Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 16:19:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 543727 razy)
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #1755 dnia: Sierpnia 21, 2017, 14:43:34 pm »

obozy wakacyjne :D

...na których się nie przeklina, grając w piłkę nożną. ;)
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1756 dnia: Sierpnia 27, 2017, 21:05:49 pm »

Już we wtorek Msza św. requiem za ofiary Powstania Warszawskiego.Bazylika Świętego Krzyża w Warszawie

wtorek  godzina 16:00


https://www.facebook.com/events/1901066376823633/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22308%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2017, 21:07:48 pm wysłana przez binraf » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1757 dnia: Września 10, 2017, 23:35:01 pm »

W oficjalnym duszpasterstwie warszawskim wróciła po wakacjach pogadanka, jak Duszpasterz widzi postawy wiernych podczas Mszy. Przeszkadza mu, że ludzie "za dużo" klęczą, tak jakby rubryki to regulowały. Równocześnie nie mówi ani słowa do wiernych wywodzących się z grup adorujących fałszywe objawienia. Efekt jest taki, że niemało "płaszczowców" chodzi na Mszę w strojach organizacyjnych, co tydzień jest też zawsze dziadek z reklamówką, który wyjmuje z niej stojak, krzyż i ze dwa obrazki i rozstawia se to wszystko na bocznym ołtarzu. Od niedawna pojawił się też zwyczaj chodzenia na klęczkach do Komunii św.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
grzegorz44
uczestnik
***
Wiadomości: 222

« Odpowiedz #1758 dnia: Września 11, 2017, 00:38:53 am »

„Niezdolność klęczenia okazuje się zatem istotą elementu diabolicznego” :)
A czy wierni przekażą Duszpasterzowi swoje uwagi jak oni widzą Jego postawy podczas Mszy? Bo ponoć z jakością celebracji ma nadal problemy znane w całej Polsce. Rozumiem, że x. Wojciech nie podziela obiekcji Duszpasterza, a w każdym razie nie w sposób publiczny?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1759 dnia: Września 11, 2017, 01:02:05 am »

My naprawdę jesteśmy wyrozumiali i tolerancyjni dla naszego Duszpasterza (może poza Panem Rysio :D), bo wiemy, że lekko to on nie ma.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1760 dnia: Września 11, 2017, 10:34:57 am »

Od niedawna pojawił się też zwyczaj chodzenia na klęczkach do Komunii św.

A co toto?
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #1761 dnia: Września 11, 2017, 11:04:50 am »

Chodzenie na klęczkach do Komunii św. to chodzenie na klęczkach do Komunii św., trudno o bardziej precyzyjną definicję  :D Tak to po prostu wygląda i tym jest, o ile na klęczkach można chodzić (w każdym razie można się przemieszczać), przy czym przedsięwzięcie obejmuje zazwyczaj kilka ostatnich metrów. Również miałem okazję to widzieć w paru miejscach i dotyczyło to, o ile pamiętam, właśnie obywateli w czerwonych pelerynkach. Widziałem też kiedyś panią, która lwią część Mszy spędziła, hm, na "klęczko-kuckach", w pozycji Tatara skulonego przed chanem. Moim zdaniem to pretensjonalne, no ale - jak tam lubią. W złotych czasach przedsoborowych ludziska się czasem kładli krzyżem, smagali batogami i co tam jeszcze [np. kaznodzieja Paweł Segneri]; zwłaszcza podczas ekspiacyjnych misji. Podobno w jednej z sedewakantystycznych świątyń w USA, bodaj z odłamu F. Schuckardta, mile widziany był zwyczaj wychodzenia z Kościoła na wstecznym, żeby się do tabernakulum nie obracać tyłem.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2017, 11:06:45 am wysłana przez Adimad » Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #1762 dnia: Września 11, 2017, 11:45:48 am »

W złotych czasach przedsoborowych ludziska się czasem kładli krzyżem, smagali batogami i co tam jeszcze [np. kaznodzieja Paweł Segneri]; zwłaszcza podczas ekspiacyjnych misji.

Jak częste były takie zjawiska?

