Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 21:24:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 545599 razy)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #1995 dnia: Listopada 14, 2018, 23:19:16 pm »

Krusejder o 22:31:30

"Cel jest niczym, ruch wszystkim"  - to zdaje się z niejakiego Eduarda Bernsteina (w czasach zamierzchłych dobrowolnie przebrnąłem przez "Główne nurty marksizmu" L. Kołakowskiego ;D)

Czyżby Pan nie dopuszczał możliwości kontrrewolucji? "Postęp" jest wieczny? No i skąd ta wiara we wszechmoc Moskwy jeszcze w czasach Gierka? Mimo wszystko Breżniew nie był Stalinem. A i temu ostatniemu nie wszystko się udawało (Tito).

"Millerowcy" nie dopuściliby do tęczowej rewolucji, bo wszak nie byli frankfurtczykami. Ich następcy (komuna obecna) już tak. Ale Pan to przecież doskonale wie.

Jestem optymistą - porządek społeczny fundowany przez pokolenie '68 musi runąć, gdyż jako twór sztuczny nie jest zdolny funkcjonować inaczej niż pasożytując na otoczeniu. Dostrzegam tu gen autodestrukcji. No i wierzę, że przez grzech prarodziców niczego nie jesteśmy w stanie doprowadzić do końca. Także budowy piekła na ziemi.

OK. Koniec bokotematu

PS Jeszcze słówko do Pana Rysia  ;D


Za wpuszczenie pedalskich aktywistów do szkół Gierek by powiesił ministrę ...no może nie za jaja ale za żebro ;D

W PRLu upłynął mi kawał młodości, trochę pamiętam jeszcze. Żadna ministra nie wpuściłaby kogokolwiek do szkół bez uprzedniej decyzji w tej sprawie podjętej na plenum KC. Wszak trawestując - rząd rządzi, ale partia kieruje. Nie byłoby więc żadnych wieszań za cokolwiek. Natomiast zgoda co do tego, że były paragrafy kodeksu karnego za deprawację nieletnich.

Koniec naprawdę. Noctem quietam...
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2018, 23:45:50 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1996 dnia: Listopada 14, 2018, 23:50:33 pm »


"Millerowcy" nie dopuściliby do tęczowej rewolucji, bo wszak nie byli frankfurtczykami. Ich następcy (komuna obecna) już tak. Ale Pan to przecież doskonale wie.


Naprawdę nie powiem złego słowa na pana Leszka. Ale takiej tezy jak Pan, to bym nie postawił. Dlaczego? Proszę spojrzeć na jego syna (pomodlić się za jego duszę, jeśli są wolne przebiegi) i wnuczkę.

Czy dopuszczam, że siły rewolucyjne odwrócą wektor i staną się kontrrewolucyjne? U jednostek z pewnością tak. Jeśli są to kluczowe jednostki, to może skutkować wstrzymaniem rewolucji. Ale po prawdzie to zdarza się rzadko i po wielkich wstrząsach społecznych, wojnach. Bez nich jakoś trudniej o opamiętanie ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
kamilek
Gość
« Odpowiedz #1997 dnia: Listopada 15, 2018, 00:44:37 am »

.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2018, 02:10:54 am wysłana przez kamilek » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1998 dnia: Listopada 15, 2018, 09:36:18 am »

Rewolucja rewolucją, ale patrząc na taką centralę kaduka przez pryzmat Kalifornii..

Cywilizacja białego człowieka tam jest na wymarciu i pędzi do całkowitej samodestrukcji. Jakieś filie planned parendhood w pałacach rozsiane po okolicy, tam flagi dewiantów są na masztach całorocznie, czasem są traktowane jako oficjalne dla miasta, stanu czy kraju. Gdzie sie spojrzy to u białych u fryzjera czy w bibliotece lub kawiarni flagi dewiantów...

... a w równoległym świecie zero takiej symboliki u tzw. latynosów, a u nich w restauracjach i sklepach obrazy z Matką Bożą, krucyfiksy, psalmy na ścianach itd. Często widziałem tzw. latynosów z różańcami na ulicy np. podczas biegu.

