Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 04:58:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231941 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 542043 razy)
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #450 dnia: Marca 14, 2011, 16:05:14 pm »

podbiję info o dodatkowej Mszy u sw Benona, bo frekwencja była niezadowalająca :(
Tydzień temu ławki nawet nie były do końca zajęte, a w tym tygodniu?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #451 dnia: Marca 14, 2011, 19:10:19 pm »

Teraz też nie były.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #452 dnia: Marca 15, 2011, 09:29:45 am »

To szkoda, że na niedzielnej mszy wieczornej u św. Benona nawet nie zapełniono ławek. Ale z drugiej strony ilość tradycjonalistów w Warszawie jest bardzo mała. Może gdyby wieczorna msza była w innym warszawskim kościele to wiernych byłoby więcej. Ale na to widoków na razie nie ma.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #453 dnia: Marca 15, 2011, 14:52:36 pm »

To prawda, marnie to wyglada w Benonie, 14 lutego bylem na mszy u Benona (pierwszy raz w zyciu). Pusto, jak na msze niedzielna pusto. W Krakowie na Katowej u FSSPX jest tyle samo ludzi zwykle, a u Swietego Krzyza to w jednej nawie wiecej ludzi stoi nawet na mszy wieczornej. Marnie cos z ta tradycja w tymczasowej stolicy, oj marnie...
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #454 dnia: Marca 15, 2011, 14:59:02 pm »

a ja mam takie pytanie: czy benon to nie jest czasem najmniejszy kosciol w wa-wie?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #455 dnia: Marca 15, 2011, 15:23:01 pm »

A może państwo przestaniecie narzekać i zaczniecie od siebie.
Warszawa to specyficzne miasto, a mieszkańcy to zbieranica z całego kraju. Proszę za to podziękować Hitlerowi i Stalinowi.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #456 dnia: Marca 15, 2011, 15:53:11 pm »

Cytuj
marnie to wyglada w Benonie, 14 lutego bylem na mszy u Benona

U Benona wszystko mi się podoba!

1. Współczesny wystrój - bomba, znakomite kolory, prezbiterium z podwieszonym krucyfiksem...
2. Znakomite oświetlenie! Punktowe, budujące nastrój, zmiękczające oraz główne.
3. Rano jest komplet.
4. Wieczorem jest luźno, i też dobrze. Dlaczego jest mniej ludzi, bo nikt z końca województwa nie bedzie jechał na wieczór do koscioła, by przed 8 wieczorem po ciemku wracać 1,5 godz. do domu. Przecież dzieci trza położyć spać o normalnej godzinie.
5. Spec podziękowanie dla OKS, całej ekipie ministranckiej oraz śpiewajacym.

6. No i na honorowym końcu podziękowanie w imieniu dojeżdżających  z za...upia do Stolicy, dla kard. Nycza za jego niewypowiedzianą hojność w aplikacji woli O.Świętego.
Bóg Wam zapłaci.

ps
dochodzą mnie pytania gdzie jest ironia a gdzie piszę serio.
Cały wpis jest na poważnie.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2011, 17:36:08 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #457 dnia: Marca 15, 2011, 16:20:56 pm »




6. No i na honorowym końcu podziękowanie w imieniu dojeżdżających  z za...upia do Stolicy, dla kard. Nycza za jego niewypowiedzianą hojność w aplikacji woli O.Świętego.


?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #458 dnia: Marca 15, 2011, 21:19:36 pm »

a ja mam takie pytanie: czy benon to nie jest czasem najmniejszy kosciol w wa-wie?
Nie jest.

Pamietajmy, ze wokol Warszawy sa Msze w Jozefowie, Zielonce i w Brwinowie (2 razy w miesiacu). Wbrew pozoro te miejsca troche zabraly "klientow" "Benonowi".
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #459 dnia: Marca 15, 2011, 21:21:42 pm »

a ostatnio na frekwencję w św. Benonie chyba wpłynęły te zniknięte krzesełka, które bynajmniej nie zwarły naszych szeregów
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #460 dnia: Marca 15, 2011, 21:40:57 pm »

a ostatnio na frekwencję w św. Benonie chyba wpłynęły te zniknięte krzesełka, które bynajmniej nie zwarły naszych szeregów
Przez brak krzesełek i przesunięcie ławek do przodu wydaje się, że jest mniej ludzi w kościele. A po prostu jest więcej miejsca. Ja osobiście wolę Benona bez tych krzesełek. Jakoś te krzesełka wydawały mi się takie "posoborowe" :)
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #461 dnia: Marca 16, 2011, 17:06:09 pm »

Może te wywrotowe krzesełka znikły ponieważ często robiły huk?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #462 dnia: Marca 16, 2011, 18:06:11 pm »

Nie ma co aż tak siać paniki się stresować  i tak nic nie przebije ostatniej wrocławskiej pasterki z bodajże 5 wiernymi.
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #463 dnia: Marca 17, 2011, 12:28:15 pm »

Nie ma co aż tak siać paniki się stresować  i tak nic nie przebije ostatniej wrocławskiej pasterki z bodajże 5 wiernymi.
To znaczy gdzie? Pasterka we Wrocławiu w 2010 r. ? To ciekawe, bo ja ją celebrowałem i pamiętam ilu było wiernych. Nie było organisty ale w kaplicy tyle ludzi co na Mszy w niedziele o 9:00...
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #464 dnia: Marca 17, 2011, 12:39:10 pm »

Hahaha,
Pan Morro myśli o Pasterce odprawianej przez x. Konstantyna przy Ołtarzu Matki Bożej w lewej nawie głównego kościoła ;D
Ja na niej byłem :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!