Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 09:13:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 542518 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #375 dnia: Stycznia 03, 2011, 10:25:37 am »

Czy był ktos dziś w Kościele św. Benona ? Z jakiego powodu msza była cicha ?
Ojciec Krzysztof ma problemy z gardłem. Już w Sylwestra i Nowy Rok były Msze ciche.

To przykre . A nie mogą siągnąć innego księdza np. ks. Łukasza lub kogos z IDP . Podobno ksiądz Stanisław Małkowski też odprawia ( odprawiał ) ale nigdy go nie

widziałem . Bo to takie dziwne aby msza niedzielna była cicha .
Przed soborem standard.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #376 dnia: Stycznia 03, 2011, 15:01:57 pm »

Dla tego powstał NOM i został przyjęty z aplauzem bo było nareszcie wszystko słychać, widać i ksiądz już nie "mamrotał pod nosem".
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #377 dnia: Stycznia 05, 2011, 19:02:07 pm »

Wcześniej w tym wątku była mowa o rozmowie z biskupem Kędziorą. Dzisiaj właśnie ogłoszono jego przejście na emeryturę. Póki co nie ma następnego biskupa pomocniczego w diecezji warszawsko-praskiej, tzn. jest biskup diecezjalny i dwóch seniorów. Czyli właściwie przedłużono mu sprawowanie urzędu o ponad rok względem wieku emerytalnego. A jest chyba raczej słabego zdrowia. Jutro w katedrze warszawsko-praskiej ma być bodajże msza św. dziękczynna.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #378 dnia: Stycznia 05, 2011, 20:15:21 pm »

Już w zeszłym roku miał odchodzić na emeryturę...
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #379 dnia: Stycznia 05, 2011, 21:20:35 pm »

W praktyce można tak powiedzieć po podobno już w pewien sposóbn wycofał się z działalności z Kuri (chociażby ze względu na stan zdrowia), ale rezygnacji złożonej przy skończenieu 75-ego roku życia Stolica Apostolska wtedy nie przyjęła. Teraz można powiedzieć, że jest "emerytem kanonicznym" (jakkolwiek dziwnie to brzmi). Myślę jednak, że dalej będzie w diecezji poważany. W każdym razie trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś potraktował go tak jak niegdyś potraktowano biskupa Kraszewskiego.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #380 dnia: Stycznia 05, 2011, 21:24:00 pm »

Nie ma co się  dziwić, że jest "używany" nadal w diecezji, skoro nasz pasterz cały czas lata pomiędzy Watykanem, buszem a Francją... I tak diecezją w praktyce rządzi bp. Romaniuk.

Co do traktowania biskupa Stanisława. Należy pamiętać jak  traktował go abp. Głódź...
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #381 dnia: Stycznia 05, 2011, 21:31:33 pm »

To prawda, że arcybiskup stosunkowo dużo lata, ale nie zgodzę się, żeby jednocześnie nie rządził. Owszem, biskup Romaniuk ma wpływ, ale wydaje mi się, że ograniczony. Arcybiskup pomimo "latania" zdaje się wiedzieć co się dzieje w diecezji i potrafi mieć odmienne zdanie od kurialistów (niestety chyba nie w sprawie KRR). W każdym razie doświadczono tego np. w dziedzinie relacji diecezjalno-zakonnych (i to nie w jednym zakonie), a także przy zmianach personalnych w 2009 roku.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #382 dnia: Stycznia 06, 2011, 23:48:08 pm »

Dzisiaj właśnie ogłoszono jego przejście na emeryturę.
Pozwole sobie nie zgodzić się z predmówcą. Ogłoszenie było już pod koniec grudnia (szukałem na stronach diecezji indultu na post w sylwestra).
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #383 dnia: Stycznia 08, 2011, 09:25:34 am »

Rozpędziłem się. Miałem na myśli ogłoszenie w biuletynie Stolicy Apostolskiej.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #384 dnia: Stycznia 24, 2011, 14:12:35 pm »

Czy dziś i jutro jest msza trydencka u św. Benona? Wczoraj nie było ogłoszenia, a była zaplanowana w kalendarzu zamieszczonym na stronie www. św. benon. Dziś usunięto te celebracje ze strony www
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #385 dnia: Stycznia 24, 2011, 15:45:59 pm »

Jak usunięto to pewnie nie ma.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #386 dnia: Lutego 11, 2011, 23:17:47 pm »

Tak sie sklada, ze musze spedzic najblizsza niedziele w Warszawie (niewielka to przyjemnosc dla Krakusa  ;) ) . Mam pytanie - o ktorej jest Msza Sw. w Benonie? Wolalbym do Przeoratu Bractwa ale to z centrum ciezko dostac zdaje sie. 
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #387 dnia: Lutego 11, 2011, 23:28:35 pm »

Msza o 10tej u sw Benona. A do Bractwa da radę dojechać też na 10tą np. tym pociągiem:

http://rozklad-pkp.pl/bin/traininfo.exe/pn/957069/478681/770666/66310/4095/?ld=pkp&seqnr=2&ident=ji.0574329.1297464410&
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #388 dnia: Lutego 11, 2011, 23:32:26 pm »

Dziekuje bardzo, niestety do Bractwa nie dojade (musze sie eksmitowac z hotelu do 12 a nie chce jezdzic z walizka). Tak wiec pojde do Benona.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #389 dnia: Lutego 11, 2011, 23:35:59 pm »

W Bractwie jest też  Msza św. o godz. 8.30.
Zapisane
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!