Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:43:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539396 razy)
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #390 dnia: Lutego 13, 2011, 14:25:35 pm »

(musze sie eksmitowac z hotelu do 12 a nie chce jezdzic z walizka).
Na przyszłość: zawsze można poprosić w recepcji o przechowanie bagażu. Nigdy mi nie odmówiono.
Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #391 dnia: Lutego 18, 2011, 09:16:32 am »

Poproszę o pomoc.
Jak dojechać komunikacją miejską z Dworca Centralnego do Przeoratu na Garncarskiej?
Wybieram sie w najbliższy poniedziałek  :D  :D
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2011, 09:21:41 am wysłana przez yukoma » Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #392 dnia: Lutego 18, 2011, 09:43:53 am »

Poproszę o pomoc.
Jak dojechać komunikacją miejską z Dworca Centralnego do Przeoratu na Garncarskiej?
Wybieram sie w najbliższy poniedziałek  :D  :D


zdecydowanie najszybciej: wsiąść w pociąg na stacjach PKP (tu akurat na śródmieściu) i pojechać w kierunku na otwock, wysiadając na przystanku Miedzeszyn. Stamtąd trzeba się cofnąć wzdłuż ul. Garncarskiej idąc ok. 8 min
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #393 dnia: Lutego 18, 2011, 09:51:54 am »

A nie lepiej wysiąść w Radości? Iść w kierunku na Otwock?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #394 dnia: Lutego 18, 2011, 10:09:27 am »

Nie lepiej. Ja chodziłem od Radości ok 15 min a od Miedzeszyna do ul. Wielowiejskiej o połowę krócej ;) W dodatku jeśli akurat jedzie autobus to można od razu wsiąść i podjechać
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #395 dnia: Lutego 18, 2011, 10:11:57 am »

Poproszę o pomoc.
Jak dojechać komunikacją miejską z Dworca Centralnego do Przeoratu na Garncarskiej?
Wybieram sie w najbliższy poniedziałek  :D  :D

Można autobusem 521 z centrum w stronę Falenicy.
Wysiada się na przystanku wielowiejska.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #396 dnia: Lutego 18, 2011, 10:35:25 am »

Bardzo dziękuję za wskazówki.Na pewno z nich skorzystam ( wezmę jeszcze ze sobą nawigację dla pewności  ;))
Juz się nie mogę doczekać poniedziałku bo wybieram się na rekolekcje ignacjańskie  :D  :D :D
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #397 dnia: Lutego 20, 2011, 14:13:28 pm »

O. Krzysztof Stępowski od 2 tygodni podaje ogłoszenie o możliwości zorgarnizowania u św. Benona bierzmowania według tradycyjnego rytuału. Ale muszą do niego zglosić się chętni którzy jeszcze nie byli bierzmowani. I niech więc się zgłaszają.
Druga sprawa na którą dziś uwagę zwracał  ojciec Krzysztof to marna frekwencja na mszach trydenckich sprawowanych w tygodniu u św. Benona.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #398 dnia: Lutego 20, 2011, 17:10:19 pm »

Pamiętajmy wszakże, że Msze są celebrowane dla chwały Bożej a nie dla przyjemności ludzkiej. Zatem uwagi nt frekwencji nie są najistotniejsze. Zaś co do frekwencji niedzielnej, to istotnie się zmniejszyła, odkąd tajemniczo zniknęły dodatkowe krzesła, które były dotąd dostępne.

Jak widać, zniknięte krzesła to nie zniknięte parówki, nie zwarły jeszcze bardziej naszych szeregów. A gdy ludzi jest mniej, to jeszcze bardziej doskwiera zimno w nieogrzewanym kościółku i automatycznie mniejsza jest przyjemność ze słuchania znakomitego kazania naszego duszpasterza i, dodam z ubolewaniem, zupełnie niepotrzebnie dłuższych odeń ogłoszeń parafjalnych.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #399 dnia: Lutego 20, 2011, 18:12:07 pm »

Frekwencja zmniejsza sie zima, zwieksza sie gdy robi sie cieplej. Wg mnie dzieki braku krzeselek (i przesunieciu lawek do przodu) wiecej ludzi moze sie zmiescic do tego kosciolka. Rozwiazaniem problemow z siedzeniem bylaby druga Msza, a nie krzeselka :)
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #400 dnia: Lutego 20, 2011, 18:17:23 pm »


 bardziej doskwiera zimno w nieogrzewanym kościółku i automatycznie mniejsza jest przyjemność ze słuchania znakomitego kazania naszego duszpasterza i, dodam z ubolewaniem, zupełnie niepotrzebnie dłuższych odeń ogłoszeń parafjalnych.
Ale przynajmniej wygłoszonych nieokaleczoną polszczyzną...  co też należałoby docenić...
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #401 dnia: Lutego 20, 2011, 20:58:58 pm »

Ciekawe ile osób zgłosi się do bierzmowania w starym rycie i kto by udzielił tego sakramentu?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #402 dnia: Lutego 20, 2011, 21:35:38 pm »

W tym roku jest 15 rocznica powrotu tradycyjnej Mszy do Warszawy. Ciekawe czy planowana jest uroczystośc podobna do tej jaka była na 10 rocznice.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #403 dnia: Lutego 20, 2011, 22:03:46 pm »

Z obecnością biskupa?
Z bierzmowaniem według novus ordo biskup może delegować kapłana do udzielenia tego sakramentu. Ciekawe czy w KRR też tak możne. Wtedy pewnie o. Krzysztof bu go udzielił, tak jak we Wrocławiu proboszcz na Piasku ma zgodę na udzielanie bierzmowania w KRR. 
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #404 dnia: Lutego 20, 2011, 22:18:25 pm »

Z bierzmowaniem według novus ordo biskup może delegować kapłana do udzielenia tego sakramentu. Ciekawe czy w KRR też tak możne. Wtedy pewnie o. Krzysztof bu go udzielił, tak jak we Wrocławiu proboszcz na Piasku ma zgodę na udzielanie bierzmowania w KRR. 

Powinien Pan sam sobie udzielić odpowiedzi na pytanie, jak jest w KRR ;)
Bo zasady obowiązujące dla NOMu nas przecież nie obchodzą
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!