Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:28:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 145 146 [147] 148 149 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539737 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2190 dnia: Stycznia 06, 2021, 20:37:34 pm »

Msza święta z głośno szeptanymi słowami ,,Hoc enim corpus...", bez ,,Domine non sum dignus" wiernych, z głośną trzecią Ewangelią. Missa de Angelis, dużo kolęd i Alma Redemptoris Mater.
Licznie zebrani wierni, parę słów proboszcza po Mszy świętej.  :)
Kto celebrował? Trzecia Ewangelia? Co to takiego?  Reszta to standardowe nadużycia. Od razu wypalać gorącym żelazem, bo jak wejdzie w krew to kapota.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2191 dnia: Stycznia 06, 2021, 21:26:04 pm »

Trzecia Ewangelia to ta w/g Św. Łukasza. To stara tradycja jest, jeszcze z początków lotnictwa.

Jak ukradną ci furę to muszą oddać ci samolot - to taka jest Tradycja w Archidiecezji Warszawskiej.

https://youtu.be/OWEMoJYvbos
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2021, 21:28:29 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #2192 dnia: Stycznia 06, 2021, 21:41:46 pm »

Msza święta z głośno szeptanymi słowami ,,Hoc enim corpus...", bez ,,Domine non sum dignus" wiernych, z głośną trzecią Ewangelią. Missa de Angelis, dużo kolęd i Alma Redemptoris Mater.
Licznie zebrani wierni, parę słów proboszcza po Mszy świętej.  :)
Kto celebrował? Trzecia Ewangelia? Co to takiego?  Reszta to standardowe nadużycia. Od razu wypalać gorącym żelazem, bo jak wejdzie w krew to kapota.

Ale skucha.  ;D Myślałem o Ostatniej Ewangelii. ,,In prinicipio erat Verbum, et Verbum erat apud Deum..." Był to trzeci głośno odmawiany fragment z Pisma Świętego, zasugerowało mi się. Celebrował miejscowy wikariusz. Klękanie na Sanctus i Agnus Dei podobnie jak w Zielonce, przeciwnie do Karolkowej. Po raz pierwszy widziałem księdza przebierającego się w prezbiterium między Aspersją i Psalmem wstępnym.
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2193 dnia: Stycznia 06, 2021, 21:42:03 pm »

olać nadużycia!! Mimo tego, że była schola (a nie organy), to nie narzekam: śpiewała bardzo dobrze. Mocno, ale bez choćby jednego zabeczenia. Głos prowadzący operowej klasy.Bóg zapłać celebransowi (który już odprawiał Msze w Brwinowie, jeśli dobrze usłyszałem) i wszystkim, którzy doprowadzili do powstania tego miejsca.

Jak na pierwszy raz, było bardzo dobrze, pod każdym względem.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #2194 dnia: Stycznia 06, 2021, 21:48:00 pm »

olać nadużycia!! Mimo tego, że była schola (a nie organy), to nie narzekam: śpiewała bardzo dobrze. Mocno, ale bez choćby jednego zabeczenia. Głos prowadzący operowej klasy.Bóg zapłać celebransowi (który już odprawiał Msze w Brwinowie, jeśli dobrze usłyszałem) i wszystkim, którzy doprowadzili do powstania tego miejsca.

Jak na pierwszy raz, było bardzo dobrze, pod każdym względem.

Tylko raz weszła księdzu w słowo. ;) Śpiewała bardzo dobrze, potwierdzam.

Oby nadużycia z czasem się rozeszły. Oby nie podzieliła losu Łomianek.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2021, 21:51:23 pm wysłana przez Talerpimmut » Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2195 dnia: Stycznia 06, 2021, 21:49:51 pm »

W Łomiankach 3/4 uczęszczających było związanych z celebransem. Gdy został przeniesiony, to wszystko padło. Zupełnie inna sytuacja.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #2196 dnia: Stycznia 08, 2021, 21:24:40 pm »

W Łomiankach 3/4 uczęszczających było związanych z celebransem. Gdy został przeniesiony, to wszystko padło. Zupełnie inna sytuacja.
Ten sam celebrans odprawiał później w Pruszkowie. Też było stosunkowo dużo osób na Mszy. Po jego odejściu proboszcz ogłosił na ogłoszeniach, aby osoby, które chcą tej Mszy przyszły na spotkanie. Frekwencja - dwie osoby - w tym ja i jedna starsza pani.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #2197 dnia: Stycznia 08, 2021, 21:34:01 pm »

To chyba tak już na stałe.
https://archidiecezja.warszawa.pl/wydarzenia/msza-w-nadzwyczajnej-formie-rytu-rzymskiego-na-mlocinach-2/
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Marusia
uczestnik
***
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #2198 dnia: Lutego 03, 2021, 08:22:00 am »

W warszawskim przeoracie FSSPX w niedziele odprawianych jest 5 Mszy św.
7.00, 8.30, 10.00 (Suma), 12.30 i 18.00.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2199 dnia: Lutego 03, 2021, 19:40:30 pm »

W warszawskim przeoracie FSSPX w niedziele odprawianych jest 5 Mszy św.
7.00, 8.30, 10.00 (Suma), 12.30 i 18.00.

Ile z nich jest solennych a ile jest śpiewanych?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Marusia
uczestnik
***
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #2200 dnia: Lutego 03, 2021, 20:38:36 pm »

Mam nadzieję, że to nie do mnie pytanie, bo ja się nie zastanawiam nad takimi sprawami.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2201 dnia: Lutego 03, 2021, 21:02:34 pm »

Tak to jest do pani pytanie. Dlaczego pani nie zastanawia się nad kultem bożym??
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Marusia
uczestnik
***
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #2202 dnia: Lutego 03, 2021, 21:15:30 pm »

Czy mi ta informacja jest do czegoś potrzebna?
Nie jestem ministrantem i nie planuję być.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2203 dnia: Lutego 03, 2021, 22:07:00 pm »

Pani Marusia 10/ 10 :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2204 dnia: Lutego 03, 2021, 22:39:21 pm »

Pani Marusia 10/ 10 :)

Takie małe traktorki by się przydały  ;D ;D ;D
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 145 146 [147] 148 149 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!