W której populacji jest więcej zabójstw...
Która grupa społeczna częściej łamie prawo...
Która populacja wykonuje prace które są przez ludzi lepiej wynagradzane...
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1999 dnia: Listopada 15, 2018, 15:35:14 pm »

Wspominając PRL i porównując ortodoksję tow. Łopatki do kard. Nycza oraz Gierka do PiSu - porównywałem dwie epoki. Nie rozważałem co by było gdyby Gierek żył w 2018 roku - bo takie rozważania nie mają sensu.
Po prostu porównuję zamkniętą przeszłość z naszymi czasami. I niestety w kwestii moralności i normalności Gierek kładzie na (nomen omen ;D ) Łopatki kard. Nycza. Takich dożyliśmy czasów. Można porównywać Nycza z Hlondem ale po co? Wystarczy porównać z Gierkiem  ;D

Wracając jeszcze do MN.
Kościół posoborowy wg. ostatnich wytycznych I Sekretarza, ma "towarzyszyć duszpastersko" wszelkiej maści dewiantom i grzesznikom... tylko nie narodowcom  ;)
I to stanowi gwóźdź do trumny wpływu, jaki główny nurt miał na życie społeczne i polityczne.

Prawica zawsze miała kaganiec ukręcony przez lewicę z Życińskich, Nyczów, Gądeckich etc. Odżegnując się od całego Marszu Niepodległości - posoborowie wzięło historyczny rozwód z patriotyzmem i przeszło na stronę "kosmopolitów" - mówiąc językiem końca XIX w. Nie jest to znowu jakaś nowość ale fakt godny zauważenia 1863-2018.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #2000 dnia: Listopada 15, 2018, 16:32:59 pm »

.
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #2001 dnia: Listopada 15, 2018, 16:56:22 pm »

Problem z narodowcami jest raczej taki, że podejrzewam ich o chęć kontynuowania socjalistycznego rozdawnictwa zapoczątkowanego przez PiS. Rywalizacja w tym zakresie będzie niesamowicie szkodliwa dla społeczeństwa. 

Zupełnie  nie rozumiem zaś argumentum ad Russicum. Te pokolenie było zaledwie dziećmi za PRL. Nawet aktywnym już wtedy działaczom PZPR, którzy funkcjonują przecież także w partii rządzącej, tego Państwo nie zarzucacie. To jakiś absurd.

Jeśli zaś chodzi o polską politykę wobec Rosji, to jest ewenement na skalę światową. Nie ma drugiego państwa,  mającego jakiekolwiek aspiracje kreowania choćby polityki  regionalnej, które pozwoliłoby sobie na praktyczny brak jakichkolwiek kontaktów dyplomatycznych z państwem dysponującym takim potencjałem jak Rosja. Same poruszenie tego tematu  spotyka się z niemerytorycznymi atakami ad personam.

PO jest niemiecką pałką na Rosję, zaś PiS amerykańsko-żydowską. Oczywiście wszystkie te kraje prowadzą aktywną dyplomację ze stroną rosyjską, jeżdżą do Putina, zapraszają go do siebie, a często przecież mają przeciwstawne interesy.  Tutaj nikt nikomu nie ufa (prowadzą gre pozorów) ale wszyscy rozmawiają, wszyscy oprócz Polski...
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2018, 17:02:23 pm wysłana przez makumba » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2002 dnia: Listopada 15, 2018, 19:14:15 pm »

... chęć kontynuowania socjalistycznego rozdawnictwa zapoczątkowanego przez PiS. Rywalizacja w tym zakresie będzie niesamowicie szkodliwa dla społeczeństwa ... 
Korwin z jego księżycową ideologią wiecznie żywy ... Jest tylko jeden problem, czy został przez okrągłostolarzy wygenerowany, czy spadł im od tak (ale nie z nieba).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2003 dnia: Listopada 15, 2018, 19:31:12 pm »

... chęć kontynuowania socjalistycznego rozdawnictwa zapoczątkowanego przez PiS. Rywalizacja w tym zakresie będzie niesamowicie szkodliwa dla społeczeństwa ... 
Korwin z jego księżycową ideologią wiecznie żywy ... Jest tylko jeden problem, czy został przez okrągłostolarzy wygenerowany, czy spadł im od tak (ale nie z nieba).