Nie ma to jak plastikowe czasy posoborowe: komunia na stojąco (i coraz częściej na rękę), ludzie chodzący obojętnie po kościele w momencie konsekracji, obojętnie siedzący gdy kapłan przechodzi obok nich z Najśw. Sakramentem...
... to już wolę zdecydowanie te pełzanie na klęczkach.

Gdzieś kiedyś czytałem taki zarzut jakiegoś protestanta: gdyby katolicy rzeczywiście wierzyli że konsekrowany chleb to prawdziwy Bóg, to padaliby przed nim na kolana i twarz... (czy jakoś tak)
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #1763 dnia: Września 11, 2017, 11:47:59 am »

Bokotemat - to od F. Schuckardta jeszcze się jakaś sekta ostała? Bo mainstream chyba jest w CMRI.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #1764 dnia: Września 11, 2017, 12:26:42 pm »

Cytuj
Jak częste były takie zjawiska?

Rozmaicie. Normalnie chyba rzadkie, ale np. podczas misji przybierały na sile. Na przykład po kazaniach Pawła Segneri mężczyźni niekiedy zostawali w kościele i się smagali po gołych plecach. Znaczy każdy siebie. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że co innego planowane z rozmachem ceremonie pokutne, a co innego zwykła msza, wiadomo.

Cytuj
gdyby katolicy rzeczywiście wierzyli że konsekrowany chleb to prawdziwy Bóg, to padaliby przed nim na kolana i twarz...

Pewnie tak, dlatego też nie potępiam i nie wyśmiewam ludzi, którzy sobie w tych pelerynkach pełzają (to nie jest obcesowe słowo, trudno inaczej opisać przemieszczanie się na klęczkach). Z drugiej strony, ja np. osobiście nie lubię ostentacji; a poza tym normy rytu trydenckiego chyba wystarczająco umożliwiają okazanie czci - poprzez uklęknięcie przy samym przyjmowaniu Komunii św.; do tego jest jeszcze dziękczynienie, a jeśli ktoś chce, to może sobie uprzednio zastosować 3-godzinny post (czy nawet post od północy) itd.

Sprowadzając rzecz do skrajności: nie byłoby też zbyt piękne, gdyby w czasie Komunii jedni padali krzyżem, drudzy pełzali, trzeci płakali i obsypywali głowy popiołem, inni np. kiwali się przez całą mszę, bijąc się w piersi itd.

Cytuj
Bokotemat - to od F. Schuckardta jeszcze się jakaś sekta ostała? Bo mainstream chyba jest w CMRI.

Nie wiem, może i ktoś się ostał. Ale to po prostu dotyczyło starych czasów, gdy był on żyw.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2017, 12:43:33 pm wysłana przez Adimad » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1765 dnia: Września 11, 2017, 18:37:04 pm »

My naprawdę jesteśmy wyrozumiali i tolerancyjni dla naszego Duszpasterza (może poza Panem Rysio :D), bo wiemy, że lekko to on nie ma.

Bezpieczniej jest uzywac malych kwantyfikatorow albo po prostu mieć odwagę mówić "ja jestem tolerancyjny i wyrozumiały" a nie uzywac zaimka"My... jestesmy..".
Pisze tak dlatego, ze z jakiegos powodu do piusowcow chodzą ci, ktorzy zaczynali w Benonie/karolkowej; ceremoniarze i klerycy IBP z rodzinami.
Mam jakies podejrzenie, ze jednak eksperymenty diecezjalne z liturgia trydencka mocno daly sie we znaki  ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1766 dnia: Września 11, 2017, 20:03:32 pm »

Pisze pan tak, jakby eksperymenty zaczęły się w 2017 r., a przecież jest zupełnie inaczej. Tyle lat ślepi byli, a teraz przejrzeli ?! No nie sądzę :D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1767 dnia: Września 11, 2017, 20:22:27 pm »

Pisze pan tak, jakby eksperymenty zaczęły się w 2017 r., a przecież jest zupełnie inaczej. Tyle lat ślepi byli, a teraz przejrzeli ?! No nie sądzę :D
Co tez pan ....opowiada. Oboje wiemy, ze eksperymenty zaczely sie od kiedy kuria kupila sobie mszal. I tak jest i bylo w kazdej diecezji. Arch warszawska nie ma wylacznosci na wyglupy liturgiczne. Katowanie liturgi bylo wynikiem glupoty lub checi znomizowania tridentiny.
Ciesze sie jednak, ze przyznaje pan, ze eksperymenty liturgiczne trwaja w Warszawie od dawna.

