołem św. Benona? Zamknięty zupełnie, tylko polska Msza czy prywatna kaplica?
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #522 dnia: Maja 22, 2011, 20:56:24 pm »

Z tego wszystkiego odnoszę wrażenie, że kuria traktuje o.Krzysztofa instrumentalnie. Ustanowienie go duszpasterzem diecezjalnym odbyło się jakby z przyczajki. To samo z Karolkową. Tak jakby Kuria dogadała się z redemptorystami a o. Krzysztof został tylko o ustaleniach powiadomiony i poproszony o ich  wdrożenie. O wiernych nawet nie wspomnę, bo z nimi nawet nikt nie porozmawiał nie zasygnalizował, jakby nie istnieli w tej całej historii.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #523 dnia: Maja 22, 2011, 20:58:58 pm »

A czy ktoś w ogóle ma jakiekolwiek informacje co dalej z Kościołem św. Benona? Zamknięty zupełnie, tylko polska Msza czy prywatna kaplica?

A co ma byc... Zostaie przydzielony nowy rektor i beda tam tylko NOMy. Nowy rektor bedzie musial cos wymyslec, aby przyciagnac tam ludzi. Nie bedize mu latwo.

@Morro
Nie wiadomo ile w tym bylo kurii a ile redemptorystow. Moze to przelozeni o.K. chcieli jakies zmiany wdrozyc.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #524 dnia: Maja 22, 2011, 21:01:53 pm »

Sposób w jaki zmiany się odbywają wskazują jeden kierunek wiatru - Kuria.
Zapisane
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!