Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:25:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539451 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #330 dnia: Listopada 28, 2010, 23:07:46 pm »

@ binraf

I co takiego Pan wynegocjował z biskupem co chwila podkreślając, że nie jest Pan związany z "jakimś tam sekciarstwem Lefebrystów" ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #331 dnia: Listopada 28, 2010, 23:25:35 pm »

@ binraf

I co takiego Pan wynegocjował z biskupem co chwila podkreślając, że nie jest Pan związany z "jakimś tam sekciarstwem Lefebrystów" ?

na razie nic mówiłem tylko o rozmowie i tyle (brak czasu )


Gdyby Bractwo było sektą, to małżeństwo i spowiedź byłyby ważne ale niegodne, jak u prawosławnych. Dziękuję za uwagę

proszę sobie poczytać do niektórych sakramentów potrzebna jest jurysdykcja (pełna łączność)
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2010, 15:20:24 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #332 dnia: Listopada 29, 2010, 07:35:29 am »

Gdyby Bractwo było sektą, to małżeństwo i spowiedź byłyby ważne ale niegodne, jak u prawosławnych. Dziękuję za uwagę

proszę sobie poczytać do niektórych sakramentów potrzebna jest jurysdykcja (pełna łączność)

u nas na Pradze mówi się, może niezbyt grzecznie, ale celnie "nie ucz ojca dzieci robić". Proszę sobie poczytać bardzo wiele rzeczy i dopiero potem pisać na forum.

Nb. sugerowałbym temporalnego bana dla Pana Binrafa, bo jeśli AD 2010 jakiś mniemany tradycjonalista (tu aż się prosi, by użyć słowa "tradycjota") uważa lefebrystów za sektę, to jest po prostu jakimś megaobciachem.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #333 dnia: Listopada 29, 2010, 07:49:39 am »

Wyraziłem tylko moje zdanie więcej na temat bractwa nie będę się wypowiadał
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2010, 15:24:48 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #334 dnia: Listopada 29, 2010, 07:59:42 am »

Ależ może Pan mieć zdanie jakie Panu się żywnie podoba. Ale jeśli ktoś równocześnie twierdzi, że FSSPX jest poza Kościołem i że ma DLATEGO nieważną spowiedź, to dowodzi, że nie rozumie pojęć takich jak Kościoł, jurysdykcja itp. A przecież są na forum wątki po 20 stron na ten temat ... Zachęcam Pana do lektury i wyjaśnienia w nich wątpliwości
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #335 dnia: Listopada 29, 2010, 11:10:07 am »

@ binraf

I co takiego Pan wynegocjował z biskupem co chwila podkreślając, że nie jest Pan związany z "jakimś tam sekciarstwem Lefebrystów" ?

na razie nic mówiłem tylko o rozmowie i tyle (brak czasu )

Problem polega na tym, że rozpoczął Pan rozmowę w bardzo trudnej kwestii od obmowy osób trzecich. Czy w ten sposób można zrobić wrażenie osoby, z którą warto się wdawać w poważne sprawy?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #336 dnia: Listopada 29, 2010, 11:24:39 am »

I o to właśnie chodzi.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #337 dnia: Listopada 29, 2010, 11:57:06 am »

Cytuj
proszę sobie poczytać do niektórych sakramentów potrzebna jest jurysdykcja (pełna łączność)
Temat ważności spowiedzi generalnie zakończył się ostatecznie w październiku (wywiad z JE Bp Bernard'em Fellay'em). Widzę jednak, że poniektórzy filozofowie uparcie i wbrew prawdzie i logice będą nam wciąż stręczyć swoje wydumane teorie.
Pan się zapozna z tym -> http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=2764.0 a później solidnie pogryzie swój język.

Z tą "sektą" to również oczekuje, że jak tylko JŚw. ostatecznie rozwieje "pańskie wątpliwości" będzie Pan gotowy połknąć własne obraźliwe słowa.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #338 dnia: Listopada 29, 2010, 13:50:09 pm »

Tak lekko bokotematycznie. Zdjęcie Warszawy z czasów I WŚ. W tle kościół pw. św. Benona :)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #339 dnia: Listopada 29, 2010, 13:54:28 pm »

Tak lekko bokotematycznie. Zdjęcie Warszawy z czasów I WŚ. W tle kościół pw. św. Benona :) http://www.allworldwars.com/image/085/GermanWWIPhotos102.jpg

Czyli wtedy fabryka noży.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2010, 15:26:08 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #340 dnia: Grudnia 02, 2010, 17:01:40 pm »

Ja nie potrafię dostrzec kościoła św. Benona na tym zdjęciu.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #341 dnia: Grudnia 02, 2010, 17:06:45 pm »

i nic Pan nie traci... ;)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #342 dnia: Grudnia 02, 2010, 17:53:46 pm »

widzę wieżę kościoła Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na tle prawego przęsła mostu
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #343 dnia: Grudnia 02, 2010, 21:50:10 pm »

Podejrzewam że jest to most Kierbedzia, obecna trasa W-Z z mostem Śląsko-Dąbrowskim. Kiedyś w zamierzchłych czasach przedłożeniem ul. Mostowej na przeciwko kościoła oo. Paulinów był most. Chyba jeszcze budynki z tamtych czasów się zachowały.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #344 dnia: Grudnia 02, 2010, 22:26:45 pm »

Kiedyś w zamierzchłych czasach przedłożeniem ul. Mostowej na przeciwko kościoła oo. Paulinów był most. Chyba jeszcze budynki z tamtych czasów się zachowały.

ten most stał jeszcze za Jagiellonów ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!