Czy byli slepi? Nie sadze. Wszystko widzieli. Ale byli tak jak pan zakladnikami zle pojetego tzw posluszenstwa. Byli w rozkroku. Ciesze sie, ze zachowuja sie normalnie, swobodnie bez neurotycznego przywiazania do mitów. Wszystkim, panu tez zycze wyzwolenia od neurotycznego przywiazania do bp Hosera, sprowadzajacego do diecezji szamana na stadion narodowy   ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1768 dnia: Września 12, 2017, 09:23:31 am »

Pisze pan tak, jakby eksperymenty zaczęły się w 2017 r., a przecież jest zupełnie inaczej. Tyle lat ślepi byli, a teraz przejrzeli ?! No nie sądzę :D
Co tez pan ....opowiada. Oboje wiemy,

Czy byli slepi? Nie sadze. Wszystko widzieli. Ale byli tak jak pan zakladnikami zle pojetego tzw posluszenstwa. Byli w rozkroku. Ciesze sie, ze zachowuja sie normalnie, swobodnie bez neurotycznego przywiazania do mitów. Wszystkim, panu tez zycze wyzwolenia od neurotycznego przywiazania do bp Hosera, sprowadzajacego do diecezji szamana na stadion narodowy   ;D

Gender pana zaatakował, skoro używa formy "oboje" zamiast "obaj" ;)

Nie mylmy posluszeństwa z lenistwem i wygodą. Oni z lenistwa i wygody upraszczają Mszę,czy mówią na odwal kazania, a my z tych samych powodów chodzimy do nich, bo nie chce się wstać w niedzielę na 8.15 rano, by jechać do PXów. Zresztą i tu i tam w kanonie i św. Józef i Franciszek.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1769 dnia: Września 12, 2017, 10:24:35 am »

Cytuj
Nie mylmy posluszeństwa z lenistwem i wygodą. Oni z lenistwa i wygody upraszczają Mszę,czy mówią na odwal kazania, a my z tych samych powodów chodzimy do nich, bo nie chce się wstać w niedzielę na 8.15 rano, by jechać do PXów. Zresztą i tu i tam w kanonie i św. Józef i Franciszek.

Myli pan zaimki. Jeszcze raz proszę by pisał pan o sobie a nie przypisywał innym intencje, o których nic pan nie wie.
Chciał pan napisać jak rozumiem, że : Chodzę do nich, bo nie chce mi się wstać w niedzielę o 8:15  :) tak jest uczciwie i na dodatek może liczyć pan na zrozumienie. Każdy chce się wyspać raz w tygodniu.

Przypomina mi pan pewnego posła, z którym rozmawiałem o MP SP, Kepskich i... PX-ach. Poseł był bardzo swobodny w krytykowaniu KEPskich - zaskoczył mnie bo należy do tzw. "posłów - dyżurnych katolików". Jechał po ich pazerności, dewiacjach liturgicznych i arogancji wobec wiernych tak jak pan na swoim facebooku.

Opowiedziałem mu historię starań o mszę w Piasecznie - kiwał głową ze zrozumieniem. Gdy stwierdziłem, że mamy już całą teczkę pism i krętactw kurialistów świadczących o złej woli posoboraków, zatem spokojnie chodzimy sobie do PX-ów - poseł zmienił się nie do poznania. "Ja pana ostrzegam!" - niskim basem grzmiał poseł.
Poseł znajduje się na listach wyborczych bo został tam umieszczony przez szefa partii. Każda większa partia - zwłaszcza ta, która rządzi - musi mieć "dyspozycyjnych, dyżurnych katolików". Pomagają oni podczas wyborów zgarnąć głosy neurotycznych katolickich frajerów. Później zaś posłowie tacy pełnią funkcję partyjnych listków figowych oraz ORMOwców, gdyby ktoś chciał "rozbić jedność Janopawłolandu".
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2017, 10:28:26 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!