Chyba czas wypisywać się z tego forum. Co do Korwina to się zgadzam, ale trochę szacunku do ludzi i poproszę o konstruktywną polemikę a nie obelgi pod adresem innych dyskutantów. Nie każdy kto ma poglądy zbliżone do Korwina jest korwinistą.  A co do szeroko pojętego RN to zwykli socjaliści i tyle.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2004 dnia: Listopada 15, 2018, 19:51:19 pm »

... ale trochę szacunku do ludzi i poproszę o konstruktywną polemikę a nie obelgi pod adresem innych dyskutantów. Nie każdy kto ma poglądy zbliżone do Korwina jest korwinistą.  A co do szeroko pojętego RN to zwykli socjaliści i tyle ...
Gdzie się Pan tu obelgi dopatrzył --- nie wiem. Ale jeśli akurat Pana uraziłem, przepraszam.

A tak na marginesie:  https://youtu.be/3R7IfjF1ttM
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #2005 dnia: Listopada 15, 2018, 20:13:20 pm »

Gwiazda Korwina już niedługo zgaśnie, a problemy wynikające z polityki przekupywania wyborców  mogą nam ciążyć jeszcze bardzo długo. Osobiście go nie trawie, ciężko słucha mi się również ludzi cytujących tylko Misesa i Rothbarda, a poza tym klapki na oczach.

Pomagać to można naprawdę potrzebującym, a nie rozdawać kasę komu popadnie. Zawsze mieliśmy klientele pomocy społecznej i byli to w dużej mierze ludzie uważający, że im się po prostu należy.  Kupowanie głosów doprowadzi do tego, że takich ludzi będzie znacznie więcej. Strata finansowa jest tutaj sprawą drugorzędną, szkody poczynione w umysłach milionów Polaków to znacznie poważniejszy problem.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2006 dnia: Listopada 15, 2018, 20:18:41 pm »

... ale trochę szacunku do ludzi i poproszę o konstruktywną polemikę a nie obelgi pod adresem innych dyskutantów. Nie każdy kto ma poglądy zbliżone do Korwina jest korwinistą.  A co do szeroko pojętego RN to zwykli socjaliści i tyle ...
Gdzie się Pan tu obelgi dopatrzył --- nie wiem. Ale jeśli akurat Pana uraziłem, przepraszam.

A tak na marginesie:  https://youtu.be/3R7IfjF1ttM




A tak na marginesie:  https://www.youtube.com/watch?v=gw71hzkhUdI
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #2007 dnia: Listopada 15, 2018, 22:42:01 pm »

.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2008 dnia: Listopada 15, 2018, 22:45:30 pm »

A tak na marginesie:  https://www.youtube.com/watch?v=gw71hzkhUdI
[/quote]

Bosak 26:38
dobry fragment o tym, ze ludzie stawiajacy sobie wyzej poprzeczke moralna sa zazwyczaj wycofani. Zlodzieje na odwrot. Paradoks.

Cytuj
. Stawiam tezę, że jkm poza tym, że to ruska piąta kolumna, to jest członkiem WLNP. 
Wiemy to od dawna z frondy, Gazety Polskiej i śp. rebelii.
Ja tez noszę to "brzemię" od kiedy napisalem do Nycza.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2018, 22:49:34 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #2009 dnia: Listopada 15, 2018, 22:57:52 pm »

Rewolucja rewolucją, ale patrząc na taką centralę kaduka przez pryzmat Kalifornii..

Cywilizacja białego człowieka tam jest na wymarciu i pędzi do całkowitej samodestrukcji. Jakieś filie planned parendhood w pałacach rozsiane po okolicy, tam flagi dewiantów są na masztach całorocznie, czasem są traktowane jako oficjalne dla miasta, stanu czy kraju. Gdzie sie spojrzy to u białych u fryzjera czy w bibliotece lub kawiarni flagi dewiantów...

... a w równoległym świecie zero takiej symboliki u tzw. latynosów, a u nich w restauracjach i sklepach obrazy z Matką Bożą, krucyfiksy, psalmy na ścianach itd. Często widziałem tzw. latynosów z różańcami na ulicy np. podczas biegu.

W której populacji jest więcej zabójstw...
Która grupa społeczna częściej łamie prawo...
Która populacja wykonuje prace które są przez ludzi lepiej wynagradzane...

W której populacji rodzi się więcej dzieci?

Stawiam tezę, że jkm poza tym, że to ruska piąta kolumna, to jest członkiem WLNP.

Nie wiem czy ruska i która kolumna, ale prowadzenie rozbijackiej roboty w środowisku naszych wolnorynkowców jest faktem. Co się dzieje z Kongresem Nowej Prawicy?
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2018, 23:02:22 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Strony: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!